لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

نقشه مناطق تهران

تهران دارای ۲۲ منطقه و ۱۲۲ محله می‌باشد که با گسترش جمعیت و کاهش وضعیت نقدینگی مردم، حاشیه‌نشینی رواج پیدا کرده و این موضوع باعث شده روز به روز به تعداد محله‌های تهران اضافه شود. هر کدام از مناطق تهران گستردگی و شرایط خود را دارد که گاها مساحت‌شان از خیلی از شهرهای کشور هم بیشتر می‌شود. پس بهتر است کمی بیشتر محله‌های معروف تهران را در نقشه بشناسیم. نقشه آفلاین تهران را از لینک زیر دانلود کنید تا در صورت عدم دسترسی به اینترنت، از آن استفاده کنید.

Download نقشه آفلاین تهران (13 mb)

با استفاده از دو انگشت نقشه رو جابجا کنید.

مناطق تهران

محله‌های تهران

تهران

پایتخت ایران، تهران! شهری با بیش از 9.000.000 نفر جمعیت که به عنوان بیست و چهارمین شهر پرجمعیت جهان شناخته شده است. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید این شهر بزرگ در گذشته روستای کوچکی در شهر ری بوده است. تهران شهریست که قوم‌های فراوان با گوناگونی‌های مختلف و با مذهب‌های متفاوت در آن سکونت می‌کنند؛ از بهایی‌ها و زرتشتیان گرفته تا مسیحی‌ها و یهودیان ...


تهران پیشرفت خود را مدیون انتقال پایتخت از قزوین به تهران است و در حال حاضر تهران بزرگترین پایتخت خاورمیانه به شمار می‌آید. آب و هوای تهران شرایطی نیمه خشک دارد اما هر چه به شمال آن نزدیک می‌شویم نسیم ناحیه توچال به صورتمان را نوازش می‌کند و هوا خنک‌تر می‌شود. وجود ساختمان‌های بلند و آسمان‌خراش در تهران جلوه بصری زیبایی را خلق کرده اما از طرف دیگر همین ساختمان‌های بزرگ دلیل نگرانی خیلی از شهروندان تهرانی شده است. ترس از زلزله و فروپاشی ساختمان‌های بزرگ، ترسی همیشگی برای تهران است. چرا که این شهر بر روی گسل قرار دارد و کارشناسان چندین سال است که این هشدار را به مقامات بلندپایه و مردم می‌دهند.

نقشه تهران

تهران به قدری گسترده است که اگر شما به مناطق و خیابان‌ها آن آشنایی نداشته باشید نمی‌توانید به راحتی مقصد خود را پیدا کنید. شاید مقداری از ترافیک وحشتناک تهران را مسئولین توانسته باشند با به وجود آوردن خطوط متعدد مترو و بی‌آرتی و ...رفع کنند. اما باز هم روزی در تهران وجود ندارد که شما در ساعات پیک بتوانید بدون هدر رفتن وقت‌تان پشت ماشین‌های دیگر به مقصد خود برسید.

محله‌های معروف شمال تهران:

محله تجریش، محله نیاوران، محله ولنجک، محله اوین، محله سعادت آباد، محله الهیه، محله چیذر، محله دزاشیپ

محله‌های معروف شرق تهران:

محله حکیمیه، شهرک والفجر، مجیدآباد، محله نارمک، محله تهرانپارس، شهرک کاج

محله‌های معروف غرب تهران:

شهرک آتی‌ساز، محله سرخه حصار، شهرک چیتگر، محله آزادشهر، شهرک المپیک، محله پاسداران، محله اندیشه، محله ستارخان

محله‌های معروف جنوب تهران:

محله اسفندیاری، محله نعمت‌آباد، محله نازی‌آباد، محله خزانه، شهرک ولیعصر، محله اسماییل‌آباد، محله یافت‌آباد، محله خزانه، محله شهید‌بهشتی

قیمت خانه در تهران

بحث مسکن در تهران مسئله‌ای پیچیده است. قیمت‌ها در مناطق تهران بسیار متفاوت است اما واقعیت این است که قیمت مسکن در پایین‌ترین مناطق تهران هم از بالاترین مناطق شهرستان‌ها بیشتر است. در سال‌های اخیر قیمت مسکن دستخوش تغییرات زیادی شده است که تهران هم از این وضع جدا نیست.


با وجود اینکه از سال ۹۲ تا ۹۶ رکود در این بازار‌ها حاکم بود و نوید خروج مسکن به گوش می‌رسید، اما در سال ۹۷ به یکباره این رکود عمیق‌تر شد به طوری که حجم معاملات در تیر ماه ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵ درصد، مرداد ۳۶ درصد، شهریور ۴۵ درصد، مهر ۵۴ درصد، آبان ۵۸ درصد و آذر ۶۲ درصد کاهش داشت. قیمت در تهران از متری ۳ میلیون تومان شروع شده و به متری ۷۰ میلیون تومان ختم می‌شود. اگر قصد خرید در تهران را دارید، باید برای این امر سرمایه بالایی را پس‌انداز کرده باشید.