لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله فلاح تهران

محله فلاح تهران، در منطقه‌ی 17 یعنی در محدوده‌ی جنوبی شهر تهران، قرار داره. فلاح که از محلات قدیمی و نسبتا مذهبی تهران به شمار میره، قدمت زیادی داره. محله فلاح در ابتدا به صورت محدوده‌ای با اراضی کشاورزی بوده که شخصی به نام فلاح که نام محله هم از او وام گرفته شده، کم کم این زمین‌ها رو خریداری می کند. این شخص به گندم کاری در این زمین‌ها مشغول بوده اما در طی زمان و با مهاجرت افراد به این منطقه، این اراضی کم کم مسکونی شدن.

بخش زیادی از این افراد که برای سکونت به محله فلاح اومده بودن، از آذری‌های ترک زبان بودن و بسیاری دلیل شکل گیری سریع این محله رو وجود این قوم آذری زبان و همدل دونستن. به این ترتیب، به عقیده‌ی برخی، ترک‌های زیادی هنوز از ساکنین محله فلاح هستن.

وجود مسجد بزرگ ابوذر، در محله‌ی فلاح سبب شده که نام این منطقه به ابوذر تغییر یابد، هر چند که هنوز در میان مردم با نام فلاح شناخته میشه. این محله وسعت زیادی داره و به دو بخش ابوذر شرقی و ابوذر غربی تقسیم میشه.


بافت محله فلاح تهران

همانطور که اشاره شد، محله‌ی فلاح رنگ و بوی مذهبی بیشتری نسبت به بسیاری از محلات تهران داره  که وجود ساکنین قدیمی و سنتی، مزار تعدادی از شهدا و... از دلایل پررنگ‌تر شدن این ویژگی است. 

فلاح از محلاتی در تهرانه که ساکنین بسیار خونگرم و همدلی رو در خود جای داده و شاید از دلایل تراکم جمعیت محله فلاح همین باشه. علاوه بر این همین سبب شده که خیلی از افرادی که قصد خرید آپارتمان در تهران رو دارن، این محله رو انتخاب کنن.

خانه‌های محله‌ی فلاح یا بلوار ابوذر تهران از قدمت زیادی برخوردار هستن و این عامل سبب شده که حدود 70 درصد ساختمان‌ها و خانه‌های فلاح بافت قدیمی و آسیب پذیری داشته باشن. با این حال بافت قدیمی و سنتی موجود در محله فلاح از موارد کمیابیه که در تهران کمتر به چشم میخوره.

علاوه بر اینها، در گذشته ساخت و سازها در محله‌ی فلاح تهران، بر روی قنات‌های قدیمی متعدد و نیز در امتداد یکی از گسل‌های تهران صورت گرفته. همه‌ی این موارد سبب شده که شهرداری ترمیم و بازسازی این محله رو در دستور کار قرار بده. اما در نهایت خرید آپارتمان در فلاح تهران از رونق زیادی برخورداره.


محله فلاح تهران ۲نبش

وضعیت بازار مسکن در محله فلاح

قیمت مسکن در محله‌ی فلاح از میانگین مناسبی برخورداره. این محله جزء مناطق متوسط تهران به حساب میاد اما با این وجود، منطقه‌ی خوبی در جنوب شهر محسوب میشه. قیمت خرید آپارتمان در فلاح تهران، به نسبت سایر محلات پایین تر است. البته مثل سایر نقاط شهر، قیمت خانه در فلاح هم نوسانات زیادی داره. نوع ساخت و مصالح به کار رفته در ساختمان هم، روی قیمت خانه و آپارتمان در محله‌ی فلاح یا ابوذر تهران تاثیر زیادی میذاره. با این حال، وجود جمعیت نسبتا زیاد و میزان تقاضاها، گویای نرخ مناسب حتی برای اجاره آپارتمان در محله فلاح تهران است. خیابان‌های مهم محله فلاح تهران در محله‌ی فلاح خیابان‌های مهمی به چشم میخوره که این محله رو بیشتر با اونها میشناسن، مثل میدان فلاح، بلوار ابوذر یا خیابان سجاد. کوچه‌ها و خیابان‌هایی که بافت سنتی‌تری دارن هم، مثل سوری و آقاجانی از شریان‌های اصلی محله‌ی فلاح تهران هستن.

نقشه‌ فلاح تهران

فلاح در منطقه‌ی 17 تهران، منطقه‌ای محبوب که از سمت شمال در همسایگی مناطق 9 و 10 است و در قسمت جنوب غربی تهران واقع شده، قرار داره. فلاح از شمال به خیابان قزوین و از جنوب به خیابان ابوذر، منتهی میشه. همچنین درغرب این محله، خیابان لقمان و در شرق اون خیابان شهید سوری قرار داره.

دسترسی

با اینکه محله‌ی فلاح جمعیت زیادی داره و محله‌ی پرهیاهویی در شهر تهران به شمار میره اما متاسفانه دسترسی زیاد مناسبی به سایر نقاط تهران نداره. اگر برای رفت و آمد از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنین و مترو انتخاب خوبی برای شماست، نزدیکترین ایستگاه مترو به این محله، ایستگاه زم زم است که برای رسیدن به آن نیاز به تاکسی دارین. در عین حال، خطوط اتوبوسرانی زیادی هم به حمل و نقل شما کمک می کنن که در خیابان قزوین حضور دارن. اما اگر با وسیله شخصی عبور و مرور می کنین، میتونین از طریق خیابان قزوین به برخی از بزرگراه‌های اصلی شهر مثل، سعیدی و نواب دسترسی داشته باشین.

امکانات

محله‌ی فلاح تهران که از قدمت و جمعیت زیادی برخورداره، نیازها و تقاضاهای زیادی در خود جای داده که به بخشی از اونها توجه شده و به رفعشون پرداختن. اما برخی از نیازهای ساکنین همچنان منتظر اجابت شدن هستن. با این حال محله‌ی فلاح از سطح نسبی خوبی از امکانات عمومی برخورداره. از امکانات درمانی این محله میشه به بیمارستان ضیاییان در فلاح اشاره داشت. مکان‌های تفریحی عمومی‌ای هم در محله‌ی فلاح وجود داره که خانواده‌های ساکن در این محله به گذران اوقات فراغت خودشون در اونها می پردازن. این مکان‌ها شامل پارک‌های شهدای گمنام، بهاران و گل سرخ و مراکز خریدی مثل مرکز خرید اطلسه. مغازه‌های تجاری و رستوران‌های مختلفی رو در سطح این محله میشه دید که فعال و آماده خدمت‌رسانی هستن.

مکان‌های دیدنی

محله‌ی فلاح بافت سنتی‌ای داره که تماشا و گذر از کوچه‌ها و خیابان‌هایش هنوز مشاتاقان زیادی داره. کوچه‌هایی با خانه‌های کلنگی در فلاح که یادآور قصه‌های کودکیه و بوی خانه‌ی مادربزرگ‌ها رو داره. با این حال، این محله مکان‌های تفریحی مختلفی رو هم در خودش جای داده. یک نمونه از اونها پارک دکتر حسابی محله‌ی فلاح، با کتابخانه‌ی محلیشه که مکان موردعلاقه‌ی بسیاری از محلی‌های اونجاست. پارک‌ها و فضاهای سبز زیادی هم در این محله برای گذران روزهای تعطیل شهروندان به چشم میخوره. رستوران‌ها و فروشگاه‌های مختلف هم هر روزه، در این محله پرهیاهو فعال هستن.

کارشناس‌های املاک فلاح تهران

مشاورین املاک بهنام

سوالات متداول
فلاح در منطقه 17 تهران قرار گرفته که محدوده‌ی جنوبی شهر محسوب میشه. منطقه‌ی 17، محلات زیادی داره که «محله‌ی فلاح تهران» معروف‌ترین‌ اونه. 

فلاح، محله‌ی بزرگیه که از دو قسمت تشکیل شده و با نام ابوذر غربی و ابوذر شرقی شناخته میشه. برخی از خیابان‌های «محله فلاح تهران» شناخته‌تر شده هستن مثل میدان فلاح، خیابان سجاد، سوری و آقاجانی.   

فلاح از اون مناطقیه که به سبب جنوبی بودنش در تهران و بافت قدیمی‌تر، از رنج قیمتی مناسبی نسبت به خیلی از محلات دیگه برخورداره. همین موضوع سبب محبوبیت «محله فلاح تهران» شده و خریداران آپارتمان زیادی رو بهش جذب میکنه.

فلاح تهران، از ویژگی‌هایی برخورداره که سبب محبوبیت زیادش شده. به خاطر جنوبی بودن منطقه‌ی فلاح و قیمت مناسب «خرید آپارتمان در فلاح تهران»، معاملات خرید و فروش در اون رونق زیادی داره.

نظرات کاربران

امتیاز محله فلاح تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  راحت
 • بافت فرهنگی
  خوب
 • امکانات رفاهی
  زیاد
 • میزان ترافیک
  معمولی

تجربیات شما درباره محله فلاح تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله فلاح تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

سحراحمدی ۲نبش
سحراحمدی
21 فروردین 0

کسی میدونه چطور میشه از خیابون مرتضوی با وسایل نقلیه عمومی اومد سمت فلاح بیمارستان ضیائیان؟؟؟

کاربر مهمان ۲نبش
کاربر مهمان
04 فروردین 0

آقا من خودم در قائمیه زندگی میکنم. منطقه اسلامشهر اصلا اونطوری ها هم که میگید نیست. الان اینجا نسبت به فلاح تهران فروشگاه و پاساژهای زیادی داره. نمیگم فلاح بده ولی خوب هر کی محل زندگی خودش رو دوست داره. منم همینجایی که هستم خدارو شکر ان شاءالله زندگیتون شاداب و پر سلامت در هرجایی که زندگی میکنید. سال جدید هم مبارک!

ماهان دلدار ۲نبش
ماهان دلدار در این محله زندگی کرده
18 بهمن 99

19ساله تو فلاح زندگی میکنم. به دنیا اومدم تو این محل. ارازل خونه‌س. آدم سالم بیاد اینجا، دو روزه خراب میشه.

کاربر مهمان ۲نبش
کاربر مهمان
09 اسفند 99

واقعا اینطوره؟ دوست من میخواد با یکی از بچه های محله فلاح خیابان ابوذر ازدواج کنه، کوچۀ حسابی؛ چطورن به نظرتون؟؟

کاربر مهمان ۲نبش
کاربر مهمان در این محله زندگی کرده
22 آبان 99

فلاح، محلۀ عزیز من. سالهاست دیگه اونجا نیستم ولی هر وقت میرم محلمون با یاد خاطره های بچگی و نوجوونیم دلم آروم میشه. همسایه های قدیمی و مهربونمون که همه از سر تا ته کوچه عین یه خانواده بودیم. هر چند بزرگای کوچمون به رحمت خدا رفتند، روحشون شاد. یادش به خیر استخر و زمین چمن کانون ابوذر...

کاربر مهمان ۲نبش
کاربر مهمان
03 اسفند 99

نیکا فلاح من خیلی تو رو دوست دارم، همیشه دنبالت کردم. برای یک بار هم که شده میخوام ببینمت.

کاربر مهمان ۲نبش
کاربر مهمان
02 تیر 99

عالی از همه نظر، فقط شلوغه.

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان در این محله زندگی کرده
14 خرداد 99

به نظر من، محل خوبیه. چرا؟ چون به سمت بهاران میری، بافت های فرسوده کم می شه و دسترسی به امکانات خوبی هم داره.

ف .م ۲نبش
ف .م در این محله زندگی کرده
09 خرداد 99

اصلا خوب نیست. تمام منطقه، دارای بافت فرسوده است و فرهنگ مردمش هم خیلی پایینه.

کاربر مهمان ۲نبش
کاربر مهمان
10 شهریور 99

دوست عزیز، لطفاً توهین نکنید. من خودم توی این منطقه و در فلاح زندگی میکنم. در ضمن منطقه ی فلاح پر از آپارتمانه، خیلی از مردم این منطقه خانواده های شهدا هستن و حتی توی خیابان ما 9 تا خانواده شهید زندگی میکنن. شما جاهایی مثل نسیم شهر ( اکبر آباد ) رو چی میگین که پر آدم بی فرهنگه؟ حتی یه لحظه توی نسیم شهر، صدای فحش مردم قطع نمیشه.

کاربر مهمان ۲نبش
کاربر مهمان
29 آبان 99

بی ادب، درست صحبت کن! خودتی هر چیزی که گفتی، خودت دارای فرهنگ پائین هستی.

علی ابراهیمی ۲نبش
علی ابراهیمی
07 دی 99

آقای با فرهنگ میشه به ما بگی کجا زندگی میکنی؟

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان
17 فروردین 99

والا بنده خودم از وارثين و نواده هاي فلاح مقدم هستم كه متاسفانه همه اون منطقه بعد از انقلاب به تصرف بنياد و شهرداري درامده و اينكه مرحوم عموي بنده حاج داود فلاح مقدم ادم بسيار خوبي بوده ولي اقاي حاج اسماعيل فلاح مقدم كه خيرِ مدرسه ساز شده ادم آشغالي هستش كه ارث ما رو خورده و نداده و داره خيرات ميكنه و مدرسه ميسازه و خودمون اصلا ساكن اين منطقه نبستيم و مرده شور هر چي فلاح مقدم هست رو ببره

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان
25 فروردین 99

بقول خودتون یه بخشی بنیادگرفته اونم سهم اون‌ خدابیامرزبوده چرا 56ساله در فلاح زند‌گی میکنم همه قدیم ها را میشناسم بچه مثبت اگه بایکنفر مشگل داری جوجو به مردم منطقه اهانت نکن بچه خوشگل

کاربر مهمان ۲نبش
کاربر مهمان
10 شهریور 99

لطفاً دروغ نگید، با تشکر.

امیرحسین اعتمادیان ۲نبش
امیرحسین اعتمادیان
22 بهمن 98

اگر شما یا اقوام پولدارهستید خیابان عبید زاکانی انجا بعضی از ساختمان هاش استخر هم داره عالی

نقاط قوت

 • عال

نقاط ضعف

 • شلوغه
آواتار ۲نبش
کاربر میهمان
25 اسفند 98

داداش من من خودم بچه عبیدم کدوم ساختمونش استخر دارع پشماااااااااااااااام

امیرحسین اعتمادیان ۲نبش
امیرحسین اعتمادیان
22 بهمن 98

باحال وعالی همه جای از ابوذر غربی وشرقی وجلیلی ومقدم سجاد جنوبی سجادشمالی وهشت متری طوس همان خیابان رضایی هشت متری شم عالی

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان
22 بهمن 98

محله فلاح درمنطقه 17 باادم های باصفا

مسعود کاویانی ۲نبش
مسعود کاویانی در این محله زندگی کرده
10 بهمن 98

سلام،خیابان 8 متری عادل به چه نامی تغییر پیدا کرده .ما از سال 70 از فلاح رفتیم کرج .دلم تنگ شده بود

امیرحسین اعتمادیان ۲نبش
امیرحسین اعتمادیان
22 بهمن 98

8متری عادل نیست هشت متری طوس هست

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان
11 فروردین 99

جابر اسدي

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان
21 فروردین 99

هشت طوس داره و هشت متری شکاری

فاطمه مردانی ۲نبش
فاطمه مردانی در این محله زندگی کرده
21 دی 98

آقای ابوالفضل مردانی، پدر بنده بودند. ایشان می‌گفتند آقای فلاح مرد بسیار خوبی بودند. خدا را شکر که محله‌ی فلاح را آباد کردند. عالیه عالی! من که عاشق این محل هستم.

آنی ۲نبش
آنی
02 بهمن 98

سلام خانم مردانی قیمت چند هست ؟ نظرتان رو برا خیابان شمشیری هم بفرمایید

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان
11 دی 98

لطفا یکی جواب بده

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان
11 دی 98

از میدون خراسون چجوری میشه رفت میدون مقدم

امیرحسین اعتمادیان ۲نبش
امیرحسین اعتمادیان
22 بهمن 98

انجا فکرکنم تابلو زده برای زمزم زمزم شما میرین و انجا تابلوزده نواب نواب شما برین مقدم است

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان
01 اسفند 98

با BRT

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان
21 فروردین 99

آنجا شما برین اینجا اینجا هم شما برین آنجا آنجا هم اگه پیدا نکردیم هم آنجا بمانید اینجا اوکی شد یا بیشتر آدرس بدم آنجا

مهمان ۲نبش
مهمان
10 دی 98

من میخوام یه آپارتمان 40 متری تو شهسوار جنوبی بخرم نظرتون چیه

امیرحسین اعتمادیان ۲نبش
امیرحسین اعتمادیان
22 بهمن 98

همه جای فلاح یا امامزاده حسن عالی بد نداره

سوین ۲نبش
سوین
25 بهمن 98

خیابون رزاقی بهتر از شهسوار جنوبیه یا خیابون عیوض خانی ابوذز غربی هم خوبه ولی طرف مقدم نه زیاد

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان
18 فروردین 99

مقدم محلش خوب نیس داداش لات و لوت زیاد داره امکاناتشم خیلی کمه

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان در این محله زندگی کرده
24 آبان 98

خوب

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان
12 آبان 98

دراین محله زندگی میکنم محله هشت متری کوچه های خیییییلی باریک تعداد طبقات ۶ یا ۵ طبقه هر طبقه ۳ یا دو واحده بااین تراکم جمعیت امکانات نظافت کوچه وخیابانها خیلی ضعیف

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان در این محله زندگی کرده
13 تیر 98

لطفا نیروی انتظامی توی سال تحصیلی بیشتر هوای دخترا رو داشته باشه... اون‌روزا که پلیس میاد حتی یه مگس مذکر هم جلو دبیرستانا پر نمیزنه ولی امان از روزی که ...

بهرام احمدی ۲نبش
بهرام احمدی
10 دی 98

چرت نگو

لیلا مردانی ۲نبش
لیلا مردانی در این محله زندگی کرده
11 اردیبهشت 98

مردم باحال و دوست داشتنی

علی.س ۲نبش
علی.س
28 خرداد 98

خوبی از خودتونه

امیرحسین اعتمادیان ۲نبش
امیرحسین اعتمادیان
14 فروردین 98

فلاح بهترین محله است. آدم‌های باحال، مشتی و لوتی‌منش هستند مثل مقدم و جلیلی و ابوذر

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان
02 بهمن 98

جناب نظرتان درباره شمشیری بگویید آدم‌های باحال، مشتی و لوتی‌منش هستند

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید