لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

منطقه 21 تهران

منطقه 21 در غرب تهرانه و از شمال به بزرگراه شیخ فضل الله نوری و اتوبان تهران کرج، از جنوب به بزرگراه فتح، از شرق به رودخانه کن و از غرب مابین اتوبان تهران –کرج و بزرگراه لشکری خاتمه میابد.

منطقه 21 تهران، از سه ناحیه تشکیل شده است. بیشتر ساختمان های مسکونی در شرق منطقه و ناحیه 1 آن قراردارد.


جمعیت منطقه 21 تهران

جمعیت منطقه 21، بر اساس سرشماری سال 1390 ایران، 162٬681 نفر (50٬381 خانوار) شامل 82٬014 مرد و 80٬667 زن می‌باشد.

پارک‌های منطقه 21 تهران

پارک گلریز

پارک بهار

پارک نیلوفر

پارک اقاقیا

پارک نرگس

پارک ریما

پارک یاس

پارک مریم

پارک شهدا

پارک شهدای خبرنگار

مراکز خرید منطقه 21 تهران

کوروش

پاساژ الهام

مراکز تجاری صدف

پاساژ رحیمیان

مرکز خرید رضا

مجتمع تجاری و شهربازی الماس

آکواریوم امپراطور

مرکز تجاری تهرانسر

فروشگاه های زنجیره ای رفاه

مرکز خرید شهرداری

فروشگاه مبلمان

فروشگاه سپه

مراکز درمانی منطقه 21 تهران

درمانگاه شبانه روزی خیریه صاحب کوثر

درمانگاه شبانه روزی سایپا

درمانگاه شبانه روزی شهید صنیع خانی

درمانگاه شبانه روزی شهرداری منطقه 21

مرکز جراحی محدود و سرپائی خیریه وردآورد

مدارس منطقه 21 تهران

21 پیش دبستانی پسرانه

26 پیش دبستانی دخترانه

11 دبستان پسرانه

16 دبستان دخترانه

6 متوسطه اول پسرانه

11 متوسطه اول دخترانه

6 متوسطه دوم پسرانه

7 متوسطه دوم دخترانه

1 هنرستان کار و دانش دخترانه

3 هنرستان فنی پسرانه

4 هنرستان فنی دخترانه

سینما‌های منطقه 21 تهران

ندارد.

مراکز طبیعت‌گردی منطقه 21 تهران

موزه خودرو های تاریخی

سالن ورزشی نفت تهران

باشگاه سوارکاری شهرک غزالی

مجموعه ورزشی معلم

مقبرة الشهدای پارک گلریز تهرانسر

مقبرة الشهدای شهرک غزالی

مقبرة الشهدای پارک گلریز

نظرات کاربران

امتیاز منطقه 21 تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  معمولی
 • بافت فرهنگی
  خوب
 • امکانات رفاهی
  معمولی
 • میزان ترافیک
  سبک

تجربیات شما درباره منطقه 21 تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این منطقه هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این منطقه زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این منطقه ثبت میشه.

نظر شما درباره منطقه 21 تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

ممد ۲نبش
ممد در این منطقه زندگی کرده
19 آبان 1402

اقا چیتگر شمال مال کجاست جزو منطقه 21 نیست چرا اینجا ننوشتین و توضبح ندادین مدره دخترانه پسرانه داره داروخانه داره مخابرات داره همینطور چیتگر جنوبی شهرک 22 بهمن

نقاط ضعف

 • عزیز چیتگر شمالی جزو منطقه نیست
حامد ۲نبش
حامد در این منطقه زندگی کرده
09 شهریور 1402

متاسفانه وردآورد با وجود قدمت زیادی که دارد اما خبری از پیشرفت نیست و از امکانات اولیه هم فاصله بسیاری دارد و کسی نگاه دلسوزانه ای نسبت به این محله ندارد

شهروند ۲نبش
شهروند در این منطقه زندگی کرده
16 خرداد 1402

سلام من از سال 60 در تهرانسر ساکنم متاسفانه از نظر امکانات فرهنگی ضعیفه ، فرهنگسرا نداره و شورای محله هم فقط به نفع خودشان کار میکنند مکان ورزشی وابسته به شهرداری و ... برای خانمها نداره مترو تا بیمه و ورزشگاه ازادی اومده ولی چرا برای تهرانسر اقدامی نکردن؟

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان
15 آذر 1401

با سلام در شهرک دانشگاه علوم پزشکی باشگاه ورزشی وجود دارد که متاسفانه تجهیزاتش خراب، ناقص، و بسیار کم هستند . و متاسفانه مسئولی هم رسیدگی نمی کند.

محمدرضا ۲نبش
محمدرضا در این منطقه زندگی کرده
07 فروردین 1401

37 سال در تهرانسر ساکنم.شعار منطقه صنعت و سکونت بدون توجه به شان و کرامت مردمی که از خیلی امکانات ابتدایی مثل دسترسی به مترو و آرامش شبانه بخاطر پرواز هواپیماها و آموزش و پرورش مستقل و پردیس سینمایی محرومند ؛ چه ارزشی دارد .مسکن ویژه تهرانسر چه توجیهی دارد؟با امکانات در حد صفر

محمد وفایی ۲نبش
محمد وفایی در این منطقه زندگی کرده
18 بهمن 1400

منطقه 21 و بخصوص تهرانسر ، نیاز مبرم به حمل و نقل عمومی ، خصوصا مترو ، دارد ، حتی اتوبوسهای آن هم خیلی قدیمی و دیر به دیر تردد میکنند ، بی آر تی هم متاسفانه ندارد ، بنابر این دسترسی به حمل و نقل عموی ، یکی از مشکلات و معضلات این محله است.

محمدپور ۲نبش
محمدپور در این منطقه زندگی کرده
23 آذر 1400

نقاط ضعف

 • باشگاه ورزشی شهرداری ندارد برای بانوان

محله پاسداران

از محله های بسیار مشهور در تهران میتوان به محله پاسداران اشاره کرد. آب و هوایی خوب و معتدل در خیابان های آن حاکم است و آب های قنات زمین های محله را تحت پوشش دارد پس حاصلخیز و سبز هستند.

امکانات شهری بسیار خوبی در این محله وجود دارد، وجود تمام این ها، این محله را به بالاشهر تهران تبدیل کرده است که غالبا شهروندان مرفه ساکن این محله هستند.در این محله آپارتمان های لوکس و با بهترین امکانات وجود دارد که خرید ملک و یا اجاره و رهن آن مناسب شهروندانی است که رفاه بیشتری میخواهند.

از لحاظ دسترسی به مترو هم این محله به ایستگاه نوبنیاد و شریعتی و قلهک نزدیک است.


محله تهرانسر غربی و شهرک دریا

تهرانسر جزو یکی از محله هایی در تهران است که خواهان بسیار زیادی دارد که در طول این سال های اخیر، ساکنان غرب از آن استقبال خوبی داشته اند. تهرانسر واقع در منطقه 21 در جنوب غربی تهران می باشد. محله تهرانسر از شمال به بزرگراه مخصوص کرج، از جنوب به محله شهرک آزادی، از شرق به بزرگراه آزادگان و در آخر از غرب به محله شهرک استقلال متصل شده است. شهرک پاسداران، محله های باشگاه نفت و شهرک دریا را میتوان در محدوده تهرانسر مشاهده کرد.

از اصلی ترین و مهم ترین قسمت تجاری این محله میتوان به بلوار تهرانسر اشاره کرد که شروع آن از بزرگراه کرج می باشد و بعد از میدان تهرانسر در آخر به شهرک آسمان خاتمه می یابد. می توانید از کوچه های انتهایی این بلوار هم خرید کنید و تعدادی از پاساژ ها و واحد های تجاری در این محدوده یافت می شود.


محله شهرک آزادی

این شهرک واقع در منطقه ۲۱ تهران و در نزدیکی استادیوم آزادی، بالاتر از جاده مخصوص و پایین تر از اتوبان کرج است.

بخاطر موقعیت جغرافیایی از تراکم جمعیت پایین برخوردار است و ترافیک در این منطقه کمتر احساس می شود.

شهرداری منطقه ۲۱ جلوی شهروندان این منطقه در جهت ساخت بیش از سه طبقه را نمی دهد و به این دلیل منازل ویلایی بسیاری در این منطقه مشاهده می شود.


محله فرهنگیان

شهرک فرهنگیان در منطقه ۲۱ تهران است که از شهرک های جنوبی اما خوش ساخت شهر می باشد و در میان شهرک های صنعتی و کارخانجات مکان مناسبی را برای ساکنین فراهم کرده است.


محله شهرک استقلال

محله شهرک استقلال از شمال به آزادراه تهران کرج و منطقه ۲۲ و از جنوب به بزرگراه مخصوص کرج می رسد. بزرگترین محله ی منطقه ی ۲۱ محله شهرک استقلال ـ دکتر عبیدی است. مهمترین شاخصه انحصاری این محله آن است که بخش زیادی از آن را مراکز صنعتی پوشانده اند، که در بین آنها می توان بـه کارخانجات پارس- خودرو، ایران خودرو، داروسازی دکتر عبیدی، شرکت رنگین و پارس متال (تولید کنندهی لولـه هـای چـدنی) اشاره کرد.

از مکانهای مهم محله می توان پارک استقلال، پارک نسترن، مجموعه ورزشی الزهرا، مجموعه ورزشی استقلال، حسینیه متوسلین به حضرت زینب و حسینیه متوسلین به 14 معصوم را معرفی کرد. در رابطه با دسترسی به مترو می توان گفت که ایستگاه مترو چیتگر به شمال محله نزدیک است.


محله شهرک دانشگاه تهران

شهرک دانشگاه واقع در منطقه 21 شهر تهران است. این شهرک با ساخت و سازهای مناسبی که در آن صورت گرفته است از شهرک های بسیار مناسب سکونت منطقه 21 است و دسترسی خوبی به بزرگراه های اطراف دارد.


محله چیتگر شمالی

شهرک چیتگر شمالی واقع در بزرگراه شهید لشکری است و به دلیل وجود دریاچه چیتگر، اسم چیتگر برای آن انتخاب شده است.

محله ی چیتگر شمالی  جزو مناطق محروم محسوب می شود حتی با اینکه در منطقه ۲۱ واقع شده است و دارای خیابان های خاکی است و در ضلع جنوبی آزادراه تهران-کرج نمای  نامناسبی را بوجود آورده است.


محله ویلاشهر

محله ویلاشهر در منطقه ۲۱ شهر تهران است و با وجود برخی مشکلات موجود در آن دارای واحدهای مسکونی زیادی است.


محله شهرک غزالی

شهرک غزالی نام منطقه بزرگی در غرب تهران است که در آن نمای خیابان‌ها و ساختمان‌های مربوط به فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی، ساخته و نگهداری می‌شود. این شهرک شامل میدان توپخانه، ساختمان عدلیه، خیابان لاله زار، سینما تابان، گراند هتل، عکاسخانه و چند مغازه دیگر می باشد.


محله وردآورد 

محله وردآورد محله ی بسیار قدیمی تهران است که در غربی ترین مکان تهران قرار دارد. در چند سال گذشته به دلیل گسترش سازمان های صنعتی و آپارتمان های متعلق به آنها، وردآورد و حومه آن به سمت کرج نزدیک و نزدیک تر شدند و حدودا می توان گفت محلۀ وردآورد بین تهران و کرج جای گرفته است پس در این محله تهران از آپارتمان هایی با قیمت نجومی و سرسام آور وجود چندانی ندارند و خرید ملک یا رهن و اجارۀ آن قیمتی مناسب دارد و باعث می شود انگیزۀ قوی ای ایجاد کند که  قوم های مختلف ایرانی برای انجام کارهای یدی به این محلۀ تهران مهاجرت کنند و امروزه شاید بتوان به جرئت گفت نیمی از جمعیت محلۀ وردآورد را اقوام مهاجر به تهران تشکیل می دهند.


اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید