سعادت آباد تهران

سعادت آباد تهران

سعادت آباد واقع در منطقه‌ی 2 شهرداری تهران است. این محله که جزء محلات بالاشهر تهران محسوب میشه، از مناطق پرطرفدار تهران هم به شمار میره. جمعیت ساکن در منطقه سعادت آباد تهران، روز به روز در حال افزایشه...  

حمل‌و‌نقل عمومیمعمولی
بافت فرهنگیخوب
امکانات رفاهیزیاد
میزان ترافیکمعمولی

نقشه‌ سعادت آباد تهران

سعادت آباد واقع در منطقه‌ی 2 شهرداری تهران است. این محله که جزء محلات بالاشهر تهران محسوب میشه، از مناطق پرطرفدار تهران هم به شمار میره.

کارشناس‌های املاک سعادت آباد تهران

لینک‌های مرتبطسعادت آباد واقع در منطقه‌ی 2 شهرداری تهران است. این محله که جزء محلات بالاشهر تهران محسوب میشه، از مناطق پرطرفدار تهران هم به شمار میره. جمعیت ساکن در منطقه سعادت آباد تهران، روز به روز در حال افزایشه. سعادت آباد از بافت جدید و به روزی برخورداره و ساختمان‌های بالای 20 سال ساخت در اون خیلی کم به چشم میخوره.

سعادت آباد از لوکس‌ترین محله‌های تهرانه که همه چیز در اونجا رنگ و بوی لاکچری بودن داره. خانه‌های مرتفع و زیبا، کوچه‌های عریض، ماشین‌های مدل بالا در رنگ‌های مختلف و در یک کلام، یکی از خاص‌ترین مناطق پایتخته. همه‌ی این موارد سبب شده که سعادت آباد از بهترین گزینه‌های «خرید خانه در تهران» باشه.

 تاریخچه محله سعادت آباد تهران 

پیدایش محله‌ی سعادت آباد، برمی گرده به حدود سال 1327 که شخصی به نام سید ضیاءالدین طباطبایی، این اراضی رو که بیشتر بدون سکنه و به شکل ریگزار بود، خرید. این فرد، کم کم با دعوت از دیگر نزدیکان خودش که اونها هم سید بودن، به جمعیت این منطقه افزود. با کمک درآمدهای حاصل از کشاورزی ، پرورش و فروش گوشت خرگوش، به آبادی این منطقه پرداخت و این منطقه رو سادات آباد نام گذاری کرد.  

به مرور زمان و با اضافه شدن ساکنین دیگه به این منطقه، نام این منطقه به سعادت آباد تغییر پیدا کرد. همزمان که کشاورزی در اون رونق گرفت، محصولات این اراضی فروش خوبی داشتن. به این شکل که گندم‌های زمین‌های طباطبایی برای تامین غلات مورد نیاز و میوه‌های باغاتش، برای تامین نیاز سایر نقاط تهران به کار اومد.

به این شکل، این منطقه به سعادت آباد امروزی که از لوکس‌ترین محله‌های تهران تبدیل شد و افراد زیادی مشتاق «خرید آپارتمان در سعادت آباد» تهران شدن.

خیابان‌های مهم محله سعادت آباد تهران

خیابان‌های سعادت آباد، سرو شرقی و سرو غربی، از مهم‌ترین خیابان‌های این محله هستن. سایر خیابان‌های محله‌ی سعادت آباد، شامل موارد زیر هست: 

خیابان فرهنگ، خیابان بیست و چهار متری، خیابان شهرداری، خیابان آسمان‌ها، خیابان صراف‌ها، خیابان دشت بهشت، خیابان علامه، خیابان پاک نژاد، خیابان ریاضی بخشایش، خیابان ارغوان، خیابان درختی، خیابان پامچال، خیابان مروارید، خیابان صدف، خیابان شکوفه، خیابان لادن (کوی فراز)، خیابان فراز (کوی فراز)، خیابان پویش (بهرود)، خیابان پرورش (مخابرات)، خیابان بهزاد و شهرک بوعلی با 6 فاز. 

بلوارها و میدان‌های مهم محله سعادت آباد تهران 

بلوار شهرداری، بلوار بهزاد، بلوار 24 متری، بلوار دریا، بلوار پاک نژاد، بلوار جوریکی، بلوار پیام، بلوار شهید فرحزادی، بلوار درختی، بلوار شهید حافظی، بلوار امام زاده، بلوار بهرود، بلوار پژوهش، بلوار پرواز، بلوار آتش‌نشانی، بلوار مطهری و بلوار پرورش از بلوارهای معروف و مهم شهر هستن که در محله‌ی سعادت آباد قرار دارن.

علاوه بر این موارد، میدان کتاب، میدان شهید تهرانی مقدم، میدان سرو و میدان فرهنگ، میدان‌های اصلی این منطقه هستند. در ادامه قصد داریم به معرفی میدان فرهنگ سعادت آباد که یکی از مهم ترین نقاط در شهرداری منطقه 2 به حساب میاد بپردازیم.

معرفی میدان فرهنگ سعادت آباد تهران

میدان فرهنگ سعادت آباد یکی از بزرگترین میدان‌های شهر تهران هست که از جنوب به خیابان فرهنگ، از شمال به بلوار 24 متری سعادت آباد و از غرب به خیابان سرو منتهی میشه. جالبه بدونید این مکان به دلیل وسعت و زیبایی که داره تبدیل به مکانی مناسب برای برگزاری رویدادها و جشن‌های مختلف شده است.

اگه به دنبال مکانی مناسب برای خرید و تفریح هستید اینجا همون مکانی است که دنبالش می‌‎گردین؛ بخاطر اینکه اطراف این منطقه رستوران‌ها و مراکز خرید بی نظیری قرار داره.به طور کلی میدان فرهنگ به عنوان قطب فرهنگی، تفریحی و تجاری تهران شناخته میشه و اگه شما به دنبال خرید خونه در بهترین جای تهران هستید، این منطقه ارزش خرید داره و به شما پیشنهاد میشه که برای سرمایه گذاری بهش فکر کنید.

بهترین و معروف ترین محله‌های سعادت آباد تهران 

خیابان سرو که جدیدا اون رو با نام «خیابان آیت الله‌هاشمی رفسنجانی» میشناسن، طولی حدود  2700 متر داره که از شرق به میدان فرهنگ و از غرب به میدان کتاب منتهی میشه. این خیابان، میدان کاج و شهرک غرب از معروف‌ترین بخش‌های محله سعادت آباد تهرانه.

قیمت محله سعادت آباد تهران

به طور کلی قیمت خرید و فروش آپارتمان در محله سعادت آباد تهران از متری 109 میلیون تومن تا متری 319 میلیون تومن متغیره. این منطقه به دلیل قرار گیری در منطق 3 از تمامی امکانات رفاهی برخوردار هست و سرمایه گذاری در این محله ارزش زیادی داره و اگر قصد خرید و فروش در این منطقه رو دارید میتونید با مشاوران ما در تماس باشید. توجه کنید این قیمت‌هایی که اعلام شد برای سال 1403 هست.

کلام آخر

در ابتدای این مقاله به معرفی تاریخچه این محله پرداختیم و سپس برخی از خیابان‌ها، بلوارها و میدان‌های مهم محله سعادت آباد را معرفی کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سعادت آباد تهران این مقاله از 2نبش به شما کمک می‌کند. پس خواندن این مقاله به شما توصیه می‌شود.

سوالات متداول:

فاصله فرودگاه مهرآباد تا سعادت آباد؟

فاصله فرودگاه مهر آباد تا محله سعادت آباد در حدوده 14 کیلومتر هست.

سعادت آباد منطقه چنده؟

یکی از سوالاتی که مدام تکرار میشه درباره اینه که سعادت آباد در کدوم منطقه قرار داره، در پاسخ باید گفت که سعادت آباد در منطقه 2 شهرداری تهران قرار داره.


نظرات کاربران دربارهٔ سعادت آباد

3٫8
62 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
معمولی
بافت فرهنگی
خوب
امکانات رفاهی
زیاد
میزان ترافیک
معمولی

تجربیات شما درباره محله سعادت آباد تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف سعادت آباد

سوالات متداول

چرا سعادت آباد، بالاشهر تهرانه؟

سعادت آباد تهران، واقع در منطقه‌ی 2 شهرداریه. ویژگی‌های متمایزی که این محله داره سبب شده که به یکی از محلات لوکس و بالاشهر تهران تبدیل بشه. 

وجود مراکز تجاری مختلف، برج‌های لوکس و ساخت و ساز مدرن در «محله سعادت آباد تهران»، سبب شده تا افراد زیادی به اون جذب بشن و مشتاق سکونت در این محله لوکس باشن.

مهم‌ترین خیابان‌های سعادت آباد کدومه؟

منطقه‌ی سعادت آباد تهران، از وسعت زیادی برخورداره. در نتیجه خیابان‌های زیادی رو شامل میشه که برخی از اون‌ها معروف‌تر و مهم‌تر هستن. خیابان سرو، میدان کاج و میدان کتاب در سعادت آباد یا حتی شهرک غرب در «محله سعادت آباد تهران» از محبوبیت به خصوصی بین ساکنین شهر برخوردارن.

قیمت آپارتمان در سعادت آباد تهران چقدره؟

سعادت آباد به خاطر وجود امکانات و امتیازات زیادی که داره، در صدر لیست بهترین محله‌های تهرانه. به همین دلیل قیمت خونه و آپارتمان در سعادت آباد نسبت به سایر نقاط شهر بیشتر است. در نتیجه افرادی که قصد خرید خونه و سکونت در «محله‌ سعادت آباد تهران» رو دارن، نیاز به بودجه و سرمایه‌ی کافی دارن.

در کدوم خیابان‌ سعادت آباد خونه بخرم؟

سعادت آباد از خیابان‌ها و بخش‌های بسیار لوکس و جذابی تشکیل شده که محبوب ساکنین اونه. اما «خرید آپارتمان در سعادت آباد تهران» در برخی از نقاط رونق بیشتری داره؛ مثل شهرک غرب یا محدوده‌ی میدان کاج و میدان کتاب سعادت آباد.

اما برای خرید خونه در سعادت آباد، مهم‌ترین معیار، سلیقه و بودجه‌ی شماست. 

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.