لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله سعادت آباد تهران

سعادت آباد واقع در منطقه‌ی 2 شهرداری تهران است. این محله که جزء محلات بالاشهر تهران محسوب میشه، از مناطق پرطرفدار تهران هم به شمار میره. 

جمعیت ساکن در منطقه سعادت آباد تهران، روز به روز در حال افزایشه. سعادت آباد از بافت جدید و به روزی برخورداره و ساختمان‌های بالای 20 سال ساخت در اون خیلی کم به چشم میخوره.

سعادت آباد از لوکس‌ترین محله‌های تهرانه که همه چیز در اونجا رنگ و بوی لاکچری بودن داره. خانه‌های مرتفع و زیبا، کوچه‌های عریض، ماشین‌های مدل بالا در رنگ‌های مختلف و در یک کلام، یکی از خاص‌ترین مناطق پایتخته. همه‌ی این موارد سبب شده که سعادت آباد از بهترین گزینه‌های «خرید خانه و آپارتمان در تهران» باشه.


تاریخچه محله سعادت آباد تهران 

پیدایش محله‌ی سعادت آباد، برمی گرده به حدود سال 1327 که شخصی به نام سید ضیاءالدین طباطبایی، این اراضی رو که بیشتر بدون سکنه و به شکل ریگزار بود، خرید.

این فرد، کم کم با دعوت از دیگر نزدیکان خودش که اونها هم سید بودن، به جمعیت این منطقه افزود. با کمک درآمدهای حاصل از کشاورزی ، پرورش و فروش گوشت خرگوش، به آبادی این منطقه پرداخت و این منطقه رو سادات آباد نام نهاد. 

به مرور زمان و با اضافه شدن ساکنین دیگه به این منطقه، نام این منطقه به سعادت آباد تغییر پیدا کرد. همزمان که کشاورزی در اون رونق گرفت، محصولات این اراضی فروش خوبی داشتن. به این شکل که گندم‌های زمین‌های طباطبایی برای تامین غلات مورد نیاز و میوه‌های باغاتش، برای تامین نیاز سایر نقاط تهران به کار اومد.

به این شکل، این منطقه به سعادت آباد امروزی که از لوکس‌ترین محله‌های تهران، پایتخت ایرانه، تبدیل شد و افراد زیادی مشتاق «خرید آپارتمان در سعادت آباد» تهران شدن.


خیابان‌های مهم محله سعادت آباد تهران

خیابان‌های سعادت آباد، سرو شرقی و سرو غربی، از مهم‌ترین خیابان‌های این محله هستن. سایر خیابان‌های محله‌ی سعادت آباد، شامل این موارد میشه: 

خیابان فرهنگ، خیابان بیست و چهار متری، خیابان شهرداری، خیابان آسمان‌ها، خیابان صراف‌ها، خیابان دشت بهشت، خیابان علامه، خیابان پاک نژاد، خیابان ریاضی بخشایش، خیابان ارغوان، خیابان درختی، خیابان پامچال، خیابان مروارید، خیابان صدف، خیابان شکوفه، خیابان لادن (کوی فراز)، خیابان فراز (کوی فراز)، خیابان پویش (بهرود)، خیابان پرورش (مخابرات)، خیابان بهزاد و شهرک بوعلی با ۶ فاز. 


بلوارها و میدان‌های مهم محله سعادت آباد تهران 

بلوار شهرداری، بلوار بهزاد، بلوار 24 متری، بلوار دریا، بلوار پاک نژاد، بلوار جوریکی، بلوار پیام، بلوار شهید فرحزادی، بلوار درختی، بلوار شهید حافظی، بلوار امام زاده، بلوار بهرود، بلوار پژوهش، بلوار پرواز، بلوار آتش‌نشانی، بلوار مطهری و بلوار پرورش از بلوارهای معروف و مهم شهر هستن که در محله‌ی سعادت آباد قرار دارن.

علاوه بر این موارد، میدان کتاب، میدان شهید تهرانی مقدم، میدان سرو و میدان فرهنگ، میدان‌های اصلی این منطقه هستن.


بهترین و معروف ترین منطقه محله سعادت آباد تهران 

خیابان سرو که جدیدا اون رو با نام «خیابان آیت الله‌هاشمی رفسنجانی» میشناسن، طولی حدود  2700 متر داشته که از شرق به میدان فرهنگ و از غرب به میدان کتاب منتهی میشه. این خیابان، میدان کاج و شهرک غرب از معروف‌ترین بخش‌های محله سعادت آباد تهرانه.

میتونین به صفحۀ قیمت‌های خرید و اجارۀ خانه در سعادت آباد برین و ملک‌های اون رو بررسی کنین.


آب و هوا و موقعیت منطقه سعادت آباد 

اگر به دنبال خرید یا اجاره آپارتمان در سعادت آباد هستین، یکی از نکاتی که باید مد نظر بگیرین، آب و هوای مطبوع این محدوده است. 

به دلیل قرارگیری سعادت آباد در ارتفاعات شمال شهر، این منطقه از هوای مطبوعی نسبت به سایر محلات تهران برخورداره.

آب و هوای سعادت آباد رو میتونین به صورت آنلاین در سایت accuweather چک کنین.


پارک سعادت آباد

میتونین تصویری سه بعدی، از پارک سعادت آباد تهران رو ببینین، فقط به علت تحریم‌ها باید فیلترشکنتون رو روشن کنین و اینجا کلیک کنین. 

محله سعادت آباد تهران ۲نبش

قیمت آپارتمان‌ محله سعادت آباد تهران

سعادت آباد از محله‌های بالاشهر تهران به شمار میره، ساخت و سازهای زیاد و افزایش اقبال عمومی به سمت این محله، باعث شده تا با روند رو به رشد قیمت خانه در سعادت آباد روبرو باشیم. منطقه‌ی سعادت آباد، با بافت مدرن و موقعیت جغرافیایی مناسبش از شرایطی بهره‌مند شده که اگر قصد خرید خانه آپارتمان در سعادت آباد رو دارین، حتما باید مبلغ مناسبی رو برای این تصمیمتون تهیه کنین. اما اگه سرمایه‌ی موردنیاز رو دارین، فرصت خرید یا حتی اجاره آپارتمان در سعادت آباد، این منطقه‌ی لوکس رو از دست ندین. برای امنیت مالی بیشتر و از دست دادن زمان کمتر، می تونین از مشاوران املاک متخصص محله‌ی سعادت آباد، برای پیدا کردن بهترین خانه برای سکونت خودتون و عزیزانتون کمک بگیرین.

نقشه‌ سعادت آباد تهران

اگه در حال گذر از خیابان سعادت آباد تهران باشین، در شمال این محله به کوی فراز و بزرگراه یادگار امام برمی خورین. همچنین از جنوب این منطقه با بلوار دریا و شهرک غرب رو به رو هستین که اگه بخواین ساکن آپارتمان‌های شهرک غرب هم بشین در نزدیکی محله‌ی سعادت آبادین. خیابان سعادت آباد، از شرق هم به بزرگراه چمران و از غرب به بلوار فرحزادی راه داره.

دسترسی

بلوارهای شهرداری، بهزاد، پاک نژاد و خیابان‌های سعادت آباد، سرو و فرهنگ، برخی از شریان‌های مهم این منطقه به حساب میان. این خیابان‌های مهم در سعادت آباد تهران، دسترسی و رفت و آمد رو از سایر نقاط شهر به این منطقه، تسریع میبخشن. علاوه بر این، موقعیت سعادت آباد به گونه ایه که با ارتباط با بزرگراه‌های اصلی تهران، مثل یادگار امام، به بخش‌های دیگه شهر هم دسترسی آسونی داره. البته خط 7 مترو تهران که در دست ساخته، در انتها به سعادت آباد میرسه. در واقع ایستگاه مترو سعادت آباد هم از جمله راه‌های دسترسی دیگه به شمار میره. خطوط اتوبوسرانی هم در سعادت آباد به اهالی این منطقه خدمت رسانی میکنه.

امکانات

همونطور که اشاره شد، محله‌ی سعادت آباد که از لوکس‌ترین محله‌های پایتخت به حساب میاد، امکانات و بافت مردمی به خصوصی داره که باعث شهرت این محله شده. تقاضا و نیازهای ساکنین این منطقه‌ی بالاشهر تهران، سبب شده که این محله در امر تامین امکانات لازم برای سکونت، سرآمد باشه. به همین دلیله که محله‌ی سعادت آباد، در حوزه‌های مختلف درمانی، فرهنگی، آموزشی و رفاهی امکانات کاملی رو در اختیار ساکنینش قرار داده. برخی از بهترین مدارس و مراکز آموزشی منطقه‌ی سعادت آباد هم شامل موارد زیر میشه: ابتدایی دخترانه آتیه (غیردولتی)، ابتدایی پسرانه سعادت آباد، ابتدایی پسرانه باغ دانایی (غیردولتی)، ابتدایی پسرانه مهر هشتم، متوسط دوره اول پسرانه آینده سازان (غیر دولتی). برای مراکز ورزشی محله‌ی سعادت آباد هم، میشه مجموعه‌ی ورزشی آرینا رو نام برد. مراکز درمانی مختلفی هم در محدوده‌ی سعادت آباد وجود داره، مثل: بیمارستان شهید مدرس، بیمارستان اعصاب و روان نیایش، بیمارستان پارسیان. در نهایت هم باید اشاره کرد که مراکز مذهبی متعددی در این محدوده دایره، مثل مسجد جامع رسول، مسجد جامع الزهرا و... علاوه بر موارد گفته شده، بخش‌های کمی از سعادت آباد رو خالی از مغازه‌های تجاری، فروشگاه‌های لوکس یا نمایندگی برندهای مختلف، میشه دید. پارک‌ها و فضاهای سبز زیادی هم برای گذران اوقات فراغت، در منطقه‌ی سرسبز و خوش آب و هوای سعادت آباد وجود داره که محبوب خانواده‌های ساکن این محله است.

مکان‌های دیدنی

سعادت آباد تهران، با وجود امکانات و موقعیت مناسبش، از محلاتی به شمار میره که افراد زیادی از سراسر تهران برای تفریح و در زمان فراغتشون به اون سر می زنن. از جاذبه‌هایی که میشه در محله‌ی سعادت آباد تهران نام برد، مراکز تجاری مختلف و لوکسی مثل، پرواز، ابریشم، کسری و... است. بوستان‌ها و پارک‌های محله‌ی سعادت آباد هم در نوع خود از مکان‌های دیدنی این ناحیه هستن. برخی از اینها مثل، پارک سعادت آباد، مدیریت، دلاوران، آبشار، شکوفه و پرواز هستن. مجتمع تجاری رویال سعادت آباد و دیگر برج‌های لوکس سعادت آباد هم هر روزه بازدیدکنندگان زیادی رو به دیدن خودشون جذب می کنن. کافه‌ها و رستوران‌های امروزی و جذاب زیادی هم در سعادت آباد واقع شدن که پاتوق جوان‌ها و مکان موردعلاقه‌ی خانواده‌ها برای تفریح آخر هفته هستن.

مشاورین متخصص سعادت آباد تهران

املاک شار

املاک خانه نوین

املاک pd

املاک کاشانی

املاک خانه نوین

پایار زعفرانیه

سوالات متداول

سعادت آباد تهران، واقع در منطقه‌ی 2 شهرداریه. ویژگی‌های متمایزی که این محله داره سبب شده که به یکی از محلات لوکس و بالاشهر تهران تبدیل بشه. 

وجود مراکز تجاری مختلف، برج‌های لوکس و ساخت و ساز مدرن در «محله سعادت آباد تهران»، سبب شده تا افراد زیادی به اون جذب بشن و مشتاق سکونت در این محله لوکس باشن.

منطقه‌ی سعادت آباد تهران، از وسعت زیادی برخورداره. در نتیجه خیابان‌های زیادی رو شامل میشه که برخی از اون‌ها معروف‌تر و مهم‌تر هستن. خیابان سرو، میدان کاج و میدان کتاب در سعادت آباد یا حتی شهرک غرب در «محله سعادت آباد تهران» از محبوبیت به خصوصی بین ساکنین شهر برخوردارن.

سعادت آباد به خاطر وجود امکانات و امتیازات زیادی که داره، در صدر لیست بهترین محله‌های تهرانه. به همین دلیل قیمت خونه و آپارتمان در سعادت آباد نسبت به سایر نقاط شهر بیشتر است. در نتیجه افرادی که قصد خرید خونه و سکونت در «محله‌ سعادت آباد تهران» رو دارن، نیاز به بودجه و سرمایه‌ی کافی دارن.

سعادت آباد از خیابان‌ها و بخش‌های بسیار لوکس و جذابی تشکیل شده که محبوب ساکنین اونه. اما «خرید آپارتمان در سعادت آباد تهران» در برخی از نقاط رونق بیشتری داره؛ مثل شهرک غرب یا محدوده‌ی میدان کاج و میدان کتاب سعادت آباد.

اما برای خرید خونه در سعادت آباد، مهم‌ترین معیار، سلیقه و بودجه‌ی شماست. 

نظرات کاربران

امتیاز محله سعادت آباد تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  معمولی
 • بافت فرهنگی
  خوب
 • امکانات رفاهی
  زیاد
 • میزان ترافیک
  معمولی

تجربیات شما درباره محله سعادت آباد تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله سعادت آباد تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

کاربر مهمان ۲نبش
کاربر مهمان در این محله زندگی کرده
01 تیر 99

جزء بهترین مناطق برای زندگیه. بهترین امکانات رو داره، فقط مشکلش زیادی گرون بودن همه چیزه.

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان در این محله زندگی کرده
08 فروردین 99

من خیلی دوست دارم این منطقه رو ولی بخوام انتخاب کنم گیشا رو ترجیح میدم به نظر من مشکل این منطقه اینکه اون طور که باید اصالت نداره هرچقدر هم گرون باشه لوکس باشه

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان
11 فروردین 99

همه گیشایی های با اصالت هم از گیشا رفتن محله های دیگه. شما الان رو ببین کجا خوبه

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان در این محله زندگی کرده
14 اسفند 98

سعادت اباد جزو شیک ترین و گرون ترین محله های تهران است . ولی به شهرک غرب نمیرسه . من خودم سعادت اباد میشینم ولی در اینده اگه بتونم میرم فاز 1 تا 3 شهرک غرب .

برهمه .آذر ۲نبش
برهمه .آذر در این محله زندگی کرده
16 بهمن 98

اصلا محله لوکسی نیست. ساعت 8شب به بعد پیادهروی در خیابان ها امنیت ندارد. در حقیفت یک خوابگاه بزرگ کارمندی است.

بیان ۲نبش
بیان
24 بهمن 98

میشه توضیح بدی چرا امنیت نداره

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان
14 اسفند 98

شما معلومه همان کاریر بالایی هستی . چون من اولین باره که از کسی میشنوم سعادت اباد کارمندیه خخخخخخخخخخ. داداش سعادت اباد لوکس ترین محله هاست . حالا ایشالا شما هم یک روزی بتونی بیای سعادت اباد خونه بگیری تا متوجه حرفهام بشی.

برهمه .آذر ۲نبش
برهمه .آذر در این محله زندگی کرده
16 بهمن 98

سعادت آبادمحله ارواح است بجز خ مطهری و چهارراه سرو شما روح زندگی را در آن نمی بینید. هویت معماری ندارد. ترافیک زیاد. و 90درصد ساکنان آن را ساکنان تعاونی مسکن های ادارات تشکیل می دهند .سعادت آباد یک محله کارمند نشین است.و به درد زندگی نمی خورد.

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان
14 اسفند 98

دوست عزیز تعاونی های سعادت اباد هم بسیار گران است. و همین مساله باعث شده اغلب ساکنین تعاونی ها که کارمندان عالی رتبه بودند واحد خودشون رو به شخصی ها بفروشن و از سعادت اباد برن. تازه این تعاونی ها بیشتر در اسمانها و شهرک بوعلی و شهرک مخابرات و کوی فراز هستند که اصلا جزو سعادت اباد حساب نمیشن. همین کوی فراز جزو گران ترین و لاکچری ترین محله های تهران شده. الان خونه ها تو کوی فراز متری 50 میلیون شدن. بعد شما این 90 درصد رو از کجا اوردین؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! خیلی باشه 10 درصد تعاونی باشه . که تازه اونم نیست. به لحاظ ترافیک هم الان همه جای تهران ترافیکه اما سعادت اباد به لطف اتوبان های متعدد و دسترسی خوب نسبت به محله های دیگه وضعیت بهتری داره. فقط با این حرفتون موافقم که هویت معماری نداره . اونم به خاطره بافت نوی سعادت اباد هست .

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان
14 فروردین 99

داری جک تعریف میکنی دیگه!؟

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان
27 اردیبهشت 99

موافقم. من نميدونم واقعا جاي لاكچري نديدن بعضي ها و فقط به صرف قيمت ميگن خوبه. اصلا منطقه ي بدرد بخوري نيست.

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان
30 شهریور 98

محله خوبی است از امنیت خوبی برخوردار است ولی بعضی وقت ها ترافیک بسیار زیادی دارد ولی به اتوبان چمران و بی ارتی و مترو شهرک غرب دسترسی دارد

دنبال خونه میگردی؟

 • تهران
 • شمال
 • مشهد
 • رشت
 • ساری
 • گرگان
 • اهواز
 • آبعلی
 • آزادشهر
 • آستارا
 • آستانه اشرفیه
 • آق قلا
 • آمل
 • اسالم
 • اسلام شهر
 • اشتهارد
 • اصفهان
 • املش
 • اندیشه
 • ایزدشهر
 • بابل
 • بابلسر
 • بلده
 • بندر انزلی
 • بندر ترکمن
 • بندرگز
 • بهشهر
 • بومهن
 • بینالود
 • پاکدشت
 • پردیس
 • پرند
 • پل سفید
 • تالش
 • تربت جام
 • تربت حیدریه
 • تنکابن ( شهسوار )
 • توتكابن
 • جویبار
 • چابکسر
 • چاف
 • چالوس
 • چمخاله
 • چمستان
 • چناران
 • چهار باغ
 • خانببین
 • خزر آباد
 • خشکبیجار
 • خواف
 • خیابان فرش
 • درگز
 • دلند
 • دماوند
 • دیلمان
 • رامسر
 • رامیان
 • رباط کریم
 • رشتخوار
 • رضوانشهر
 • رودبار
 • رودسر
 • رویان
 • زیباکنار
 • سبزوار
 • سرخ رود
 • سرخس
 • سلمانشهر ( متل قو )
 • سمنان
 • سواد کوه
 • شاندیز
 • شفت
 • شهرری
 • شهریار
 • شیراز
 • شیرگاه
 • شیرود
 • صباشهر
 • صفادشت
 • صومعه سرا
 • طالقان
 • طرقبه
 • عباس آباد
 • علی آباد کتول
 • فرزادشهر
 • فريمان
 • فریدونکنار
 • فریمان
 • فومن
 • فیروزکوه
 • فیض آباد
 • قائم شهر
 • قدس
 • قوچان
 • کاشمر
 • کرج
 • کردکوی
 • کلات نادری
 • کلاچای
 • کلاچای
 • کلارآباد
 • کلاردشت
 • کلاله
 • کمالشهر
 • کوچصفهان
 • کوهسار
 • کیاسر
 • کیاشهر
 • کیش
 • گالیکش
 • گلبهار
 • گلمکان
 • گلوگاه
 • گناباد
 • گنبد کاووس
 • گیلان
 • لاریم
 • لاهیجان
 • لشت نشا
 • لنگرود
 • مازندران
 • ماسال
 • محمدشهر
 • محمود آباد
 • مراوه تپه
 • مرزن آباد
 • ملارد
 • مينودشت
 • مینودشت
 • نشتارود
 • نظر آباد
 • نکا
 • نور
 • نوشهر
 • نیشابور
 • هشتپر
 • هشتگرد
 • ورامین
 • خرید
 • رهن و اجاره
 • رهن کامل
 • پیش خرید
 • معاوضه
 • مشارکت
 • آپارتمان
 • خانه ویلایی
 • زمین
 • ویلا
 • مغازه و تجاری
 • سوئیت
 • دفتر کار اداری
 • باغ
 • مجتمع مسکونی
 • هتل
 • هتل آپارتمان
 • سالن
 • انبار
 • کارگاه
 • کارخانه
آره