یوسف آباد تهران

یوسف آباد تهران

محله‌ی یوسف آباد با تاریخچه‌ی دور و درازش، نه تنها در قلب تهران بلکه در ذهن آدم‌هاش هم ماندگاره. یوسف آباد محله‌ای با اصالت که قدمتش به زمان‌های ناصرالدین شاه و میرزا مستوفی الممالکی برمیگرده. محله‌ی...  

حمل‌و‌نقل عمومیمعمولی
بافت فرهنگیمعمولی
امکانات رفاهیمعمولی
میزان ترافیکسنگین

نقشه‌ یوسف آباد تهران

هر چند که در گذشته این منطقه در محدوده‌ی شمال غربی تهران قرار داشته اما امروزه محله‌ی یوسف آباد در مرکز شهر و در منطقه‌ی 6 شهرداری تهران واقع شده. محله‌ی یوسف آباد از غرب به بزرگراه کردستان و محله‌ی امیر آباد و از شرق به خیابان ولیعصر میرسه. بعد از اون هم یوسف آباد در شمال به بزرگراه همت و در جنوب به خیابان دکتر فاطمی محدود میشه. ونک و دوراهی یوسف آباد هم از همسایه‌های این محله به شمار میرن. برای اطلاع دقیق از مختصات یوسف آباد و رفت و آمد به خیابون‌های این محله، میتونین محدوده‌ی یوسف آباد رو در نقشه‌ی زیر بررسی کنین.

کارشناس‌های املاک یوسف آباد تهران

لینک‌های مرتبط

تاریخچه‌ی محله‌ یوسف آباد تهران

محله‌ی یوسف آباد با تاریخچه‌ی دور و درازش، نه تنها در قلب تهران بلکه در ذهن آدم‌هاش هم ماندگاره. یوسف آباد محله‌ای با اصالت که قدمتش به زمان‌های ناصرالدین شاه و میرزا مستوفی الممالکی برمیگرده. محله‌ی یوسف آباد در منطقه‌ی 6 تهران، یعنی محدوده‌ی مرکزی و قلب تهران قرار گرفته. این محله‌ی معروف تهران به دست مرحوم میرزا یوسف آشتیانی صدر اعظم ساخته شد و اسم خودش رو هم از این شخص وام گرفت. به خاطر امتیازات زیادی که یوسف آباد به عنوان یک محله‌ی مرکزی داره، از جمله دسترسی خوبش به سایر نقاط شهر تهران، «خرید آپارتمان در یوسف آباد» از محبوبیت زیادی بین مردم برخورداره.


 این منطقه از تهران، در ابتدا از ممالکی بود که دست روس‌ها افتاده بود و بعد از فروپاشی حکومت تزارها بود که بانک استقراضی اون رو به دست گرفت. در نهایت پس از چرخش‌ها و اتفاق‌های جور واجور، املاک یوسف آباد بین کارمندان دولتی با متراژهای متفاوت تقسیم شد. هر چند که این تقسیم‌بندی بدون در نظر گرفتن خیابون‌کشی و استانداردهای شهرسازی صورت گرفت، اما با توسعه‌ی شهری و طی زمان، یوسف آباد به شکل امروزی خودش دراومد.


بافت محله و خانه‌های یوسف آباد تهران

با وجود اینکه یوسف آباد اسم قدیمی‌ای در تاریخ تهرانه و انتظار میره بافت قدیمی و سنتی‌ای از ساختمان‌های یوسف آباد ببینیم، اما واقعیت امروز خونه‌ها و آپارتمان یوسف آباد چیز دیگه‌ای رو نشون میده.

با اینکه هنوز هم خونه‌های ویلایی با متراژ بالا در یوسف آباد پیدا میشه، اما اکثر ساختمان‌هایی که در یوسف آباد میبینن نوساز و مدرن هستن. همین باعث شده که ساکنین محله‌ی یوسف آباد از قشر پیر و جوون کنار هم در این محله‌ی سبز و دنج روزگار بگذرونن.

در صفحه‌ی خرید آپارتمان در یوسف آباد میتونین آگهی ملک‌های این محله رو بررسی کنین تا خونه‌ی موردنظرتون در یوسف آباد رو پیدا کنین.


بهترین خیابان‌های محله‌ی یوسف آباد تهران

محدوده‌ی یوسف آباد از بافت تقریبا یکدست و خوبی برخورداره اما برخی از منطقه‌های یوسف آباد از محبوبیت بیشتری بهره‌ بردن. به عنوان نمونه یکی از اصلی‌ترین محله‌های یوسف آباد شامل سید جمال الدین اسد آبادی (خیابان یوسف آباد)، عبدالمجید اکبری و خیابان جهان آرا یوسف آباد است.

از قضا بزرگترین و شلوغ ترین خیابان یوسف آباد هم، همین خیابان سید جمال الدین اسد آبادی است که میدان سید جمال الدین اسد آبادی بزرگ‌ترین میدان این منطقه در اون قرار داره.

قیمت خانه در یوسف آباد تهران

از دیرباز این محله رو با خونه‌های ویلایی و بزرگ میشناسن که امروزه متاسفانه تعدادشون رو به کاهشه و هر بار یکیشون قربانی تبدیل شدن به آپارتمان‌های نوساز میشن. اما چه خونه‌های ویلایی و چه آپارتمان‌های یوسف آباد از قدیم میانگین قیمتی بالایی داشتن. وجود امتیازات به درد بخور سکونت در محله‌ی یوسف آباد باعث شده تا قیمت خرید، رهن و اجاره‌ی خونه در این محله به نسبت بالا باشه. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید و اجاره‌ی آپارتمان در یوسف آباد میتونین به صفحه‌ی خرید آپارتمان در یوسف آباد برین و قیمت دقیق مسکن در یوسف آباد رو بررسی کنین.

دسترسی

از امتیازاتی که تا اینجا در مورد یوسف آباد گفتیم، دستسری خوبش مهم‌ترین بوده. در واقع به لحاظ دسترسی به سایر نقاط شهر تهران، وجود دو اتوبان همت و کردستان، رفت و آمد از محله‌ی یوسف آباد روب هش کل ویژه‌ای تسهیل میبخشه. همچنین دو خط مترویی که از این محله میگذره، باعث راحتی افرادیه که از وسایل نقلیه‌ی عمومی استفاده میکنن. با وجود این موارد اما یوسف آباد از حجم ترافیکی بالایی هم برخورداره که اون رو در محدوده‌ی زوج و فرد قرار داده. شاید بزرگترین نقطه‌ ضعف این محله همین قرارگیریش در محدوده‌ی طرح زوج و فرده.

امکانات

قدیمی بودن و محبوبیت یوسف آباد برای سکونت، سبب شده که امکانات این محله به عنوان محلی برای زندگی تکمیل بشه و کمبودی در اون برای ساکنینش وجود نداشته باشه. از لحاظ درمانی محله‌ی یوسف آباد دارای بیمارستان‌های حضرت فاطمه، محب کوثر و هاجر است و کمبودی نداره. مراکز آموزشی این محله هم نیاز فرزندان شما رو برطرف میکنه و انتخاب‌های مختلفی هم پیش روتون میذاره. مثل مدرسه‌ی پویش، مدرسه‌ی همت، دبستان شهید مصطفی خمینی، مجموعه‌ی مدارس سلام، دبیرستان دخترانه‌ی سادات گوشه، پیش دبستان و دبستان دخترانه‌ی مروا و دبستان پسرانه‌ی شهید مصطفی خمینی. از مراکز یدگه آموزشی جز مدارس میتونیم به هنرستان ناشنوایان باغچه‌بان و آموزشگاه‌های ایرانمهر و سفیر اشاره کنیم. مراکز خرید متنوعی هم در یوسف آباد وجود داره که از مشهورترین‌هاشون پاساژ فرهنگ، هنر و رز هستن و علاوه بر ساکنین یوسف آباد هر روز تعداد زیادی از بازدیدکنندگان تهرانی هم به اون‌ها سر میزنن. مراکز مذهبی مختلف از جمله مسجد جمکران، مسجد یوسف آباد و مسجد سادات در یوسف آباد وجود دارن.

طبیعت گردی

مراکز تفریحی در محله‌ی یوسف آباد شامل پارک شفق، پارك پرستو، و پارک یاسمن فرهنگسرای شفق و پارک قزل قلعه هستن که پاتوقی برای آخر هفته خانواده‌ها به شمار میرن. مجتمع تجاری رز،پاساژ فرهنگ و پاساژ هنر هم از پرچم‌داران مجتمع‌های تجاری تهران هستن. در یوسف آباد میتونین برای هر آخر هفته یا روز تعطیل برنامه‌ریزی کنین. با وجود رستوران‌ها و کافه‌های مختلف و علاوه بر اون شهر کتاب و مغازه‌های تجاری دیگه انتخاب‌هاتون متفاوته. یوسف آباد واقعا برای زندگی و خرید خونه چیزی کم نداره، اگه بودجه‌ی مناسب خرید یا اجاره‌ی آپارتمان در یوسف آباد رو دارین، فرصت خونه‌دار شدن در این محله‌ی خوب رو از خودتون دریغ نکنین.

نظرات کاربران دربارهٔ یوسف آباد

2٫4
61 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
معمولی
بافت فرهنگی
معمولی
امکانات رفاهی
معمولی
میزان ترافیک
سنگین

تجربیات شما درباره محله یوسف آباد تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف یوسف آباد

سوالات متداول

یوسف آباد در کدوم منطقه‌ی تهرانه؟

یوسف آباد، محله‌ای محبوب میان تهرانی‌ها که درست در مرکز شهر قرار گرفته و در منطقه‌ی 7 شهرداری تهرانه. «محله یوسف آباد تهران» دسترسی بسیار عالی‌ای به سایر نقاط تهران داره و این یکی از امتیازات این محله‌ی محبوب مرکزیه.

خیابان‌های مهم یوسف آباد کجاست؟

یوسف آباد محله‌ی بزرگی در مرکز شهره که در همسایگی بزرگراه کردستان و بلوار ولیعصره. خیابان‌های زیادی در محله‌ی یوسف آباد قرار داره که مشهورتر هستن، از جمله سید جمال الدین اسد آبادی (خیابان یوسف آباد)، عبدالمجید اکبری و خیابان جهان آرا که در «محله یوسف آباد تهران» قرار دارن. بزرگترین میدان این محله هم، میدان سید جمال الدین اسد آبادیه.

شرایط و قیمت خرید خانه در یوسف آباد چطوره؟

یوسف آباد، محله‌ی عالی‌ای در نزدیکی مرکز شهر تهرانه و از بابت دسترسی و موقعیت قرارگیری از محبوبیت زیادی برخورداره. این محله‌ی دنج و آرام میانگین قیمت کمتری نسبت به مناطق شمالی تهران داره اما در برخی خیابان‌های اون مثل خیابان بیست و نهم و یا در نقاط دیگه‌ای که فقط خانه‌های ویلایی بزرگ وجود داره، قیمت «خرید خانه در یوسف آباد تهران» گرون‌تره.

آیا یوسف آباد در طرح ترافیک است؟

در جواب این سوال : یوسف آباد، در محدوده طرح ترافیک آبی رنگ یا همان محدوده کنترل آلودگی هوا قرار دارد.

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.