تهرانپارس تهران

تهرانپارس تهران

محله تهرانپارس که تاریخی نسبتا قدیمی دارد، به صورت چند آبادی و روستا بوده و برخی از ساکنین اولیه تهرانپارس رو زرتشتیان تشکیل می‌دادند. ‌ یکی از بزرگان ساکنین اولیه تهرانپارس هرمز آرش بود که با مشارکت ...  

حمل‌و‌نقل عمومیراحت
بافت فرهنگیمعمولی
امکانات رفاهیزیاد
میزان ترافیکمعمولی

نقشه‌ تهرانپارس تهران

محدوده‌ی تهرانپارس شامل بزرگراه شهید بابایی در شمال، خیابان دماوند در جنوب، بزرگراه شهید باقری در غرب و بلوار پروین در شرق، میشه. علاوه بر اون، محله تهرانپارس از اطراف با محلات کوهسار، اوقاف و نارمک، آشتیانی، گلشن و… در ارتباطه و مرز مشترکی داره. به گونه‌ای که بسیاری، محله کوهسار و مجیدآباد‌ رو جزوی از تهرانپارس به شمار میارن. منطقه‌ی خاک سفید در‌این محدوده هم، آماری از جرم و جنایت‌ رو در خودش ثبت کرده بود که با تصمیمات دولتی، در جهت رفع ‌این اقدام تلاش شد.

کارشناس‌های املاک تهرانپارس تهران

لینک‌های مرتبط

محله تهرانپارس که تاریخی نسبتا قدیمی دارد، به صورت چند آبادی و روستا بوده و برخی از ساکنین اولیه تهرانپارس رو زرتشتیان تشکیل می‌دادند. ‌ یکی از بزرگان ساکنین اولیه تهرانپارس هرمز آرش بود که با مشارکت مهندسان فرانسوی، خیابان‌کشی و ساخت و ساز ‌این محله‌ رو اونجام داد. به شکلی که ‌این محله «تهران پاریس» نام گرفت و بسیاری از آمریکایی‌های مقیم‌ ایران در آن ساکن بودند.

اقدام مثبتی که باعث شد، خیابان‌های تهرانپارس همچنان از لحاظ دسترسی و نظم نسبت به سایر محلات مدرن‌تر و شکیل‌تر باشند. تمام امتیازات موجود در این محله، سبب شده که افراد زیادی که به دنبال «خرید آپارتمان در تهران» هستند، به محله تهرانپارس به عنوان یک گزینه‌ی مناسب نگاه کنند.


تهرانپارس منطقه چنده؟

محله تهرانپارس تهران، محله‌ای بزرگ که به صورت مشترک، در منطقه 4 و منطقه‌ی 8 شهرداری تهران قرار دارد. محله تهرانپارس که در شرقی‌ترین منطقه‌ی تهران قرار دارد، دارای 60 کوچه افقی و 11 خیابان عمودیه که ظاهری مشبک و دسترسی آسان‌ رو به ‌این خیابان بخشیده است. محله تهرانپارس تهران، به دو بخش تهرانپارس غربی و شرقی تقسیم می‌شود که مرز جداکننده‌ این دو، بلوار پروین است.

می‌توانید قیمت خانه‌ها و آپارتمان‌های تهرانپارس رو هم رد سایت ما بررسی کنید. بلوار اصلی تهرانپارس در گذشته، آرش تیرانداز نام داشته که امروزه به ‌آیت الله خوشوقت تغییر ‌یافته است. تهرانپارس شرقی از شرق به خیابان سلطانی و محله‌ی اتحاد و از غرب به خیابان‌ یا همان بلوار شاهد متصل می‌شود. تهرانپارس شرقی از تهرانپارس غربی کوچکتر است. مزیت بزرگ تهرانپارس شرقی آرامش و ‌ترافیک کمتر نسبت به تهرانپارس غربی است. همین مسئله تهرانپارس شرقی‌ رو برای سکونت افرادی که به دنبال محله‌ای دنج و آرام هستن، جذاب کرده است.

تهرانپارس غربی از غرب، به بزرگراه باقری و از شرق به بلوار ‌یا همان خیابان شاهد منتهی است. مزیت تهرانپارس غربی، وجود امکانات رفاهی بیشتر است. مراکز خرید، رستوران‌ها و بانک‌های بیشتری در دسترس عموم قرار دارد. آلودگی صوتی تهرانپارس غربی نسبتا زیاد است. به طور کل تهرانپارس غربی ظاهری مدرن‌تر و خانه‌هایی به نسبت گران‌تر از تهرانپارس شرقی دارد.


4 فلکه اصلی تهرانپارس

تهرانپارس دارای چهار فلکه اصلی است که در امتداد خیابان تیرانداز، خیابان اصلی ‌این منطقه است. البته لازم است بگوییم که فلکه دوم و چهارم امروزه تبدیل به چهارراه شدند، اگرچه هنوز با همون نام قبلی‌شان خوانده می‌شوند.


فلکه اول تهرانپارس

فلکه اول تهرانپارس در محل تقاطع خیابان‌های تیرانداز، پروین و امیری طائمه، فلکه اول تهرانپارس قرار گرفته است. جدیدا نام‌ این میدان‌ رو به میدان قمر بنی‌هاشم تغییر دادن، هرچند بیشتر با همان نام قدیمی در بین مردم رایج است. فلکه اول تهرانپارس در منطقه 8 تهران قرار گرفته است.


فلکه دوم تهرانپارس

در محل قرارگیری فلکه دوم تهرانپارس، خیابان‌های دکتر جشنواره، فرجام و حجر بن عدی به هم متصل می‌شوند.

فلکه دوم تهرانپارس که با تغییرات شهری به وجود آمده، اکنون چهارراه اشراق نام دارد و در منطقه 4 تهران قرار دارد.فلکه سوم تهرانپارس

فلکه سوم تهرانپارس، امروزه فلکه سجادیه نام دارد. ‌این فلکه که خیابان‌های حجر بن عدی، 196 غربی و شرقی‌ رو به هم متصل می‌کند در منطقه 4 تهران قررار گرفته است.


فلکه چهارم تهرانپارس

فلکه چهارم تهرانپارس که در منطقه 4 تهران قرار داشت، پس از احداث بزرگراه زین الدین حذف شد.


 بافت محله تهرانپارس تهران همونطور که اشاره شد، تهرانپارس از خیابان‌هایی با طراحی مدرن و اصولی برخوردار است.

همین مسئله سبب شده که بافت خانه‌ها و آپارتمان‌های تهرانپارس هم، تحت تاثیر قرار بگیرد و ‌این محله علاوه بر خانه‌های ویلایی، دارای آپارتمان‌های نوساز هم باشد. پس اگه به دنبال «خرید آپارتمان در تهرانپارس» هستین، خیالتون از بابت وجود تنوع املاک در این محله راحت باشد.

آب و هوای مطلوب تهرانپارس و دسترسی خوب ‌این محله، اون‌ رو به‌ یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق تهران تبدیل کرده. همین باعث شده، ساخت و سازها به شکلی توسعه‌بخش در تهرانپارس صورت بگیرن و تهرانپارس در لیست «بهترین محله‌های تهران» قرار بگیرد.

قیمت

تهرانپارس‌ از محلات بزرگ، در شرق تهرانه. خیابان‌های وسیع و سهولت در دسترسی باعث افزایش محبوبیت ‌این محله شده. این افزایش محبوبیت، باعث رشد ساخت و ساز‌ها و در نتیجه رشد قیمت‌ها شده. مدرن‌تر بودن و ‌تراکم امکانات در بخش غربی تهرانپارس، میانگین قیمت‌های اون‌ رو کمی بیشتر کرده. هر چند نمیشه گفت بهترین منطقه‌ی تهرانپارس، در غرب اونه اما تفاوت‌هایی وجود داره. با ‌این حال و با وجود محبوبیت‌ این محله نزد مردم و ساکنین تهران، میانگین قیمت آپارتمان و قیمت خانه‌های ویلایی در تهرانپارس، به نسبت بسیاری از محلات، بخصوص محلات شمال شهر، مناسب‌تره.

دسترسی

خیابان کشی‌های مدرن تهرانپارس، حمل و نقل و دسترسی ‌این محله‌ رو تسریع بخشیدن. علاوه بر اون، موقعیت مکانی محله تهرانپارس، سبب قرارگیری ‌این محله در میان برخی از بزرگراه‌های اصلی شهر تهرانه. نزدیکی محله‌ی تهرانپارس به خروجی شرقی شهر تهران هم، از دیرباز بر موقعیت‌ این محله، اثربخش بوده. از طرفی دسترسی به خط 2 مترو تهران، سبب وجود سه ‌ایستگاه مترو شهید باقری، تهرانپارس و فرهنگسرا‌ در تهرانپارس شده و رفت و آمد به محله تهرانپارس تهران‌ رو تسهیل کرده. خطوط بی آرتی و اتوبوس و تاکسی هم برای رفت و آمد اهالی موجوده.

امکانات

قدمت محله تهرانپارس و محبوبیت‌ این محله شرقی در بین مردم و ساکنین اون، سبب شده که نگاه ویژه‌ای به امکانات ‌این محله وجود داشته باشه تا نیازها و توقعات ساکنینش به راحتی رفع و رجوع بشه. از ‌این رو، چه در بخش تهرانپارس غربی و چه در تهرانپارس شرقی انواع امکانات لازم برای زندگی روزمره مردم فراهم شده. در ‌این بین میشه به امکانات درمانی مثل بیمارستان‌های آرش و تهرانپارس اشاره داشت. علاوه بر اون امکانات اداری، رفاهی و تفریحی زیادی مانند تعدادی از ساختمان‌های شهرداری، آب و فاضلاب، پارک‌های سر سبز و بوستان‌ها مانند لویزان و سرخه حصار،‌این محله‌ رو غنی کرده است. مراکز خرید زیادی مثل سپید، پارسیان و سیوان هم در محله تهرانپارس تهران فعال هستن. رستوران‌ها و کافی شاپ‌های زیادی هم، در‌این محله برای رفاه اهالی ‌ایجاد شده.

طبیعت گردی

محله تهرانپارس تهران، بخاطر قدمتش شامل برخی از مراکز تاریخی و فرهنگی است. برای نمونه میتونیم به عمارت هرمز ‌یا آتشکده باغ رستم در بالاتر از فلکه دوم تهرانپارس، اشاره کنیم. برای مراکز فرهنگی موجود در‌این محله، میشه به نگارخانه آفتاب اشاره داشت که در نزدیکی فلکه سوم تهرانپارس قرار داره. از دیگر اماکن مهم محله تهرانپارس تهران، باغ پرندگان تهران، مرکز خرید سپید، مرکز خرید پارسیان و فرهنگسرای اشراق هستن. همچنین پارک‌های جنگلی‌ یاس، فاطمی، لویزان و سرخه حصار و پارک پلیس هم در ‌این منطقه وجود دارن. مغازه‌های تجاری بسیاری هم در‌این محله فعالیت میکنن.

نظرات کاربران دربارهٔ تهرانپارس

3٫5
19 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
راحت
بافت فرهنگی
معمولی
امکانات رفاهی
زیاد
میزان ترافیک
معمولی

تجربیات شما درباره محله تهرانپارس تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف تهرانپارس

سوالات متداول

آیا تهرانپارس بهترین محله‌ی منطقه‌ی چهاره؟

منطقه‌ی 4 شهرداری تهران، دارای محلات زیادیه که یکی از بزرگ‌ترین و بهترین اون‌ها، محله‌ی تهرانپارسه. این محله به سبب وسعت و امکاناتش در بین مردم معروفه و به همین دلیل میتونه بهترین محله‌ی منطقه‌ی چهار باشه. البته که «محله تهرانپارس تهران»، در منطقه‌ 4 و منطقه‌ی 8 مشترکا قرار میگیره.

کدوم محله‌ی تهرانپارس رو برای خرید خونه انتخاب کنم؟

تهرانپارس به خاطر وسعت زیادی که داره، به دو بخش تهرانپارس غربی و تهرانپارس شرقی تقسیم شده. هر کدوم از این بخش‌ها، ویژگی‌هایی دارن که اون‌ها رو برای سکونت مناسب کرده. هر چند که بخش غربی «محله تهرانپارس تهران» مدرن‌تر محسوب میشه و مراکز تجاری بیشتری در خودش داره، اما هر دوی تهرانپارس شرقی و غربی از محبوبیت زیادی برخوردارن.

برای رفتن به تهرانپارس نیاز به طرح ترافیک دارم؟

«محله‌ی تهرانپارس تهران» حدودا در مرکز شهر تهران قرار گرفته و به همین خاطر، در ساعات اوج ترافیک، کمی شلوغه. اما شما برای رفتن به این محله نیاز به طرح ترافیک یا طرح زوج و فرد ندارین.

برای خرید آپارتمان در تهرانپارس، چقدر باید هزینه کنم؟

تهرانپارس در بین اقشار مختلف مردم، از محبوبیت زیادی برخورداره. یکی از دلایل همین محبوبیت، قیمت مناسب «خرید آپارتمان در تهرانپارس» است. در نتیجه شما با هر بودجه‎‌ای هم که دارین احتمالا میتونین صاحب یک خونه در تهرانپارس باشین.

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.