ونک تهران

ونک تهران

ونک محله‌ای لوکس اما سرزنده و پویا است. مطمئنا گذر همه‌ی ما تا به حال به خیابان‌های پر از رنگ و نور ونک افتاده و جمعا دقایقی رو پشت ویترین‌های پر زرق و برق خیابان ونک گذروندیم. یا فارغ از اون، حتم...  

حمل‌و‌نقل عمومیراحت
بافت فرهنگیخوب
امکانات رفاهیزیاد
میزان ترافیکمعمولی

نقشه‌ ونک تهران

ونک تهران که در منطقه‌ی 3 و شمال غربی تهران قرار گرفته، با محلات خوبی از تهران مرز مشترک داره. ونک از شمال با بزرگراه هاشمی رفسنجانی شروع میشه و در جنوب به بزرگراه همت میرسه. محله‌ی ونک تهران از غرب به بزرگراه چمران و از شرق هم به خیابان نلسون ماندلا (آفریقای سابق) محدود میشه. همسایه‌های میدان ونک هم به این ترتیب هستن؛ در شرق شهرک فجر و در غرب هم شهرک غرب قرار دارن. علاوه بر اون، ونک از جنوب به الفجر و از شمال به اوین میرسه.

کارشناس‌های املاک ونک تهران

لینک‌های مرتبط

ونک محله‌ای لوکس اما سرزنده و پویا است.

مطمئنا گذر همه‌ی ما تا به حال به خیابان‌های پر از رنگ و نور ونک افتاده و جمعا دقایقی رو پشت ویترین‌های پر زرق و برق خیابان ونک گذروندیم. یا فارغ از اون، حتما موقع دیدن ساختمان‌های زیباش، هوس «خرید خانه و آپارتمان در ونک تهران» رو در سر داشتیم.

ونک تهران از قدمت زیادی برخورداره و تاریخچه‌ی ارزشمندی رو پشت سر خودش جا گذاشته. در واقع ونک از ابتدا جزئی از شهر تهران نبود و با گسترش شهر، داخل مرزهای تهران قرار گرفت.

ونک که به شکل باغات و روستایی خوش آب و هوا بود بیشتر ساکنینش هم از درباریان و افراد متمول بودن. با این حال، داستان‌های زیادی پشت نام محله‌ی ونک است. برخی علت اون رو وجود درختان ون در باغ‌های این منطقه میدونن و برخی هم مهاجرانی که از منطقه‌ی ونک شیراز اومده بودن.


ونک تهران کجاست؟

محله‌ی محبوب ونک، در منطقه‌ی 3 شهرداری تهران قرار گرفته؛ جایی در محدوده‌ی شمال غربی شهر و در بین برخی دیگه از محله‌های بالاشهر تهران.

همسایگی ونک با برخی خیابان‌های لوکس مثل آفریقا یا یوسف آباد و وجود برخی از خیابان‌های مهم مثل شهرک غرب و خیابان صانعی میدان ونک و سئول در این محله، بر امتیازات این محله افزوده.


بافت محله‌ی ونک و ساختمان‌هاش

ونک تهران با اینکه محله‌ی قدیمی‌ای محسوب میشه اما نمیشه گفت تمام محله بافت قدیمی داره. در واقع بخشی از محله‌ی ونک، تاریخ اون رو با بافت سنتی ساختمون‌هاش حفط کرده.

در عین حال که برج‌های تجاری و آپارتمان‌های ونک هم، به اون جلوه‌ای مدرن دادن. اکثرا خانواده‌های قدیمی بومی این منطقه، انتخابشون خرید خانه‌های ویلایی در ونک است که محله‌ای بااصالت مونده. اما بسیاری از زوج‌های جوان و خانواده‌ها، ونک رو برای «خرید آپارتمان در تهران» انتخاب میکنن.

در بخشی از منطقه‌‌ی ونک تهران هم، یعنی ابتدای خیابان ملاصدرا دانشگاه خواجه نصیر و دانشگاه بزرگ الزهرا قرار گرفته است. همین سبب ورود بخش زیادی از جوانان به ونک تهران شده.


بهترین نقطه‌ی خیابان ونک

برای خرید آپارتمان از خیابان‌های مهم ونک ملاصدرا، شیخ بهایی، سئول، عطار و شیرازی است. نمیشه دقیق گفت کدوم یکی از این محلات بهترین منطقه برای خرید خونه و آپارتمان هستن.

با توجه به اینکه امکانات و سطح رفاه در این محله مناسبه، بیشتر به سلیقه و معیارهای شما بستگی داره که کدوم منطقه‌ی ونک رو برای خرید خانه و آپارتمان انتخاب کنین مثل انتخاب میدان ونک به خاطر نزدیکی به مراکز تجاری.

قیمت

اصالت، امکانات یا موقعیت قرارگیری؟ اینکه کدوم یکی از این امتیازات سبب محبوبیت محله‌ی ونک تهران شده، مشخص نیست. با اینکه هر چی از خوبی‌های این منطقه بگیم کم گفتیم اما قیمت بالای خرید خانه و آپارتمان در ونک بسیاری رو از انتخاب این محله برای سکونت ناامید کرده. ونک جزء مناطق مرفه‌نشین تهرانه. قیمت خانه و آپارتمان در ونک مثل اکثر محلات شمالی تهران از میانگین قیمت‌های بالاتره. البته باید بگیم که ونک تماما هم امید شما رو برای زندگی در این محله، خاموش نمیکنه. ده ونک که در میان این محله وجود داره، دارای بافتی متفاوت از خیابان‌های اصلی ونک است. با این حال، به مرور زمان ساخت و ساز به خانه های قدیمی این منطقه هم میرسه و آپارتمان‌های لوکس و تازه‌ساز جای اون‌ها سر در میارن که طبیعتا از قیمت بسیار بالاتری هم برخوردارن.

دسترسی

دسترسی مناسب محله‌ی ونک تهران، از امتیازات برجسته اونه. محاصره‌ی ونک با چند بزرگراه اصلی تهران (همت، چمران، هاشمی رفسنجانی و کردستان) رفت ‌و ‌آمد خودروهای شخصی رو بسیار راحت کرده. با وجودی که در اطراف میدان ونک به خاطر مراکز تجاری متعدد، بار ترافیکی وجود داره اما دسترسی عالی این محدوده به هر نقطه‌ی شهر تهران، خیال شمار رو راحت میکنه. اگه رفت و آمدتون با ماشین شخصی نیست، تاکسی و اتوبوس‌های بی آرتی این محله به دردتون میخوره. البته خط 7 مترو تهران که در دست ساخته، از این محله می گذرد و در آینده تسهیل بیشتری به وضعیت حمل‌و‌نقل عمومی محله ونک میبخشه. به هر حال با زندگی در ونک یا خیابون‌هاش نگرانی زیادی از بابت رفت ‌و ‌آمد نخواهید داشت و در صورت سکونت در ونک میتونین به راحتی به محل کارتون در هر نقطه‌ای از تهران به موقع برسین.

امکانات

وجود مراکز تجاری و اداری متعدد در کنار ساخت و سازهای زیاد خیابان‌های ونک جمعیت زیادی رو به این منطقه برای خرید خانه و آپارتمان کشونده. هر کدوم از خانواده‌های ساکن در ونک تهران، دارای نیازهایی هستن که رفع اون‌ها در محله‌ای مثل ونک با وجود این سطح از امکانات به راحتی صورت میگیره. در نتیجه ونک از امکانات کافی‌ای در حوزه‌های مختلف مثل آموزشی، درمانی، تفریحی و اداری بهره‌منده. برخی از مراکز آموزشی ونک تهران به این ترتیب هستن؛ دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله، دانشگاه علمی و کاربردی، مدرسه‌ی روزبه، دانشگاه الزهرا، دبستان پسرانه پند و مدرسه‌ی شیخ بهایی. از مراکز ورزشی محله‌ی ونک که طرفدار زیادی هم داره، میشه به مجموعه‌ی ورزشی ونک اشاره کرد. بیمارستان بقیه الله هم از مراکز درمانی ونک است. مساجد زیادی هم مثل مسجد بقیه الله، مسجد امام زاده قاضی صابر و مسجد جامع ده نمک در این محله فعال هستن. بانک‌ها و ادارات مختلفی هم در خیابان ونک مثل سفارت کره جنوبی یا فدراسیون فوتبال ایران فعال هستن.

طبیعت گردی

بخشی از شهرت ونک تهران به مراکز تجاری مختلفی است که در این منطقه وجود داره. مرکز تجاری آسمان، مرکز تجاری ونک، سئول، آینه و برج نگار از پربازدیدترین مکان‌ها در ونک و حتی در تهران هستن که روزهای تعطیل پر از خریداران خوش‌ذوق میشه. وجود پل طبیعت و پارک آب و آتش در کنار بوستان‌های مختلف ونک مثل بوستان خوارزمی و باغ احمدی و ایران از حیث مراکز تفریحی و فضای سبز این منطقه رو غنی کرده. مراکز فرهنگی مختلفی هم مثل شهر کتاب و موزه‌ی دفاع مقدس هم برای دوستداران تاریخ و فرهنگ در ونک فعال هستن. کافه‌ها، رستوران‌ها و فودکورت‌های مختلف در ونک تهران از پاتوق‌های همیشگی جوانان و خانواده‌های زیادی به شمار میرن.

نظرات کاربران دربارهٔ ونک

3٫2
20 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
راحت
بافت فرهنگی
خوب
امکانات رفاهی
زیاد
میزان ترافیک
معمولی

تجربیات شما درباره محله ونک تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف ونک

سوالات متداول

ونک در کدوم منطقه‌ی تهرانه؟

ونک در محدوده‌ی شمال غرب تهران و در منطقه‌ی 3 واقع شده. «محله ونک تهران» با شلوغی و ترددی که در اون وجود داره، به یکی از سرزنده‌ترین و پویاترین محله‌های شمال تهران تبدیل شده. ونک از محبوبیت زیادی در بین محلات شمال تهران برخورداره.

خیابان‌های مهم ونک کجاست؟

ونک تهران مراکز تجاری و اداری زیادی داره که شلوغی زیادی رو به این محله بخشیدن. در این بین برخی از خیابان‌های «محله ونک تهران» از محبوبیت بیشتری برخوردارن که در بین اون‌ها میشه به میدان ونک، ملاصدرا، شیخ بهایی، سئول، عطار و شیرازی اشاره کرد. 

شرایط و قیمت خرید خانه در ونک چطوره؟

ونک از محلات بالاشهر تهرانه، در نتیجه برای «خرید آپارتمان در ونک تهران» با قیمت‌های بالایی رو‌به‌رو خواهید شد. اما در کنار قیمت بالای خانه در ونک، باید به امتیازاتی هم که این محله برای سکونت داره، اشاره کرد؛ از جمله، دسترسی بسیار عالی به تمام نقاط، قرارگیری در بهترین منطقه‌ی شهر، وجود انواع مراکز تجاری و اداری و بافت مدرن محله ونک.

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.