شهرک غرب تهران

شهرک غرب تهران

برج میلاد که قد کشید، از هر کسی می‌پرسیدی، بچه کجایی؟ جواب شهرک غرب بود! اون سال‌ها شهرک غرب یه محله نبود، یه سبک زندگی بود! تلفیقی از آب پرتقال روی تردمیل (نماد ثروتمندی در سریالهای ایرانی!!!) و آر...  

حمل‌و‌نقل عمومیراحت
بافت فرهنگیمعمولی
امکانات رفاهیزیاد
میزان ترافیکمعمولی

نقشه‌ شهرک غرب تهران

شهرک غرب در شمال غربی و در منطقه‌ی 2 شهر تهران قرار داده. حد فاصل محله‌ی سعادت آباد، بزرگراه همت، خیابان فرحزادی و بزرگراه چمران! مختصات و موقعیت جغرافیایی دقیق‌تر محله‌ی شهرک غرب رو میتونین در نقشه‌ی زیر مشاهده کنین.

کارشناس‌های املاک شهرک غرب تهران

لینک‌های مرتبط

برج میلاد که قد کشید، از هر کسی می‌پرسیدی، بچه کجایی؟ جواب شهرک غرب بود!

اون سال‌ها شهرک غرب یه محله نبود، یه سبک زندگی بود! تلفیقی از آب پرتقال روی تردمیل (نماد ثروتمندی در سریالهای ایرانی!!!) و آرامش!

خواهان زیادی برای «خرید آپارتمان در شهرک غرب تهران» که یک محله‌ی زیبا و مرفه‌نشین در منطقه‌ی 2 شهرداری است، وجود داره. در این مقاله از 2 نبش، بیشتر در موردش توضیح میدیم!


تاریخچه‌ی شهرک غرب تهران

به دنبال گسترش شهرسازی مدرن، در پاییز سال 1340، روستای دل‌انگیزی به نام خوردین در غرب تهران، با کمک مهندسین آمریکایی تبدیل به شهرک غرب شد. شهرکی با خانه‌های ویلایی که بعد انقلاب به شهرک قدس تغییر نام داد!

در ابتدا شهرک غرب دارای 6 فاز بود و در سال‌های بعد یک فاز دیگه هم بهش اضافه شد! محله‌ای با خیابان‌های بن‌بست فراوان، دکه‌های نگهبانی زیاد و نگهبانانی در نقش پوآرو در ابتدای هر خیابان که آمار خیابون رو دارن!

شهرک غرب پر از خونه‌های ویلایی با سقف‌های شیروانی دلبر که تو پس زمینه همشون برج میلاد طنازی می‌کنه! ضمن اینکه مراکز اداری کمی در این شهرک قرار داره و همین باعث آرامش این منطقه شده!

این امتیاز شهرک غرب رو به گزینه‌ی مناسبی برای خریداران «خانه و آپارتمان در تهران» تبدیل میکنه.


خیابان‌های مهم شهرک غرب تهران

خیابان‌های شهرک غرب غالباً عریض، دلباز و دارای ترافیک نسبتاً روان هستن و همونطور که گفتیم شهرک غرب دارای فازهای مختلفیه که خیابون‌های موجود در هر فاز به این ترتیبه:

1)فاز یک شهرک غرب: خیابان‌های ایران زمین، مهستان و گلستان

2)فاز دو شهرک غرب: خیابان‌های هرمزان و پیروزان

3)فاز سه شهرک غرب: خیابان بدخشان

4)فاز چهار شهرک غرب: خیابان‌های زرافشان، فلامک، خوارزم و درخشان

5)فاز پنج شهرک غرب: خیابان‌های سیمای ایران و فلامک جنوبی

6)فاز شش شهرک غرب: خیابان گل افشان

7)فاز هفت شهرک غرب (احداث پس از انقلاب): خیابان‌های سپهر، دریا، صدف، درختی، مطهری، فخارمقدم و سعدی


بلوارهای مهم شهرک غرب تهران

شهرک غرب شامل 4 بلوار اصلیه که هر کدوم با توجه به موقعیت قرارگیری، نقش متفاوتی رو ایفا می‌کنن! این بلوارها در ادامه معرفی شدن:

بلوار خوردین شهرک غرب: بلواری که اسمش رو از روستای خوردین به امانت داره و بلوار اصلی کمربندی شهرک غربه!

بلوار ایوانک شهرک غرب: در قسمت غرب این شهرک، یه بلوار فرعیه، منشعب از بلوار خوردین!

بلوار دادمان (پونک باختری) شهرک غرب: بلوار اصلی و مهمیه که شرق رو به غرب وصل می‌کنه!

بلوار پاکنژاد شهرک غرب: بلواری که شمال رو به جنوب متصل می‌کنه!


شهرک غرب؛ محله‌ی تک میدان!

میدان صنعت، تنها میدان شهرک غربه و اسم مستعار این میدان 24 ساله، میدان شهرک غربه که در قسمت جنوبی این محله قرار گرفته!


بهترین و معروف‌ترین منطقه‌ی شهرک غرب تهران

بیشتر افراد، خیابون ایران زمین رو بهترین منطقه‌ی شهرک غرب می‌دونن! خیابونی نیم دایره‌ای در فاز 1 شهرک غرب که به تمام خیابون‌های فرعی این فاز دسترسی داره و طولانی‌ترین خیابون فاز 1 شهرک غرب هم هست! نکته‌ی قابل توجه وجود آپارتمان‌های به روز و برج‌های فراوان در این خیابونه! همین ویژگی‌ها، خانه‌ها و آپارتمان‌های شهرک غرب رو به یکی از ویژه‌ترین املاک تهران تبدیل میکنه.

آب و هوای شهرک غرب

همونطور که گفتیم، عقبه‌‌ی شهرک غرب بر می‌گرده به یه روستای قشنگ و خوش آب و هوا. شهرک غرب هوای معرکه‌ای داره، نسبت به مساحتش، ساکنین کمی داره و با اون خیابونای عریض یه جورایی اروپای تهرانه. تصویر تکراری صبح‌های شهرک غرب، یک مادر پشت فرمون یه ماشین آنچنانیه که داره کودک غرق خواب رو می‌بره مدرسه!

قیمت

شهرک غرب از مناطق لوکس تهرانه و قیمت خونه و آپارتمان در اون بالا و گاهی رویاییه! این محله برای دوست‌داران آرامش و امنیت، طرفداران خرید، رستوران‌گردی و پیاد‌ه‌روی در فضای سبز بسیار مناسبه! اگه تمایل به خرید آپارتمان در شهرک غرب دارین، این نکته رو مد نظر داشته باشین که متراژ بیشتر آپارتمان‌های شهرک غرب، بالای 100 متره و آپارتمان و خونه‌ی نقلی در شهرک غرب عموماً کمیابه!

دسترسی

ایستگاه تاکسی واقع در میدان صنعت شهرک غرب، این امکان رو میده که تقریباً به تمام تهران با تاکسی سفر کنین! در مورد اتوبوس هم این شرایط دسترسی مناسب حاکمه. همچنین شهرک غرب دارای ایستگاه مترو در میدان صنعته! نکته‌ی قابل توجه اینه که شهرک غرب، دسترسی سریعی به بزرگراه‌هایی مثل چمران(پارک وی)، نیایش، یادگار امام، همت، شیخ فضل‌الله نوری و حکیم داره. این مسأله یه مزیت واسه کسایی هست که رفت و آمدشون با خودروی شخصیه! پس اگه دارین گزینه‌ی خرید خونه و آپارتمان در شهرک غرب رو بررسی میکنین، خیالتون از بابت دسترسی و رفت و آمد راحت باشه.

امکانات

مراکز خرید شهرک غرب: میلاد نور، گلستان، مهستان، ایران زمین، گل افشان و لیدوما از مراکز خرید معتبر و به نام این شهرک هستن. این نکته فراموش نشه که ویژگی شهرک غرب، قرار گرفتن مغازه‌های محلی به صورت توده‌ای و در کنار همه. این ویژگی، خرید روزمره رو برای خانم‌های خونه‌دار و سایر افراد آسون کرده. مراکز آموزشی شهرک غرب: مدارس و مراکز آموزشی غیردولتی زیادی در شهرک غرب وجود داره که کیفیت‌شون بالاست. دانشکده‌ی تربیت بدنی دانشگاه آزاد و دانشکده‌ی زبان خارجی دانشگاه آزاد هم در شهرک غربه. مراکز درمانی محدوده‌ی شهرک غرب: بیمارستان آتیه 2، بیمارستان بهمن و بیمارستان لاله از مراکز درمانی این شهرک زیباست. مساجد و مراکز دینی شهرک غرب: مسجد امام حسن المجتبی، مسجد ثامن الائمه، مسجد الزهرا، مسجد جامع شهرک غرب که گویا در مراسم افتتاحیه‌ش عهد بسته شده، مراسم یادبود تمام بازیگران و چهره‌های معروف رو اونجا برگزار کنن. مراکز ورزشی: نکته‌ی قابل توجه وجود تعداد زیادی مراکز ورزشی در این شهرکه! گویا اهالی این شهرک به کوبیدن بر طبل شادانه خیلی علاقه دارن! مراکزی مثل باشگاه تنیس قدس، مجموعه ورزشی گلستان وی آی پی، باشگاه بانوان ویوا، پیلاتس ایرانیان، استخر ناوا و... این امکان رو برای ساکنین فراهم کرده که در کنار رفاه، سلامت جسمانی رو هم تجربه کنن.

طبیعت گردی

برج میلاد که شاخصه‌ی غرب تهرانه در شهرک غرب واقع شده. همچنین شهرک غرب محلی برای بازدید از موزه‌ی مشاهیر و سلفی گرفتن با هر شخصیت والای موجود در اونه. تجربه‌ی عناصر اربعه و تماشای تهران پر هیاهو از بالاترین نقطه‌ی شهر، مخصوصاً در روزهایی با هوای پاک رو هم تنها در شهرک غرب تهران میتونین تجربه کنین. این شهرک دوست‌داشتنی، بوستان‌های فراوانی هم داره. بوستان‌هایی مثل دره، ایران زمین، کودک، کمربند سبز شهرک غرب و ... شهرک غرب همچنین محله‌ی مناسبی برای زندگی عاشقان سینماست و سینماهایی خوبی مثل ابن سینا، قدس، اریکه‌ی ایرانیان و پردیس شهرک در اون قرار دارن. راستی! وجود فرهنگسرای قانون، نگارخانه‌ی ابن سینا، نگارخانه‌ی دریابیگی، کانون پرورش فکری کودک و نوجوانان، مؤسسه فرهنگی هنری شهید آوینی و کتابخانه‌ی رعد، ردی از فرهنگ و هنر رو روی هویت شهرک غرب به جا گذاشته. نویسندۀ مطلب: مرجان اکبری

نظرات کاربران دربارهٔ شهرک غرب

3٫4
33 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
راحت
بافت فرهنگی
معمولی
امکانات رفاهی
زیاد
میزان ترافیک
معمولی

تجربیات شما درباره محله شهرک غرب تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف شهرک غرب

سوالات متداول

روی نقشه، شهرک غرب تهران کجاست؟

شهرک غرب از معروف‌ترین محله‌های بالاشهر تهرانه که در منطقه‌ی 2 قرار گرفته. «محله شهرک غرب تهران» که در محدوده‌ی شمال غربی شهره، وسعت زیادی داره. این محله از سعادت آباد تا بزرگره همت ادامه داره و خیابان‌های مهمی مثل خیابان لبخند و خوردین، بلوار دریا و دادمان و فرحزادی، میدان صنعت، شهرک‌های اکباتان و فازهای مختلف شهرک غرب رو شامل میشه.

شرایط زندگی و سکونت در شهرک غرب تهران چطوره؟

شهرک غرب تهران، لوکس‌ترین و در عین حال گرون‌ترین محلات شمال شهره. با وجود بافت مدرن حاکم بر «محله شهرک غرب تهران» این محله قدمت زیادی داره. اما در عین حال تمام امتیازات یک محله‌ی لوکس رو هم در خودش داره؛ از برج‌های شهرک غرب تا مراکز تجاری مثل میلاد نور و سایر امکانات و دسترسی عالی موجود در منطقه‌ی شهرک غرب.

آیا شهرک غرب رو برای خرید آپارتمان در تهران انتخاب کنم؟

اگه دارای سرمایه‌ی کافی برای خرید خانه در «محله شهرک غرب تهران» هستین، این فرصت رو از دست ندین. شهرک غرب تهران با دارا بودن لوکس‌ترین آپارتمان‌ها و بهترین شرایط سکونت، منطقه‌ای عالی برای زندگ شما و عزیزان‌تونه.

برای خرید خانه در شهرک غرب، چقدر باید بودجه داشته باشم؟

شهرک غرب تهران در منطقه‌ی شمالی و در واقع بالاشهر تهران قرار گرفته و همین سبب افزایش قیمت مسکن در این محله نسبت به سایر نقاط شهر شده. «خرید آپارتمان در شهرک غرب تهران» از گرون‌ترین خریدهایی خواهد بود که قرار نیست هیچوقت از اون پشیمون بشین.

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.