بلوار آفریقا تهران

بلوار آفریقا تهران

محله بلوار آفریقا تهران جردن ، آفریقا یا نلسون ماندلا؟ نام گذاری این خیابان باز می گردد به قبل از انقلاب اسلامی ایران و در زمان تاسیس دبیرستان البرز و آموزشکده دخترانه آمریکایی تهران که به افتخار مو...  

حمل‌و‌نقل عمومیراحت
بافت فرهنگیخوب
امکانات رفاهیزیاد
میزان ترافیکمعمولی

نقشه‌ بلوار آفریقا تهران

محله بلوار آفریقا تهران

کارشناس‌های املاک بلوار آفریقا تهران

لینک‌های مرتبط

محله بلوار آفریقا تهران

جردن ، آفریقا یا نلسون ماندلا؟

نام گذاری این خیابان باز می گردد به قبل از انقلاب اسلامی ایران و در زمان تاسیس دبیرستان البرز و آموزشکده دخترانه آمریکایی تهران که به افتخار موسس این دبیرستان ساموئل مارتین جردن به نام جردن نام گذاری شد. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نام این خیابان به آفریقا تغییر پیدا کرد و سر انجام در سال 1393 به افتخار رئیس جمهور فقید آفریقای جنوبی به نام نلسون ماندلا نام گرفت. ما در این مقاله قصد دایم تا شما را با این محله از تهران آشنا کنیم و به بررسی قیمت ، دسترسی ها ، امکانات و طبیعت گردی در آن بپردازیم.

قیمت

محله بلوار آفریقا تهران جزء محلات اعیانی نشین و قیمت بالا در تهران می باشد. این مورد به شکلی است که بازه قیمتی این محله برای آپارتمان به ترتیب از ارزان ترین به گرام ترین از 58 میلیون تومان تا 163 میلیون تومان بابت هر متر مربع می باشد. چنانچه شما از جمله کسانی هستید که از خانه های آپارتمانی خوشتان نمی آید و دنبال راحتی و خانه های ویلایی هستید در جردن این دسته از خانه های هم موجود است ولی با تفاوت قیمتی خیلی زیاد به شکای که بابت هر متر مربع خانه ویلایی در این محله باید 312 میلیون تومان بپردازید.

شما می توانید ملک های متنوع دونبش را در این محله از تهران از طریق کلیک بر روی اینجا مشاهده کنید.

همانطور که در ابتدا هم گفتیم با توجه به این بازه قیمتی جردن جزو محله های اعیانی ئنشین تهران به حساب می آید.

دسترسی

جردن از شمال به منطقه یک شهرداری تهران ، جنوب همت یعنی منطقه 6 و بخش بزرگی از جردن در منطقه 3 شهرداری تهران واقع شده است که خیابان ظفر و بلوار میداماد را قظع می کند.

جردن از طریق خیابان ها و گذرگاه هایی که در ادامه از آن ها نام می بریم قابل دسترسی است . از شمال به جنوب بزرگراه مدرس ، بلوار میرداماد ، بزرگراه حقانی ، بزرگراه رسالت و بزرگراه همت قابل دسترسی است.

اما اگر بخواهیم به شکل واضح تری این مورد را بیان کنیم باید بگوییم که جردن از سمت جنوب به میدان آرژانتین و پایانه بیهقی آغاز می شود و تا شمال ادامه پیدا می کند. این بزرگراه بعد از حرکت به سمت شرق و گذر از بلوار میداماد از بزرگراه مدرس می گذرد و به در کورچه ی مریم شرقی در الهیه پایان می یابد.

ایستگاه های اتوبوس در جردن در پارک ملت تهران و خیابان نلسون ماندلا  واقع شده است. این ایستگاه یکی از نوزده ایستگاه اتوبوس در محله جردن - پارک ملت تهران می‌باشد و از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی مرکز خرید مدرن الهیه و همچنین رستوران عربی کوبابا، مرکز خرید الهیه، داروخانه شبانه روزی آفریقا، نگارخانه ماه و گالری پیانو نوا قرار گرفته است.

ایستگاه های اتوبوس دیگر در محله جردن عبارتند از :

  • ایستگاه اتوبوس ترمینال اتوبوس پارک وی (پل پارک وی)
  • ایستگاه اتوبوس ارمغان (نلسون ماندلا (جردن)، بین تندیس و تور)
  • ایستگاه اتوبوس الهیه (بزرگراه مدرس، تقاطع نلسون ماندلا)
  • ایستگاه اتوبوس پایانه شهید افشار هفت تیر (پل پارک وی، اخگری)
  • ایستگاه اتوبوس امانیه (ولیعصر، بین هتل استقلال و ترکش دوز)

ایستگاه‌ مترو حقانی واقع در جنوب شرقی جردن و ایستگاه مترو میرداماد واقع در بلوار میرداماد نزدیک ترین ایستگاه های مترو به این محله می باشند

اما به طور کلی جردن با وجود مراکز تجاری و اداری فراوان و چندین سفارت‌خانه‌، رفت و آمد را برای همگان کمی دشوار کرده و از سوی دیگر شاهد ترافیک و کمبود جای پارک در این محله خواهید بود.

امکانات

در محله بلوار آفریقا تهران مراکز مهمی وجود دارد که شما از آن ها برای راحت تر کردن زندگی در این محله می توانید استفاده کنید.

مراکز آموزشی موجود در این محله عبارتند از سعید ، حضرت زهرا ، علوم دریایی ، والعصر ، استاد شهریار ، محراب ، مصباح ، ملائک ، خوارزمی ، ادیب ، ایثار ، دکتر افشار ، دانش ، ندای حق ، نرجس می باشند.

 مراکز درمانی در جردن بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی تندیس ، مرکز جراحی مریم ، بیمارستان شهید هاشمی نژاد (دریانی)، بیمارستان محب مهر، بیمارستان دی، بیمارستان چشم رازی، آزمایشگاه پزشکی جردن ، داروخانه جردن ، آزمایشگاه مسعود ، داروخانه درمانگر ، آزمایشگاه نیلو و داروخانه جهان کودک اشاره کنیم.

 از جمله این مراکز مرکز تجاری الهیه ، ساختمان ریاست جمهوری ، روزنامه همشهری ، سازمان انرژی اتمی ، تالار حافظ شیراز ، موزه امام علی ، هتل آپارتمان ملل ، فرهنگ‌سرای صبا ، شرکت مخابرات ایران ، بنیاد شهید ، کتابخانه ملی ، شرکت نفت پارس ، سرخه‌بازار ، سازمان کیش ، کلانتری ۱۰۳ ، مؤسسه اعتباری توسعه ، اداره امور اقتصادی و دارایی ، اداره راهنمایی و رانندگی ، شهرداری ، اداره برق بیهقی ، بیمه دانا ، وزارت راه و ترابری (ساختمان دادمان) ، تالار خانه معلم ، اداره راه‌آهن ، انستیتو تکنولوژی قدس ، مجتمع شهید محمد منتظری ، مرکز خرید آسیا ، کاخ ثابت پاسال است.

علاوه بر موارد بالا و برج های لوکس و لاکچری و هنمچنین آب و هوای مناسب یکی از دلایل محبوبیت محله جردن وجود تعداد زیادی سفارت خانه در این محله و همچنین محله های اطراف آن است. سفارت هایی مانند سفارت مکزیک ، سفارت عمان ، سفارت اروگوئه ، سفارت کنیا ، سفارت قطر ، سفارت سوریه ، سفارت سودان ، سفارت بحرین ، سفارت جمهوری لهستان ، سفارت کویت ، کنسولگری ایتالیا و سفارت جمهوری یونان در جردن قرار دارند . سفارت خانه هایی چون سفارت فیلیپین ، سفارت خانه نیجریه ، سفارت خانه بنگلادش و… در اطراف این محله می باشند.

مراکز خرید متعددی در این محله جردن تهران واقع شده است ، این محله علاوه بر فروشگاه زنجیره ای رفاه و مغازه های بزرگ و کوچک دارای چندین پاساژ با انواع برندها است.از جمله این مراکز ساختمان نگین آفریقا ، سرخه بازار ، بازار بزرگ میرداماد ، مجتمع کامپیوتر پایتخت ، مرکز خرید اسکان ، پاساژ آسیا ، مرکز خرید گاندی ، مرکز خرید گلشهر ، مرکز خرید مدرن الهیه و کوئین سنتر از جمله مراکز خرید واقع در این محله می باشند.

طبیعت گردی

در محله بلوار آفریقا تهران تفریحی فراوانی وجود دارد که ما در این قسمت به معرفی آن ها خواهیم پرداخت

با اینکه بافت این محله بیشتر مسکونی و ادارای است و خانه های ویلایی در آن کم پیدا می شود اما همان خانه های ویلایی ظاهر قدیمی خود  را حفظ کرده و به مکانی تاریخی تبدیل شده اند. یکی از همین مکان ها کاخ جردن است. نکته جالب درباره این محله این است که این محله دارای کوچه‌های شمالی زیادی است که نام آنها از کتاب گلستان سعدی برگرفته شده، از طرف دیگر ساختما‌ن‌های اداری مهم و معروف مانند ساختمان ریاست جمهوری، موزه امام علی، کتابخانه ملی و ... همگی در جردن واقع شدند.

در پایان اگر قصد خرید ملک در جردن را دارید می توانید با ستفاده از وبسایت دو نبش بهترین خانه ها را با هر قیمتی برای خرید در این محله پیدا کنید. اگر این مطلب را پسندیدید امتیاز و نظر دادن به آن را فراموش نکنید.

نظرات کاربران دربارهٔ بلوار آفریقا

3
2 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
راحت
بافت فرهنگی
خوب
امکانات رفاهی
زیاد
میزان ترافیک
معمولی

تجربیات شما درباره محله بلوار آفریقا تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف بلوار آفریقا

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.