ولنجک تهران

ولنجک تهران

محله ولنجک تهران، در منطقه‌ی یک شهرداری و در محدوده‌ی شمالی شهر قرار گرفته و از طرف دیگه هم منطقه‌ی ولنجک در میون کوهپایه‌های قله توچال هم قرار داره. اگه برای زندگی منطقه ولنجک رو انتخاب کردین، باید...  

حمل‌و‌نقل عمومیمعمولی
بافت فرهنگیخوب
امکانات رفاهیمعمولی
میزان ترافیکمعمولی

نقشه‌ ولنجک تهران

محله ولنجک همونطور که اشاره کردیم، در سمت شمال غربی و منطقه‌ی یک تهران واقع شده. ولنجک از سمت شمال به ارتفاعات توچال و از جنوب به بزرگراه چمران منتهی میشه. این محله از غرب و شرق هم با درکه و رودخانه ولنجک همسایه است. علاوه بر این، موقعیت جغرافیایی محله ولنجک به گونه‌ایه که مکان‌های محبوبی مثل بام تهران و تله کابین توچال هم در اون قرار داره.

کارشناس‌های املاک ولنجک تهران

لینک‌های مرتبط

محله ولنجک تهران، در منطقه‌ی یک شهرداری و در محدوده‌ی شمالی شهر قرار گرفته و از طرف دیگه هم منطقه‌ی ولنجک در میون کوهپایه‌های قله توچال هم قرار داره.

اگه برای زندگی منطقه ولنجک رو انتخاب کردین، باید به شما تبریک گفت؛ چرا که این منطقه از هر طرف در محاصره‌ی بهترین مناطق و تفریحگاه‌های تهران قرار گرفته.

ولنجک که در شمال غرب تهران قرار گرفته، بخشی از شمیران هم محسوب میشه و همین سبب میشه که از بکرترین محلات پایتخت باشه و در لیست «بهترین محله‌های تهران» قرار بگیره. شمال ولنجک دسترسی راحتی به ارتفاعات توچال داره و در شرق محله ولنجک هم، رودخانه زیبای ولنجک قرار گرفته.

یکی دیگه از مزایای این منطقه، قرار گرفتن منطقه‌ی درکه در غربشه که چشم‌انداز بی‌نظیری به شما میبخشه. ولنجک تهران با وجود بزرگراه چمران که در جنوبش قرار گرفته، دسترسی مطلوبی به سایر نقاط شهر داره.

ویژگی‌ها و امتیازاتی که محله ولنجک داره، سبب شده که از بهترین انتخاب‌های مشتاقان «خرید آپارتمان در ولنجک تهران» باشه.


بافت محله ولنجک تهران

محله‌ی عیان‌نشین ولنجک در شمال تهران، بافت متفاوتی نسبت به محلات مرکزی و جنوبی شهر داره، چه از لحاظ ساخت و ساز بناها و چه از لحاظ فرهنگی ساکنینش. از گذشته که ولنجک به شکل باغ‌های بسیاری بوده تا امروز که خانه‌های ویلایی، آپارتمان‌ها و برج‌های ولنجک زبان‌زد شده، این محله تغییرات زیادی رو به خودش دیده تا به شکل مدرن و لوکس امروزیش دراومده.

قیمت بالای «خرید آپارتمان در ولنجک تهران»، موقعیت جغرافیای بی‌نظیرش در شمال شهر و امکانات و امتیازات ویژه‌ی ولنجک، باعث شده که تنها قشر مرفه ساکنین این منطقه باشن.


مهم‌ترین خیابان‌های ولنجک تهران

در محله‌های بالاشهری مثل ولنجک که از تمام ابعاد مطلوب زندگی هستن، سخته که یک خیابان رو به عنوان بهترین قسمت محله انتخاب کرد. چرا که امکانات و شرایط ایده‌آل در تمام سطح محله به صورت یکسانی وجود داره و رفاه ساکنین خودش رو تامین میکنه.

اما فارغ از این، از مهمترین خیابان‌های این محله میتونیم به خيابان ولنجک، خيابان ساسان، خيابان سيزدهم، خيابان يمن، خيابان اميرآبادی و بلوار دانشجو اشاره داشته باشیم. محله ولنجک تهران، در نزدیکی محله‌های محمودیه، اوین، زعفرانیه قرار گرفته است. اگه دنبال پیدا کردن خونه در هر کدوم از این محلات هستین، میتونین به صفحه‌ی املاک سایت 2نبش سر بزنین و ملک‌های ثبت شده رو بررسی کنین.

قیمت

ولنجک تهران به خاطر قرار گرفتن در شمال شهر تهران و نزدیکی به ارتفاعات توچال، میانگین قیمتی بالایی داره. البته در این بین، ساخت و سازها و اقبال عمومی به این منطقه هم، باعث رشد قیمت‌ها شده. به خصوص قیمت خانه ویلایی در ولنجک که طرفداران خاص خودش رو داره. بافت کلی منطقه به شکلیه که هر روز شاهد ساخته شدن خانه‌های لوکس و مدرن هستیم. خانه‌هایی با متریال و دیزاین خاص که البته قیمت‌های خاصی هم دارن. اما به هر حال با وجود سبک زندگی قشر حاکم در این محله و نوع ساخت و سازش، رقم‌های عجیب برای املاک ولنجک چندان هم دور از انتظار نیست.

دسترسی

رفت و آمد به خیابان‌های ولنجک نسبت به بسیاری دیگه از مناطق شمالی تهران، راحت‌تره. ولنجک از نظر دسترسی به وسایل نقلیه‌ی عمومی، در وضعیت نسبتا خوبی قرار داره. هر چند که نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به محله ولنجک، ایستگاه تجریشه اما با اتوبوس، مینی بوس و تاکسی به راحتی میشه بهش دسترسی پیدا کنین. اگه اهل وسایل نقلیه‌ی عمومی نیستین و با خودرو شخصی رفت و آمد میکنین، کافیه خودتون رو به بزرگراه چمران برسونین. از طریق بزرگراه چمران و اتصالش به سایر بزرگراه‌های تهران رفت و آمد به ولنجک بدون ترافیک و اتلاف وقت صورت میگیره.

امکانات

محله ولنجک همونطور که گفتیم از نظر امکانات موردنیاز برای سکونت شهروندانش حرف اول رو در بین بسیاری از محلات تهران میزنه. در نتیجه انواع امکانات آموزشی، درمانی، مراکز مذهبی و ساختمان‌های اداری رو در خودش داره. در ادامه به چند مورد از اون‌ها اشاره میکنیم. مدارس و آموزشگاه‌های ولنجک تهران: دبستان دخترانه عدالت (دولتی)، راهنمایی پسرانه پیوند (غیردولتی)، راهنمایی دخترانه شهید صدوقی (دولتی)، راهنمایی پسرانه شهید مسعودیان (دولتی)، دبیرستان دخترانه خاورمنش (دولتی)، دبیرستان پسرانه علامه طباطبایی (غیردولتی)، دبیرستان پسرانه نخبگان علامه طباطبایی (غیردولتی)، دبستان و راهنمایی و دبیرستان دخترانه ضحی (غیردولتی) ، دبستان و دبستان و راهنمایی و دبیرستان دخترانه شهیدسرلشکر آبشناسان (غیردولتی). آموزشگاه آرایش و پیرایش مرآت، آموزشگاه زبان وزیر، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه علوم بهزیستی و توان بخشی، موسسه منظومه خرد، سازمان سما، بنیاد سعدی. مراکز ورزشی ولنجک: مجموعه فرهنگی ورزشی سبز، خانه کشتی منصور برزگر، مجموعه ورزشی اکسیژن پرو. مراکز درمانی: بیمارستان آیت الله طالقانی، رامتین، دی کلینیک و مرکز جراحی ولنجک و بیمارستان دامپزشکی البرز. مراکز دینی و مساجد ولنجک: مسجد نبی، مسجد طالقانی، مسجد جامع ولنجک و کهف شهدای تهران. بانک‌ها و ادارات دولتی: بانک شهر، مسکن، ملی، کشاورزی، ملت، دی، سینا، کارافرینی و... سفارت اوکراین، صربستان، الجزایر و ساحل عاج و سالن اجلاس سران و...

طبیعت گردی

محله ولنجک از اون نقاطی در شهر تهرانه که نه تنها افراد زیادی مشتاق سکونت در اون هستن، بلکه طرفداران زیادی رو هم برای گردش و گذروندن اوقات فراغت به خودش جلب میکنه. انواع مکان‌های دیدنی در ولنجک از پارک‌ها گرفته تا مراکز تجاری لوکس و انواع کافه‌ها و رستوران‌های فعال در ولنجک. بوستان‌های محله ولنجک تهران شامل بوستان نگین، بوستان گلریزان، بوستان نور، بوستان توحید، بوستان تندرستی(ساسان)، بوستان اقاقیا، بوستان توسکا، بوستان یاسمن و بوستان دانشجو میشه. برخی از مجتمع‎‌های تجاری منطقه ولنجک تهران که محبویت زیادی هم بین پایتخت‌نشین‌ها داره عبارتند از؛ مرکز خرید ولنجک، مرکز خرید توچال، مرکز خرید خلیج فارس، مرکز خرید هشت بهشت زعفرانیه. فروشگاه‌های زنجیره‌ای حامی (شعبه ولنجک)، بازار روز میوه و تره بار ولنجک، مرکز خرید تعاونی تحقیقات گیاه پزشکی کشور، مرکز خرید گالریا، شهر کتاب الف از جاهایی هستن که ساکنین ولنجک برای خرید روزانه به اون‌ها مراجعه میکنن. دو مورد از پربازدیدترین مناطق دیدنی ولنجک هم که مشتاقان زیادی داره؛ بام تهران و تله کابین توچاله.

نظرات کاربران دربارهٔ ولنجک

3٫5
30 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
معمولی
بافت فرهنگی
خوب
امکانات رفاهی
معمولی
میزان ترافیک
معمولی

تجربیات شما درباره محله ولنجک تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف ولنجک

سوالات متداول

میانگین قیمت خانه و آپارتمان در ولنجک چطوره؟

ولنجک تهران به خاطر قرار گرفتن در شمال شهر تهران و نزدیکی به ارتفاعات توچال، میانگین قیمتی بالایی داره. البته در این بین، ساخت و سازها و اقبال عمومی به این منطقه هم، باعث رشد قیمت‌ها شده.

به خصوص قیمت خانه ویلایی در ولنجک که طرفداران خاص خودش رو داره.

علت محبوبیت ولنجک در بین محله‌های بالاشهر تهران چیه؟

محله‌ی عیان‌نشین ولنجک در شمال تهران، بافت متفاوتی نسبت به محلات مرکزی و جنوبی شهر داره، چه از لحاظ ساخت و ساز بناها و چه از لحاظ فرهنگی ساکنینش.

قیمت بالای «خرید آپارتمان در ولنجک تهران»، موقعیت جغرافیای بی‌نظیرش در شمال شهر و امکانات و امتیازات ویژه‌ی ولنجک، باعث شده که تنها قشر مرفه ساکنین این منطقه باشن.

بهترین خیابان ولنجک برای اجاره یا خرید و آپارتمان کجاست؟

در محله‌های بالاشهری مثل ولنجک که از تمام ابعاد مطلوب زندگی هستن، سخته که یک خیابان رو به عنوان بهترین قسمت محله انتخاب کرد. چرا که امکانات و شرایط ایده‌آل در تمام سطح محله به صورت یکسانی وجود داره و رفاه ساکنین خودش رو تامین میکنه.

اما فارغ از این، از مهمترین خیابان‌های این محله میتونیم به خيابان ولنجک، خيابان ساسان، خيابان سيزدهم، خيابان يمن، خيابان اميرآبادی و بلوار دانشجو اشاره داشته باشیم. 

برای خرید آپارتمان در خیابان دانشجو ولنجک چقدر باید هزینه کنم؟

ولنجک از محلاتی در بالاشهر تهرانه که چیزی از نظر امکانات کم نداره. یکی از معروف‌ترین و بهترین خیابان‌های ولنجک، بلوار دانشجو است. رنج قیمت اجاره یا خرید خانه و آپارتمان در بلوار دانشجو هم مثل سایر نقاط محله‌ی ولنجک بالاست و شما به سرمایه‌ی زیادی برای خرید آپارتمان در ولنجک نیاز دارین.

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.