زعفرانیه تهران

زعفرانیه تهران

محله زعفرانیه در منطقه‌ی یک شهرداری تهران قرار ‌‌داره که یکی از محلات برجسته، میان بالاشهر شمال شهره. این منطقه از محلات شمال تهران و منطقه‌ی شمیرانات به شمار میره که در گذشته بیشتر به شکل زمین‌های حا...  

حمل‌و‌نقل عمومیمعمولی
بافت فرهنگیخوب
امکانات رفاهیزیاد
میزان ترافیکمعمولی

نقشه‌ زعفرانیه تهران

زعفرانیه در شمال شهر و ناحیه‌ی دو از منطقه‌ی یک تهران قرار گرفته. قرارگیری این محله در شمال شهر و در ارتفاعی بالاتر از سایر نقاط، آب و هوای متفاوتی رو به این محله بخشیده. همچنین نزدیکی زعفرانیه به دامنه‌های ارتفاع کلک‌چال و رودخانه ولنجک هم بیش از پیش به مطلوبیت موقعیت این محله می‌افزاید. محدوده‌ی محله زعفرانیه، از سمت شمال با ارتفاعات توچال شروع میشه و در جنوب به محلات ولیعصر و محمودیه میرسه. علاوه بر این زعفرانیه از سمت شرق با خیابان تجریش و از غرب با محله‌ی ولنجک همسایه است.

کارشناس‌های املاک زعفرانیه تهران

لینک‌های مرتبط

محله زعفرانیه در منطقه‌ی یک شهرداری تهران قرار ‌‌داره که یکی از محلات برجسته، میان بالاشهر شمال شهره. این منطقه از محلات شمال تهران و منطقه‌ی شمیرانات به شمار میره که در گذشته بیشتر به شکل زمین‌های حاصل‌خیز بوده.
زعفرانیه رو میشه یکی از مرتفع‌ترین و خنک‌‌ترین مناطق تهران دونست که از آب و هوای معتدل کوهستانی برخورداره و همین سبب شده که از انتخا‌ب‌های اولیه‌ی مشتریان «خرید آپارتمان در تهران» باشه. 
همسایه‌های این محله‌ی خوش آب و هوای پایتخت، از سمت شمال ارتفاعات توچال، از جنوب محله‌ی تجریش و محمودیه و از سمت غرب ولنجک هستن.
اما در این بین شبهات زیادی برای دلیل نام‌گذاری زعفرانیه وجود داره. بسیاری معتقدن چون کاخ سعدآباد که در این منطقه قرار گرفته، به رنگ زعفرانی بوده، به تدریج این محله زعفرانیه نام گرفته.
بسیاری دیگه هم نام‌گذاری زعفرانیه رو به سبب کشت و کار زعفرانی که یکی از درباریان در این اراضی راه انداخته بود، می‌دانن.
زعفرانیه هم مثل سایر محلات شمالی تهران، در گذشته به شکل باغ‌های بزرگ و سبزی بوده که در طی زمان تغییر شکل داده و به یکی از لوکس‌ترین و بهترین محلات تهران تبدیل شده.
هر چند همچنان نشانه‌هایی از زعفرانیه‌ی قدیم در این محله دیده میشه اما جذابیت «خرید آپارتمان در زعفرانیه تهران» ساخت و سازهای مدرن رو هم به این محله آورده.
یکی از محل‌های قدیمی زعفرانیه، اسد آباده. محله‌ی اسدآباد زعفرانیه، در گذشته باغ‌های بسیاری داشته  که از بینشون تنها باغ خیامی طی گذر زمان تغییری نکرده. 


بافت محله زعفرانیه تهران

ظاهر محله‌ی زعفرانیه هم مثل بقیه مناطق شمالی تهران، همون سبک لوکس و مدرن رو داره.
البته که باید گفت به سبب قدمت زعفرانیه و شکل قدیمش، بافت این محله تلفیقی از شهرسازی مدرن و سنتی است. زعفرانیه از محلات بالاشهر تهران و یکی از گرون قیمت‌ترین مناطق مسکونی پایتخت به شمار میاد.
قیمت بالای املاک لوکسی که در زعفرانیه وجود داره، باعث شده که تنها قشر مرفه و اصیل از ساکنین این منطقه به شمار بیان و کمتر کسی رو خارج از این رده، در این محلات گرون‌قیمت مشاهده میکنیم.

قیمت

زعفرانیه‌ی تهران در موقعیتی قرار داره که جزو مناطق گران‌قیمت تهران به شمار میره. این روز‌ها با ساخت ساختمان‌های لوکس و مدرن در کوچه‌های زعفرانیه، شاهد قیمت‌هایی نجومی خرید آپارتمان در این محله تهران هستیم. با این حال طیف وسیعی از املاکی که در این محله وجود داره، برای خریداران آپارتمان در زعفرانیه با بودجه‌‌های مختلف، هم گزینه‌هایی رو داره. اما به هر شکل، چه دل به آپارتمان‌ها و برج‌های لوکس زعفرانیه بسته باشین و چه خانه‌های ویلایی با متراژ بالا در زعفرانیه، باید سرمایه‌ی زیادی رو صرف این خرید گرون‌قیمت کنین.

دسترسی

زعفرانیه نسبت به بسیاری از محلات از هیاهو وشلوغی بسیار زیاد دوره و آرامش بیشتری در این محل جاریه. اما این‌ها سبب نمیشه که رفت و آمد به زعفرانیه تهران سخت باشه. اگه اهل وسایل نقلیه‌ی عمومی باشین که نزدیک‌‌ترین ایستگاه مترو به زعفرانیه ایستگاه تجریشه و به وسیله تاکسی‌های منطقه میتونین به اون دسترسی داشته ‌‌باشین. تاکسی‌های خطی هم که در خیابان آصف وجود دارن و میتونین سفرتون به هر جای شهر رو داشته باشین. البته اگه مثل خیلی از اهالی زعفرانیه، با ماشین شخصی تردد می کنین هم، نگران نباشین. از طریق خیابان ولیعصر به پل پارک وی که برین، بزرگراه‌های چمران و مدرس مسیر مناسبی برای رفتن به هر نقطه‌ای از تهران در زمان کوتاه است. از طرف دیگه هم، از میدان تجریش به بلوار‌های شریعتی و باهنر دسترسی خواهید داشت. به طور کلی قرار گرفتن زعفرانیه در شمال شهر، باعث شده تا رفت و آمد به جنوب یا گاهی مرکز شهر، زمان بیشتری رو بخواد. پس اگه به فکر خرید آپارتمان در تهران هستین، بررسی آگهی ملک‌های ثبت شده در ولنجک رو از دست ندین.

امکانات

از محله زعفرانیه با وجود بودن در لیست مناطق بالاشهر و لوکس تهران، انتظار میره تا تمام امکانات موردنیاز ساکنینش رو به خوبی تامین کنه. البته که باید بگیم، در زعفرانیه شما چیزی از کمبود امکانات حس نمیکنین. در ادامه به برخی از این امکانات برای آشنایی بیشتر خریداران آپارتمان در زعفرانیه اشاره میکنیم. برخی از بهترین مراکز آموزشی در زعفرانیه و حتی در تهران عبارتند از، مهدکودک چکاوک(غیردولتی)، مدرسه ابتدایی پسرانه ارس(غیر دولتی)، مدرسه متوسطه دوره اول پسرانه ترنم و سخت‌کوشان، سخن(غیر دولتی) و... مجتمع آموزشی شهید مهدوی، دانشکده علوم و فنون دریای دانشگاه آزاد واحد تهران شمال. برخی از مراکز ورزشی منطقه زعفرانیه هم که طرفداران زیادی داره؛ سالن ورزشی بقیه الله، کاپ، تاج بانو، ستاره. سالن بدن‌سازی یونیک، استخر و سونا زعفرانیه، سالن ورزشی سالن ورزشی. مراکز درمانی محله زعفرانیه هم شامل خانه سلامت، درمانگاه خیریه عمل، درمانگاه اسد آباد، مرکز اورژانس اجتماعی. چند مورد از مراکز دینی و ساختمان‌های اداری فعال در زعفرانیه به این ترتیب هستن؛ مسجد محمد رسول الله، مسجد ولنجک، مسجد عمل، مسجد محمدیه مسجد طالقانی و سفارت خانه برزیل، سفارت خانه آفریقا جنوبی، دادگاه ویژه روحانیت.

طبیعت گردی

محله زعفرانیه از مکان‌های پر بازدید به سبب مکان‌های جذاب و دیدنی در شهر تهرانه. برخی از مهم‌ترین مراکز تاریخی و فرهنگی شهر در زعفرانیه قرار داره. یکی از اون‌ها کاخ موزه سعدآباد است. تماشاگه زمان، رصد خانه زعفرانیه، کاخ موزه ملت، موزه میر عماد، کاخ شهرام(موزه نظامی)، موزه هنرهای زیبا هم از دیدنی‌ترین نقاط شهر در منطقه زعفرانیه هستن. اما اماکن تفریحی زعفرانیه، محدوده به بناهای تاریخی و موزه‌های نمی‌شود. زعفرانیه مجتمع‌های تجاری و مراکز خرید متعددی هم در حوالی خودش ‌‌داره که محل گشت و گذار تعداد زیادی از افراده. از معروف‌ترین این مجتمع‌های تجاری در زعفرانیه، مرکز خرید پالادیوم است که محبوبیت زیادی بین مردم داره. مرکزخرید زعفرانیه پلاز، مرکز خرید بامیک زعفرانیه، مجتمع تجاری ارگ تجریش هم در این لیست هستن. بوستان‌های محله زعفرانیه که برای گذران اوقات فراغت بسیار مطلوبه هم به این ترتیب هستن؛ بوستان ریحان(آصف)، بوستان ولنجک، بوستان زعفرانیه، بوستان ارغوان، بوستان تندرستی. با وجود تمام این امتیازات، در صورت داشتن سرمایه‌ی کافی شانس زندگی در محله‌ی زعفرانیه رو از دست ندین!

نظرات کاربران دربارهٔ زعفرانیه

3٫3
8 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
معمولی
بافت فرهنگی
خوب
امکانات رفاهی
زیاد
میزان ترافیک
معمولی

تجربیات شما درباره محله زعفرانیه تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف زعفرانیه

سوالات متداول

قیمت خرید خانه و آپارتمان در زعفرانیه تهران چقدر شده؟

زعفرانیه‌ی تهران در موقعیتی قرار داره که جزو مناطق گران‌قیمت تهران به شمار میره. این روز‌ها با ساخت ساختمان‌های لوکس و مدرن در کوچه‌های زعفرانیه، شاهد قیمت‌هایی نجومی خرید آپارتمان در این محله تهران هستیم.

با این حال طیف وسیعی از املاکی که در این محله وجود داره، برای خریداران «آپارتمان در زعفرانیه» با بودجه‌‌های مختلف، هم گزینه‌هایی رو داره. 

بهترین خیابان زعفرانیه تهران کجاست؟

زعفرانیه در «منطقه‌ی دو تهران» است که بخشی از بهترین نقاط بالاشهر رو شامل میشه. اما اینکه بخوایم از این بالاشهر، بهترین خیابون رو انتخاب کنیم، کار سختیه. اونم وقتی زعفرانیه با محلاتی مثل ولنجک همسایه باشه. 

اما به عقیده‌ی خیلی‌ها، خیابون‌های آصف، فلاحی و ولیعصر از معروف‌ترین «خیابون‌های زعفرانیه» است.

چرا خرید خانه و آپارتمان در زعفرانیه تهران انقدر محبوب شد؟

قرارگیری محله‌ی زعفرانیه در یکی از بهترین نقاط شهر تهران، بافت لوکس محله و ساکنینش و ساخت‌ و سازهای منحصر به فرد «ساختمان‌های زعفرانیه» اون رو به محبوبیت زیادی به خصوص در بین قشر مرفه رسونده. 

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.

نماد اعتماد الکترونیکی