قیطریه تهران

قیطریه تهران

قیطریه تهران، محله‌ای که تنها یکی دوتا خوبی برای شمردن نداره. اینکه بخوایم بگیم محله‌ی قیطریه فقط به خاطر آب و هوای عالیش معروفه یا خونه‌های لوکس، در واقع به محله‌ی قیطریه تهران کم لطفی کردیم.قیط...  

حمل‌و‌نقل عمومیمعمولی
بافت فرهنگیخوب
امکانات رفاهیزیاد
میزان ترافیکمعمولی

نقشه‌ قیطریه تهران

محدوده‌ی قیطریه تهران شامل خیابان صبا در شمال، بزرگراه صدر در جنوب، خیابان شریعتی در غرب و خیابان و پارک قیطریه در شرقه. همونطور که بالاتر اشاره کردیم، قیطریه در بهترین منطقه‌ی تهران یعنی منطقه یک قرار گرفته و بخشی از محدوده‌ی شمالی خوش و آب و هوای شهر رو از آن خودش کرده. مختصات دقیق‌تر محله‌ی قیطریه و خیابان‌های اون رو میتونین در نقشه‌ی زیر مشاهده کنین.

کارشناس‌های املاک قیطریه تهران

لینک‌های مرتبط

قیطریه تهران، محله‌ای که تنها یکی دوتا خوبی برای شمردن نداره. 
اینکه بخوایم بگیم محله‌ی قیطریه فقط به خاطر آب و هوای عالیش معروفه یا خونه‌های لوکس، در واقع به محله‌ی قیطریه تهران کم لطفی کردیم.
قیطریه از محلات قدیمی و بالاشهر تهران به شمار میره که در شهرستان شمیرانات هم قرار گرفته است. خیابان اصلی‌‌ این منطقه، خیابان قیطریه است که پارک قیطریه هم در اون قرار داره.‌‌
در اصل از عوامل شکل‌گیری قیطریه، آب و هوای عالی این منطقه بود که باغ‌دارها و دامداران رو به خودش جذب کرد. کم کم این مهاجران که بیشتر از همدان و بروجرد هم بودن، دست به توسعه‌ی قیطریه زدن و از عوامل پیشرفت این منطقه بودن.
با وجود تغییراتی که قیطریه تهران در طول زمان با اون دسته و پنجه نرم کرده اما تاریخچه‌ی قیطریه نشون میده که این منطقه از ابتدا محل سکونت افراد مرفه بوده و از انتخاب‌های همیشگی این افراد در زمان «خرید آپارتمان در تهران» به شمار میره. 
قیطریه باغ بزرگی بوده که نخست وزیر ناصرالدین شاه، اون رو از دو نفر خریداری کرده و به محل سکونت خودش تبدیل کرده.
این روند توسعه و پیشرفت در قیطریه همیشه در جریان بوده و در زمان شکل‌گیری خیابان ولیعصر جهش بیشتری پیدا کرد.


شرایط زندگی و سکونت در قیطریه تهران

تاریخچه‌ی ساکنین قیطریه از گذشته تا امروز با افراد بسیار متمول و  مرفه گره خورده. در نتیجه شما کمتر کسی رو خواهید دید که از قشر متوسط یا حتی عموم جامعه باشه و قصد «خرید آپارتمان در قیطریه تهران» رو داشته باشه.
با وجود یکپارچگی جمعیت قیطریه تهران اما این افراد از دو سبک متفات کنار هم جمع شدن. بخشی از اون‌ها ساکنان بومی و قدیمی هستن که اکثرا در خانه‌های ویلایی قیطریه ساکنن. خانواده‌های سنتی و قدیمی که قدمت سکونتشان در قیطریه تهران زیاد است.
بخش دیگه‌ی جمعیت قیطریه تهران رو افراد جوان‌تری که به تازگی این محله رو برای سکونت انتخاب کردن، تشکیل میدن. این افراد اصولا انتخابشون خرید آپارتمان‌ در قیطریه است و کمتر به دنبال خانه‌های ویلایی قیطریه هستن.


قیطریه تهران کجاست؟

پارک قیطریه یکی از زیباترین و بزرگ‌ترین پارک‌های تهرانه و در گذشته به صورت طبیعی و باغ‌گونه بوده که بهش باغ قیطریه میگفتن. ولی با گسترش شهر، امروز تنها پارک قیطریه از اون باغ بزرگ و درختان کهنسال به جا مونده. 
قیطریه در شمال شهر و منطقه‌ی یک تهران که یکی از بهترین مناطق، برای زندگی به شمار میره، است. 
 در نتیجه قیطریه تهران در میان برخی دیگه از بهترین محلات تهران قرار داره و از شمال به حکمت، ازجنوب به اختیاریه منتهی میشه. علاوه بر این قیطریه از غرب و شرق هم به الهیه و از  چیذر محدود شده است.


بهترین خیابان‌های قیطریه برای خرید خانه و آپارتمان

از خیابان‌های ‌‌این منطقه میشه به بلوار اندرزگو، خیابان شریعتی، خیابان قیطریه، بلوار صبا، بلوار کاوه، بزرگراه صدر، خیابان چیذر، خیابان فرمانیه، خیابان قلندری شمالی، خیابان سلیمانی غربی، خیابان خراسانی، خیابان موسیوند، خیابان خلیلی، خیابان کریمی و خیابان سهیلی اشاره کرد.
توزیع امکانات در قیطریه یکسانه و فرقی نمیکنه شما در کدوم خیابان قیطریه خانه و آپارتمان بخرین. دسترسی شما به عالی‌ترین سطح امکانات و شرایط سکونت در تمام خیابان‌های قیطریه مناسب خواهد بود.


قیمت

محله قیطریه تهران یکی از محله‌های مرفه‌نشین و لاکچری تهران محسوب میشه. پس مسلما با بالاترین قیمت‌ها، برای خرید خانه‌ و آپارتمان در قیطریه روبه‌رو هستیم. البته که لازم به ذکره که هر چی از امکانات و لوکس بودن املاک قیطریه بگیم، باز هم گوشه‌ای رو جا انداختیم. برخی از بیشترین متراژها در خانه‌های ویلایی تهران رو فقط میتونین در قیطریه ببینین. یا نمونه‌هایی از لوکس‌ترین آپارتمان‌ها و برج‌های شهر. پس بیشترین سرمایه رو برای گرون‌ترین خرید عمرتون کنار بذارین و بعد هم از زندگی در قیطریه و خونه‌های زیباش، لذت ببرین.

دسترسی

به لحاظ دسترسی هم قیطریه خیال شما رو آزرده نخواهد کرد. مجاورت قیطریه با اتوبان صدر و نزدیکی به اتوبان چمران دسترسی خوبی به تمام نقاط مهم شهر تهران رو امکان‌پذیر کرده. علاوه بر این اگه رفت و آمدتون با وسیله‌ی نقلیه‌ی شخصیه، دوطرفه بودن خیابون‌ها و بزرگراه‌های اطراف شما رو از بار ترافیکی زیاد روزهای شلوغ نجات میده؛ چیزی که در بین محلات شمالی کمتر دیده میشه. اگه شما هم از طرفداران وسایل نقلیه‌ی عمومی هستین، ‌‌ایستگاه مترو قیطریه، خیالتون رو راحت کرده. خطوط اتوبوسرانی هم در بزرگراه صدر و خیابان شریعتی برای رفت و آمد اهالی ‌‌این محله وجود دارن.

امکانات

چیزی از امکانات موردنیاز یک زندگی نیست که شما نتونین در قیطریه پیدا کنین. از مکان تفریحی و تجاری گرفته تا مراکز آموزشی، درمانی و اداری. برخی از بهترین مدارس و آموزشگاه‌های منطقه قیطریه عبارتند از مدارس واله، شناختی تکریم، شهید بهمن پور، شهید علیرضا افشار ، سلام یاسین، مصباح الهدی، ملک، خیریه تهران، آموزشگاه لنا، کانون زبان‌‌ایران، آموزشگاه زبان سفیر ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم پزشکی. از مراکز ورزشی و درمانی مهم محله‌ی قیطریه هم میتونیم به این موارد اشاره کنیم؛ مجتمع ورزشی شهدای قیطریه، شهید بهشتی و موسسه‌ی علمی یوگا نوا، مجموعه‌ی درمانی نسیم قیطریه، درمانگاه سینا شمیران و درمانگاه شریعتی. مساجد و مراکز دینی قیطریه هم مسجد یزدیها، مسجد ولی الله اعظم، حوزه علمیه قایم است. بانک‌ها و ادارات دولتی زیادی هم در قیطریه تهران فعال هستن مثل سفارت فنلاند، ساختمان صنایع نفت، شهداری منطقه 1 ناحیه 7، مرکز مخابرات شهید غریبی، سازمان نوسازی توسعه و تجهیزات کشوری.

طبیعت گردی

از دیدنی‌ترین مکان‌ها در قیطریه تهران که برای تمام مردم جذابه و همیشه سری به اون میزنن پارک بزرگ و سرسبز قیطریه استبکه باغ‌های این منطقه رو در خوشد جای داده. بوستان‌های سبز دیگه‌ای هم در این محله وجود دارن مثل بوستان شب تاپ، بوستان خوشبخت، بوستان بهار، پارک سهیل و پارک امید. مجتمع‌های تجاری قیطریه تهران از جذاب‌ترین و لوکس‌ترین مراکز خرید شهر به حساب میان که محبوبیت زیادی در بین مردم دارن مثل مرکز خرید سهیل، مجتمع تجاری اندرزگو ، سانا سنتر و مرکز خرید الماس قیطریه. در کنار این مراکز برخی از بهترین رستوران‌ها و کافه‌ها هم در قیطریه تهران هستن که نه تنها ساکنین این محله بلکه بسیاری از تهرانی‌ها به اون‌ها سر میزنن.

نظرات کاربران دربارهٔ قیطریه

3٫2
21 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
معمولی
بافت فرهنگی
خوب
امکانات رفاهی
زیاد
میزان ترافیک
معمولی

تجربیات شما درباره محله قیطریه تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف قیطریه

سوالات متداول

قیطریه از بهترین محله‌های منطقه‌ی یکه؟

منطقه‌ی یک تهران را میتوان بهترین و لوکس‌ترین محدوده‌ی شهر دانست. محله‌های موجود در این منطقه هم، از این موضوع پیروی میکنن و امتیازات ویژه‌ای دارن. از جمله مدرن‌ترین و لوکس‌ترین این محلات، «محله قیطریه تهران» است که با بافت مدرنی که داره در صدر لیست بهترین‌هاست.

مهم‌ترین خیابان‌های قیطریه کجاست؟

«محله قیطریه تهران» خیابان‌های مرفه‌نشین و لوکس زیادی داره که برخی از اون‌ها مشهورتر هستن، مثل بلوار اندرزگو، خیابان شریعتی، خیابان قیطریه، بلوار صبا، بلوار کاوه، بزرگراه صدر، خیابان چیذر، خیابان فرمانیه، خیابان قلندری شمالی، خیابان سلیمانی غربی، خیابان خراسانی، خیابان موسیوند، خیابان خلیلی، خیابان کریمی و خیابان سهیلی اشاره کرد.

برای خرید خانه در قیطریه چقدر باید هزینه کنم؟

قیطریه که در گذشته از باغ‌های شمیرانات محسوب میشده، بعد از گسترش تهران ساخت و ساز به آنجا هم وارد شد و بافت مدرن و مرفه‌نشین قیطریه ایجاد شد. علاوه بر این موقعیت جغرافیایی عالی، امتیازات دیگه‌ای که این محله‌ی بالاشهر داره، سبب قیمت‌های بالایی برای «خرید آپارتمان در قیطریه تهران» شده. پس برای خرید ملک د راین محله نیاز به بودجه‌ی زیادی دارین.

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.

نماد اعتماد الکترونیکی