لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله قیطریه تهران

محله قیطریه در منطقه یک شهرداری تهران قراردارد. قیطریه از محلات قدیمی و بالاشهر تهران به شمار می‌رود که در شمال پایتخت و شهرستان شمیرانات قرارگرفته است.خیابان اصلی این منطقه خیابان قیطریه است که پارک قیطریه در آن قرار دارد. این پارک یکی از زیباترین و بزرگترین پارک های تهران است که در گذشته به صورت طبیعی و باغ گونه بوده و به آن باغ قیطریه می‌گفتند ولی با گسترش شهر امروزه تنها پارک قیطریه از آن به جا مانده است. قیطریه از شمال به حکمت، ازجنوب به اختیاریه، از غرب به الهیه و از شرق به چیذر محدود شده است. از خیابان‌های این منطقه می‌توان به بلوار اندرزگو، خیابان شریعتی، خیابان قیطریه، بلوار صبا، بلوار کاوه، بزرگراه صدر، خیابان چیذر، خیابان فرمانیه، خیابان قلندری شمالی، خیابان سلیمانی غربی، خیابان خراسانی، خیابان موسیوند، خیابان خلیلی، خیابان کریمی و خیابان سهیلی اشاره کرد.

محله قیطریه تهران ۲نبش

قیمت آپارتمان‌ محله قیطریه تهران

محله قیطریه تهران یکی از محله های مرفه نشین و لاکچری تهران به شمار می رود. قیمت خانه ها در این منطقه بالاست. اگر قصد خرید آپارتمان در قیطریه را دارید روی متری 10 میلیون تومان به بالا حساب کنید.

نقشه‌ قیطریه تهران

محدوده محله قیطریه تهران شامل خیابان صبا در شمال، بزرگراه صدر در جنوب، خیابان شریعتی در غرب و خیابان و پارک قیطریه در شرق می باشد.

دسترسی

به لحاظ دسترسی نیز قیطریه از وضعیت نسبتا خوبی برخوردار است. مجاورت با اتوبان صدر و نزدیکی به اتوبان چمران و وجود ایستگاه مترو قیطریه دسترسی به سایر نقاط تهران را آسان کرده است. خطوط اتوبوسرانی نیز در بزرگراه صدر و خیابان شریعتی برای رفت و آمد اهالی این محله وجود دارند.

امکانات

مدارس و آموزشگاه های منطقه قیطریه : مدرسه ابتدایی پسرانه واله (غیر دولتی) ، مدرسه متوسطه دوره اول دخترانه شناختی تکریم (غیر دولتی) ، ابتدایی دخترانه شهید بهمن پور (دولتی) ، متوسط دوره اول پسرانه شهید علیرضا افشار (نمونه دولتی) ، متوسط دوره دوم پسرانه سلام یاسین (غیر دولتی) ، متوسط دوره اول دخترانه مصباح الهدی ، متوسطه دوره دوم دخترانه ملک (غیر دولتی) ،مدرسه خیریه تهران ، آموزشگاه لنا ، کانون زبان ایران ، آموزشگاه زبان سفیر ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم پزشکی - مراکز ورزشی قیطریه : مجتمع ورزشی شهدای قیطریه ، سالن ورزشی شهید بهشتی ، موسسه علمی یوگا نوا - مراکز درمانی محله قیطریه : مجموعه درمانی نسیم قیطریه ، درمانگاه سینا شمیران ، درمانگاه شریعتی - مساجد و مراکز دینی قیطریه : مسجد یزدیها ، مسجد ولی الله اعظم ، حوزه علمیه قایم - بانک ها و ادارات دولتی قیطریه تهران : بانک سپه ، بانک صادرات ، بانک پارسیان ، بانک گردشگری ، بانک آینده ، بانک اقتصاد نوین ، بانک ملی ، بانک پاسارگاد ، بانک سرمایه ، بانک نور ، بانک شهر ، بانک عسگریه ، سفارت فنلاند ، ساختمان صنایع نفت ، شهداری منطقه 1 ناحیه 7 ، مرکز مخابرات شهید غریبی ، سازمان نوسازی توسعه و تجهیزات کشوری

مکان‌های دیدنی

بوستان های محله قیطریه تهران : پارک بزرگ قیطریه ، بوستان شب تاپ ، بوستان خوشبخت ، بوستان بهار ، پارک سهیل ، پارک امید ، پارک شادی مجتمع تجاری قیطریه تهران : مرکز خرید سهیل ، مجتمع تجاری اندرزگو

مشاورین متخصص قیطریه تهران

مسکن ایساتیس اندرزگو

املاک شهر

املاک صدف

مسکن بزرگ شهر

سوالات متداول

منطقه‌ی یک تهران را میتوان بهترین و لوکس‌ترین محدوده‌ی شهر دانست. محله‌های موجود در این منطقه هم، از این موضوع پیروی میکنن و امتیازات ویژه‌ای دارن. از جمله مدرن‌ترین و لوکس‌ترین این محلات، «محله قیطریه تهران» است که با بافت مدرنی که داره در صدر لیست بهترین‌هاست.

«محله قیطریه تهران» خیابان‌های مرفه‌نشین و لوکس زیادی داره که برخی از اون‌ها مشهورتر هستن، مثل بلوار اندرزگو، خیابان شریعتی، خیابان قیطریه، بلوار صبا، بلوار کاوه، بزرگراه صدر، خیابان چیذر، خیابان فرمانیه، خیابان قلندری شمالی، خیابان سلیمانی غربی، خیابان خراسانی، خیابان موسیوند، خیابان خلیلی، خیابان کریمی و خیابان سهیلی اشاره کرد.

قیطریه که در گذشته از باغ‌های شمیرانات محسوب میشده، بعد از گسترش تهران ساخت و ساز به آنجا هم وارد شد و بافت مدرن و مرفه‌نشین قیطریه ایجاد شد. علاوه بر این موقعیت جغرافیایی عالی، امتیازات دیگه‌ای که این محله‌ی بالاشهر داره، سبب قیمت‌های بالایی برای «خرید آپارتمان در قیطریه تهران» شده. پس برای خرید ملک د راین محله نیاز به بودجه‌ی زیادی دارین.

رهن و اجاره خانه در قیطریه تهران

رهن و اجاره خانه در محله قیطریه تهران

نظرات کاربران

امتیاز محله قیطریه تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  راحت
 • بافت فرهنگی
  خوب
 • امکانات رفاهی
  عالی
 • میزان ترافیک
  سبک

تجربیات شما درباره محله قیطریه تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله قیطریه تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان در این محله زندگی کرده
26 مهر 98

نقاط ضعف

 • محله شلوغ
 • بافت ضعیف
آواتار ۲نبش
کاربر میهمان در این محله زندگی کرده
30 شهریور 98

یکی از محله‌های خوب تهران است. من وقتی بچه بودم، خانه مادربزرگم در این محل بود و بعدها یکسال در این محل زندگی کردم. خیلی آب و هوای خوبی داشت الان نسبت به قبل شلوغ‌تر شده ولی پارک قیطریه یکی از اماکن تفریحی و بسیار دیدنی این منطقه است و نسبت به دیگر مناطق تهران خوش آب‌ و هواتر است.

علی عدلی ۲نبش
علی عدلی
23 خرداد 98

یکی از نعمت‌های این محله پارک قیطریه‌ست، اصلا روح داده به محله. یکی از بدی‌ها اتوبان‌های اطرافش هستن که البته با وجود پارک قیطریه تونسته آلودگی هوا رو خنثی کنه. امکانات محله هم در حد خوبیه.

نقاط قوت

 • وجود مراکز پزشکی
 • مجاورت با پارک قیطریه
 • آب و هوای عالی
 • مدارس خوب
 • دسترسی به بانک‌های مختلف

نقاط ضعف

 • کمی شلوغ و پر سر صدا

خیابان‌های اطراف قیطریه تهران