اختیاریه تهران

اختیاریه تهران

محله اختیاریه در منطقه 3 شهرداری تهران قرار دارد  و از محلات خوش آب وهوای شمال پایتخت به شمار می‌رود. در گذشته زمین های اختیاریه جزی از زمین‌های دروس بوده و با نام رستم آباد آن را می‌شناختن...  

حمل‌و‌نقل عمومیمعمولی
بافت فرهنگیمعمولی
امکانات رفاهیمعمولی
میزان ترافیکسنگین

نقشه‌ اختیاریه تهران

محله اختیاریه از شمال به بزرگراه صدر، از جنوب به خیابان کلاهدوز، از غرب به بلوار کاوه و از شرق به خیابان پاسداران محدود می شود.

کارشناس‌های املاک اختیاریه تهران

لینک‌های مرتبط
محله اختیاریه در منطقه 3 شهرداری تهران قرار دارد  و از محلات خوش آب وهوای شمال پایتخت به شمار می‌رود. در گذشته زمین های اختیاریه جزی از زمین‌های دروس بوده و با نام رستم آباد آن را می‌شناختند. که پس از خرید این اراضی توسط غلامحسین غفاری ملقب به صاحب اختیار، در دوره مظفرالدین شاه این منطقه اختیاریه نام گرفت. مهمترین خیابان این محله نیز اختیاریه نام دارد که در قدیم، از طولانی‌ترین خیابان‌های شمال تهران بوده و  امروزه به دوقسمت اختیاریه شمالی و جنوبی تقسیم شده است. از دیگر خیابان های این منطقه می‌توان به خیابان دیباجی، خیابان کاوه، خیابان رحمانیه، خیابان اخلاقی و .... اشاره کرد.اختیاریه از شرق به پاسداران، از غرب به درب دوم، از شمال به رستم آباد و از جنوب به احتشامیه منتهی میشود.

دسترسی

از نظر دسترسی به حمل و نقل عمومی این منطقه بسیار مناسب است زیرا از سه پایانه بزرگ در دیگر محلات تهران، اختیاریه ایستگاه دارد. همچنین خط3 مترو در این منطقه ایستگاه دارد. اگر اتومبیل شخصی دارید نگران نباشید اختیاریه در نزدیکی دو بزرگراه صدر و صیاد شیرازی قرار دارد که دسترسی به سایر نقاط پایتخت برای شما را آسان می‌کند.

امکانات

مدارس و مراکز آموزشیه اختیاریه تهران : ابتدایی پسرانه دولت (غیر دولتی) ، ابتدایی پسرانه محسن (غیردولتی) ، متوسط دوره دوم پسرانه امام صادق ، متوسط دوره اول دخترانه امیدواران (غیر دولتی) ، متوسط دوره اول دخترانه ستوده (غیر دولتی) ، دبیرستان دخترانه طلوع مراکز ورزشی محله اختیاریه : باشگاه ورزشی آروشا ، مجموعه ورزشی کوثر ، باشگاه ورزشی امام علی ، باشگاه ورزشی شهدای اختاریه مراکز درمانی منطقه اختیاریبه : بیمارستان صدر مساجد و مراکز علمی محله اختیاریه : حسینیه امام سجاد ، مسجد علی و زهرا ، مسجد شهید شاه آبادی ، مسجد امام جعفر صادق بانک های منطقه اختیاریه تهران :بانک پاسارگاد ، بانک سامان ، بانک قوامین ، بانک شهر ، بانک اقتصاد نوین ، بانک ملی ، بانک آینده ، بانک مسکن ،

طبیعت گردی

بوستان های محله اختیاریه : بوستان سحر ، بوستان ارغوان ، بوستان سهیل ، بوستان داور ، بوستان نگار ، بوستان مازیار مراکز تجاری منطقه اختیاریه : مرکز تجاری دریا

نظرات کاربران دربارهٔ اختیاریه

2٫8
9 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
معمولی
بافت فرهنگی
معمولی
امکانات رفاهی
معمولی
میزان ترافیک
سنگین

تجربیات شما درباره محله اختیاریه تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف اختیاریه

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.

نماد اعتماد الکترونیکی