حکمت تهران

حکمت تهران

محله حکمت در منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد. این محله از مناطق خوش آب و هوا و قدیمی شمال تهران است که در گذشته با دزاشیب یک محله خوانده می‌شدند. شاید برایتان جالب باشد که  این منطقه محل زندگ...  

حمل‌و‌نقل عمومیراحت
بافت فرهنگیخوب
امکانات رفاهیزیاد
میزان ترافیکمعمولی

نقشه‌ حکمت تهران

محدوده محله حکمت شامل خیابان دزاشیب در شمال، محله قیطریه در جنوب، محله فرمانیه در شرق و خیابان شریعتی در غرب می باشد.

کارشناس‌های املاک حکمت تهران

لینک‌های مرتبط

محله حکمت در منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد. این محله از مناطق خوش آب و هوا و قدیمی شمال تهران است که در گذشته با دزاشیب یک محله خوانده می‌شدند. شاید برایتان جالب باشد که  این منطقه محل زندگی اشخاص مهمی از جمله شهید آیت الله مدرس وعلی اسفندیاری( نیما یوشیج) پدر شعر نو بوده است. اصلی ترین خیابان محله حکمت خیابان برادران سلیمانی است که به دو بخش برادران سلیمانی غربی و برادران سلیمانی شرقی تقسیم می شود. محله حکمت از شرق به فرمانیه ،ازغرب به خیابان شریعتی، از شمال به خیابان دزاشیب، از جنوب به قیطریه منتهی می‌شود.

قیمت

محله حکمت یکی از محلات بالاشهر تهران است و به همین دلیل قیمت خانه ها در این محله از متوسط شهر تهران بالاتر است. با گذشت زمان مجتمع های زیادی در حکمت ساخته می شوند و جای درختان و باغ ها را میگیرند و هرچه اقبال به این محله بالاتر می رود به دنبال آن قیمت هم افزایش پیدا می کند.

دسترسی

به لحاظ دسترسی محله حکمت در وضعیت نسبتا مناسبی است. ایستگاه های تجریش و قیطریه در نزدیکی این محله هستند که البته ایستگاه قیطریه نزدیک ترین ایستگاه است. از طریق بلوار قیطریه می توانید به بزرگراه صدر دسترسی داشته باشید و از طریق بلوار صبا به بلوار شریعتی می رسید که اتصال شما را با سایر نقاط تهران برقرار می کند. شاید نقطه ضعف محله حکمت دور بودن این محله از مرکز و جنوب شهر تهران باشد.

امکانات

مدارس و مراکز آموزشی منطقه حکمت : دانشگاه آزاد علوم پزشکی ، ابتدایی پسرانه طلایه داران(غیردولتی) ، ابتدایی دخترانه زینب (دولتی) ، متوسط دوره اول دخترانه علوم نوین (غیر دولتی) ، متوسط دوره دوم دخترانه علوم نوین (غیر دولتی) ، متوسط دوره اول پسرانه ایران (غیر دولتی) مراکز ورزشی محله حکمت : باشگاه شهید سلیمانی ، ورزشگاه شجاعیان ، استخر شهید فهمیده مراکز درمانی محدوده حکمت :داروشفاء قائم مساجد حکمت :مسجد علوی ، مسجد جعفری ، مسجد فاطمه زهرا ، مسجد مهدی ، مسجد شریفی ، تکیه دزاشیب ، مسجد الائمه بانک ها و ادارات دولتی حکمت تهران : سفارت قبرس ، سفارت ترکمنستان ، بانک سرمایه ، بانک شهر ، بانک پاسارگا ،بانک کشاورزی ، بانک قوامین

طبیعت گردی

مجتمع تجاری منطقه حکمت تهران: پاساژ عمارت روشنان ، مجتمع تجاری فانوس فرمانیه ، مجتمع تجاری اندرزگو بوستان های محله حکمت تهران : بوستان حضرت زهرا ، بوستان مهدی بنکدارپور ، بوستان باغ نظر ، بوستان براتی مکان های دیدنی حکمت تهران : عمارت باغ علاالسلطنه واقع در خيابات شهيد سليمي که به سبك بناهاي قاجاريه بنا گرديده است امروزه در اجاره انجمن خوشنويسان قرار دارد.

نظرات کاربران دربارهٔ حکمت

2٫6
5 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
راحت
بافت فرهنگی
خوب
امکانات رفاهی
زیاد
میزان ترافیک
معمولی

تجربیات شما درباره محله حکمت تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف حکمت

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.

نماد اعتماد الکترونیکی