الهیه تهران

الهیه تهران

لوکس؛ شاید بهترین کلمه‌ای باشه که برای توصیف محله‌ی الهیه تهران، بشه گفت! اگه قصد «خرید آپارتمان در الهیه تهران»، این محله‌ی بی‌نظیر پر از سفارتخانه، رو دارین با ما 2نبشی‌ها همراه باشین! تاریخچه‌ی ...  

حمل‌و‌نقل عمومیمعمولی
بافت فرهنگیخوب
امکانات رفاهیزیاد
میزان ترافیکمعمولی

نقشه‌ الهیه تهران

محله‌ی الهیه تهران در منطقه‌ی 1 شهرداری قرار گرفته. از شمال به تجریش دوست داشتنی، از جنوب به بزرگراه صدر و محله‌ی امانیه، از غرب به خیابان خاطره‌انگیز ولیعصر و محله‌ی محمودیه و از شرق به خیابان شریعتی و محله‌ی قیطریه محدود میشه!

کارشناس‌های املاک الهیه تهران

لینک‌های مرتبط

لوکس؛ شاید بهترین کلمه‌ای باشه که برای توصیف محله‌ی الهیه تهران، بشه گفت! اگه قصد «خرید آپارتمان در الهیه تهران»، این محله‌ی بی‌نظیر پر از سفارتخانه، رو دارین با ما 2نبشی‌ها همراه باشین!


تاریخچه‌ی الهیه‌ی تهران

الهیه در گذشته، خورآذین نام داشت. داستان تکراری پیشکش دادن یک تیکه از ایران به یکی از بانوان نامی و نام گذاری این محله، تحت تأثیر کسی که احداثش کرد. کارخانه کبریت‌سازی، در زمان قاجار، نماد الهیه بود و بعدها راه زندگی سفیران کشورهای مختلف به این محله خوش آب‌و‌هوا باز شد.

باغ سفارت آلمان، باغ سفارت روسیه و باغ سفارت ترکیه در محله‌ی الهیه تهران قرار داده! کلی سفارتخانه‌ی دیگه هم در منطقه‌ی الهیه تهران وجود داره!

این روزها، الهیه محله‌ای ست که در کنار آپارتمان‌های شیک، خانه‌های ویلایی افسانه ای رو هم در خودش جا داده. برخی از این خانه‌ها، بازمانده‌های باغات این محله باصفا بودن که روز به روز به دست انسان نابود شدن و تبدیل شدن به آپارتمان.

برای همین یکی از مشکلاتی که در محله‌ی الهیه تهران وجود داره اینه که در گذشته، ساخت‌و‌ساز در این منطقه نظم خاصی نداشته. برای همین الهیه کوچه‌های پر پیچ و خم زیادی داره که همین اتفاق باعث ایجاد ترافیک زیادی در الهیه شده.

اما ترافیک چه اهمیتی داره وقتی قراره اسم «زندگی در منطقه لاکچری تهران» قسمت بشه؟!


خیابان‌های مهم الهیه تهران

«خیابان فرشته»، مهم‌ترین خیابان الهیه ست. خیابانی پر از تجمل و دروازه‌ی ورود به زندگی فوق لاکچری! جردن( نلسون ماندلا) یکی دیگه از خیابان‌های مهم الهیه است که به افتخار ساموئل مارتین جردن، بانی دبیرستان البرز و آموزشکده‌ی دخترانه‌ی آمریکایی تهران نام‌گذاری شده و بعدها به آفریقا تغییر نام داده!

قبل از انقلاب این خیابان محل زندگی موسیقی‌دان‌های محبوب ایرانی بوده و هنوز هم یاد و خاطره‌ی اون افراد، توی ذهن ساکنین قدیمی جردنه و ثابت می‌کنه «تنها صداست که می ماند».

خیابان تختی (ژاله سابق) که روزگاری محل زندگی جهان پهلوان تختی بوده، یکی دیگه از خیابان‌های الهیه ست.

پارسا، صحرا (شکوفنده سابق)، واثق نوری، شاهد و دشت یار (خسروانی سابق)، چناران، سروستان، کامران (گلناز سابق)، احمد لطیفی (شقایق سابق)، مبشر (مشارالملک سابق)، کوهیار (نامدار سابق)، نمازی (مهران سابق)، خیابان مهدیه (اسفندیاری سابق)، خیابان خزر (بصیرالدوله سابق)، خیابان شریفی منش (بوستان سابق)، خیابان بوسنی و هرزگوین (امیرتیمور سابق)، خیابان مریم، خیابان آقابزرگی (امین الدوله سابق) تقریباً تمام الهیه رو در خودشون جا میدن!


بهترین و معروف‌ترین منطقه‌ی الهیه‌ی تهران

خیابان فرشته، لوکس‌ترین خیابان الهیه‌ست. برخی افراد خیابان فرشته رو لاکچری‌ترین خیابان تهران و ایران می‌دونن. اگه تو خیابان فرشته دیدین یه نفر رنگ ماشینش رو با رنگ نمای خونه و بند ساعتش ست کرده، تعجب نکنین. فرشته نشینن دیگه! قیمت خرید آپارتمان در فرشته، بسیار بالا و نجومیه. این خیابان پره از برج‌های عجیب، پنت هاوس‌های شگفت‌انگیز و مراکز زیبایی مختلف!


آب و هوای الهیه

الهیه در گذشته پر بوده از درخت و گل و بلبل! هنوز هم الهیه آب‌و‌هوای خوبی داره و محله‌ی سرسبزی برای زندگیه! البته آلودگی صوتی زیادی داره!

قیمت

N تومان! قیمت خرید آپارتمان در الهیه واقعاً قانون خاصی نداره، هر گوشه از الهیه ممکنه یه آپارتمان وجود داشته باشه با ویژگی‌های خاص و قیمت خاص‌تر. پنت هاوس برج دوقلوی الهیه و آپارتمان‌های مجتمع چناران پارک، که میشه در اون‌ها نهایت رفاه رو تجربه کرد، قیمت‌های نجومی دارن و هر کسی حتی توان بازدید از اونا رو نداره. به طور کلی، خرید آپارتمان در الهیه مختص افرادی با درآمدهای خاصه! شاید اگه کارکنان اون کارخانه کبریت سازی، فکر می‌کردن روی زمینی دارن کار می‌کنن که روزگاری قراره بشه متری میلیون‌ها تومان، تا می‌تونستن زمین می‌خریدن!

دسترسی

الهیه مثل بیشتر محله‌های گران تهران دسترسی خوبی داره. خط 1 مترو توی شریعتی ایستگاه داره، بی آر تی تجریش- راه آهن هم نزدیکه . ضمن اینکه اتوبوس و تاکسی‌های زیادی هم وجود داره! نکته‌ی قابل توجه، نزدیکی محله‌ی الهیه به اتوبان آیت الله مدرس و اتوبان صدره که دسترسی الهیه به سایر مناطق شهر رو آسون کرده!

امکانات

مراکز خرید الهیه: یه الهیه و یه مراکز خریدش با قیمت‌های نجومی! مراکز خرید سام سنتر، مرکز خرید فرشته و مدرن الهیه، مجتمع کوئین سنتر، نماد الهیه، آرتمیس، سپهر الهیه، بوتیک مال ملل، پارسیان، رویال آدرس، داریوش از مراکز خرید الهیه هستن. این مراکز خرید برای قشر متوسط بیشتر وسیله‌ای برای ادای لحظه به لحظه‌ی « هی ... زندگی » رو دارن و برای نظر کرده‌ها، آرامش خاطر از اصل بودن جنس! مراکز آموزشی الهیه: مدارس نیکان، بعثت، ولیعصر، دی، فرهنگ، مفتح، مشکوه از مدارس درجه یک تهران هستن که در منطقه‌ی الهیه قرار دارن. آموزشگاه‌های موسیقی خوبی هم در الهیه وجود داره! لازم به ذکره که مؤسسه‌ی فرهنگی هنری شهید آوینی در الهیه قرار داره! مراکز درمانی محدوده الهیه: بیمارستان اختر، بیمارستان دامپزشکی الهیه از مراکز درمانی مهم الهیه هستن. مساجد و مراکز دینی الهیه: مسجد فرشته، حسینیه‌ی قایمیه، مسجد گیاهی، در الهیه قرار داره. مراکز ورزشی: آریو، سالن سنگنوردی فدک، فرشته، مجموعه ورزشی شهید چمران، آکادمی فیتنس الهیه، باربد، مدرسه ژیمناستیک ریتمیک کودکان از مراکز ورزشی سطح بالایی است که در محله‌ی الهیه تهران قرار داده.

طبیعت گردی

• قصر سنگی یا کاخ ثابت پاسال که بزرگترین خانه‌ی تهرانه و در حال حاضر در انزوا به سر می‌بره در محدوده‌ی الهیه است! امید داریم روزی قدر این عمارت دونسته بشه و تبدیل به یه جاذبه گردشگری شه! • باغ موزه‌ی هنر ایرانی که قدمتش به سال 1310 برمی‌گرده و ماکت‌های بی نظیری از آثار باستانی ایران رو در خودش جا داده! • موزه‌ی موسیقی که صندوقدار افتخارات موسیقی ایرانه! سازهای بزرگانی مثل کیهان کلهر و محمدرضا درویشی و آرشیو موسیقی ایرانی در اون قرار داره! باغ فردوس و موزه‌ی سینمای رشک برانگیزش که جون میده برای لحظه‌ای استراحت و غرق شدن در یادگاری‌های بزرگان سینمای ایران و تماشای فیلم در اون سالن‌های زیباش! • بوستان قلمستان، بوستان جبهه و موزه‌ی دکتر حسابی که قدمتی تقریباً نود ساله داره و محل زندگی این افتخار ایران بوده، از مراکز دیدنی جذاب الهیه است. نویسندۀ مطلب: مرجان اکبری

نظرات کاربران دربارهٔ الهیه

3٫8
18 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
معمولی
بافت فرهنگی
خوب
امکانات رفاهی
زیاد
میزان ترافیک
معمولی

تجربیات شما درباره محله الهیه تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف الهیه

سوالات متداول

برج چناران در الهیه‌ی تهران کجاست؟

الهیه، محله‌ای لوکس واقع در منطقه‌ی 1 تهران است. این منطقه‌ی گرون‌قیمت پره از برج‌ها و آپارتمان‌های لاکرچری با بهترین امکانات. 

یکی از همین برج‌های بسیار لوکس و گرون‌قیمت الهیه، برج چناران الهیه است.

قیمت خرید خانه و آپارتمان در الهیه تهران چقدره؟

N تومان! قیمت «خرید آپارتمان در الهیه» واقعاً قانون خاصی نداره، هر گوشه از الهیه ممکنه یه آپارتمان وجود داشته باشه با ویژگی‌های خاص و قیمت خاص‌تر. پنت هاوس برج دوقلوی الهیه و آپارتمان‌های مجتمع چناران پارک، که میشه در اون‌ها نهایت رفاه رو تجربه کرد.

قیمت رهن و اجاره‌ی خانه و آپارتمان در الهیه تهران چقدره؟

الهیه یکی از لوکس‌ترین محله‌های شمال تهرانه. در نتیجه، به طبع انتظار قیمت‌های بالایی هم برای خانه‌ها و آپارتمان‌های الهیه میره. 

میانگین قیمت‌های خرید، رهن و اجاره‌ی خانه و آپارتمان در «محله‌ی الهیه‌ی تهران» بسیار یالاتر از میانگین قیمت‌ محلات دیگه‌ی تهرانه.

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.