تیم مانیشن با نام 2نبش در کنار شماست.

لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله پونک تهران

محله پونک تهران در شمال غربی تهران قرار دارد. بخش عمده محله پونک در منطقه 5 شهرداری تهران واقع شده است و بخشی از آن در منطقه 2 قرار دارد. ده پونک از قریه های قدیم تهران بوده است که به خاطر وجود حجم زیادی از پونه در این منطقه به پونک معروف شده است. خیابان‌های اصلی محله پونک شامل میرزابابایی، اشرفی اصفهانی، شهید مخبری (گلستان)، سردار جنگل، همیلا، بلوار عدل، خیابان زیتون و بلوار کمالی می باشد.

محله پونک تهران

قیمت آپارتمان‌ محله پونک تهران

بافت محله پونک غالبا نوساز است و قیمت خانه ها در این منطقه به نسبت بالاست. اگر قصد خرید آپارتمان در محله پونک تهران را دارید باید بودجه ای مناسب در اختیار داشته باشید. نکات مثبت و قرار گیری محله در موقعیت مناسبی از شهر تهران باعث رشد قیمت ها در این محله شده است.

نقشه‌ پونک تهران

محدوده محله پونک از شمال به حصارک، از جنوب به بزرگراه شهید همت، از غرب به جنت آباد و از شرق به بزرگراه یادگار امام محدود می شود.

دسترسی

از نظر دسترسی وضعیت خوب است. دسترسی به چند اتوبان (همت، اشرفی اصفهانی و هاشمی رفسنجانی) و وجود خطوط بی آر تی، رفت و آمد های این منطقه را تسهیل کرده است. البته هیچ یک از خطوط مترو تهران در این منطقه ایستگاه ندارند. اما در کل پونک را یکی از محلات شمالی تهران بدانید که نسبت به مرکز و جنوب تهران فاصله نسبتا زیادی دارد.

امکانات

پونک مثل سایر محله های بالاشهر تهران از امکانات رفاهی خوبی برخوردار است. چه به لحاظ فضای سبز که پارک فراز، پارک بزرگ منطقه پونک است که در حاشیه بزرگرها ستاری ایجاد شده است. پارک های یاس، ترافیک و جهاد سایر پارک های پونک هستند و چه از لحاظ بازارها. رستوران ها و کافی شاپ های زیادی نیز در این منطقه برای تامین نیازهای اهالی به وجود آمده اند.

مکان‌های دیدنی

بوستان نهج البلاغه، بزرگترین پارک این منطقه است که بر روی رودخانه قدیمی احداث شده است. وسعت پارک نهج البلاغه 35 هکتار است. این پارک در مجاورت پارک پردیسان یکی از بزرگترین فضاهای سبز داخل تهران را تشکیل داده اند.

مشاورین متخصص پونک تهران

املاک دلتاسبز

مسکن بهشت

املاک عمارت

املاك هما

املاک خوش خو

املاک خانه شما

نظرات کاربران

امتیاز محله پونک تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  خیلی راحت
 • بافت فرهنگی
  عالی
 • امکانات رفاهی
  عالی
 • میزان ترافیک
  سبک

تجربیات شما درباره محله پونک تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله پونک تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

کاربر میهمان در این محله زندگی کرده
28 بهمن 98

خوبه این اطراف

متین
14 بهمن 98

خیابان همیلا به کدام منطقه ثبتی میخورد؟

کاربر میهمان
28 بهمن 98

نمیدانم.

کاربر میهمان
29 اسفند 98

منطقه ٥

کاربر میهمان
04 بهمن 98

اینکه بگوییم پونک (واقع در منطقه 5 ) محله ای گران قیمت است ، بیشتر شبیه یک شوخی است!! البته ارزان قیمت هم مثل جنوب شهر و بعضی محله های مرکز شهر نیست . اما جزو محله های گران قیمت و اعیان نشین هم نیست. در غرب تهران فقط شهرک غرب گران است و سعادت اباد که انهم شمال غرب است. یعنی از منطقه 2 فقط شهرک و سعادت اباد گران هستند و بقیه جاهای گران قیمت در منطقه 3 و به خصوص منطقه 1 هستند.

رضایی در این محله زندگی کرده
25 آذر 98

این محله به دلیل نزدیک بودن به شهرک غرب خانه های گرانی دارد و بافت فرهنگی منطقه با شهرک غرب یکی است

کاربر میهمان
04 بهمن 98

پونک هیچ ربطی به شهرک غرب نداره . پونک منطقه 5 هست و شهرک در منطقه 2. به لحاظ فرهنگی و اصالت و قدمت هم این دو محل قابل قیاس با یکدیگر نیستند

رمضانی در این محله زندگی کرده
25 آذر 98

محله ای گرانقیمت و باکلاس است بهترین نقطه پونک اطراف میدان عدل و خیابان همیلا است اکثرا خانه ها بزرگ و گران هستند خیابان ها خلوت (به جر خیابان هایی مثل سردار و میرزا بابایی) و آرامش خاصی دارد و خطوط اتوبوس کل محله را پوشش میدهد بنابراین اگر قصد زندگی در این محله را دارید به دلایل زیر قسمت غربی (غرب بزرگراه اشرفی اصفهانی مثل میدان عدل و سردار جنگل) را اتخاب کنید چون ۱ دسترسی بهتر به بزرگراه ها ۲ دسترسی بهتر به وسایل نقلیه عمومی ۳ نزدیکی به مراکز خرید

کاربر میهمان
21 شهریور 98

منطقه 2 پونک بلوار همیلا بلوار پارک، گران‌قیمت‌ترین و باکلاس‌ترین محله در تهران از همه نظر عالی عالی عالی ...

کاربر میهمان
20 آبان 98

کاربر میهمان
20 آذر 98

ببخشید ها یعنی ولنجک و فرمانیه و الهیه هیچی ؟ اول پونک؟

کاربر میهمان
04 بهمن 98

اولا پونک منطقه 5 هست نه 2 . دوما با متوسط قیمت متری 20 میلیون و حتی کمتر ( در بهمن ماه 98) ، چه جوری گران قیمت هست؟؟!! شهرک غرب و سعادت اباد متوسط متری 40 هستند. ولنجک و زعفرانیه و فرشته و فرمانیه متری 50 . حتی قلهک و ونک و جردن متری 35 هستند

کاربر میهمان
08 بهمن 98

ابتدا باید عرض کنم محله پونک در شمال غرب تهران واقع است ، و قسمت غرب اشرفی اصفهانی در منطقه 5 وقسمت شرق اشرفی اصفهانی در منطقه 2 تهران قراردارد. قیمت ها برای واحدهای نوساز از متری 27 میلیون شروع وتا متری 45 میلیون در منطقه 2 پونک (همیلا) میباشد ، بعد بهتر اول مناطق تهران را بشناسیم و سپس اظهار نظر کنیم ، بنده ساکن سعادت آباد هستم و به غیر از خیابان 24 متری و مروارید بقیه مناطق خوب نمی باشد وقیمت آپارتمان های نوساز از متری 16 میلیون شروع وتا متری 30 میلیون میباشد و دسترسی به سایر مناطق بسیار بد می باشد.

کاربر میهمان
14 اسفند 98

یعنی پونک گرون تر از سعادت اباده؟؟؟!!!! عجب. حرفهای خنده دار نزنید. قیمتها در سعادت اباد بلوار 24 متری که متری 70 هست . بقیه سعادت اباد هم متوسط متری 40 است. قیمت اپارتمان در سعادت اباد متوسط 2 برابر پونک است. ضمنا قیمتها بر اساس منطقه نیست بر اساس محله هاست. حتی اگر پونک منطقه 2 باشه( که نیست) ، باز دلیل نمیشه. تا میدان ازادی هم یک قسمتهایی منطقه 2 است. حتی ما قسمتهایی از منطقه یک داریم که زیر متری 20 میلیون هست. ضمنا خود این سایت پونک رو منطقه 5 محسوب کرده. فارغ از بحث منطقه ، هممون بچه تهران هستیم و هممون میدونیم که چه خبره. به گفتن من و شما نیست. منتها پونکی ها دائم دارن تبلیغ و بزرگ نمایی محلشون رو میکنن . ولی آخه تاثیر داره؟ مثلا شما بگی پونک از سعادت اباد گرون تره، آیا تاثیری داره وافعا؟ بی خیال بابا . آدم دلش خوش باشه که این چیزها خوشبختی برای ادم نمیاره . موفق باشید پونکی گرامی که البته خودتون رو سعادت ابادی جا زدین خخخخخخخ

فرامرز
14 اسفند 98

دوستان چرا بحث الکی میکنید؟ مبنای قیمت رو بزارین اگهی های همین سایت. پونک همیلا 102 متری نوساز فول 2 میلیارد و ششصد . یعنی نوساز متری 26 میلیون. سعادت اباد علامه شمالی 110 متری 15 سال ساخت زده 4 میلیارد و شصت میلیون. یعنی قدیمی متری 36. نوساز ولی در سایت نیست که احتمالا نزدیک متری 50 باشه. با یک حساب سرانگشتی متوجه میشیم که در سعادت اباد قیمتها دو برابر پونک است.

خیابان‌های اطراف پونک تهران