بلوار جنت آباد تهران

بلوار جنت آباد تهران

جنت آباد در شمال غرب تهران قرار داره، با آب‌و‌هوای بی‌نظیر و آینده‌ی روشنش! اگه قصد «خرید آپارتمان در جنت آباد تهران» رو دارین، با 2نبش همراه باشین. تاریخچه‌ی محله‌ی جنت آباد تهران داستان شکل‌گی...  

حمل‌و‌نقل عمومیمعمولی
بافت فرهنگیمعمولی
امکانات رفاهیمعمولی
میزان ترافیکمعمولی

نقشه‌ بلوار جنت آباد تهران

محله‌ی جنت آباد تهران در شمال غرب پایتخت قرار داره! متعلق به منطقه‌ی 5 شهرداری تهرانه و از شمال به حصارک زیبا می‌رسه، از جنوب به بلوار آیت الله کاشانی، در غرب به محله‌ی شهران و در شرق به بزرگراه ستاری منتهی میشه!

کارشناس‌های املاک بلوار جنت آباد تهران

لینک‌های مرتبط

جنت آباد در شمال غرب تهران قرار داره، با آب‌و‌هوای بی‌نظیر و آینده‌ی روشنش! اگه قصد «خرید آپارتمان در جنت آباد تهران» رو دارین، با 2نبش همراه باشین.


تاریخچه‌ی محله‌ی جنت آباد تهران

داستان شکل‌گیری جنت آباد هم مثل محله‌های اطرافش، حکایت غم‌انگیز و ناگزیر تبدیل باغ به برجه! پرنده به پرده، رود به دود و...

سال‌های دور، رودخونه‌های کن و سولقان و چشمه‌های باغ فیض، پرواز شاهین‌ها و درخت‌های گیلاس و انار بهشت کوچیکی رو در شمال غرب تهران دست و پا کرده بودن. تهران که بزرگ شد، محله‌ای ایجاد شد که اسم محله‌ی تازه ساخته شده رو به یاد اون هوای بهشتی گذاشتن جنت آباد! جنتی که از بهشت میاد!

در ابتدای احداث جنت آباد، خرید یا اجاره‌ی خانه در جنت آباد نیاز به بودجه‌ی کمی داشت. برای همین تعداد زیادی از اهالی شهرهای دیگه که به تهران کوچ می‌کردن، ساکن جنت آباد می‌شدن.

بعد از انقلاب بخشی از زمین‌های موجود در جنت آباد به کارمندان نهادهای مختلف اختصاص داده شد، ضمن اینکه عزیزان زرتشی هم در این محله ساکن بودن و هستن! جنت آباد به چندین دانشگاه نزدیکه، به خاطر همین تعدادی از اهالی محله جنت آباد رو هم دانشجویان تشکیل میدن.

با گسترش ساخت بزرگراه توی پایتخت، جنت آباد دسترسی خوبی به سایر نقاط شهر پیدا کرد و حالا قیمت خرید خانه در جنت آباد روز به روز در حال افزایشه.


خیابان‌های مهم جنت آباد تهران

محله‌‌ی جنت آباد تهران به سه قسمت، جنت آباد شمالی، مرکزی و جنوبی تقسیم میشه.


جنت آباد شمالی تهران

جنت آباد شمالی از شمال به بلوار سیمون، از جنوب به بزرگراه شهید آبشناسان، از غرب به بزرگراه شهید باکری و از شرق به بزرگراه شهید ستاری و خیابان میلاد متصل میشه. مهم‌ترین خیابان و بلوارهای های جنت آباد شمالی ایران شهر، گلستان غربی و شرقی و انصار‌المهدی هستن.


جنت آباد مرکزی تهران

جنت آباد مرکزی از شمال به بزرگراه شهید آبشناسان، از جنوب به بزرگراه شهید همت، از شرق به بزرگراه شهید ستاری و از غرب به بزرگراه باکری متصل میشه. خیابان شاهین شمالی، مخبری و شانزده متری اول و دوم هم از مهم‌ترین خیابان‌ها و بلوارهای جنت آباد مرکزی هستن.


جنت آباد جنوبی تهران

جنت آباد جنوبی در شمال خودش به بزرگراه همت میرسه و از جنوب به خیابان آیت الله کاشانی! در شرقش بزرگراه شهید ستاری و در غربش بزرگراه شهید باکری قرار داره. بلوار لاله، چهارباغ و خیابان شاهین جنوبی از مهم‌ترین خیابان‌ها و بلوارهای جنت آباد جنوبین!


بهترین و معروف‌ترین منطقه‌ی جنت آباد تهران

جنت آباد جنوبی از شمالی و مرکزی پر طرفدارتره! خیابان‌های منظم‌تری داره، دسترسی‌ها و امکاناتش بیشتره. البته فضای سبز کمتری داره اما مراکز خریدش خیلی بیشتره! حد فاصل بین میدان چهار باغ تا بلوار آیت الله کاشانی بهترین منطقه‌ی جنت آباد محسوب میشه! ضمن اینکه شهرک‌های بنفشه، یاس و والفجر از مناطق خوب این محله به شمار میان!


آب و هوای جنت آباد تهران

جنت آباد به خصوص جنت آباد شمالی آب‌و‌هوای خوبی داره. تراکم جمعیت در بخشی از مناطقش زیاده اما آلودگی هوا خیلی در جنت آباد ملموس نیست. جنت آباد شمالی نسبت به دو تای دیگه خلوت‌تر هم هست!

قیمت

جنت آباد در شمار محله‌های بالا شهر تهران قرار می گیره. قیمت خانه‌ها در جنت آباد شمالی یا جنوبی تفاوت چندانی به لحاظ مکانی نداره و بیشتر بسته به نوع خانه‌ای است که انتخاب میکنین. خرید آپارتمان در جنت آباد جنوبی نیاز به بودجه‌ی بیشتری داره و به سمت شمال جنت آباد، از قیمت ملک کم میشه! در شهریور 99 قیمت خرید آپارتمان در جنت آباد جنوبی، به طور میانگین متری 44 میلیون تومان، در جنت آباد مرکزی میانگین متری 38 میلیون تومان و در جنت آباد شمالی میانگین متری 32 میلیون تومانه!

دسترسی

دسترسی جنت آباد با توجه به بزرگراه های همت، باکری و ستاری در وضعیت خوبی قرار داره. البته چون جنت آباد در شمال غربی تهران قرار داره برای دسترسی به نقاط جنوبی و شرقی تهران باید زمان بیشتری را صرف کنین. جنت آباد ایستگاه مترو نداره و متروی جنت آباد در دست احداثه! ضمن اینکه تاکسی و اتوبوس فراوانی در جنت آباد موجوده و توقفگاه سامانه‌ی 5 شرکت واحد تهران در این محله قرار داره!

امکانات

مراکز خرید جنت آباد: بازار ميوه و تره‌بار و بازار بزرگ جنت، مرکز خرید سمرقند، پاساژ طوبی، مرکز خرید گلستان، مرکز خرید بوستان، مرکز خرید عبادی، بازار گل و گیاه غرب تهران، مرکز خرید چراغی، پاساژ 88، مرکز خرید علی، مجتمع تجاری سرای مهستان، بام لند نیایش، بازار، بازار تره بار علامه، مرکز تجاری ایران زمین از مراکز خرید موجود در جنت آباده! مراکز آموزشی جنت آباد: مدارس علی‌اکبر بادامچی،22 بهمن، بنت‌الهدی،سلام همت، اندیشه ی فکور و دبیرستان سلام، طلوع سبز، شاملو، صنایع هوایی هواپیمایی ایران، جوانه‌ها، شهيد مطهري، شمیم یاس، مراکز زبان شکوه، گات و ایلزنی، کتابخانه شهدای حصارک، کانون پرورشی فکری، سرای محله جنت آباد، مجتمع فرهنگی هنری آدینه، خانه فرهنگ محصل، مرکز آموزش و آزمون پایه یکم و دانشکده زبان و ادبیات دانشگاه آزاد از مراکز آموزشی موجود در جنت آباده. مراکز درمانی محدوده جنت آباد: مرکز درمانی توانبخشی نظام مافی، بیمارستان امید، بیمارستان عرفان نیایش، کلینیک کودکان ارمغان سلامت، درمانگاه شبانه‌روزی جنت‌آباد ، درمانگاه شبانه‌روزی ایلیاد و کلینیک غدد جنت آباد و کلینیک ایران پارس از مراکز درمانی محدوده جنت آباد هستن. مساجد و مراکز دینی جنت آباد: مسجد نظام مافی، مسجد حضرت رسول(ص)، مسجد نیایش، کانون فرهنگی قرآنی ثقلین، مسجد انصار المهدی، مسجد امام مهدی(عج)، مسجد ثارالله(ع)، مسجد ولی الله اعظم(عج)، مسجد خامس آل عبا(ع)، مسجد صادق آل محمد(ع)، مسجد امام حسین(ع) و حسینیه قمر بنی هاشم(ع) از مراکز دینی جنت آباد به شمار میان. مراکز ورزشی جنت آباد: ورزشگاه شهید درفشی‌فر( پرسپولیس)، مجموعه ورزشی صالحین، خرم شاد، یزدان، منظر و نجم، باشگاه‌های ورزشی کیهان، اسپینو، تریپلت، گلدن بادی، هنرمندان، عدل، آرسام، عابدینی، بانوان بهار، آتش نشانی، ماهان، سپهر نوین، جم اسپا، باشگاه کودکان کاکرون، استخرهای آسیا و آسیای نوین از مراکز ورزشی این محله هستن.

طبیعت گردی

توی جنت آباد میشه به شهربازی هورا پارک رفت که یه شهربازی سرپوشیده برای سنین مختلفه. حس عجیب پرواز یا سقوط آزاد رو در باشگاه ورزش‌های هوایی سیمرغ رو تجربه کرد. سری به پردیس سینمایی سمرقند زد، فیلم یا تئاتر دید و در بوستان‌های سرسبزی که بیشتر در جنت آباد شمالی قرار دارند قدم زد، دوید و لذت برد. بوستان‌هایی مثل ایثار، میثم، شبنم، تندرستی و محصل. نویسندۀ مطلب: مرجان اکبری

نظرات کاربران دربارهٔ بلوار جنت آباد

3٫1
59 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
معمولی
بافت فرهنگی
معمولی
امکانات رفاهی
معمولی
میزان ترافیک
معمولی

تجربیات شما درباره محله بلوار جنت آباد تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف بلوار جنت آباد

سوالات متداول

جنت آباد تهران روی نقشه کجاست؟

جنت آباد تهران در منطقه‌ی 5 قرار گرفته که محدوده‎‌ی غربی تهرانه. «محله جنت آباد تهران» وسعت و جمعیت زیادی داره. جنت آباد تهران روی نقشه، در همسایگی محلات پونک، حصارک و بزرگراه اشرفی قرار گرفته.

علت محبوبیت جنت آباد در غرب تهران چیه؟

فارغ از موقعیت عالی جنت آباد در شمال غربی تهران، ساختمان‌های این محله از بافت مدرنی برخوردارن. «محله جنت آباد تهران» با وجود قدمت زیادش اما خانه‎‌های نوسازی داره که اکثر افرادی که به فکر خرید خانه در غرب تهرانن، به این محله فکر میکنن.

کدوم محله‌ی جنت آباد رو برای خرید خانه انتخاب کنم؟

جنت آباد در منطقه‌ی 5 و شمال غرب تهرانه که از بهترین مناطق شهر محسوب میشه. در نتیجه هر بخشی از این محله، از موقعیت خوبی برای «خرید آپارتمان در جنت آباد تهران» برخورداره. محله‌ی جنت آباد از سه قسمت جنت آباد شمالی، جنوبی و مرکزی تشکیل شده و علاوه بر اون‌ها از پرطرفدارترین محله‌های جنت آباد، خیابان‌های چهار باغ و لاله است.

کدوم محله‌ی جنت آباد رو برای خرید خانه انتخاب کنم؟

جنت آباد در منطقه‌ی 5 و شمال غرب تهرانه که از بهترین مناطق شهر محسوب میشه. در نتیجه هر بخشی از این محله، از موقعیت خوبی برای «خرید آپارتمان در جنت آباد تهران» برخورداره. محله‌ی جنت آباد از سه قسمت جنت آباد شمالی، جنوبی و مرکزی تشکیل شده و علاوه بر اون‌ها از پرطرفدارترین محله‌های جنت آباد، خیابان‌های چهار باغ و لاله است.

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.