نازی آباد تهران

نازی آباد تهران

محله‌ی نازی آباد، جردن جنوب تهرانه! محله‌ای قدیمی که زادگاه تعداد زیادی از افتخارآفرینان ورزشی، سیاسی و هنری کشورمونه. نازی آباد مدرن‌ترین منطقه‌ی جنوب شهره، سرسبزه و زندگی در اون شاد و زیباست! اگر ...  

حمل‌و‌نقل عمومیراحت
بافت فرهنگیمعمولی
امکانات رفاهیمعمولی
میزان ترافیکمعمولی

نقشه‌ نازی آباد تهران

محدوده‌ی محله‌ی نازی آباد در منطقه‌ی 16 شهرداری قرار داره و شامل بزرگراه بعثت در شمال، یاخچی آباد در جنوب، بزرگراه شهید تندگویان در غرب و محله خرانه در شرقه.

کارشناس‌های املاک نازی آباد تهران

لینک‌های مرتبط

محله‌ی نازی آباد، جردن جنوب تهرانه! محله‌ای قدیمی که زادگاه تعداد زیادی از افتخارآفرینان ورزشی، سیاسی و هنری کشورمونه.

نازی آباد مدرن‌ترین منطقه‌ی جنوب شهره، سرسبزه و زندگی در اون شاد و زیباست! اگر قصد «خرید آپارتمان در محله‌ی نازی آباد تهران» رو دارین، با ما 2 نبشی‌ها باشین تا محله‌ی انبار گندم رو بیشتر بشناسین!


تاریخچه نازی آباد تهران

در خصوص وجه تسمیه‌ی نازی آباد چند روایت وجود داره. اولی حکایت همیشگی شاه‌های دست‌و‌دلباز قاجار و حاتم بخشی زمین‌های اطراف تهران به سوگلی‌هاست. اونطور که گفته شده، سال‌ها قبل زمین‌های پیشکشی شاه قاجار، به «نازخاتون» میرسه و برای همین اسم این محله‌ نازی آباد میشه.

از طرفی افراد زیادی معتقدن که نازی آباد توی حال و هوای غمگین جنگ جهانی دوم و به دست آلمانی‌ها ساخته شده. واسه همین مردم، تحت تأثیر حزب نازی حاکم بر اون زمان آلمان، این محله رو نازی آباد نام‌گذاری کردن.

محله‌ی نازی آباد تهران قدمتی 200 ساله داره و در اوایل سال 1320 دولت وقت تصمیم گرفت، با ساخت خانه و اختصاص به کارکنان راه آهن و بلور سازی و ... رفاه رو برای اونا فراهم کنه! بعد از اون کم کم گسترش پیدا می‌کنه و یکی از نکات مثبتش همین ساخت اصولی و رعایت قوانین شهرسازی در اونه!


خیابان‌های مهم نازی آباد تهران

خیابان هزار دستگاه، خیابان پارس (اکبر مشهدی)، خیابان فاطمی (جنگل)، خیابان مدائن، خیابان ناصر، خیابان هلال احمر، نیکنام، خیابان بدلی و خیابان خلیلی پور از مهم‌ترین خیابان های نازی آباد هستن. نکته‌ی قابل توجه اینه که بیشتر این خیابان‌ها یک طرفه هستن.


بهترین و معروف‌ترین منطقه‌ی نازی آباد تهران

هزار دستگاه با اختلاف میتونه بهترین خیابان نازی آباد باشه. گران‌ترین منطقه‌ی نازی آباد همین قسمته و میدان دردشت رکوردار بیشترین قیمت آپارتمان در نازی آباده. این منطقه دسترسی آسونی به امکانات شهری داره و همچنین در مجاورت مراکز خرید زیادیه!


آب و هوای نازی آباد

نازی آباد در جنوب تهرانه، جمعیت زیادی داره و از نظر ترافیکی بار سنگینی به دوش می‌کشه و محله‌ی شلوغی هم هست. بنابراین میشه گفت نسبت به مناطق شمالی تهران، آب و هوای گرمتری داره!

قیمت

قیمت خرید آپارتمان در نازی آباد نسبت به میانگین قیمت خرید آپارتمان در تهران، متوسط رو به پایین قرار داره. تراکم جمعیتی بالایی در نازی آباد وجود داره. آپارتمان‌هایی با متراژ متفاوت و خانه‌های ویلایی در این محله وجود داره که به طور کلی نسبت به محل قرارگیری شون نسبت به خیابان شهید رجایی قیمت متفاوتی دارن. تقریباً ازران‌ترین آپارتمان‌های نازی آباد در نزدیکی راه آهن هستن و در حدود متری 11 میلیون تومان معامله میشن. از اون طرف قیمت خرید آپارتمان در میدان دردشت به متری 27 میلیون هم میرسه!

دسترسی

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به محله‌ی نازی آباد، ایستگاه متروی علی آباده. خطوط اتوبوس و تاکسی فراوانی در نازی آباد وجود داره و از طرفی نازی آباد دسترسی آسونی به بزرگراه‌های نواب، بعثت، تندگویان و آزادگان داره.

امکانات

مراکز آموزشی نازی آباد: مدارس ابتدایی دخترانه‌ی جواد موفقیان، غیردولتی یاس بهشت، دولتی معلم، دولتی امید امام، پسرانه الهی 1 و دخترانه‌ی شهید اول، دخترانه‌ی کوثر، دخترانه‌ی فدک، پسرانه‌ی امام خمینی (ره)، شهدای هویزه، نواب صفوی، دخترانه‌ی معراج و هنرستان والعصر از مراکز آموزشی محله‌ی نازی آباده. مرکز فنی و حرفه‌ای شماره 5 و تعداد زیادی کلاس هنری در نازی آباد وجود داره و فرهنگسرای بهمن یکی از مهم‌ترین مراکز آموزشی این محله است. مراکز درمانی محدوده نازی آباد: بیمارستان امیر المؤمنین یکی از مراکز درمانی مهم جنوب تهرانه، مرکز گفتار درمانی نازی آباد، درمانگاه اطمینان و درمانگاه کوشش از دیگر مراکز درمانی این محله باصفاست. مساجد و مراکز دینی نازی آباد: اهالی نازی آباد علاقه زیادی به حضور در مجامع مذهبی دارن و هیأت‌های این محله شهرت زیادی دارن. تعداد زیادی مسجد در نازی آباد وجود داره که از بین تمام اونا میشه به مسجد الرسول (ص)، مسجد حضرت زینب (س) ، مسجد امام حسن مجتبی، مسجد امام عصر (عج) اشاره کرد. نازی آباد حسینیه‌های زیادی هم داره. مثل حسینیه امام حسن مجتبی، حسینیه حضرت ابوالفضل العباس، حسینیه حجت،حسینیه شهید کاشی، حسینیه مکتب الحسین و ... . مراکز ورزشی: اهالی نازی آباد عشق فوتبالن. همینطور که گفتیم فوتبالیست‌های معروفی هم از زمین خاکی‌های نازی آباد پا گرفتن. مجموعه‌های ورزشی مرغوبکار و الزهرا، زمین ورزشی یاس، استخر بهمن سالن ورزشی چندمنظوره فدک از مراکز ورزشی مهم این محله است.

طبیعت گردی

مراکز خرید نازی آباد: بازار اول و بازار دوم نازی آباد، واقع در خیابان مدائن از مهم‌ترین مراکز خرید این محله است. بازار دوم تقریباً با بازار بزرگ تهران برابری میکنه و قیمت اجناس در اون بسیار مناسبه! بازار میوه و تره بار نازی آباد هم بسیار معروفه و همچنین بازار بهمن هم محبوبیت خودشو داره. فرهنگسرای بهمن که یکی از بهترین فرهنگسراهای تهرانه. بوستان سردار جنگل، بهمن و همچین پارک بانوان شهربانو که حضور در اون در کنار لذت بردن از طبیعت، امکان شرکت در کلاس‌های هنری مختلف رو به همراه داره. نویسندۀ مطلب: مرجان اکبری

نظرات کاربران دربارهٔ نازی آباد

3٫7
18 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
راحت
بافت فرهنگی
معمولی
امکانات رفاهی
معمولی
میزان ترافیک
معمولی

تجربیات شما درباره محله نازی آباد تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف نازی آباد

سوالات متداول

نازی آباد تهران در نقشه کجاست؟

محله‌ی نازی آباد تهران در منطقه‌ی 16 که در محدوده‌ی جنوبی شهر است، قرار گرفته.

نازی آباد تهران شامل بزرگراه بعثت در شمال، یاخچی آباد در جنوب، بزرگراه شهید تندگویان در غرب و محله‌ی خزانه در شرقه.

بهترین خیابان‌های محله‌ی نازی آباد کدومه؟

محله‌ی نازی آباد تهران، خیابان‌های زیادی رو شامل میشه. برخی از این خیابون‌ها، از بهترین نقاط جنوب شهر هستن و خرید و اجاره‌ی آپارتمان در این محله‌ها از محبوبیت زیادی برخورداره. خیابان هزار دستگاه، خیابان پارس (اکبر مشهدی)، خیابان فاطمی (جنگل)، خیابان مدائن، خیابان ناصر، خیابان هلال احمر، نیکنام، خیابان بدلی و خیابان خلیلی پور از مهم‌ترین خیابان های نازی آباد هستن. 

قیمت اجاره و خرید خانه و آپارتمان در نازی آباد تهران، چطوره؟

قیمت خرید آپارتمان در نازی آباد نسبت به میانگین قیمت خرید آپارتمان در تهران، متوسط رو به پایین قرار داره.

تراکم جمعیتی بالایی در نازی آباد وجود داره. آپارتمان‌هایی با متراژ متفاوت و خانه‌های ویلایی در این محله وجود داره که به طور کلی نسبت به محل قرارگیری شون نسبت به خیابان شهید رجایی قیمت متفاوتی دارن.

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.