لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

منطقه 18 تهران

منطقۀ 18 که در جنوب غرب تهران واقع شده، یکی از ارزان‌ترین مناطق تهرانه و بافتش غالباً فرسوده است. در اطراف منطقۀ 18، کارخانه، تولیدی و بازارهای صنعتی زیادی وجود داره!

این منطقه از محله‌های 17 شهریور، بهداشت، تولید دارو، فردوس، خلیج فارس شمالی و جنوبی، شادآباد، شمس آباد، شهرک امام خمینی، شهید رجایی، صاحب الزمان، شادآباد، صادقیه، ولیعصر شمالی و جنوبی، یافت آباد شمالی و جنوبی تشکیل شده. منطقۀ 18 از شمال به آزاد راه فتح و 45 متری مسیر شهر کرج (آذربایجانی)، از شرق به بزرگراه آیت الله سعیدی، از غرب به بزرگراه آزادگان و از طرف جنوب هم به بزرگراه آیت االله سعیدی و بزرگراه آزادگان محدود میشه.

اگه قصد خرید خانه در منطقۀ 18 تهران رو دارین، در ادامه با 2نبش همراه باشین!

آب‌وهوای منطقه 18 تهران

آب و هوای منطقۀ 18 در بیشتر روزهای سال، نیمه صحراییه و تابستون‌های خشک و کم بارشی داره. از طرفی نزدیکی این منطقه به چندین شهرک صنعتی باعث شده که آلودگی در بخشی از محله‌های اون به نسبت زیاد باشه. البته بخش وسیعی از این منطقه به کمربند سبز تهران معروفه. این محله دارای تراکم جمعیت بالاییه! تعداد زیادی از دامداری‌های تهران، بازار آهن، بازار پرندگان و … در منطقۀ 18 قرار داره!

جمعیت منطقه 18 تهران

منطقۀ 18 تهران در حدود 416 هزار نفر جمعیت داره!

پارک‌های منطقه 18 تهران

بوستان فروردین

بوستان سپیده

بوستان قائم

بوستان بانوان نرگس

بوستان شقایق

بوستان زیتون

بوستان صنوبر

بوستان بهمن

بوستان بهاران

بوستان لادن

بوستان 17 شهریور

بوستان مهر

بوستان گیاه شناسی

بوستان کارگر

بوستان سنبل

بوستان چکاوک

بوستان خلیج فارس

بوستان انرژی

بوستان شهدای یافت آباد

بوستان پانزده خرداد

بوستان شمس تبریزی

بوستان حافظ

بوستان اردیبهشت

بوستان گلستانه

بوستان مادر

بوستان دوستدار کودک

بوستان اروند

بوستان یاس

بوستان سجاد

مراکز خرید منطقه 18 تهران

پاساژ ماهان

پاساژ سینا

مجتمع تجاری بورس ماشین افزار

پاساژ مرزبان

پاساژ میرزائی

پاساژ وحدت

پاساژ ابزار میلاد

مجتمع تجاری آوا جنرال

پاساژ طلاچیان

مجتمع تجاری ولیعصر

مجتمع تجاری اداری میلاد نور

بازار آهن شادآباد

مراکز درمانی منطقه 18 تهران

درمانگاه شبانه‌روزی بهپویان

مرکز درمانی بازتوانی سپهر نیکان

درمانگاه شبانه‌روزی رضوان (شادآباد سابق)

بیمارستان شهدای یافت آباد

مرکز جراحی حکیم

بیمارستان غیاثی

بیمارستان خیریه امام علی(ع)

بیمارستان فیاض بخش

مدارس منطقه 18 تهران

1 دبیرستان امام علی(ع)

دبیرستان کوثر

دبیرستان اسوه

هنرستان فنی شهید رجایی

دبیرستان معلم

دبیرستان فاطمه‌الزهرا(س)

دبیرستان امام حسن(ع)

دبیرستان شهید بهشتی

مدرسه شهدای هویزه

مدرسه فیاض بخش

مدرسه دانش

مدرسه طباطبایی

مدرسه غیاثی

دبیرستان شهدای هفتم تیر

دبیرستان جوکار

آموزشگاه موتور سواری رهرو

فرهنگسرای خاتم

خانه فرهنگ امام علی

خانه‌ کتاب دانشجو

دانشگاه فنی و حرفه‌ای انقلاب اسلامی

سینما‌های منطقه 18 تهران

پردیس سینمایی تماشا

مراکز طبیعت‌گردی منطقه 18 تهران

بقعه ملکوتی امامزاده زید

یخچال ترشنبه

نظرات کاربران

امتیاز منطقه 18 تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  معمولی
 • بافت فرهنگی
  معمولی
 • امکانات رفاهی
  معمولی
 • میزان ترافیک
  معمولی

تجربیات شما درباره منطقه 18 تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این منطقه هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این منطقه زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این منطقه ثبت میشه.

نظر شما درباره منطقه 18 تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

ولی آتش ۲نبش
ولی آتش در این منطقه زندگی کرده
15 مهر 1402

اسم پارک پروین اعتصامی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ولی ۲نبش
ولی
02 اسفند 1402

جزوه منطقه نیست یه دنیاست پروین اعتصامی

سمانه قدسیان ۲نبش
سمانه قدسیان در این منطقه زندگی کرده
07 شهریور 1401

عالییییی

مهدی ابراهیمی ۲نبش
مهدی ابراهیمی در این منطقه زندگی کرده
18 مرداد 1401

خیلی هم عالیییییییییییییی

کاربر مهمان ۲نبش
کاربر مهمان در این منطقه زندگی کرده
21 خرداد 1401

باعرض سلام محله خلیج 20متری سینا باوجود ریل راه آهن و مشکلات عدیده وزیادی که داره و همچنین ماسه شویی که در نزدیکی این محل هست هیچ اقدام و کاری در خصوص جمع آوری محل این معضلات و مشکلات نشده متاسفانه خیلی این محل ضعیف هست از لحاظ امکانات فقط ساخت و ساز های بلندمرتبه توکوچه های تنگ و باریک بدون عقب نشینی کاملا صفرهست از لحاظ رسیدگی حتی برای نظافت معابرهم بایدزنگ بزنیم نارسیدگی بشه یه رسیدگی خیلی قوی میخواد انشاالله

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان
16 آذر 1400

باسلام.خانواده ما50سالی هست که درانتهای یافت اباد زندگی میکنند.ولی دریغ ازامکانات زندگی از جمله اسفالت وسطل زباله وجدول کشی که به سختی دراین کوچه زندگی میکنیم شهرداری منطقه 18 هیچ گونه مسئولیتی قبول نمیکند.خیلی دوندگی میکنیم ولی کسی به داد ما نمیرسد تنهابهانه ای که دارند میگویند انجاروبروش کشاورزی است درحالی که روززی صدهاوسیله سبک وکامیون از انجا گذر میکنند وهیچ گونه اسایشی نداریم .امیدوارم این دلنوشته به دست مسئول دلسوز برسد وبرای مردم زحمتکش این کوچه کاری صورت دهدویا به گوش ریئس جمهوری که انتخاب کردیم تا از گرفتاری نجاتمان دهد برساند.باتشکر فراوان اسدی هستم به نمایندگی اهالی زحمتکش کوچه بوستان. یافت اباد خیابان زندیه میدان سروستان کوچه بوستان این نوشته اززبان مادر بزرگ این کوچه معروف به نه نه خاوراست .امیدواریم کسی درد دل ما رو بشنود وکاری برای ما انجام دهد.من الله التوفیق.

و اما حالا نوبت معرفی محله‌های این منطقه که به صورت زیر هستن:


17 شهریور

17 شهریور یکی از محلات منطقۀ 18 که در کنار محله‌ی بهداشت، دارای قیمت خرید آپارتمان بالاتری نسبت به سایر محلات این منطقه است. محلۀ 17 شهریور به موازات خیابان چهل و پنج متری زرند شروع میشه.

در قسمت شرقیش محله شهرک امام خمینی قرار داره، در جنوبش محلۀ شادآباد، در غربش محلۀ خلیج فارس و در شمالش کنارگذر فتح قرار داره. ورزشگاه شهید چمران در این محله قرار داره.


بهداشت

محلۀ بهداشت از محلات خوب منطقۀ 18 هست. تولید دارو(شمال)، صاحب الزمان(غرب)، ولیعصر شمالی(جنوب) و منطقۀ 17، همسایه‌های محلۀ بهداشت رو تشکیل میدن. محلۀ بهداشت محلۀ سرسبز و باصفاییه!


تولید دارو

محلۀ فردوس (غرب)، محلۀ بهداشت (جنوب)، چهل و پنج متری زرند (شمال) و بزرگراه آیت الله سعیدی (شرق) محله‌ها و خیابان‌های اطراف این محله هستن. تولید دارو هم از محلاتیه که قیمت خرید آپارتمان در اون نسبت به سایر مناطق بالاتره!


خلیج فارس شمالی و خلیج فارس جنوبی

خلیج فارس در قسمت غربی منطقۀ 18 قرار داره، محلۀ‌های شادآباد، یافت آباد و 17 شهریور در شرق این دو محله، کنار گذر فتح در شمال و بزرگراه آزادگان در غرب و جنوب این دو محلۀ قرار داره! میدان تره‌بار خلیج فارس، بازار پرندگان تهران، کشتارگاه شهرداری تهران در این دو محله قرار داره و بیشتر ساکنین این محله‌ها اهالی همدان و آذربایجان شرقی هستن.


شاد آباد

اسم این محله در قدیم شاه آباد بوده، شمس آباد (شرق)، 17 شهریور (شمال)، خلیح فارس جنوبی (غرب) و یافت آباد شمالی (جنوب) در اطراف شادآباد قرار داره. از نظر قیمتی آپارتمان‌های شادآباد، در رنج قیمتی متوسطی نسبت به سایر محلات منطقۀ 18 قرار داره! مرکز گیاه شناسی غدیر، رستوران و کافه‌های قدیمی زیادی در این محلۀ وجود داره.


شمس آباد

محله‌های امام خمینی (شرق)، 17 شهریور (شمال)، شادآباد (غرب) و یافت آباد شمالی (جنوب)، محله‌های اطراف شمس آباد رو تشکیل میدن. بازار آهن هم در این محله قرار داره.


شهرک امام خمینی

فردوس (شرق)، صاحب الزمان (جنوب)، شمس آباد و 17 شهریور (غرب) و چهل و پنج متری زرند (شمال) در اطراف شهرک امام خمینی قرار داره! قیمت خرید آپارتمان در شهرک امام خمینی نسبت به سایر محله‌های منطقۀ 18، متوسطه!


شهید رجایی

محلۀ شهید رجایی در جنوب منطقۀ 18 قرار داره، محلۀ های صادقیه (شرق)، ولیعصر و صاحب‌الزمان (شمال)، یافت آباد جنوبی (غرب) و بزرگراه آزادگان (جنوب) در اطراف محلۀ شهید رجایی قرار دارن. شهید رجایی محلۀ سرسبزیه، ورزشگاه استقلال در این محلۀ قرار داره و قیمت خرید مسکن در اون، دارای قیمت متوسطی نسبت به سایر مناطقه!


صاحب الزمان

صاحب الزمان تقریباً در مرکز منطقۀ 18 قرار داره. بوستان قائم در این محلۀ قرار داره. محلۀ سر سبزیه. قیمت خرید آپارتمان در صاحب الزمان تقریباً نسبت به سایر نقاط منطقۀ 18، پایین‌تره! فردوس و امام خمینی (شمال)، بهداشت و ولیعصر(شرق)، شهید رجایی (جنوب) و یافت آباد (غرب) در اطراف محلۀ صاحب الزمان قرار دارن.


صادقیه

صادقیه یه محلۀ کوچیک در جنوب شرقی منطقۀ 18 هست. ایستگاه متروی نعمت آباد در این محله قرار داره، ولیعصر و شهید رجایی هم در مجاورت این محلۀ قرار دارن.


ولیعصر شمالی و ولیعصر جنوبی

محله‌های ولیعصر در قسمت شرقی منطقۀ 18 قرار دارن و از طریق بزرگراه آیت الله سعیدی با منطقۀ 17 مرز مشترک داره! در شمال این دو محله، تولید دارو و در جنوبشون صادقیه قرار داره. صاحب‌الزمان و شهید رجایی هم در غرب محله‌های ولیعصر قرار دارن. آپارتمان‌های ولیعصر شمالی و جنوبی تفاوت قیمت زیادی دارن و ولیعصر جنوبی یکی از ارزان‌ترین محله‌های منطقۀ 18 است.


یافت آباد شمالی و یافت آباد جنوبی

از بزرگراه آزادگان به سمت یافت آباد شمالی، بافت نوساز جای خودشو به بافت فرسوده میده. ایستگاه مترو آزادگان در نزدیکی یافت آباد قرار داره. خلیج فارس جنوبی، شادآباد، شمس آباد در شمال و صاحب‌الزمان و شهید رجایی در سمت شرق این محلۀ‌ها قرار دارن. در جنوب و غرب یافت آباد، بزرگراه آزادگان قرار داره. قیمت خرید آپارتمان در یافت آباد شمالی و جنوبی از سایر محلۀ‌های این منطقه کمتره!


فردوس

تراکم جمعیت در محله فردوس بسیار بالاست. تولید دارو (شرق)، امام خمینی (غرب)، چهل و پنج متری زرند (شمال) و صاحب الزمان (جنوب) همسایه‌های این محله هستن. آپارتمان‌های محلۀ فردوس، از گران‌ترین آپارتمان‌های منطقۀ 18 به شمار میان!

نویسندۀ مطلب: مرجان اکبری

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید