یافت آباد تهران

یافت آباد تهران

خرید مبلمان! اولین کلمه‌ای که با شنیدن اسم یافت آباد توی ذهن همه‌مون میاد. اگه قصد «خرید آپارتمان در یافت آباد تهران» رو دارین، با این مقاله از 2نبش همراه باشین! تاریخچۀ محلۀ یافت آباد تهران تا...  

حمل‌و‌نقل عمومیراحت
بافت فرهنگیخوب
امکانات رفاهیمعمولی
میزان ترافیکمعمولی

نقشه‌ یافت آباد تهران

محلۀ یافت آباد در منطقه 18 شهرداری تهران و در جنوب غرب پایتخت قرار گرفته. از شمال به چهل و پنج متری زرند، از غرب به محلۀ تولید دارو، از شرق به محله‌های آذری و امام زاده حسن و از جنوب به محلۀ وصفنارد متصل میشه!

کارشناس‌های املاک یافت آباد تهران

لینک‌های مرتبط

خرید مبلمان! اولین کلمه‌ای که با شنیدن اسم یافت آباد توی ذهن همه‌مون میاد.

اگه قصد «خرید آپارتمان در یافت آباد تهران» رو دارین، با این مقاله از 2نبش همراه باشین!


تاریخچۀ محلۀ یافت آباد تهران

تاریخ نشون میده که محلۀ یافت آباد از توابع شهر ری بوده و غار و فشاپویه نامیده می‌شده که خودش به دو قسمت غار غربی و شرقی تقسیم شده و یافت آباد کنونی تقریباً همون غار غربی محسوب میشه!

اهالی یافت آباد در قدیم از خاندان‌های زند و تقدسی و... بودن که غالباً به نگهداری گاومیش مشغول بودن و برای همین اون سال‌ها به بخشی از یافت آباد (همت آباد امروز)، گاومیش خانه می‌گفتن. گویا کلی دامپروری هم وجود داشته که الان دونه دونه دارن منقرض میشن!

عبداکریم تقدیسی، مردی دانا و نیک، آخرین خان محلۀ یافت آباد تهران بود و با تلاش‌های فراوون تونسته برای برخی از زمین‌های یافت آباد سند اعیانی بگیره و به مردم واگذار کنه!

حالا این وسط کلی ماجرا هم هست از اینکه فلان شاه قاجار بخشیده به بهمان شاهزاده و دایی فلانی و اینا که اونا دیگه نوشتن نداره، چون به احتمال خیلی زیاد به درد کسی که قصد اجاره آپارتمان یا خرید در یافت آباد داره، نمیخوره!

علاوه بر این قبل از انقلاب تأسیس کارخانه شیر پاستوریزه در یافت آباد، باعث رونق یافت آباد شده اما چند سالیه که یافت آباد به یکی از بزرگ‌ترین مراکز فروش مبلمان و تجهیزات دکوراسیون داخلی منزل تبدیل شده!


خیابان‌های مهم یافت آباد تهران

خیابان سجاد، خیابان عسگری، خیابان حسن زندیه، خیابان محمد طاهری، خیابان بابایی، خیابان هاشم، خیابان زندیه، خیابان باقری از مهم‌ترین خیابان‌های یافت آباد به شمار میرن!


بهترین و معروف‌ترین منطقۀ یافت آباد تهران

میدان الغدیر و خیابان سجاد از بهترین نقاط یافت آباد هستن. البته شهرک ولیعصر هم که در نزدیکی یافت آباده، محیط زیبا و آرومی داره!


آب و هوای یافت آباد تهران

آب و هوای یافت آباد نسبتاً خوبه اما وجود تعداد زیادی کارگاه و فروشگاه باعث ایجاد آلودگی در اون شده. یه مشکل دیگه‌ای که در محلۀ یافت آباد وجود داره، نبود آب آشامیدنی مناسبه که زنگ خطری برای سلامتی اهالی این محله به شمار میره!

قیمت

قیمت خرید آپارتمان در نقاط محتلف محلۀ یافت آباد متفاوته و به طور کلی خرید آپارتمان در یافت آباد شمالی، نسبت به یافت آباد جنوبی نیازمند بودجه بیشتری هست. از طرفی زمین‌های اوقافی در این محله خیلی زیاده و همین امر باعث شده یافت آباد جزو محلات ارزان تهران باشه! قیمت خرید آپارتمان نوساز یافت آباد در مهر ماه 1399، در خیابان سجاد به حدود متری 16 میلیون تومان میرسه و در سایر نقاط پایین‌تره!

دسترسی

نزدیکی یافت آباد به بزرگراه‌های آیت الله سعیدی و شهید چراغی باعث سهولت در دسترسی این محله شده. یافت آباد ایستگاه متروی اختصاصی نداره و نزدیک‌ترین ایستگاه‌های مترو به یافت آباد، ایستگاه متروی عبدل آباد و ایستگاه مترو آزادگانه. خطوط اتوبوس و تاکسی در این محله وجود داره.

امکانات

مراکز آموزشی یافت آباد: مدرسه‌های محدثه، مطهره، شاهد، گل نرگس، بشارت، فاطمه الزهرا(س)، ابرار، امید انقلاب، شهدای گمنام و فدک، دبیرستان‌های جوکار، اسوه، وارثان حسین، علامه طباطبایی و هنرستان‌های قدس و حضرت مریم از مراکز آموزشی محلۀ یافت آباد تهران هستن. مراکز درمانی محدوده یافت آباد: بیمارستان شهدای یافت آباد، مرکز توانبخشی رعد الغدیر، کلینیک امام رضا(ع)، کلینیک سید الشهدا، درمانگاه‌‌های امیرکبیر و فرمانفرمایان، کلینیک تأمین اجتماعی از مراکز درمانی مهم محدوده یافت آباد هستن. مساجد و مراکز دینی یافت آباد: مسجد الغدیر، مسجد 14 معصوم، مسجد المهدی، مسجد باب الحوایج، مسجد مسلم ابن عقیل، مسجد علویون، هیئت پیروان ولایت و مسجد امام حسن مجتبی(ع) از مراکز دینی این محله به شمار میان. مراکز ورزشی یافت آباد: سالن ورزشی برادران شهید اسماعیلی، سالن ورزشی شهید ناطق نوری، زورخانه مسلم ابن عقیل، مجموعه ورزشی سجاد، باشگاه‌های ورزشی آرش پیکر، آسیا، چشمیران، شریعتی و شهدای 8 شهریور از مراکز ورزشی موجود در یافت آباد هستن.

طبیعت گردی

مراکز خرید یافت آباد: بازار مبل شماره یک ایران، بازار مبل شماره دو ایران، بازار مبل شماره سه ایران، بازار موبایل شماره دو، بازار مبل خلیج فارس، بازار مبل کوروش، بازار مبل پاسارگاد، بازار مبل ونوس، مرکز خرید شاه کرمی، پاساژ خاکباز، بازار مبل برنا، مرکز خرید مروارید، بازار مبل ارضی، مجتمع تجاری مان، بازار مبل میلاد مهدی و بازار ستاره از مراکز خرید مهم موجود در یافت آباده. همونطور که گفتیم یافت آباد بیشتر به درد خرید مبلمان و تجهیزات دکوراسیون داخلی می‌خوره و مکان های دیدنی خاصی نداره! البته گلزار شهدای گمنام یافت آباد و همچنین بوستان استاد شهریار، بوستا مینا و بوستان ملاصدرا از جاذبه‌های این محله هستن. نویسندۀ مطلب: مرجان اکبری

نظرات کاربران دربارهٔ یافت آباد

3٫5
19 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
راحت
بافت فرهنگی
خوب
امکانات رفاهی
معمولی
میزان ترافیک
معمولی

تجربیات شما درباره محله یافت آباد تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف یافت آباد

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.