لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله صادقیه تهران

محله صادقیه تهران در منطقه 2 شهرداری تهران قرار دارد (بخشی از صادقیه در منطقه 5 تهران قرار دارد . محله ای در غرب تهران که بسیاری آن را با نام آریاشهر می شناسند. امروزه شامل صادقیه شمالی، بلوار فردوس و ارمکان است. اینطور که از روایات تاریخی مشخص می شود برپایی صادقیه به دوران قاجار برمیگردد. در دوران پهلوی دچار دگرگونی های زیادی شده و نام آن آریاشهر گشته است. صادقیه یا آریاشهر دارای دو فلکه مهم به نام فلکه اول و دوم صادقیه است که در این بین فلکه دوم از مجتمع های تجاری و آموزشی بسیاری برخوردار است.

صادقیه از شرق به شهرک ژاندارمری، از شمال به شهرک هما و از غرب به منطقه ابوذر محدود میشود. مجتمع تجاری گلدیس از معروف ترین مراکز تجاری این منطقه است.


فلکه دوم صادقیه

یکی از میدان های مهم در غرب تهران است. که از شمال به بزرگراه اشرفی اصفهانی، از جنوب به بزرگراه جناح، از غرب به بزرگراه آیت الله کاشانی و از شرق به بلوار ستارخان متصل است. ایستگاه مترو صادقیه در جنوب غرب فلکه دوم صادقیه واقع شده است. فلکه دوم صادقیه مرز بین منطقه 2 و 5 شهرداری تهران است، پارک استقلال، مجتمع تجاری گلدیس و بسیاری از مجتمع های تجاری اطراف این میدان واقع شده اند. 

محله صادقیه تهران

قیمت آپارتمان‌ محله صادقیه تهران

قیمت خانه ها در صادقیه متوسط رو به بالاست. بافت منطقه نوساز و شیک است. خوش آب و هوا بودن منطقه صادقیه، دسترسی مناسب به سایر مناطق تهران و امکانات رفاهی و تفریحی خوب از مهم ترین علت های بالا بودن قیمت آپارتمان ها در این محله است.

نقشه‌ صادقیه تهران

محله صادقیه در میان 4 بزرگراه قرار دارد. بزرگراه حکیم در شمال، بزرگراه شیخ فضل الله نوری در جنوب، بزرگراه اشرفی اصفهانی در غرب و بزرگراه یادگار امام در شرق.

دسترسی

صادقیه از دسترسی خوبی برخوردار است. محصور شدن بین 4 بزرگراه مهم تهران برای بهبود وضعیت ترافیک این منطقه خیلی موثر بوده است. مترو نیز در این منطقه ایستگاه دارد. همچنین خط بی آر تی در بزرگراه اشرفی اصفهانی ایستگاه قرار دارد و به مرکز تهران نسبتا نزدیک است.

امکانات

اگر چند منطقه تهران را از نظر امکانات رفاهی بخواهیم نام ببریم قطعا صادقیه یکی از آنهاست. مخصوصا در فلکه دوم صادقیه که تعداد زیادی مجتمع تجاری تفریحی و آموزشی قرار دارند. مهم ترین این مراکز، مرکز خرید گلدیس، واقع در فلکه دوم صادقیه و ابتدای خیابان ستارخان است که در نزدیکی آن مراکز خریدی همچون افق، تهرانی و سامان قرار دارد. همچنین بازار سنتی ستارخان در بزرگراه یادگار امام دیگر مرکز خرید شاخص این ناحیه است. پارک های استقلال، شهروند، کاج و صبا برای اهالی منطقه ایجاد شده اند. بیمارستان تخصصی پیامبران هم در غرب صادقیه واقع شده است.

مشاورین متخصص صادقیه تهران

املاک طهران

مشاورين مسكن همراه

مسکن لطفی

املاک یاشار

مشاورین املاک بزرگ مدرن

نظرات کاربران

امتیاز محله صادقیه تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  خیلی راحت
 • بافت فرهنگی
  معمولی
 • امکانات رفاهی
  زیاد
 • میزان ترافیک
  معمولی

تجربیات شما درباره محله صادقیه تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله صادقیه تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

صمدحاجی خانی
صمدحاجی خانی
21 آبان 98

خوب

Parisa❣ M
Parisa❣ M در این محله زندگی کرده
14 شهریور 98

یه آسیاب قدیمی اول محمد علی جناح هست که داخلش پر از معتاد زندگی می‌کنند. کسی نمیدونه کی قراره این آسیاب ساخته بشه یا خراب بشه؟

خیابان‌های اطراف صادقیه تهران