دروس تهران

دروس تهران

محله‌ی دروس تهران شبیه آرامشی در دل طوفانه. مثل یه جزیره می‌مونه! یک محله‌ی خلوت و آروم در تهران همیشه شلوغ که گاهی زیادی درگیر وارونگی و آلودگی هوا میشه! اگه قصد «خرید آپارتمان در دروس تهران» رو دار...  

حمل‌و‌نقل عمومیمعمولی
بافت فرهنگیخوب
امکانات رفاهیمعمولی
میزان ترافیکمعمولی

نقشه‌ دروس تهران

محله‌ی دروس در منطقه‌ی 3 شهرداری و در شمال شهر تهران قرار داده. از سمت شمال به خیابان کلاهدوز، از غرب به خیابان هدایت، از جنوب به بلوار شهرزاد و از شرق به خیابان پاسداران میرسه!

کارشناس‌های املاک دروس تهران

لینک‌های مرتبط

محله‌ی دروس تهران شبیه آرامشی در دل طوفانه. مثل یه جزیره می‌مونه! یک محله‌ی خلوت و آروم در تهران همیشه شلوغ که گاهی زیادی درگیر وارونگی و آلودگی هوا میشه!

اگه قصد «خرید آپارتمان در دروس تهران» رو دارین، این مقاله از 2 نبش پاسخ تمام سؤالات شماست!


تاریخچه‌ی محله‌ی دروس تهران

تاریخ نشون میده که نام قدیمی این محله، گروس بوده و محله‌ی زندگی ارامنه! ارامنه در این ده باصفا کشاورزی می‌کردن. یه نکته‌ی جالب اینه که شواهد باستان‌شناسی ثابت کرده، در حدود دو هزار قبل در حوالی دروس افرادی زندگی می‌کردن!

در زمان قاجار، مخبر السطنه هدایت مالک دروس امروزی میشه. خاندان هدایت وقفیات گسترده‌ای مثل مسجد هدایت، بیمارستان هدایت، دبستان هدایت، زمین، مغازه و حمام عمومی رو انجام دادن و بعد از اون کم کم، با وقف املاک بیشتر توسط افراد دیگه محله‌ی دروس امروزی شکل گرفته!

نکته‌ی غم انگیز دروس اینه که این محله به دلیل نزدیکی به کارخانه‌ی اسلحه‌سازی در جنگ جهانی دوم، توسط روس‌ها بمباران شد. از گذشته تا به امروز محله‌ی دروس محل زندگی مشاهیر ایرانی، مثل خیلی از شاعرای بزرگ و محل قرارگیری سفارتخانه‌ کشورهای مختلفی مثل اسپانیا، آرژانتین، پرتغال، بنگلادش، مجارستان، آذربایجان و قزاقستان بوده و سرسبزی خیلی زیادش در این امر بی‌تأثیر نبوده.

در حال حاضر دفتر موسسه تبادلات آکادمیک آلمان، دفتر نمایندگی یونسکو و مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در محله‌ی دروس قرار داره!


خیابان‌های مهم محله‌ی دروس تهران

خیابان هدایت، خیابان یار محمدی، خیابان کماسایی، خیابان راستوان( احتشامیه)، خیابان حسینیان، خیابان پاسارگاد و خیابان حجت سوری از مهم‌ترین خیابان‌های دروس تهران هستن. بهترین و معروف‌ترین منطقه‌ی دروس تهران خیابان محسنیان، چیذری و یارمحمدی از بهترین مناطق این محله باصفا هستن.

البته تمامی خیابان‌های دروس سطح بالایی دارن. نکته‌ی جالبی که در خصوص محله‌ی دروس تهران وجود داره، شهرسازی اصولی و خیابان کشی درست اونه. دروس پره از خیابان های عریض و اروپایی طور که به همراه سرسبزی، آرامش رو به همراه داره!


آب و هوای دروس محله‌ی دروس

آب و هوای خوبی داره. اما روزهایی از سال درگیر مشکل آلودگی میشه! ترافیک زیادی نداره و کلاً محله‌ی آرومیه اما آلودگی مسأله‌ای هست که نمیشه ازش ساده عبور کرد!

قیمت

در حال حاضر یعنی شهریور 99، میانگین قیمت خرید آپارتمان در دروس حدوداً 54 میلیون تومان برای هر متره. عددی که در کمتر از نه ماه، دو برابر شده. دروس یه محله‌ی شیکه و فقط افرادی با سطح درآمدی خیلی بالا می‌تونن در اون زندگی کنند! اصولاً اطراف خیابان محسنیان قیمت خرید آپارتمان بالاتره. توی محله‌ی دروس، تعداد زیادی خانه‌ی ویلایی هم وجود داره که اصولاً از قدیم بودن و غالباً دو یا سه طبقه هستن!

دسترسی

محله‌ی دروس از نظر دسترسی به وسایل نقلیه‌ی عمومی در سطح خوبی قرار داره. تاکسی‌های دروس تقریباً به تمام نقاط شهر مسافر میبرن. ایستگاه‌های اتوبوس متعددی در دروس وجود داره و خط یک مترو که همون تجریش-کهریزکه، ایستگاه مترو قلهک و ایستگاه مترو شریعتی نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این محله‌ی آرومه! ضمن اینکه محله‌ی دروس دسترسی آسونی به بزرگراه‌های شهید صیاد شیرازی، شهید همت و صدر داره.

امکانات

مراکز خرید دروس: تقاطع خیابان راستوان و سوری مراکز خرید زیادی وجود داره. مرکز خرید پاسداران، مجتمع سامان و نگین ظفر، مجتمع تجاری خانه سام، مرکز خرید احتشامیه و مرکز خرید نیستان از مراکز خرید محله‌ی دروس تهرانه! مراکز آموزشی دروس: مدارس نغمه‌ی ارشاد، صالحین، سروش، نونا، فرجاد، فتح شاهد، راه شایستگان، نیکان از مراکز آموزشی معتبر دروسه. دانشکده‌ی مدیریت و حسابداری دانشگاه آزاد واحد جنوب هم در دروسه. مؤسسه‌ی زبان آلمانی گوته و مراکز آموزش زبان‌های خارجه‌ی دیگه‌ای هم در دروس قرار داره! مرکز تقویت بنیه‌ی علمی هم در این محله قرار داره! مراکز درمانی محدوده دروس: بیمارستان هدایت، مرکز درمانی شیبانی و کلینیک دروس از جمله مراکز درمانی این محله هستن. مساجد و مراکز دینی دروس: مسجد تهرانی و مسجد هدایت از مراکز دینی محله‌ی دروس تهرانه! مراکز ورزشی: باشگاه ورزشی دروس، جوان، استخر یاس، مجتمع‌های ورزشی کوثر و امام علی از مراکز ورزشی خوب دروسن. نکته‌ای که در خصوص مراکز درمانی دروس وجود داره، اینه که تقریباً همه اونا خصوصی هستن و مرکز ورزشی دولتی در این محله نیست!

طبیعت گردی

محله‌ی دروس در گذشته باغ و بوستان بوده و پر از دار و درخت! اما در حال حاضر بوستان زیادی نداره و این جای تأسف داره. بوستان پایداری (زمرد) و بوستان محصل در دروس واقع شدن و شاید نزدیک‌ترین جایی که بشه در اون تفریحی داشت، سینما قلهکه! همچنین گالری گلستان در خیابان کماسایی! نکته‌ی قابل توجه اینه که فقدان مراکزی مثل کتابخونه و فرهنگسرا در دروس حس میشه! نویسندۀ مطلب: مرجان اکبری

نظرات کاربران دربارهٔ دروس

2٫8
28 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
معمولی
بافت فرهنگی
خوب
امکانات رفاهی
معمولی
میزان ترافیک
معمولی

تجربیات شما درباره محله دروس تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف دروس

سوالات متداول

نقشه‌ی محله‌ی دروس تهران کجاست؟

دروس در «منطقه‌ی 3 شهرداری» و در شمال شهر تهران قرار داده. «محله‌ی دروس تهران» از سمت شمال به خیابان کلاهدوز، از غرب به خیابان هدایت، از جنوب به بلوار شهرزاد و از شرق به خیابان پاسداران میرسه!

قیمت خرید آپارتمان در دروس تهران چقدره؟

دروس یکی از محلات بسیار خوب و محبوب برای زندگی و خرید خونه و آپارتمان در تهرانه. در «محله‌ی دروس تهران» که در شمال شهر هم واقع شده و از محلات بالاشهر تهران هم به حساب میاد، از قیمت بالای خونه‌ و آپارتمان برخورداره. 

برای «خرید خانه و آپارتمان در دروس تهران» باید بودجه‌ی زیادی رو کنار بذارین.

برای اجاره‌ی خانه و آپارتمان در دروس تهران، چقدر باید هزینه کنم؟

محله‌ی دروس که در منطقه‌ی 3 شهرداری تهران قرار داره، از محلات بالاشهر محسوب میشه و خانه‌ها و آپارتمان‌های دروس میانگین قیمتی بالایی دارن. در نتیجه نرخ اجاره‌ی خانه و آپارتمان در دروس تهران بالاست.

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.

نماد اعتماد الکترونیکی