جردن تهران

جردن تهران

خیابان جردن در تهران که در منطقه‌ی 1، منطقه‌ی 3 و منطقه‌ی 6 قرار دارد، جزو مناطق خوش آب و هوا و شناخته شده در شهر تهران محسوب میشود. این محله که به لوکس بودن و در عین حال شلوغ بودن، معروف اس...  

حمل‌و‌نقل عمومیمعمولی
بافت فرهنگیمعمولی
امکانات رفاهیمعمولی
میزان ترافیکسنگین

نقشه‌ جردن تهران

خیابان آفریقا یا جردن از جنوب، با میدان آرژانتین و پایانه بیهقی شروع میشود و تا شمال و خیابان الهیه ادامه پیدا میکند. همچنین از شرق با اتوبان مدرس محدود میشود و غرب آن نیز خیابان ولعیصر قرار دارد.

کارشناس‌های املاک جردن تهران

لینک‌های مرتبط

خیابان جردن در تهران که در منطقه‌ی 1، منطقه‌ی 3 و منطقه‌ی 6 قرار دارد، جزو مناطق خوش آب و هوا و شناخته شده در شهر تهران محسوب میشود. 

این محله که به لوکس بودن و در عین حال شلوغ بودن، معروف است؛ در میان خیابان‌های شهر تهران نام‌آور است و تاریخچه‌ای دراز دارد. نام خیابان جردن از نام ساموئل مارتین جردن، موسس دبیرستان البرز و آموزشگاه دخترانه آمریکایی برگرفته شده است؛ کسی که علاقه زیادش به ایران باعث شد که اینجا را وطن دوم خودش بداند.

با اینکه بعدها خیایان جردن به نام خیابان آفریقا و سپس خیابان نلسون ماندلا تغییر یافت، اما هنوز در بین مردم و اهالی شهر به نام گذشته خود یعنی «خیابان جردن»، شناخته میشود.

محله جردن امروزی در تهران که در گذشته به شکل تپه‌های ماهور که منطقه‌ای خوش آب و هوا بین حسن آباد و جاده پهلوی(ولیعصر امروز) بود، از سال چهل کم کم ساخت و ساز در آن شروع شد. 

در گذشته در این منطقه خانه‌های ویلایی بسیار کمی وجود داشت که این املاک متعلق به خاندان امانپور بود. بعدها که به علت ارزان بودن زمین‌های خالی اطراف منطقه جردن، سازندگان شروع به خریداری آنها و ساخت آپارتمان و برج در این محله کردند؛ خیابان جردن به یکی از مناطق مرفه شمال شهر تبدیل شد. 

بسیاری از خانه‌های ویلایی و قدیمی این خیابان تخریب و آپارتمان‌های جدید جایگزین آنها شده است. اما با اینحال خرید خانه و آپارتمان در خیابان جردن یکی از گزینه‌های بسیار مطلوب برای افراد جهت سکونت میباشد.


قیمت

این محله به خاطر موقعیتی که در شمال شهر دارد، از انتخاب‌های خوش آب و هوا برای ساکنان شهری که روزهای زیادی از سال را درگیر آلودگی هوا است، به حساب می‌آید و همچنین به خاطر برج سازی های زیادی که در خیابان آفریقا انجام گرفته، تبدیل به یکی از مناطق مرفه نشین تهران شده است. موقعیت جغرافیایی این محله باعث شده است که در مسیر خیابان‌های اصلی شهر قرار بگیرد و همین بر تردد و دسترسی آن تاثیر میگذارد. وجود این نکات مثبت برای خیابان جردن در منطقه 1 شهر تهران، رنج قیمتی آپارتمان‌های آن را، از مناطق دیگر تهران بالاتر برده است و رنج حدودی آن از متری 20 میلیون تومان تا 45 میلیون متغییر است. افزایش قیمت مسکن هم تاثیر زیادی روی میانگین قیمت‌های آن دارد.

دسترسی

ایستگاه‌های مترو حقانی و میرداماد و اتوبوس‌های بی آر تی، دسترسی به خیابان جردن را آسان کرده است. اما با اینحال وجود طرح ترافیک، مراکزتجاری و اداری، بانک‌ها و سفارت‌خانه‌های بسیار در این خیابان تهران، رفت و آمد را کمی دشوار و ترافیک و کمبود جای پارک را ایجاد کرده‌اند. محله جردن که قسمت شمالی آن را خرده محله امانیه تشکیل میدهد، بیشتر دارای بافتی اداری و تجاری است که همین مورد باعث میشود که تراکم تردد در شب، در این خیابان، بسیار کمتر بشود. بزرگراه‌های مدرس، میردادماد، حقانی، همت و رسالت با عبور از مجاورت منطقه 1، از راه‌های دسترسی به این محله محسوب میشوند. همچنین خیابان‌های والی نژاد، میرداماد، صانعی و ... شامل این محله میشوند.

امکانات

پس از شروع روند برج سازی در این منطقه‌ی تهران، هر نوع امکانات رفاهی برای سکونت در آن از جمله امکانات آموزشی، تفریحی، اداری، درمانی و ... فراهم آمد. برج‌ها و ساختما‌ن‌های لوکس این منطقه از مواردی محسوب میشود که موجب توسعه اقتصادی و تجاری شهر تهران شده است. از دیگر موارد قابل توجه، سفارتخانه‌های بسیاری است که در خیابان جردن مشغول به فعالیت هستند از جمله سفارتخانه‌های ایتالیا، قطر، مکزیک، کنیا، بنگلادش و ... و برج‌های مسکونی لوکسی مانند شمیران، لاله، آناهیتا و ... در این محله به چشم میخورند. کانون‌های آموزشی زیادی مثل سعید، حضرت زهرا، ادیب و ایثار و ... در این محله از منطقه 1، فعال هستند. باشگاه‌های ورزشی بسیاری با امکانات و هزینه متناسب با عموم نیز در دسترس ساکنین قرار دارد. مراکز درمانی بسیاری مثل بیمارستان شهید رجایی از امکانات درمانی این محله محسوب میشود. کافه‌ها و رستوران‌های مختلفی در این محله دایر هستند که به طور نمونه میتوان به رستوران‌های سنتی و مدرن گیلانه و رستوران بین‌المللی سان لیو اشاره کرد.

طبیعت گردی

محله جردن به خاطر قدیمی بودن آن، حتی با وجود رشد سریع برج‌سازی، هنوز هم دارای تک و توک خانه‌های ویلایی با همان ظاهر تاریخی است که از دیدنی‌ترین آنها میتوان "کاخ جردن" را نام برد. حتی این محله دارای کوچه‌های شمالی زیادی است که نام آنها از کتاب گلستان سعدی گرفته شده است. از بوستان‌های بسیار دیدنی تهران، رعنا، نوروز، خشایار، سیمرغ و ... است که در این منطقه قرار گرفته است و برای گذراندن وقت ساکنین محله مورد توجه است. همچنین مراکز تجاری مانند مرکز خرید آسیا، الهیه، نگین آفریقا، بازار بزرگ میرداماد و سرخه بازار، ساختما‌ن‌های اداری مهم مانند ساختمان ریاست جمهوری، موزه امام علی، کتابخانه ملی و ... در جردن وجود دارد که باعث میشود محل مناسبی برای سکونت یا حتی گذران اوقات فراغت محسوب شود.

نظرات کاربران دربارهٔ جردن

3٫8
10 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
معمولی
بافت فرهنگی
معمولی
امکانات رفاهی
معمولی
میزان ترافیک
سنگین

تجربیات شما درباره محله جردن تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف جردن

سوالات متداول

جردن تهران از روی نقشه کجاست؟

خیابان جردن تهران در منطقه‌ی 1، منطقه‌ی 3 و منطقه‌ی 6 قرار داره. خیابان آفریقا یا جردن از جنوب، با میدان آرژانتین و پایانه بیهقی شروع میشه و تا شمال و خیابان الهیه ادامه پیدا میکنه.

جردن تهران همسایه‌های مثل ولیعصر، الهیه، بزرگراه مدرس و الهیه داره.

قیمت خرید و اجاره آپارتمان در جردن چقدر میشه؟
وجود امتیازات مثبت برای خیابان جردن در منطقه‌ی 1 شهر تهران، رنج قیمتی خانه‌ها و آپارتمان‌های جردن رو، از مناطق دیگر تهران بالاتر برده.
خیابان‌های مهم جردن کجاست؟

محله‌ی جردن که قسمت شمالی اون رو خرده محله‌ی امانیه تشکیل داده، همسایه‌ی خیابان‌هایی مثل ولیعصر است. اما خیابان‌های مهمی مثل خیابان گلفام هم برای خرید خانه و آپارتمان در این محله شناخته شده هستن.

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.

نماد اعتماد الکترونیکی