لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری
chevron-down
×

وام جانبازی: شرایط دریافت یا خرید فوری

وام جانبازی: شرایط دریافت یا خرید فوری ۲نبش

آگهی ملک خودتون رو «رایگان» ثبت کنید | 2نبش یکی از 3 سایت پربازدید تخصصی املاک در کشور

فروش فوری ملک

خرید و فروش وام جانبازی

وام جانبازی همواره یک پیشنهاد جذاب برای افرادی است که می‌خواهند از طریق گرفتن وام، صاحب خانه بشوند. با توجه به اینکه امروزه خرید خانه برای قشر بزرگی از جامعه مشکل شده است، بسیاری از افراد برای خانه دار شدن از وام های مسکن استفاده می‌کنند. در این میان وام های جانبازی از ارزش خاصی در میان متقاضیان برخوردار است. همانند سایر تسهیلات، وام جانبازی نیز دارای نکات قانونی و حقوقی مخصوص به خود است.

در این مقاله قصد داریم برخی از مهم ترین نکات خرید وام جانبازی را برای شما بیان کنیم. اگر قصد خرید وام جانبازی را دارید، توصیه می‌کنیم حتما این مقاله را مطالعه کنید. در 2نبش می‌توانید بهترین ملک‌هایی با وام، در شهرهای تهران، مشهد، اصفهان و... را در سریع‌ترین زمان ممکن پیدا کنید.

وام مسکن بنیاد شهید

طبق ماده ۳ آیین‌نامه تسهیلات خرید یا ساخت مسکن ایثارگران (اصلاح شده)، سقف وام مسکن ایثارگران در شهرهای بالای یک میلیون نفر، ۱۳۰ میلیون تومان، مراکز استان ها ۱۰۰ میلیون تومان، سایر شهرها ۸۵ میلیون تومان و روستاها ۵۰ میلیون تومان تعیین شده است.

شرایط وام جانبازی و وام مسکن ایثارگران

با افزایش قیمت مسکن در کشور، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۵ موظف شده تا از طریق بانک های عامل به افراد واجد شرایط با اولویت‌های درصد جانبازی، آزادگان، خانواده شهدا (همسر، والدین و فرزندان)، فرزندان جانبازان هفتاد درصد (70%) و بالاتر و وراث تحت تکفل، جانبازان پنج درصد (5%) و بالاتر و وراث تحت تکفل آزادگان، وام خرید یا ساخت مسکن پرداخت نماید.

زمان پذیرش تقاضای این تسهیلات توسط بانک‌های عامل از ابتدای تیر ماه هرسال تا پایان خرداد ماه سال بعد به مدت یکسال و ملاک عمل، تاریخ صدور معرفی نامه توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌باشد. این تسهیلات غیرقابل فروش و انتقال به غیر می‌باشد و در صورت فروش ملک، دریافت‏ کننده تسهیلات باید نسبت به تسویه تسهیلات مذکور و یا انتقال تسهیلات به ملک جایگزین اقدام نماید.

برخی از دیگر قوانین و شرایط وام جانبازی

وام های حمایتی غیرجانبازی مانند وام های کارمندی و شرکتی، مسکن مهر، خود مالکی و موارد دیگر، مانع دریافت این تسهیلات نمی‌شوند. افراد مشمول می‌توانند به صورت مشترک از تمامی تسهیلات برای یک واحد مسکونی استفاده کنند. آن دسته از املاکی که به نام جانباز، وام جانبازی دریافت کرده باشند، مطابق قانون تا تسویه کامل، وام قابل انتقال به غیر نیست. در این خصوص خریدار می‌تواند با عقد قرارداد مبایعه و وکالت فروش بلاعزل از فروشنده (مالک اصلی) ملک را خریداری کرده و یا به فروش برساند.

وام جانبازی خرید مسکن به افرادی که فاقدِ مسکن یا مسکنِ مناسب باشند و پیش از این از تسهیلات مسکن ایثارگری استفاده نکرده باشند، پرداخت می‌شود. اما جانبازان 70 درصد و بالاتر که با توجه به وضعیت جسمانی دارای مسکن نامناسب هستند، با تایید بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌توانند پس از تسویه تسهیلات قبلی مسکن ایثارگری مجدداً از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

از سایر وام‌های مسکن (خانه اولی ها، وام مسکن زوجین و...) چه می‌دانید؟

همین الان بخوانید!


نحوه فروش وام بنیاد مسکن

سوال: من یک وام مسکن از طرف بنیاد شهید گرفته‌ام و در حال حاضر قصد فروش آن را دارم. این کار چگونه انجام می‌شود؟

جواب: انجام این کار ممکن است و برای آن راه‌های زیادی مانند درج آگهی در روزنامه‌ها وجود دارد.

خرید وام جانبازی بدون واسطه

ممکن است افرادی که صاحب وام جانبازی هستند، قصد استفاده از آن را نداشته باشند، یکی از راه‌هایی که برای خرید وام جانبازی بدون واسطه وجود دارد، ثبت درخواست در صفحه‌ی «پرسش و پاسخ» 2نبش است. البته با توجه به وجود افراد سودجو باید حواستان به افرادی که از این قضیه سواستفاده می‌کنند، باشد.

شرایط انتقال سند و واگذاری وام جانبازی

سوال: آیا امکان برداشتن وام جانبازی از سند خانه ای که با آن وام خریداری شده وجود دارد؟ یعنی وام را به سند دیگری انتقال بدهیم و سند خانه مبدا آزاد شود؟

جواب: انتقال وام از یک سند به سند دیگر امکان پذیر هست، شروط آن این است که سند 6 دانگ ملکی باشد و پروانه بیشتر از 15 سال نباشد، همچنین قیمت ملک جدید نباید کمتر از ملک قبلی باشد! البته بستگی به شرایط داخلی بانک نیز دارد.

سوال: آیا میشه وام جانبازی مسکن شهری را برای شهر دیگر استفاده نمود؟ (مثلا گیرنده وام در شهر ملایر باشد و ملک در شهر همدان)

جواب: خیر. امکان انجام این کار ضعیف و تقریبا ناممکن است چرا که وام در شهر محل سکونت قابلیت انتقال دارد! البته در صورتی که ارزش ملک خریداری شده جدید بیشتر از ملک قبلی باشد، و بانک وام دهنده موافقت کند، ممکن است انجام این کار امکان پذیر باشد.

در نهایت پیشنهاد 2نبش، با توجه به تغییرات زیادی که در قانون انجام این کار پیش میاد، اینه که اگر سوالی در این زمینه دارید از دفتر ثبت اسناد و بنیاد شهید استعلام بگیرید و بپرسید.

مشکلات و معایب وام جانبازی

یکی از بزرگترین مشکلات و دغدغه‌ها برای بانک‌ها، وام مسکن جانبازان است. بانک‌ها در تلاش برای ارائه‌ی خدمت مناسب به این عزیزان هستند و برای این کار اولویت دریافت وام مسکن بنیاد شهید و امور جانبازان با فرزندان، والدین و همسران شهدا و جانبازان و آزادگانی است که هنوز این وام را دریافت نکرده‌اند.

یکی از مشکلات پیشِ رو برای گرفتن این وام، تعداد متقاضیان و درخواست‌های زیاد است که به علت محدودیت منابع ممکن است گرفتن وام جانبازی چندین سال طول بکشد. همچنین همانطور که گفتیم این وام غیرقابل فروش و انتقال به غیر است و در صورت فروش ملک، وام‌گیرنده باید نسبت به تسویه‌ی وام خود اقدام کند.

چه ملک و زمین‌هایی با نام شما در «اداره ثبت اسناد» ثبت شده؟

فوری چک کنید!

نکات مهم در خرید و فروش وام جانبازی

نکته مهم در این موضوع این است که چنانچه در حین پرداخت اقساط یا بعد از تسویه وام و قبل از انتقال سند، مالک مورد نظر فوت شود لازم است تا طی درخواستی از از دادگاه الزام به سند را بخواهید. البته از وارثین نیز می‌توانید درخواست سند کنید. دقت دارید که تمامی وکالت های فرد با فوت وی ساقط می‌گردد. ضمنا اگر در این مدت صاحب سند به شخصی حقیقی (مثلا کسی که از صاحب سند چک برگشتی دارد) یا حقوقی (مثل سازمان دارایی و غیره) که سند طلبکاری داشته باشند می‌توانند ملکی که شما آن را بصورت وکالتی خریداری کرده‌اید بازداشت و یا توقیف نمایند. امکان به مزایده گذاشتن ملک نیز در این حالت وجود دارد. در صورت بروز چنین حوادث ناگواری شما برای احقاق حق خودتان ملزم به مراجعه به دادگاه‌ها و مسیرهای پر پیچ و خم اداری می‌شوید. بنابراین اگر قصد خرید ملکی با وام جانبازی را دارید، متخصصین 2نبش اکیدا به شما توصیه می‌کنند تا به نکات فوق دقت کنید تا کمترین مشکلی برای شما ایجاد نشود.


آموزش خرید و فروش و شرایط وام جانبازی

در ادامه می‌توانید توضیحات جامعی از شرایط وام جانبازی را در قالب یک ویدئو مشاهده کنید.


کلام آخر

فرایند دشوار و مدت زمان طولانی پرداخت وام بسیاری از ایثارگران عزیز را گله‌مند کرده است که مسئولین بایستی با تمام قوا در پی حل مشکلات این قشر از جامعه باشند. قشری که با گرفتن جانشان در دست از این مرز و بوم دفاع و حفاظت کرده‌اند!

سوالات متداول

وام جانبازی همواره یک پیشنهاد جذاب برای افرادی است که می‌خواهند از طریق گرفتن وام، صاحب خانه بشوند. همانند سایر تسهیلات، وام جانبازی نیز دارای نکات قانونی و حقوقی مخصوص به خود است. در این مقاله «مهم‌ترین نکات خرید وام جانبازی» را بخوانید و از شرایط این وام مطلع شوید.

سقف وام مسکن ایثارگران در شهرهای بالای یک میلیون نفر ۱۳۰ میلیون تومان، مراکز استان‌ها ۱۰۰ میلیون تومان، سایر شهرها ۸۵ میلیون تومان و روستاها ۵۰ میلیون تومان تعیین شده است. در مورد شرایط قانونی و سقف وام جانبازی، اینجا بیشتر بخوانید.

انتقال وام از یک سند به سند دیگر امکان پذیر هست، شروط آن این است که سند 6 دانگ ملکی باشد و پروانه ساخت آن بیشتر از 15 سال نباشد، همچنین قیمت ملک جدید نباید کمتر از ملک قبلی باشد.

یکی از معایب و مشکلات پیشِ رو برای گرفتن وام جانبازی، تعداد متقاضیان و درخواست‌های زیاد است، که به علت محدودیت منابع ممکن است گرفتن وام جانبازی چندین سال طول بکشد. همچنین همانطور که گفتیم این وام غیرقابل فروش و انتقال به غیر است و در صورت فروش ملک، وام‌گیرنده باید نسبت به تسویه‌ی وام خود اقدام کند.

فرهاد آذیش ۲نبش
فرهاد آذیش

من، فرهاد آذیش، استراتژیست و مدیر ارشد محتوای ۲نبش و دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه فردوسی مشهد هستم. تمام تلاشم بر این هست تا محتوای مفیدی در اختیار مخاطبان دنیای املاک و مسکن قرار بدم.

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید

مطالب پیشنهادی


55 نظر درباره این مطلب

سید حسین ۲نبش
سید حسین

سلام، بنده شدیدا به وام نیاز دارم. اگر کسی فروشنده وام هست، خریدارم. شرایطش رو هم لطفا بگید... باتشکر.

0
پاسخ
مهمان ۲نبش
مهمان

سلام، وام جانبازی می خواهم.

0
پاسخ
فتح الاهی ۲نبش
فتح الاهی

وام مسکن جانازان رو کی میدن؟

0
پاسخ
کاربر میهمان ۲نبش
کاربر میهمان

سلام. من دنبال خرید وام جانبازی هستم در استان گیلان. اگر کسی حاضر به فروش هست، من خریدارم. یک سوال هم داشتم، حتما وام جانبازی باید برای خرید خانه استفاده بشه؟ نمیشه پول رو نقد گرفت؟ من نقد لازم دارم. 09363819996

0
پاسخ
حمدالله فرج پور ۲نبش
حمدالله فرج پور

من از اهر هستم، میخوام از تبریز خانه بگیرم. وام تعلق میگیره و اینکه باید سند 6 دانگ داشته باشه خونه؟

0
پاسخ
علی قاسمی ۲نبش
علی قاسمی

باسلام. فرمودید انتقال وام جانبازان در همان شهر منوط به اینکه ارزش ملک جدید بیشتر باشه امکانپذیره. ولی من ملکم را که فروختم خواستم وام جانبازی را که به ملک جدید انتقال دهم به هر دری که زدم گفتند نمیشه. من هم به ناچار وامی که 60 میلیون بود و دو سال از اقساطش میگذشت تسویه کردم. این چه قانونیه آخه؟ میلیون ها دلار پول رو برای خرید موبایل میشه به کشور دیگه انتقال داد ولی در داخل یک وام رو نمیشه مسئولین یک فکری بکنند.

0
پاسخ
غلامحسین ۲نبش
غلامحسین

سلام، درخواست 260 تومن وام جانبازی رو دارم، لطفا راهنمایی کنید.

0
پاسخ
کاربر میهمان ۲نبش
کاربر میهمان

با اهداء سلام و تقدیم احترام: یک فقره وام جانبازی با قابلیت اخذ وام در استان های: اصفهان، تهران و البرز با شرایط ویژه واگذار میگردد. در صورت تمایل و کسب اطلاعات بیشتر از ساعت 10 صبح تا 10 شب با شماره 09196434996 تماس حاصل فرمایید. با سپاس فراوان.

0
پاسخ
حامد سالاری ۲نبش
حامد سالاری

سلام. ما یک آپارتمان داریم تهران و میخوایم وام بگیریم از رو سندش، وام جانبازی. فقط مشکل اینه که طرف میگه سند باید به اسم اون طرف جانباز بشه که به ما وام جانبازی بدن و یک وکالت به ما بده از روی سند. به نظر من عقلانی نیست این موضوع. لطفا راهنمایی بفرمایید. اگر داخل این سایت نیومدم، شمارم 09127641258 اگه حتی اس هم بدید، ممنون میشم.

0
پاسخ
فرخ رعدی ۲نبش
فرخ رعدی

خریدار وام جانبازی.

2
پاسخ
کاربر میهمان ۲نبش
کاربر میهمان

من وام جانبازی دارم اگرخریداری نکرده اید با این شماره تماس بگیرید. 09371255807 متشکرم.

0
نظر شما چیه؟ ۲نبش نظر شما چیه؟
اشتراک گذاری مطلب در تویتر ۲نبش اشتراک گذاری مطلب در واتساپ ۲نبش اشتراک گذاری مطلب در تلگرام ۲نبش

میخوای «اشتراک رایگان» داشته باشی و مقاله‌ی بعدی‌مون رو واسه‌ت بفرستیم؟