لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

سوالات حقوقی و مشاوره در مورد ملک

سلام سه شریک هستیم. زمینی داشتیم، دادیم مشارکت. طبقه 2 و 3 و 4 را گرفتیم. ساختمان 6 طبقه است. در قرارداد هم تقسیم آپارتمان را قید کردیم. شریک دیگه ما در طبقه 2 داره بهانه میگیره. ناسازگاری میکنه آخر کار. لطفا راهنمایی بفرمایید. در ضمن هر 3 واحد تک واحدی است.

(امروز)

سلام من یک قولنامه بنگاهی برای فروش خونه نوشتم و بابتش هیچ پولی هم نگرفتم. بعد از دو روز پشیمون شدم و اعلام کردم نمی‌فروشم. حالا چه‌طوری میشه فسخ کرد؟ حق بنگاه هم باید پرداخت کنم؟

(امروز)

سلام میخواستم بدونم وقتی فروشنده به دلیل عجله‌ای که برای دریافت قسمتی از پول قبل از سند قطعی دارد، تصمیم گرفته به خریدار وکالت بدهد، هزینه این وکالتی که خواست خود فروشنده است و در قولنامه هم آمده به عهده کیست؟

(امروز)

سلام همسرم فوت شده و تازه متوجه شدم ایشان ملکی در تهران به‌نام خود دارند. اما هیچ مدارکی ندارم، فقط مکانش را میدانم. چکار باید انجام دهم تا سندش را تهیه کنم؟ درضمن تمام مراحل قانونی ورثه را انجام داده‌ام و وکالت تام دارم.

(امروز)

سلام یکصد و پنجاه به‌غیر سه هشتم از 72 حبه از شش دانگ کل یعنی چقدر؟

(امروز)

سلام من خونه وکالتی قبلا خریدم. الان میخوام قطعی بفروشم، نمی تونم. محضر میگه صاحب سندی که من قبلا ازشون خریدم فوت کرد. الان باید کپی برابر اصل انحصار وراثت، مالیات بر ارث، کپی شناسنامه صاحب سند فوت کرد، وکالت فروش از وراث بگیرم. وراث انحصار وراثت، مالیات بر ارث ...

(امروز)

سلام بخش 17 مشهد کدوم منطقه شهرداری مشهد میشه؟؟

(امروز)

سلام وقت بخیر 0/4901 سهم از 8280 سهم چند متر مربع میشود؟

(امروز)

سلام با 600 میلیون کجای مشهد میشه خونه خرید که مناسب‌تر باشه؟

(امروز)

باسلام آپارتمانی رو در اسفندماه خریداری کردیم که همه پول رو پرداخت کردم و فقط 5 درصد جهت پرداخت در زمان سند در محضر مانده که قرار محضر 30 مرداد 99 میباشد. اما با فروشنده تماس گرفتم میگه که سند به‌دلیل پایان‌کار شهرداری و ثبت اسناد در روز 30 مرداد آماده نمیشود. چند ماه ...

(امروز)

سلام چند سال پیش یک تيکه زمين خريدم، بخش هشت چناران روستای نصرت آباد. نمیدونم کجاست نقشه و مسيرش و همچنین قیمتش. لطفا راهنمایی کنید. 250 مترمشاع.

(امروز)

سلام ما در ساختمان چهار تک واحدی هستم. طبقه اول و دوم مالک یک نفر میباشد و طبقه 3 و 4 دو نفر. می‌خواهیم آسانسور نصب کنیم. مالک طبقه اول و دوم اجازه نمی‌دهد. من مدارک پزشکی دال بر نصب آسانسور دارم. میتوانم شکایت کنم؟

(امروز)

باسلام من مالک یک دستگاه آپارتمان هستم که به تازگی آن را اجاره داده‌ام. برگه اجاره‌نامه رسمی من و مستاجر که توسط مشاوراملاک تنظیم شده، فاقد شماره سریال است. یعنی در واقع مشاور املاک عمداً شماره سریال اجاره‌نامه را کنده و همچنین من از ایشان درخواست کد رهگیری برای ...

(امروز)

با سلام من ملکی به قیمت 300 میلیون خریدم، ولی الان بخاطر افزایش قیمت ملک فروشنده حاضر به تحویل ملک نیست. در یکی از بندهای قولنامه نوشته شد که این معامله بصورت قطعی است و هیچ کدام از طرفین حق فسخ ندارند، مگر در صورتی‌که چکی که من بابت خرید دادم در زمان مقرر واریز نشده ...

(امروز)

سلام پلاک ثبتی 367/4934 دقیقا کجای چهار باغ میشه؟

(امروز)

سلام قطعه‌ای زمین مسکونی کشاورزی در انزلی دارم. بنیاد علوی ادعای مالکیت دارد. میتونم سند بگیرم؟ لطفا راهنماییم کنید.

(دیروز)

سلام من میخوام از فضای داخلی خونه‌ام کم کنم و به تراسم اضافه کنم. آپارتمان طبقه اول هستم و تاثیری در نما نداره، چون از قبل طبقات اول و دوم نرده و طلق نصب کردیم. بازم نیاز به مجوز شهرداری هست؟

(دیروز)