لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری
chevron-down
×

معرفی بهترین محله‌های مشهد و بالاشهر مشهد

معرفی بهترین محله‌های مشهد و بالاشهر مشهد ۲نبش

آگهی ملک خودتون رو «رایگان» ثبت کنید | 2نبش یکی از 3 سایت پربازدید تخصصی املاک در کشور

فروش فوری ملک

بهترین محله‌های مشهد

محل زندگی از دیرباز برای انسان‌ها حائز اهمیت بوده است. از این رو برخی از بزرگان ایران زمین، معیارهای مهمی برای انتخاب محل سکونت نام برده اند. ابن سینا مواردی مانند نوع خاک، باز بودن فضا، پوشش گیاهی منطقه، کیفیت آب، مجاورت با کوهستان و جنگل، شدت آفتاب و ... را نام برده است. البته اهمیت تمام موارد بالا، بر کسی پوشیده نیست، اما معیارهای امروزی تغییرات عمده ای داشته است. در این مقاله قصد داریم بنا بر این معیارها از جمله آرام و ساکت بودن محل سکونت، نزدیکی به حرم امام رضا، نزدیکی به بازارها و مراکز خرید و دسترسی آسان به سایر نقاط مشهد، بهترین محله‌های مشهد را برای زندگی بیان کنیم. از طریق سایت ما می‌توانید به لیست خانه‌های مشهد که برای فروش هستند، دسترسی داشته باشید. در اینجا با محله‌های مشهد بهتر آشنا شوید. 

زندگی در مشهد

مشهد شهری در خراسان رضوی و محدودۀ شرقی کشور است. شهری که خانه‌ای مناسب برای افرادی است که به دنبال آرامش در کنار امکانات کافی هستند. 

مشهد شهری است که نه هیاهوی ناتمام پایتخت را دارد نه سکون شهرهای کوچک‌تر اطراف. بلکه شهری است که راه‌های بسیاری برای پیشرفت پیش پای شما خواهد گذاشت و در عین حال امنیت و آرامش را هم به زندگی روزمرۀ شما تزریق می‌کند.


مشهد برای زندگی خوبه؟

هر چند که نمی‌شود از حقایق هم نگفت و به مشکلات شهری و وضعیت اقتصادی در این شهر اشاره نکرد. مسلما بار ترافیکی شهری پر جمعیت، مثل مشهد، دردسرهای خودش را ایجاد می‌کند. اما امکانات کافی و گسترده در این شهر کف ترازو را برابر می‌کند.

اما بهترین محله در مشهد برای زندگی کجاست؟ و کدام محله تمام ویژگی‌های بهترنی محلۀ مسکونی مشهد را دارد! 


بهترین محله‌های مشهد به لحاظ ساکت و آرام بودن

با توجه به اینکه خانه، محلی برای استراحت و گذران اوقاتی به دور از تنش های و سر و صداهای روزانه است؛ آرام و ساکت بودن محله ای که در آن سکونت دارید از اهمیت زیادی برخوردار است. معیارهای کلی یک محله خوب و ساکت مواردی مانند کوچه های با عرض کم و دوربرگردان در انتهای کوچه ها است. البته تعداد واحدهای مسکونی موجود در یک کوچه نیز نباید زیاد باشد. مواردی مثل وجود مدرسه و مسجد در آن محله نیز در شلوغی آن محله بسیار تاثیرگذار است. این موارد به صورت کلی است و ممکن است موارد استثنا نیز در این میان وجود داشته باشند. با توجه به موقعیت محله‌ی بلوار سجاد این ناحیه از مشهد، جزء محلات آرام مشهد شناخته میشود که به دور از تنش ها و سر و صداهای روزانه است. در کنار آن خیابان های ابوذر غفاری، ناصر خسرو، ملاصدرا و بابک که در محله احمدآباد مشهد قرار دارند، خیابان های معاد و عدل حد فاصل بلوار فرهنگ و بلوار وکیل آباد، بلوار باهنر و بلوار هاشمیه و هنرستان می توانند انتخاب های مناسبی باشند.

از جدیدترین و آخرین قیمت‌های آپارتمان در مشهد مطلع شوید!

لیست آپارتمان‌ها + قیمت

بهترین محله‌های مشهد از نظر نزدیکی به بازارها و مراکز خرید

برای بسیاری از افراد در جامعه (مخصوصا خانم ها)، نزدیکی به مراکز خرید یک امتیاز ویژه برای خانه ای که می خواهند در آن ساکن شوند به حساب می آید. این نزدیکی می تواند در کمتر هدر رفتن وقت و انرژی شما برای انجام خریدهای روزانه بسیار کمک کننده باشد. البته امروزه در بسیاری از مناطق مشهد، مراکز خرید بزرگی ایجاد شده اند تا مشهدی های عزیز کمترین مشکل را در خرید داشته باشند. با این وجود برخی محلات مانند بلوار جانباز، بلوار سجاد، خیابان احمدآباد، بلوار امامت و میدان دکتر شریعتی مشهد از این حیث بسیار مناسب هستند. در این محلات انواع بازارها شامل بازار پوشاک، تره بار و هایپرمارکت ها وجود دارند که می توان مایحتاج خانواده را از آنها به خوبی تهیه کرد.

بهترین محله‌های مشهد از نظر دسترسی آسان به سایر نقاط شهر مشهد

رفت و آمد در شهرهای پر جمعیت مانند مشهد، فارق از اینکه شما خودرو شخصی دارید یا نه، همواره مساله ای مهم و قابل توجه است. مشهد دارای چندین بزرگراه و شریان اصلی، شبکه ای از خطوط اتوبوسرانی و دو خط مترو (خط 3 در دست احداث) است که نزدیکی به این مجاری ارتباطی می تواند در هزینه و زمان شما صرفه جویی قابل توجهی ایجاد کند. با در نظر گرفتن نکات بالا، محله هایی که در اطراف بلوار وکیل آباد قرار دارند مانند بلوارهای امامت، جلال آل احمد، سیدرضی، دانش آموز، دانشجو، باهنر، کوثر شمالی، هاشمیه، هنرستان، هفت تیر و صیاد شیرازی می توانند گزینه های مناسبی برای سکونت باشند. زیرا از یک سو در نزدیکی مترو قرار دارند و از سوی دیگر از طریق بلوار وکیل آباد به ییلاقات مشهد (طرقبه و شاندیز) و میدان آزادی (فلکه پارک) و در نتیجه به کمربند بزرگراه مشهد دسترسی دارند. در ادامه هم محله هایی مانند بلوار ملک آباد، خیابان احمدآباد و میدان دکتر شریعتی نیز می توانند انتخاب های جذابی باشند.

با خطرناک‌ترین مناطق مشهد برای زندگی آشنا شوید!

مشاهده‌ی مطلب!

پایین شهر مشهد کجاست؟

مشهد همین‌طور که برخی از بهترین محله‌ها برای زندگی رو در خودش داره، شامل محلاتی هم هست که شرایط نامساعدی دارند. این مناطق که نارضایتی ساکنینشون رو هم در بردارند، به لحاظ بافت شهری ضعیف هستند. در مقالۀ بدترین مناطق مشهد به تفضیل به این موارد پرداختیم.

خانه ‌های لوکس در بهترین محله‌های مشهد

از ابتدای این مقاله چند عامل جذاب در انتخاب محل سکونت که برای اکثر افراد از اهمیت بالایی برخوردارند را، با هم بررسی کردیم. اما هنوز سوال اصلی پا برجاست که در کل و با در نظر گرفتن همه عوامل، بهترین محله های مشهد کدام محله ها هستند؟ 

برای پاسخ به این سوال باید گفت محله هایی مانند بلوار سجاد، بلوار هاشمیه، خیابان احمدآباد سرآمد بهترین محله های مشهد هستند. البته دقت داریم که هر کدام از این محله ها ویژگی های خاص خودش را دارد اما یکی از عوامل تاثیرگذار، بافت ساختمان‌ها و امکانات آن‌ها است که در برخی از خانه‌ها و برج‌های لوکس این محلات به کار رفته. مثلا بلوار هاشمیه، علاوه بر اینکه با نزدیکی به کوهستان پارک خورشید و فضای کوهستانی با بلوار سجاد قابل قیاس نیست، برج‌هایی را دارد که از ساخت و ساز بسیار مدرنی در آنها استفاده شده.

برخی دیگر از محلات شهر مشهد هم هستند که برخی از لوکس‌ترین خانه‌های شهر را در خود جای دادند و برج‌هایی که در این محلات قرار دارند با زیبایی خودشون، چشم‌ها رو خیره می‌کنند. برخی از این برج‌ها مثل آرمتیاژ، باران، یاس سفید و .... هستند.

مناطق رو به رشد مشهد

مشهد با گسترش مرزهاش، بخش زیادی از مناطق اطرافش رو هم شامل شده و سبب توسۀ این محدوده‌ها شده است. از این رو به سبب توسعۀ شهری مناطقی هستند که رو به رشد هستند و آیندۀ خوبی برای آن‌ها پیش‌بینی می‌شود. از زمین‌های اطراف مشهد مثل گلبهار گرفته تا مناطق رو به رشدی مثل قاسم آباد و الهیه و...

بهترین منطقۀ مشهد برای سرمایه‌گذاری مسکن

مناطقی مثل الهیه، انتهای بلوار هاشمیه، حاشیۀ بلوارهای نماز و فکوری و بهتر از همه گلبهار در اطراف مشهد از بهترین موارد برای سرمایه‌گذاری مسکن در مشهد هستند. خرید خانه در گلبهار، الهیه، نماز و ... حتما انتخاب مناسبی برای خریداران آپارتمان در مشهد است.

کلام آخر

در شهر بزرگی مانند مشهد با محله های زیاد، انتخاب بهترین محله کاری بسیار دشوار است. در واقع انگیزه های شخصی مانند نزدیکی به خانه پدر مادر یا نزدیکی به محل کار و عواملی از این دست نیز در انتخاب محل سکونت بسیار تعیین کننده اند. بسیارند افرادی که به خاطر حس نوستالژی و خاطرات کودکی حاضر به ترک محله قدیمی خود نیستند (با اینکه می دانند مکان های بهتری هم در مشهد برای سکونت هست). بهتر است یادآور شویم بهترین مکان برای سکونت شما آنجایی است که احساس راحتی و آرامش بیشتری می کنید!

سوالات متداول

محله‌های خوب برای زندگی در مشهد زیاد هستند. اما برخی از این محلات هستند که بیشتر بین مردم محبوب شده‌اند مثل سجاد، بلوار وکیل آباد و هاشمیه.اما اینکه بهترین محله کدام است و چرا؟ ما در ادامه به تفصیل خواهیم گفت.

منطقۀ یک مشهد که شامل محلاتی مثل از شمال میدان استقلال، بلوار فردوسی، خیابان دانشگاه، خیابان کوهسنگی و میدان فلسطین و بلوار ملک آباد است. در این بین برخی از محلات هستند که بیشتر محبوب هستند و خریداران بیشتری دارند. در ادامه به یک به یک این محلات خواهیم پرداخت.
محله‌هایی مثل سجاد، الیه، کارمندان دوم، هاشمیه و وکیل آباد در مشهد بسیار مطرح هستند. در این مقاله خواهیم گفت که چرا این مقالات بهترین برای زندگی در مشهد شدند!

اگر بخواهیم از بهترین محله‌های مشهد از لحاظ موقعیت جغرافیایی بگوییم؛ محله‌هایی که در اطراف بلوار وکیل آباد قرار دارند، مانند؛ بلوار امامت، جلال آل احمد، سیدرضی، دانش آموز، دانشجو، باهنر، کوثر شمالی، هاشمیه، هنرستان، هفت تیر و صیاد شیرازی می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای سکونت باشند. زیرا از یک سو در نزدیکی مترو قرار دارند و از سوی دیگر از طریق بلوار وکیل آباد به ییلاقات مشهد (طرقبه و شاندیز) و میدان آزادی (فلکه پارک) و در نتیجه به کمربندی بزرگراه مشهد، دسترسی دارند.

اگر بخواهیم از بهترین محله‌های مشهد از لحاظ موقعیت جغرافیایی بگوییم؛ محله‌هایی که در اطراف بلوار وکیل آباد قرار دارند، مانند؛ بلوار امامت، جلال آل احمد، سیدرضی، دانش آموز، دانشجو، باهنر، کوثر شمالی، هاشمیه، هنرستان، هفت تیر و صیاد شیرازی می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای سکونت باشند. زیرا از یک سو در نزدیکی مترو قرار دارند و از سوی دیگر از طریق بلوار وکیل آباد به ییلاقات مشهد (طرقبه و شاندیز) و میدان آزادی (فلکه پارک) و در نتیجه به کمربندی بزرگراه مشهد، دسترسی دارند.

حلیه رضایی ۲نبش

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید

مطالب پیشنهادی


30 نظر درباره این مطلب

شهروند ایرانی خواهان عدالت اقتصا ۲نبش
شهروند ایرانی خواهان عدالت اقتصا

باید جلوی املاکی هایی راگرفت که به طور ناجوانمردانه به عده ای سود رسانده و عده ای را هم که از اعتمادشان سواستفاده کرده و به تله می اندازند.

0
پاسخ
کاربر مهمان ۲نبش
کاربر مهمان

زمانی که خیلی از بالاشهرهای مشهد نبود و یا روستا بود مثل هاشمیه، وکیل آباد، کوهسنگی، قاسم آباد و... کارمندان بهترین نقطه شهر بود الانم بهترین جا برای زندگیست، میگی منطقه زشک رو اوردی تو شهر انقدری که سرسبزه.

0
پاسخ
کاربر مهمان ۲نبش
کاربر مهمان

به نظرم دوستان منطقه الهیه در شمال مشهد رو دست کم گرفتن. بهترین مهندسا و معمار های ساختمان سطح شهر در سال های اخیر در الهیه در حال پیش بردن پروژه هاشون هستند. منطقه ای با اصول طراحی کاملا مهندسی شده و آپارتمان های لوکس و نوساز و فضای سبز زیاد و خیابان های وسیع و خلوت. به شخصه بعید میدونم تا ده سال دیگه کسی بتونه به راحتی اونجا خونه بخره.

0
پاسخ
امین ۲نبش
امین

من نمیدونم کارمندان کجاست که کنار اسم هاشمیه میاد. درکل اینو بگم ما یک پولدار اصیل داریم و یک پولداره تازه به دوران رسیده که توی مناطق سجاد و هاشمیه هستن ولی سجاد به طور کلی به دلیل حضور افراد از مناطق آبکوه و اطراف حالا به هر جهتی تنش های بیشتری داره و به قول یکی از دوستان چون هم مرز پارک ملت هست، دوستان از هر جای مشهد توی سجاد جولان میدن. هاشمیه و احمد آباد جو آرامتر و لاکچری تری داره، ازین جهت که بیشتر اساتید و پزشکا در این مناطق هستن. باهنر برای یک فرد آروم و مسن ولی پولدار خیلی خوبه که میخواد خیلی دیگه آرامش داشته باشه و از اون هیجان هاشمیه و سجاد دور باشه، من خودم به عنوان یک جوون خب هاشمیه رو می پسندم چون تیپ افراد با کلاستری توی این منطقه هستن و خب میشه زندگیه آرومی هم داشت. در مورد دو خیابان معاد و سروش همون منطقه فرهنگ به نظرم از جلال تا سید رضی خوبه، بقیه اش ضعیفه!

1
پاسخ
فقط گلشهر ۲نبش
فقط گلشهر

جای خوب شهر فقط باهنر و احمد آباده.

4
پاسخ
فاطمه ۲نبش
فاطمه

از نظر همه چیز خیابون کوهسنگی بهتر تره!! برج های تجاری مسکونی زیادی داره، نزدیک به احمد آباده و بیمارستان های خوب توی این منطقه است. مدرسه هاش از بهترین‌هاست. به همه اداره ها هم نزدیکه. تازه آب و هواشم خوبه. هر چند خونه هاشم البته خیلی گرونه!

4
پاسخ
فاطمه ۲نبش
فاطمه

خونه های خیابون کوهسنگی هم خوبه، ولی حیفش ما می‌خوام بفروشیم.

4
پاسخ
کاربر میهمان ۲نبش
کاربر میهمان

سلام، بنده تهران زندگی میکنم. آیا محله شما خوبه؟ اگر امکانش بود مشخصات ملک تون که میخواهید بفروشید با قیمت ‌ش برای من اعلام بفرمایید. متشکرم.

0
مهین شاکری ۲نبش
مهین شاکری

متاسفانه از محله های صارمی، فرامرز و باهنر اسمی برده نشد، با اینکه خونه های بسیار لوکس، محیطی آرام و مسکونی با امکانات رفاهی بسیار زیاد دارند.

2
پاسخ
تکتم سادات ۲نبش
تکتم سادات

کارمندان بهشت پایین شهریای مشهده. یاد شمال میوفتم هر وقت میریم.

0
پاسخ
کاربر میهمان ۲نبش
کاربر میهمان

نزدیک حرم فقط خسروی و کارمندان دوم ولی فرقش اینه که خسروی شلوغه، کارمندان دوم آروم.

1
پاسخ
نظر شما چیه؟ ۲نبش نظر شما چیه؟
اشتراک گذاری مطلب در تویتر ۲نبش اشتراک گذاری مطلب در واتساپ ۲نبش اشتراک گذاری مطلب در تلگرام ۲نبش

میخوای «اشتراک رایگان» داشته باشی و مقاله‌ی بعدی‌مون رو واسه‌ت بفرستیم؟