معرفی بهترین محله‌های مشهد و بالاشهر مشهد

زهرا دواسر
3 هفته پیش

بالاشهر مشهد کجاست؟ معرفی بهترین محله‌های مشهد

محل زندگی از دیرباز برای انسان‌ها حائز اهمیت بوده است. از این رو برخی از بزرگان ایران زمین، معیارهای مهمی برای انتخاب محل سکونت نام برده اند. ابن سینا مواردی مانند نوع خاک، باز بودن فضا، پوشش گیاهی منطقه، کیفیت آب، مجاورت با کوهستان و جنگل، شدت آفتاب و ... را نام برده است. البته اهمیت تمام موارد بالا، بر کسی پوشیده نیست، اما معیارهای امروزی تغییرات عمده ای داشته است. در این مقاله قصد داریم بنا بر این معیارها از جمله آرام و ساکت بودن محل سکونت، نزدیکی به حرم امام رضا، نزدیکی به بازارها و مراکز خرید و دسترسی آسان به سایر نقاط مشهد، بهترین محله‌های مشهد را برای زندگی بیان کنیم. از طریق سایت ما می‌توانید به لیست خانه‌های مشهد که برای فروش هستند، دسترسی داشته باشید. در اینجا با محله‌های مشهد بهتر آشنا شوید. 

آیا مشهد برای زندگی خوبه؟

مشهد شهری در خراسان رضوی و محدودۀ شرقی کشور است. شهری که خانه‌ای مناسب برای افرادی است که به دنبال آرامش در کنار امکانات کافی هستند. مشهد شهری است که نه هیاهوی ناتمام پایتخت را دارد نه سکون شهرهای کوچک‌تر اطراف. بلکه شهری است که راه‌های بسیاری برای پیشرفت پیش پای شما خواهد گذاشت و در عین حال امنیت و آرامش را هم به زندگی روزمرۀ شما تزریق می‌کند.


هر چند که نمی‌شود از حقایق هم نگفت و به مشکلات شهری و وضعیت اقتصادی در این شهر اشاره نکرد. مسلما بار ترافیکی شهری پر جمعیت، مثل مشهد، دردسرهای خودش را ایجاد می‌کند. اما امکانات کافی و گسترده در این شهر کف ترازو را برابر می‌کند.اما بهترین محله در مشهد برای زندگی کجاست؟ و کدام محله تمام ویژگی‌های بهترنی محلۀ مسکونی مشهد را دارد! 


بهترین محله‌های مشهد به لحاظ ساکت و آرام بودن

با توجه به اینکه خانه، محلی برای استراحت و گذران اوقاتی به دور از تنش های و سر و صداهای روزانه است؛ آرام و ساکت بودن محله ای که در آن سکونت دارید از اهمیت زیادی برخوردار است. معیارهای کلی یک محله خوب و ساکت مواردی مانند کوچه های با عرض کم و دوربرگردان در انتهای کوچه ها است. البته تعداد واحدهای مسکونی موجود در یک کوچه نیز نباید زیاد باشد. مواردی مثل وجود مدرسه و مسجد در آن محله نیز در شلوغی آن محله بسیار تاثیرگذار است. این موارد به صورت کلی است و ممکن است موارد استثنا نیز در این میان وجود داشته باشند. با توجه به موقعیت محله‌ی بلوار سجاد این ناحیه از مشهد، جزء محلات آرام مشهد شناخته میشود که به دور از تنش ها و سر و صداهای روزانه است. در کنار آن خیابان های ابوذر غفاری، ناصر خسرو، ملاصدرا و بابک که در محله احمدآباد مشهد قرار دارند، خیابان های معاد و عدل حد فاصل بلوار فرهنگ و بلوار وکیل آباد، بلوار باهنر و بلوار هاشمیه و هنرستان می توانند انتخاب های مناسبی باشند.

بهترین محله‌های مشهد از نظر نزدیکی به بازارها و مراکز خرید

برای بسیاری از افراد در جامعه (مخصوصا خانم ها)، نزدیکی به مراکز خرید یک امتیاز ویژه برای خانه ای که می خواهند در آن ساکن شوند به حساب می آید. این نزدیکی می تواند در کمتر هدر رفتن وقت و انرژی شما برای انجام خریدهای روزانه بسیار کمک کننده باشد. البته امروزه در بسیاری از مناطق مشهد، مراکز خرید بزرگی ایجاد شده اند تا مشهدی های عزیز کمترین مشکل را در خرید داشته باشند. با این وجود برخی محلات مانند بلوار جانباز، بلوار سجاد، خیابان احمدآباد، بلوار امامت و میدان دکتر شریعتی مشهد از این حیث بسیار مناسب هستند. در این محلات انواع بازارها شامل بازار پوشاک، تره بار و هایپرمارکت ها وجود دارند که می توان مایحتاج خانواده را از آنها به خوبی تهیه کرد.

بهترین محله‌های مشهد از نظر دسترسی آسان به سایر نقاط شهر مشهد

رفت و آمد در شهرهای پر جمعیت مانند مشهد، فارق از اینکه شما خودرو شخصی دارید یا نه، همواره مساله ای مهم و قابل توجه است. مشهد دارای چندین بزرگراه و شریان اصلی، شبکه ای از خطوط اتوبوسرانی و دو خط مترو (خط 3 در دست احداث) است که نزدیکی به این مجاری ارتباطی می تواند در هزینه و زمان شما صرفه جویی قابل توجهی ایجاد کند. با در نظر گرفتن نکات بالا، محله هایی که در اطراف بلوار وکیل آباد قرار دارند مانند بلوارهای امامت، جلال آل احمد، سیدرضی، دانش آموز، دانشجو، باهنر، کوثر شمالی، هاشمیه، هنرستان، هفت تیر و صیاد شیرازی می توانند گزینه های مناسبی برای سکونت باشند. زیرا از یک سو در نزدیکی مترو قرار دارند و از سوی دیگر از طریق بلوار وکیل آباد به ییلاقات مشهد (طرقبه و شاندیز) و میدان آزادی (فلکه پارک) و در نتیجه به کمربند بزرگراه مشهد دسترسی دارند. در ادامه هم محله هایی مانند بلوار ملک آباد، خیابان احمدآباد و میدان دکتر شریعتی نیز می توانند انتخاب های جذابی باشند.

مناطق پایین شهر مشهد کجاست؟

مشهد همین‌طور که برخی از بهترین محله‌ها برای زندگی رو در خودش داره، شامل محلاتی هم هست که شرایط نامساعدی دارند. این مناطق که نارضایتی ساکنینشون رو هم در بردارند، به لحاظ بافت شهری ضعیف هستند. در مقالۀ بدترین مناطق مشهد به تفضیل به این موارد پرداختیم.

خانه ‌های لوکس در بهترین محله‌های مشهد

از ابتدای این مقاله چند عامل جذاب در انتخاب محل سکونت که برای اکثر افراد از اهمیت بالایی برخوردارند را، با هم بررسی کردیم. اما هنوز سوال اصلی پا برجاست که در کل و با در نظر گرفتن همه عوامل، بهترین محله های مشهد کدام محله ها هستند؟ 

برای پاسخ به این سوال باید گفت محله هایی مانند بلوار سجاد، بلوار هاشمیه، خیابان احمدآباد سرآمد بهترین محله های مشهد هستند. البته دقت داریم که هر کدام از این محله ها ویژگی های خاص خودش را دارد اما یکی از عوامل تاثیرگذار، بافت ساختمان‌ها و امکانات آن‌ها است که در برخی از خانه‌ها و برج‌های لوکس این محلات به کار رفته. مثلا بلوار هاشمیه، علاوه بر اینکه با نزدیکی به کوهستان پارک خورشید و فضای کوهستانی با بلوار سجاد قابل قیاس نیست، برج‌هایی را دارد که از ساخت و ساز بسیار مدرنی در آنها استفاده شده.

برخی دیگر از محلات شهر مشهد هم هستند که برخی از لوکس‌ترین خانه‌های شهر را در خود جای دادند و برج‌هایی که در این محلات قرار دارند با زیبایی خودشون، چشم‌ها رو خیره می‌کنند. برخی از این برج‌ها مثل آرمتیاژ، باران، یاس سفید و .... هستند.

مناطق رو به رشد مشهد

مشهد با گسترش مرزهاش، بخش زیادی از مناطق اطرافش رو هم شامل شده و سبب توسۀ این محدوده‌ها شده است. از این رو به سبب توسعۀ شهری مناطقی هستند که رو به رشد هستند و آیندۀ خوبی برای آن‌ها پیش‌بینی می‌شود. از زمین‌های اطراف مشهد مثل گلبهار گرفته تا مناطق رو به رشدی مثل قاسم آباد و الهیه و...

بهترین منطقۀ مشهد برای سرمایه‌گذاری مسکن

مناطقی مثل الهیه، انتهای بلوار هاشمیه، حاشیۀ بلوارهای نماز و فکوری و بهتر از همه گلبهار در اطراف مشهد از بهترین موارد برای سرمایه‌گذاری مسکن در مشهد هستند. خرید خانه در گلبهار، الهیه، نماز و ... حتما انتخاب مناسبی برای خریداران آپارتمان در مشهد است.

کلام آخر

در شهر بزرگی مانند مشهد با محله های زیاد، انتخاب بهترین محله کاری بسیار دشوار است. در واقع انگیزه های شخصی مانند نزدیکی به خانه پدر مادر یا نزدیکی به محل کار و عواملی از این دست نیز در انتخاب محل سکونت بسیار تعیین کننده اند. بسیارند افرادی که به خاطر حس نوستالژی و خاطرات کودکی حاضر به ترک محله قدیمی خود نیستند (با اینکه می دانند مکان های بهتری هم در مشهد برای سکونت هست). بهتر است یادآور شویم بهترین مکان برای سکونت شما آنجایی است که احساس راحتی و آرامش بیشتری می کنید!

سوالات متداول

بهترین محله‌های مشهد کدامند؟ بالاشهر مشهد کجاست؟

محله‌های خوب برای زندگی در مشهد زیاد هستند. اما برخی از این محلات هستند که بیشتر بین مردم محبوب شده‌اند مثل سجاد، بلوار وکیل آباد و هاشمیه.اما اینکه بهترین محله کدام است و چرا؟ ما در ادامه به تفصیل خواهیم گفت.

بهترین محله‌های منطقۀ یک مشهد کجاست؟
منطقۀ یک مشهد که شامل محلاتی مثل از شمال میدان استقلال، بلوار فردوسی، خیابان دانشگاه، خیابان کوهسنگی و میدان فلسطین و بلوار ملک آباد است. در این بین برخی از محلات هستند که بیشتر محبوب هستند و خریداران بیشتری دارند. در ادامه به یک به یک این محلات خواهیم پرداخت.
بهترین محله‌های مشهد مثل سجاد، هاشمیه، وکیل آباد چرا محبوب هستند؟
محله‌هایی مثل سجاد، الیه، کارمندان دوم، هاشمیه و وکیل آباد در مشهد بسیار مطرح هستند. در این مقاله خواهیم گفت که چرا این مقالات بهترین برای زندگی در مشهد شدند!
این مطلب رو به اشتراک بگذارید:
من، زهرا دواسر، تولیدکننده‌ی محتوای متنی و بصری 2نبش و لیسانس مدیریت بازرگانی هستم.علاقمند به تدوین و داستان نویسی و 3 ساله که برای تولید محتوای موردنیاز مخاطبان 2نبش فعالیت می‌کنم.
128 نظر در مورد این مطلب ثبت شده
شکوفه شادمان
3 هفته پیش

سلام بچه ها. من در فریمان زندگی می کنم. به خاطر آلودگی مشهد و بیماری آسمم مجبور شدم از مشهد کوچ کرده و اینجا بیام. آب و هوای فریمان خیلی از مشهد بهتره خیابوناش هم خلفته. خانوم های فریمانی از ما مشهدی ها بیشتر تهرونی می شکنند. از نظر امکانات زندگی هم میشه گفت امکانات کافی و لازم برای زندگی اینجا هست. هرجا هم که کم و کسری داشته باشند به لطف اینترنت از هر جای ایران که بخواهند می توانند سفارش بدند. از نظر ماهواره هم میشه گفت اینجا زیاد اهل ماهواره نیستند و آدمهای سالمیند. قیمت همه چیزهاش هم از مشهد ارزونتره. خلاصه اینجا برای فقیر و بیچاره ها یا کسانی که مثل من مشکل ریه دارند بهشته .

کاربر مهمان
2 هفته پیش

تو فریمان بنگاه دارین؟

راحله شادمان
2 هفته پیش

به خاطر بالا بودن اجاره ها ی مشهد ، منم مجبور شدم به فریمان بیام هرگز فکر نمی کردم زندگی در شهر به این کوچکی ، اینقدر خوب باشه فریمان در گذشته جزو مشهد بود .

آزاده برومند
3 هفته پیش

من به اتفاق خانواده برای زیارت و گردش به مشهد مقدس آمدیم. به لطف شهرداری ها همه جای شهرتون آباد شده و همه امکانات ضروری در همه جای شهرتون پیدا می شه. مشهد چیزی از تهرون کم نداره. آب و هوای مشهد خیلی از تهرون بهتره قدرش رو بدونید. هوای تهرون خیلی آلودست و نفس کشیدن در اونجا مشکله. ترافیکش هم خیلی از مشهد بیشتره. هر کس که مشهد بیاد مثل من آرزو خواهد کرد بتونه اینجا زندگی کنه.

کاربر مهمان
2 هفته پیش

شما که سال هاست مشهدی اصلا مشهدی هستی بنگته هم داری

طاهره بهشتی
3 هفته پیش

من متاسفم برای کسانی که بالا شهر و پایین شهر می کنند. مگه ما مسلمان نشدیم تا دست از نژادپرستی برداشته و مال و اموال فانی خود را به رخ یکدیگر نکشیم؟ مگه پیامبراعظم (ص) نفرمودند همه با هم برادر و برابر هستند و برترین شما نزد خدا پرهیزکارترین شما می باشد؟ آیا شاه فاسدی که با چپاول مردم محروم ، قصرهای زیادی در ایران و خارج ساخت نزد خدا و مسلمانان بالاتر از امام خمینی (ره) است که منزلش حتی اجاره ای بود؟ آیا یزید حرامزاده ای که مثل شاه در کاخ های زیبایی زندگی می کرد نزد خدا و مسلمانان برتر از امام حسین (ع) است که در خانه ای که با دست خود از خشت خام ساخته بود زندگی می کرد؟  اگر چنین است پس چرا مردم هنگام نوشیدن آب، یاد امام حسین که می افتند او را سلام می دهند و یزید را لعنت می کنند؟ راسته که میگن در دنیا آدم را با مال می شناسند ولی در آخرت با اعمال. پس چه در بالا شهر زندگی کنیم چه در پایین شهر همه می میریم و هیچی جز کفن رو نمی توانیم با خود به گور ببریم و باید پیش خدا حساب پس دهیم که از چه راهی مال و اموال خود را بدست آوردیم. خوب است به جای اینکه مدام چشم و همچشمی کنیم و دل یکدیگر رو خون کنیم کمی هم به فکر آخرتمان باشیم.

اصغر همتی
3 هفته پیش

هشدار به کسانی می دهم که می خواهند مثل من بدبخت و بیچاره نشوند این را با دقت و حوصله بخوانید تا بلکه بتوانید عبرت بگیرید من چند سال پیش در پایین شهر (( خانه)) داشته و زندگی خوبی داشتم دوستان غربزده و خودباخته ای داشتم که شیفته خارج و بالا شهر بودند و به شدت از خارجی ها و بالاشهری ها تعریف و تمجید می کردند. من که خودم رو همیشه زرنگ می دونستم و نمی دانستم ساده هستم تحت تاثیر تبلیغات بالا شهری ها وتعریفهای دوستان خود تحقیرم قرار گرفته به طوری که خیال کردم بالا شهر مشهد همان بهشت زمینی است که به عنوان مدینه فاضله هیچ کس در آنجا کار بد نمی کنه و برای تربیت خانواده ام مناسبه. به اشتباه تصور می کردم همه آرزوی زندگی در آنجا را دارند. به همین علت خود را به آب و آتش زده و منزلم را مفت فروختم با پول فروش آن نتوانستم حتی در پس کوچه های شهر خانه بخرم. اما در عوض به خاطر عقده ای که داشتم توانستم دریکی از مناطق بالا شهر خونه ای رو رهن و اجاره کنم ، چند سالی که در بالا شهر زندگی می کنم متوجه شدم بالا شهری ها از لحاظ فرهنگی فرق چندانی با ما ندارند و مثل ما آدمهای معصومی نیستند.  کسانی که شک دارند می تونند چند سالی مثل من در بالا شهر خونه اجاره کنند. از لحاظ قیمت رهن و اجاره باید بگویم اینجا سال به سال قیمتها به شدت بالا میره و قابل قیاس با قیمتهای پایین شهر نیست. قیمت اجناس و کالاهاش هم سربه فلک کشیده به طوری که خیلی از بالا شهری ها هم که درآمد مناسبی ندارند مجبورشدند به خاطر قیمتهای کمر شکن آنجا منزل خود را بفروشند و به پایین شهر بیایند تا راحت بتوانند از آنجا خرید کنند با کمال تاسف در بعضی از مناطق پایین شهر خیلی از مشاورین املاک با سوء استفاده از این موضوع قیمت ملکهای منطقه خود را حتی از بالا شهری ها هم بالاتر بردند و اگر همین طور پیش بره دیگر نمی توانم حتی پایین شهر هم خانه رهن و اجاره کرد پیشنهاد من به کسانی که نمی خواهند مثل من خودشان رو بدبخت و اجاره نشین کنند. اینه حتما چند روز قبل از امضای قولنامه، تحقیق کنند ببینند با این پولی که از فروش آن خونه بدست خواهند آورد می توانند جایی رو بخرند بعد ملک خودشون رو بفروشند بهترهست خودشون تحقیق کنند و به حرف بنگاههایی که برای منزلشون مشتری می یارند و به خاطرکمیسیون خود توی سر ملکشون می زنند و به دروغ ادعا می کنند که اگر خونه ات رو با این قیمت بفروشی چند جای بهتری سراغ دارم که می تونی با پول فروش آن ، خونه بهتری بخری اعتماد نکنید زیرا وقتی خونه خود رو فروختید و کمیسیون خودشون را به جیب زدند راحت زیر حرف خودشون می زنند و می گویند خونه ای برای فروش بااین قیمت پیدا نمی شه چون بعد از اینکه خونه ات رو فروختی از شانس بد توقیمت همه خونه ها یک شبه بالا رفته و بلایی که به سر من آوردند به سر شما هم می آورند و حکایت از اونجا مونده، از اینجا رونده من می شه. خواهشا مثل من ساده و خود تحقیر نباشید و تحقیق کنید تا مثل من افسوس نخورید. به قول حافظ سالها دل طلب جام جم از ما میکرد وانچه خود داشت ز بیگانه تمنا میکرد.  قدر خونه ای که دارید خوب بدونید و مثل من ناشکری نکنید.  شکر نعمت نعمتت افزون کند کفر نعمت از کفت بیرون کند.

کاربر مهمان
3 هفته پیش

ممنون از نصیحتت. من رو بیدار کردی. اگر نصیحت خوبت نبود من هم خودم را بدبخت می کردم .

پارسا حق طلب
3 هفته پیش

به نظر من خرید خونه بستگی به بودجه هرکس داره و به فرهنگ آدمها ربطی نداره. افراد فاسدی رو می شناسم که از راه خلاف قانون و شرع در بهترین منطقه زندگی می کنند و در ویلاشون سگهای نجس با سر و صداشون مردم آزاری می کنند. ولی معلم شریفی رو می شناسم که در فقیرترین نقطه شهر هم نمی تونه خونه بخره و از بی پولی مجبوره اجاره نشین باشه .

نغمه
4 روز پیش

فکر شما نجس هست که آفریده خداوند رو نجس خطاب میکنید و اسم خودتون رو گذاشتید اشرف مخلوقات متاسفم برای وجود چنین هموطنی

اِلناز
3 هفته پیش

من خیلی سگم رو دوست دارم. مثل محافظ هم از من محافظت می کنه هم از خونه. اگه سگم نباشه اصلا اینجا احساس امنیت نمی کنم .

بیتا
3 هفته پیش

اینجا دزد زیاده.  پارس سگ برای خونه های ما مثل دزدگیر ماشین عمل می کنه و دزدها رو فراری میده .

کاربر مهمان
3 هفته پیش

ممنون از راهنمایتون

آرش غلامزاده
4 هفته پیش

جا داشت در سایت خوبتون کمی از قیمت‌های باور نکردنی ملک در بلوار محمدزاده می نوشتید. متاسفانه ملک در آنجا حتی تا متری سیصد میلیون تومان خرید و فروش می شه. هرکس باور نداره کافیست یک سر به آنجا بزنه.

امیر مقدم
3 هفته پیش

ما 20 سال قبل در احمد آباد خانه کلنگی داشتیم. آنجا را فروختیم آمدیم بلوار شفا یک منزل بزرگ که دارای سه دربند مغازست خریدیم. خوشبختانه همسایه هامون از جای قبلیمون بهترند و ما هم خیلی راضی هستیم. به اعتقاد بنده آدم هر جا که می خواهد خانه بخرد اول باید ببیند همسایه های آن خانه چطور آدم هایی هستند بعد خانه بخرد. بی جهت نیست که پیامبر (ص) فرمودند اول همسایه بعد خانه. به اعتقاد من که تا 25 سالگی در احمد آباد بزرگ شدم بعد به اینجا آمدم، بالا شهر، پایین شهر نداریم. به قول معروف مرغ همسایه غاز است. آدم های بد و خوب همه جا پیدا می شوند. اگر کسی بگوید در بالاشهرها دزد ، گدا ، کارتن خواب و غیره وجود نداره من که احمد آباد بزرگ شدم و همه چیز را با چشم خود دیدم به جرات می گویم دروغ می گویند تا ساده لوحان را فریب بدند تا ارزش خود و ملک خودشون رو نسبت به مناطق دیگر بالا ببرند .

طاها
4 هفته پیش

به نظرم چهار راه ورزش قاسم آبادم خیلی خوبه برای خونه خریدن. هم مرکز خریدای خوبی دور برش هست، هم پر از مغازس

پویا
2 ماه پیش

تازگی دنبال خونه بودم تقریبا همه جای مشهد حالا تجربیاتم بلوار سجاد وملک آباد همش عالیه ولی سمت بزرگمهر جنوبی وکلا سمت جنوبیش طرف ملک آباد بهتره کلا ملک آباد اعیونیه خیام جنوبی همش عالیه منتها بعضی کوچه های کم عرضه احمد آباد غیر از پاستور وپرستارو عارف وقایم و خلاصه دور وبر بیمارستان بقیه اش عالیه خصوصا ابوذر غفاری وناصرخسروو... کوهسنگی هم بعد از ساختمان های پزشکان و بیمارستان هر چه نزدیک پارک بهترخصوصا سمت احمدآبادعالیه ولی رودکی وپارس وهمت و جهان آرا ضعیفن بلوار وکیل آباد همه محلاتش ازیه طرف تا قبل از صارمی ویا قبل از پیروزی عالیه مثال باهنر هنرستان هاشمیه و... و از اون یکی لاین تا قبل فرهنگ وقبل معلم عالیه مثال اوایل امامت وعدل ومعاد وسید رضی و... امامت محل پر امکانات وجوون پسندیده ولی تا قبل آموزگار بعدش معمولیه ولی همه خیابوناش 20 متریه وکلا از نظر امکانات حرف نداره فرامرز اوایلیش خوبه ولی انتهاش سمت بهاران و...ضعیف میشه بلوار پیروزی سمت وکیل آبادش که زوجه کلا خوبه ولی سمت فردش که مییره فکوری وبعد از فکوری مثل قاسم آباده متوسطه این تجربیات کنه و آرزو میکنم یه روز تو ملک آباد خونه داشته باشم.

صدرا محسنی
5 ماه پیش

به نظر می رسه محله سناباد رو با توجه به این که اصیل ترین محله مشهد و محل سکونت نخبگان این شهره، از قلم انداختید.ضمنا این محله به خاطر فرهنگ عالی ساکنانش از دیرباز مشهور بوده.

کاربر مهمان
2 ماه پیش

قدیمی و فرسوده شده الان

سپیده
6 ماه پیش

سلام ،،میشه بگید خیابان هدایت یک ،،خ صفدری نژاد چطور منطقه ای هست ؟؟نوع منطقه و محله از نظر موقعیتی و فرهنگی ؟؟من اصلا با بافت مشهد آشنا نیستم و می‌خوام واسه زندگی بیام مشهد ،،ممنونم

محمد فتح ابادی
4 ماه پیش

سلام . این منطقه تقریبا متوسط هست. و خوب هس تقریبا

علی
6 ماه پیش

خیلی محله مناسبی نیست

فاطمی
7 ماه پیش

سلام نظر تون راجع به محله هنرور 20 و آفتابی چیه ؟ این مناطق برای زندگی چطوری است

کاربر مهمان
6 ماه پیش

سلام من مشهد زندگی نمیکنم ولی قصد دارم اونکا خونه بخرم دوستام پیشنهاد میکنن آزادشهر خونه بخرم میخوام ببینم آزادشهر محلاتش چطوره؟

کاربر مهمان
6 ماه پیش

متوسط

کاربر میهمان
9 ماه پیش

سرافرازان هم خوبه

محمد حقیقی
10 ماه پیش

سلام ، من میخوام واسه زندگی بیام مشهد اما هیچ آشنایی با اونجا ندارم . بلوار جمهوری چطوره؟؟؟ من شاید بتونم 60 تومن پیش و حداکثر 1500 بتونم اجاره ماهیانه پرداخت کنم. با این قیمت میتونم توی یه محله خوب و آروم به خصوص از نظر فرهنگی و‌ امنیت خونه بگیرم؟؟؟

کاربر میهمان
4 ماه پیش

سلام سیدی قائم المهدی صبا می تونید خونه بگیرید

کاربر مهمان
6 ماه پیش

در محله خوب خیر. نمیتوانید

حسینی
7 ماه پیش

سلام خسته نباشید جمهوری جز محل های پایین مشهد هست اگر دنبال خونه هستید حداقل از فرامرز و استقلال شروع کنید

محسن
10 ماه پیش

بهترین محله که مثل یک جزیره هست ولی بااین تفاوت که دور جزیره آب هست ولی این محله یاجزیره دور تا دورش را فضا سبز و پارک و باغ هست .شهرک نوفل لوشاتو ضلع جنوبی باغ ملک آباد 400هکتار ضلع شرقی پارک کوهسنگی .ضلع غربی پارک ملت ضلع جنوبی پارک پردیسان

کاربر میهمان
11 ماه پیش

فکر کنم اطراف میدان جانباز،پروما و هایپرمی جالبه باشه.مثلا ثمانه. مخصوصا که مشهد مال چند سال دیگه با اسم مشهد آمال هم راه میفته.یعنی پاساژ و سینما و شهربازی و جای خلوت زن دگی با هم.

امیر آبادی
12 ماه پیش

کارمندان باکلاس نیست ولی قشنگ وخلوته رستمی 12 وخیابان تاتاری واطراف بوستان اطلسی بوستان محمدیه و... کلا اطراف بوستان‌ها خونه هاش قشنگ و ویلایی ودلبازه... مثل کوچه های پر از مجتمع وقوطی کبریتی شلوغ که آپارتمان‌ها همه جارو دلگیر کردن نیست اینجا آپارتمان‌ها دلبازن چون اکثرا ویو روبه فصای سبزه. رستمی 2 هم که عالیه.

کاربر مهمان
4 هفته پیش

کارمندان عالیه، مخصوصا با فضای سبزی که داره و خونه های بزرگ و خیابونای دلگشاش. دسترسی به اتوبوس هم داره

کاربر مهمان
2 سال پیش

جانباز خیلی خوبه و واقعا خلوته مخصوصا یاس ک هم نزدیک ب ورزشگاه و تربیت بدنی استان قدسه و هم پروما .

وفایی
2 سال پیش

سلام من ساکن مشهد نیستم‌ قصد داریم بقیه عمرمون تو مشهد باشیم با 4 تومن کجا میشه خونه گرفت محله ارام وتمیز وباکلاس باشه بقیه چیزا برام‌مهم نیست

ادیب
2 ماه پیش

یه واحد تو امامت بخرید

کاربر میهمان
4 ماه پیش

سلام در وکیل آباد هم با 4 میلیارد تومان می‌شود خانه های لوکس و بزرگی داشت کلاً وکیل آباد ،ستاری ،فارغ التحصیلان ،سروش، صدف ، دادگر و اقبال خیلی محله های لوکس و آرومی هستن

کاربر مهمان
6 ماه پیش

اگه منظورتون اجاره 4 تومنه رهن باید 400 به بالا بزارید تا محل خوب خونه بگیرید

ادیب
7 ماه پیش

با چهار تومن تو کارمندان دوم میشه خرید 5 دقیقه ای حرم من خودم سه سال اونجا زندگی کردم محله خیلی آروم وقشنگیه خصوصا رستمی 2 و12 و 16 بوستان اطلسی هم قشنگه پارک محمدیه هم دوست داشتنی وشبهای جذابی داره محله خیلی با کلاسی نیست ومتوسطه ولی دلبازی خونه های احمد آباد رو داره وله سر سبزی محلات سجاده

کاربر میهمان
7 ماه پیش

سلام جاهد شهر مجیدیه

آلاله
2 سال پیش

محله ی فلاحی 2.آزاده .یوسفیه چطورجایی هستش

سروش
2 ماه پیش

ضعیف

کاربر مهمان
6 ماه پیش

اینا قاسم آبادی متوسطن

مهسا
2 سال پیش

فقط امامت

کاربر مهمان
6 ماه پیش

امامت دلگیری وعصر جمعه وظهر تابستون ندارن همیشه زنده و پویا ?

سپیده
2 سال پیش

سلام سوالی داشتم...به نظرتون محله گلشن 1 جای خوبی هستش برای زندگی‌؟از نظر موقعیت محله...

کاربر میهمان
4 ماه پیش

سلام هفت تیر واقعاً محله عالیی هستش تازه به برج آرمیتاژ هم بسیار نزدیک هست

کاربر مهمان
6 ماه پیش

کدوم گلشن؟ هفت تیر؟ اون عالیه

کاربر مهمان
2 سال پیش

سلام اگر ازمشهدیادمیکنید قدیمهای مشهد واصالتا مشدیها وپولدارهای مشهد درمحله چهارباغ زندگی میکردند یا به نامی بالا خیابان مشهد بوده که چندخانه قدیمی وجودداره با معماریهای خاص که الان میراث فرهنگی شده وازنظرقیمت هم بالاترین قیمت حتی ازاحمداباد بالاتر رو داره وزرا بزرگ وثروتمندان قدیم واصیل اینجا زندگی میکردند و ازنظر رفت وامدونزدیکی به حرم 5 دقیقه تا حرم و اطراف پاساژهای زیادی داره ولی اکثرا مردم اونجا روفروختن وزمینها وصل شده به حرم و مردم انجا درحال حاضرپراکنده شدن کارمندان که دوستان میگن پایین خیابان بوده خسروی هم که گفتند چهارباغ ازیک طرف به خسروی و حرم و چهارراه شهدا راه داره خلاصه سابقه چندین ساله داره ازقدیم چهار منطقه خیلی رونق داشته پایین خیابان که اکثرا کاروانسراها وتجار بودند برا کسب وکار وبالا خیابان اکثرا وزرا و پولدارن خانه اایشان انجا بود و سمت فلکه اب که اکثرا مسافرخانه وهتل بود وخانه مسافر وبازار و محله قدیمی نوغان و کوچه هاباریک و باصفا ومتدینین بیشترانجا ساکن بودند وبیشتر مسافرخانه و ترمینال و خلاصه بازرهای فراوانی داشت وازنظر قیمت قیمت مناسبی به دیگر نقاط داشت خلاصه بالا شهر مشهد از بالا خیابان یعنی خیابان شیرازی فعلی هست تا اخر وکیل اباد وخوب صبرکنید اینویک کسی نوشته که جد وابا واجددیش ساکن مشهد بودند وسابقه چهار صد ساله داره

کاربر مهمان
7 ماه پیش

عالی بود راست میگید همه اصیلای مشهد بالا خیابون وخسروی وسناباد بودن .

فریبا سارانی
2 سال پیش

لطفا درمورد اقبال لاهوری هم اگردوستان نظری دارن بگن ازنظر من منطقه اروم وساکت ونزدیک به مترو

کاربر مهمان
7 ماه پیش

خیابان های بلوار وکیل آباد از اون طرف قبل از پیروزی واز لاین رفت قبل از معلم همش عالیه

کاربر میهمان
7 ماه پیش

سلام اقبال محله خوبی هست فقط اوایلش آخراش مناسب نیست

کاربر میهمان
2 سال پیش

رضاشهر. .... رضا شهر..... رضا شهر

کاربر میهمان
8 ماه پیش

پر از کفتر بازه

هادی دری
2 سال پیش

اره رضاشهر محله اصیل سنتی وآرام وساکنین همه یکدست ومقید در روابط اجتماعی و مهمتریرین مطلب اب وهوای خوب ان که از چهار طرف احاطه باغ وپارک است شرق کوهسنگی شمال باغ ملک غرب دانشگاه فردوسی جنوب کوههای بینالود.ودسترسی اسان به تمام مناطق شهر بخاطر بزرگراه کلانتری وبرونسی

مجتبی
2 سال پیش

همش بالاشهر بود که. پس ما پایین شهریا چی؟  همه زوارا دور حرم خانه میگیرن. ما اگه سمت خیابون تهرون و خسروی خانه داشته باشیم، خوشحالیم. هم نزدیک به حرمه، هم امکانات داره. حیف که شلوغ است. اینجا اسم خیابونای بالاشهر بود فقط اسم همه جاش را بلد بودم ولی کارمندان کجایه؟

عرفان
11 ماه پیش

کارمندان همون مصلی و رستمی هست

کاربر میهمان
12 ماه پیش

کارمندان خیلی از شهرستانی‌ها خونه می‌خرن واسه نزدیکی به حرم. اینجا اکثرا خونه ها اجاره اس چون صاحبش رفته بالاشهر ولی حیفش اومده بفروشه

کاربر میهمان
12 ماه پیش

کارمندان نزدیک حرمه جای قشنگ و خلوت وساکتیه خانه هاش جلوشان فضای سبز داره. پایین شهر این جور جایی عجیبه کارمندان دوم رستمی 2 میرم پیاده روی یعنی جای چند تا کافه و رستوران و... خالیهعالی میشد

قالیباف
2 سال پیش

جالب بود اسم کارمندان هم تو نظرات بود من ومامانم از شهرک شیرازی صبحا میریم پیاده روی تو رستمی 2 کارمندان خیلی محیط قشنگی داره

کاربر میهمان
2 سال پیش

اصلا تو مشهدي هستي كه راجع بهش نظر ميدي بنده خدا؟ سجاد و احمداباد ديگه اشباع هستن. جمعيت پير و فرتوت دارن و خسته ان و ملک هاي گرون دارن. كی گفته اونجا براي زندگي از همه بهتره؟ برو داداش يكم تحقيق كن.

رویا
6 ماه پیش

من تو سجاد زندگی می کنم و ارزوی تمام مشهدیها اینه که اینجا زتدگی کنند .اگه هم می گن نه ،فقط به خاطر حرصشون هست که نمی تونند .مگه اصلا سجاد با جاهای دیگه مشهد از نظر فرهنگ و کلاس و سطح زندگی قابل مقایسه هست؟

کاربر مهمان
7 ماه پیش

اگه پولمون برسه آرزو میکنیم برای ابد با این جمعیت پیر و فرتوت همسایه باشیم وتو اون محلات با کلاس اشباع شده زندگی کنیم ....من همین روزا دنبال خونه میکردم هر چه تلاش کردم پولم کفاف نداد اونجا خونه بخرم اکثرش ویلاییه ومن عاشق کوچه های پر درختشونم عاشق آدمای به قول شما فرتوتشم

کاربر میهمان
7 ماه پیش

سلام این چه مدل توصیف کردن منطقه بود شما به سن افراد چیکارداری بنده خدا درموردمنطقه جواب خواست

مصطفی
2 سال پیش

فقط گلللللشششششهههههرررررر❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ (پاریس کوچولو)

پویا
2 سال پیش

به نظر من از نظر آرامش و لوکس بودن و اصالت رضا شهر حرف اول و میزنه تو کل مشهد. چون تمام پارامترا رو یک جا داره.

کاربر میهمان
2 سال پیش

میشه نظراتتونو درباره فارغ التحصبلان مشهد هم بگید لطفا

امید
3 هفته پیش

بنظرم فارغ التحصیلان از نظر مکان چون نزدیک مترو هست رفت و آمد خیلی راحته و فوق العاده. منطقه ی آرام و لوکس نزدیک پارک چهل بازه و نمایشگاه بین المللی مشهد و چون انتهای بلوار وکیل آباد هست فوق العاده آب و هوای خوبی دارد. نزدیک به طرقبه و شاندیز و برای فرار از ترافیک چون از یکطرف بلوار وکیل آباد و از طرفی بلوار معلم و بزرگراه امام علی و از طرف پل نمایشگاه به برونسی راه دارد عالی است. من 4 سال اونجا زندگی کردم. منطقه ای امن و ساکنین عالی

کاربر میهمان
4 ماه پیش

سلام وقتتون بخیر من خودم در فارغ التحصیلان 6 زندگی میکنم خیلی محله خلوت و لوکسی هستش

شهروند ایرانی خواهان عدالت اقتصا
2 سال پیش

باید جلوی املاکی هایی راگرفت که به طور ناجوانمردانه به عده ای سود رسانده و عده ای را هم که از اعتمادشان سواستفاده کرده و به تله می اندازند.

کاربر مهمان
2 سال پیش

زمانی که خیلی از بالاشهرهای مشهد نبود و یا روستا بود مثل هاشمیه، وکیل آباد، کوهسنگی، قاسم آباد و... کارمندان بهترین نقطه شهر بود الانم بهترین جا برای زندگیست، میگی منطقه زشک رو اوردی تو شهر انقدری که سرسبزه.

مهمان
2 ماه پیش

خوبه ولی زیادی خلوته

میترا
11 ماه پیش

خیلی جای سرسبزیه،، اماواقعا امکانات خرید روزانش کمه ومحله ساکتیه من اونجا زندگی کردم،،، داشتم افسرده میشدم.

کاربر مهمان
2 سال پیش

به نظرم دوستان منطقه الهیه در شمال مشهد رو دست کم گرفتن. بهترین مهندسا و معمار های ساختمان سطح شهر در سال های اخیر در الهیه در حال پیش بردن پروژه هاشون هستند. منطقه ای با اصول طراحی کاملا مهندسی شده و آپارتمان های لوکس و نوساز و فضای سبز زیاد و خیابان های وسیع و خلوت. به شخصه بعید میدونم تا ده سال دیگه کسی بتونه به راحتی اونجا خونه بخره.

طاها
4 هفته پیش

آره قاسم آباد خیلی خوب داره میشه. برای سرمایه گذاری خوبه؟

کاربر مهمان
6 ماه پیش

قدیما که تازه قاسم آباد کردم زندگی می‌کردم و کوچه های خاکی بود میگفتن قراره اونجا بشه بالاشهر الان 30 سال گذشته هنوزم قاسم آباده ! الهیه هم همونجاس

کاربر میهمان
11 ماه پیش

قاسم اباد هم هرچقد پیشرفت کنه اما بنا به دور بودن از سطح شهر اصلا هم رده مناطق کوهسنگی، سجاد، رضاشهر نیست،،، بنظرم برای شهروندانی مناسبه ک سرمایه کمی برای خرید ملک دارن.

علی
2 سال پیش

الهیه خیلی برای سرمایه گذاری خوب بود الان تقریبا رشدشو کرده البته هنوز هم جای پیشرفت داره بعضی جاهاش، و خونه هاشم خیلی عالین اما فضای سبز کم داره

گلی
2 سال پیش

افغان ها میتونم ????

امین
3 سال پیش

من نمیدونم کارمندان کجاست که کنار اسم هاشمیه میاد. درکل اینو بگم ما یک پولدار اصیل داریم و یک پولداره تازه به دوران رسیده که توی مناطق سجاد و هاشمیه هستن ولی سجاد به طور کلی به دلیل حضور افراد از مناطق آبکوه و اطراف حالا به هر جهتی تنش های بیشتری داره و به قول یکی از دوستان چون هم مرز پارک ملت هست، دوستان از هر جای مشهد توی سجاد جولان میدن. هاشمیه و احمد آباد جو آرامتر و لاکچری تری داره، ازین جهت که بیشتر اساتید و پزشکا در این مناطق هستن. باهنر برای یک فرد آروم و مسن ولی پولدار خیلی خوبه که میخواد خیلی دیگه آرامش داشته باشه و از اون هیجان هاشمیه و سجاد دور باشه، من خودم به عنوان یک جوون خب هاشمیه رو می پسندم چون تیپ افراد با کلاستری توی این منطقه هستن و خب میشه زندگیه آرومی هم داشت. در مورد دو خیابان معاد و سروش همون منطقه فرهنگ به نظرم از جلال تا سید رضی خوبه، بقیه اش ضعیفه!

کاربر مهمان
7 ماه پیش

باهنر رو بسیار میپسندم آروم وخلوت دوست داشتنی مخالفش میشه آزادشهر و امامت وپارک ملت پر از فروشگاه و مرکز خرید و امکانات جوون پسند هردوتاش عالیه هر انسانی یه سلیقه ای داره یکی دوست داره محلش خیلی آروم باشه مثل باهنر و...یکی دلش میخواد تا آخر شب هم تو محلش زندگی در جریان باشه مثل امامت و...

فقط گلشهر
3 سال پیش

جای خوب شهر فقط باهنر و احمد آباده.

کاربر میهمان
5 ماه پیش

دقیقا گرانترین وبهترین جای مشهد اول ناصرخسرو بعد باهنر بعد سجاد

سحر
7 ماه پیش

دقیقا

فاطمه
3 سال پیش

از نظر همه چیز خیابون کوهسنگی بهتر تره!! برج های تجاری مسکونی زیادی داره، نزدیک به احمد آباده و بیمارستان های خوب توی این منطقه است. مدرسه هاش از بهترین‌هاست. به همه اداره ها هم نزدیکه. تازه آب و هواشم خوبه. هر چند خونه هاشم البته خیلی گرونه!

علی
2 سال پیش

کوهسنگی خیلی عالیه، دقیقا درست میگید. و ناصرخسرو شاید بهتر هم باشه.

فاطمه
3 سال پیش

خونه های خیابون کوهسنگی هم خوبه، ولی حیفش ما می‌خوام بفروشیم.

کاربر میهمان
2 سال پیش

سلام، بنده تهران زندگی میکنم. آیا محله شما خوبه؟ اگر امکانش بود مشخصات ملک تون که میخواهید بفروشید با قیمت ‌ش برای من اعلام بفرمایید. متشکرم.

مهین شاکری
3 سال پیش

متاسفانه از محله های صارمی، فرامرز و باهنر اسمی برده نشد، با اینکه خونه های بسیار لوکس، محیطی آرام و مسکونی با امکانات رفاهی بسیار زیاد دارند.

تکتم سادات
3 سال پیش

کارمندان بهشت پایین شهریای مشهده. یاد شمال میوفتم هر وقت میریم.

کاربر میهمان
3 سال پیش

نزدیک حرم فقط خسروی و کارمندان دوم ولی فرقش اینه که خسروی شلوغه، کارمندان دوم آروم.

زهرا
3 سال پیش

سلام. فرصت خوبی برای جابجایی خونه از باهنر به خیابان پیام، واقع در ارشاد بلوار خیام پیش اومده. لطفا درمورد کیفیت اون منطقه راهنمایی کنید. ممنونم.

امید ثانی ...
2 سال پیش

به نظرم وارد ارشاد نشید بهتره ... همش آپارتمانی هست و اصلا شرایطی لاکچری باهنر رو نداره همش هم اداره ی،استاندارد و غیره ... اصلا شلوغه

کاربر میهمان
3 سال پیش

حیف باهنر نیست میخوای بری؟

کاربر میهمان
3 سال پیش

برای وسط شهر فقط کارمندان دوم زیبا و خیابون یاران تو هفده شهریور خوبه!

اعلایی
3 سال پیش

نوه عموی ما هم کارمندان خانه داره، خیلی خوش آب و هوایه. پیاده میری حرم.

جلال الدین
3 سال پیش

اولا فرامرز عباسی فراموش شد. در ثانی اینا فقط مناطق مرفه نشین بود. مرکز شهر و نزدیک حرمو نگفتن؛ مثل خسروی، سناباد، دانشگاه و کلی محلات خوب دیگه. اونی که سطح زندگی متوسط داره نمیتونه تو سجادو... خونه بگیره! باید با توجه به میزان سرمایه بهترین محلات مشهد رو تفکیک کنید؛ اینجوری کاربردی تره. الان که تواحمد آباد خونه بالای متری 40 تومنه، این بهترین محله مشهد واسه همه نیست (حداقل 4 تومن واسه یه واحد نقلی، نمیشه بهترین جا..). بهترین جا اونه که با همین 4 تومن اون شرایط نسبی که مد نظرتونه فراهم شه.

نگار
3 سال پیش

سلام دوستان، دنبال یه خونه 100 تا 120 متری با قیمت حدودی بین 1 و نیم میلیارد تا 1 و ششصد هفتصد تو یه محله آرام در مشهد میگردم. اگه امکانش هست، ممنون میشم کسی راهنمایی کنه.

جعفری
12 ماه پیش

سلام.الان بااین قیمت 100متری هول وحوش امامت وآموزگارحالایکی2سال ساخت پیدامیشه که به نسبت جاهای دیگه کف قیمتیه وارزش خریدبیشتری داره

شاهین
2 سال پیش

سلام با این قیمت فکر کنم بهترین محله هاشمیه و الهیه باشه البته تو رضا شهر هم آپارتمان هایی با همچین قیمتی پیدا میشه

کاربر میهمان
3 سال پیش

شاید با این قیمت‌ها قاسم آباد خونه پیدا بشه.

علی حاجی محمدی
3 سال پیش

من بچه تهرانم، تا دو ماه دیگه به مشهد میریم. اونجا یه خونه خریدیم امیدوارم باقی عمرمون در مشهد به خوبی بگذره.

یگانه خوش سعادتی
11 ماه پیش

حیف تهران نیست ک میخواین بیاین مشهد... ما الان 8سال مشهدیم اصن مشهد خوب نیست فقط حرمش ارامش بخشه... خیلی اشتباه کردین اومدین مشهد

پری
3 سال پیش

من در تعجبم چرا از محله ی بلوار فرامرز عباسی صحبت نشد؟؟ هم بازار خرید داره و هم از نظر پارک محله خوبیه و از آرامش برخورداره.

امید
3 هفته پیش

فرامرز عباسی فقط اوایلش خوبه. ولی منطقه باهنر کوثر جنوبی قبل از بلوار صارمی عالی هستن یا هاشمیه هنرستان هفت تیر و اونطرف وکیل آباد هم تا بلوار معلم خوب هستند. مثل جلال یا دانش آموز و دانشجو. بنظرم صدف خوب نیست ولی دندانپزشکان و فارغ التحصیلان عالیست.

کاربر مهمان
7 ماه پیش

فرامرز خیلی اوایلش عالیه به ما که خونه نمیدن

سجاد ایرانی
3 سال پیش

به نظر من از فرامرز عباسی و چند محله‌ی با کیفیت دیگه، صحبتی نشد. به این دلیل که متاسفانه سایت‌ها و دفاتر معامله املاک سعی در برند سازی چند محله دارند.

کاربر مهمان
3 سال پیش

فرامرز نسبت به این محلات، سطح پایین تری داره و هیچ ویژگی خاصی نداره.

ادیب
3 سال پیش

اسم وبسایت دو نبشه. منم کارمندان دوم زندگی میکنم، اینجا 60 درصد خونه ها دونبش یا سه نبشه!!! توضیحات مهرآوران، کاملا صحیح بود.

کاربر مهمان
3 سال پیش

ابوذر غفاري، بلوار بعثت، ملاصدرا و ناصرخسرو جزو بهترين خيابان هاي احمد آباد مشهد هستند.

کاربر مهمان
12 ماه پیش

عالیه

محمد
3 سال پیش

نوفل لوشاتو بهترین منطقه مشهده.

مهمون
2 ماه پیش

دلگیر و بدون امکانات ولی آروم

کاربر میهمان
6 ماه پیش

زمینهای آستانه ای و منطقه ای پر کفترباز

کاربر میهمان
11 ماه پیش

دقیقا نوفل ورضاشهر خیلی محله لاکچریه

فربد بوستانی
2 سال پیش

نوفل ورضاشهر زمین های بزرگ وچه اب وهوایی دارند واقعا کسی که دنبال ارامشه ولکن این محله ها نیست چون هم وسط شهره هم ارام وخوش باد وهوا باکوچه های بزرگ .

کاربر مهمان
3 سال پیش

ناصر خسرو، بهترين خيابان مشهد هست.

علی
3 سال پیش

منطقه کارمندان با ورود تجار افغانی و پاکستانی و وجود مجتمع خشکبار دیگر مثل قبل نیست و همانند گلشهر شده است.

کاربر میهمان
3 سال پیش

ما تو شهرداری بودیم یک سال قبل، شنیدم خود مهندس ها صحبت میکردن تمام زمین‌های باقی مانده تو اطراف کارمندان دوم بعد از طالبی را برای خودشان و اقوامشان می‌خرن.ماه نشد که ساخت و ساز اتوبان شروع شد. میگن میخواد خیابون اصلی از اتوبان بخوره از کارمندان دوم و رستمی رد بشه و بره بازار فرودسی. احتمالا دیگه مثل قبل آروم نباشه ولی حتما خیلی گرونتر میشه که 3 تا از مهندس اونجا زمین خریدن.

کاربر مهمان
3 سال پیش

تا حدودی بله، ولی هنوز هم که هنوزه شهرکی در مشهد با این زبان طراحی و معماری روی دستش نیومده؛ بعد از گذشت تقریبا 45 سال!

م. مهر آوران
3 سال پیش

من در مورد بهترین محلات مشهد مطالبی خوندم و بسیار متعجبم که چرا از محله کارمندان دوم با سبک ساخت فوق العاده اش صحبتی نشده! همه میدونیم سجاد و ملک آباد و هاشمیه و خیام جنوبی و فلسطین و... در مشهد واسه زندگی عالین. ولی من از نظر نزدیک بودن به حرم با قیمت متوسط و دسترسی 5 دقیقه ای به حرم و بازارهای مواد خوراکی مصلی و دسترسی به پاساژهای 17 شهریور، مترو، فرودگاه، ترمینال و... و خانه های نسبتا ارزان، محله کارمندان دوم رو میپسندم. با ورود به بلوار رستمی و سپس محله کارمندان دوم اولین تصویری که در ذهن شما ساخته میشود، محله های خوب شهر رامسر و سپس خانه های ویلایی آمریکاست. جلوی اکثر خونه ها فضای سبز هست که در فصل بهار از بوی اقاقیا اینجا بیهوش میشید. جالبه بدونید این محله در زمان شاه و توسط یه مهندس آمریکایی به سبک محلات اونجا برای کارمندان دولت و ارتشی ها ساخته شده و بلوک بندی هست. امضای نخست وزیر شاه آقای علم زیر چند تا از سندها هنوز موجوده. محله بسیار آرام و سرسبز و ویلایی نشین با مردم بافرهنگ (اکثرا باز نشسته های نظامی) که برای مرکز شهر عجیب به نظر میاد. با قیمت های بسیار ارزان نسبت به مناطق بالای شهر (حدودا متری 11 تومان). همه خونه ها 125 یا 150 متریه، ولی اشکالی که داره اینه که نهایتا در زمان اوج رونق بازار فوقش 10 تا خونه فروشی هست که اکثرشون هم وقتی پای معامله میان پشیمون میشن چون با قیمتی که بفروشن هیچ جا مثل اینجا تو مشهد خونه پیدا نمیکنن و باید برن تو بابک و فرهاد و خیام (متری 20 حداقل ) خونه های این مدلی بخرن. حتی اگه بفروشی امکان نداره مثل خونه خودت یه دونه همینجا پیدا کنی. چون کسی فروشنده نیست. اگه قصد خرید خانه در مشهد حول و حوش یک و نیم تا 2 میلیارد دارید، با دیدن این محله نظرتون نسبت به محلات اطراف حرم عوض میشه و هر جا برید مسلما برخواهید گشت. خودم دو ماهه اینجا ساکنم و تو کل مشهد مثل این محله رو ندیدم. مدیونید اگه فکر کنید قصدم تبلیغ بوده! (:

سپیده
6 ماه پیش

در مورد منطقه خیابان هدایت یک ،،خ صفدر پور اطلاعاتی ندارید ؟؟

مهتاب ارجمند
8 ماه پیش

دقیقن کجاست این منطقه کارمندان

سلام
2 سال پیش

کاش زودتر می دونستیم.‌‌...البته اینم بگم ما یک معلم جغرافیا داشتیم سالها پیش می گفت قرار بود یه زمانی مناطق طلاب و گلشهر بهترین مناطق مشهد بشن اما با گذشت زمان شهر به اون سمت پیشرفت کرد یه زمانی که تو گلشهر به سختی میشد زمین خرید در مناطق هاشمیه و سجاد کسی زمین نمیخرید.....

محمد علی
2 سال پیش

سلام دوست عزیز کاملا با نظرتان موافقم من دو سال اونجا زندگی کردم واقعا فضای سبز زیاد ، جای پارک فراوون ماشین ، خلوتی و سکوت خیابان های عریض از مزایا و ویژگی های بلوار کارمندان اول و دومه ، با وجود درختانی با قدمت بالا ، ظهرهای تابستون کوچه ها و خیابانها سایه هایی خنک رو به رهگذران هدیه می کنند ، پیشنهاد می کنم اونایی که این منطقه رو تا حالا ندیدن یه بار با ماشین یک دوری بزنن

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.

نماد اعتماد الکترونیکی