معرفی بهترین محله‌های مشهد و بالاشهر مشهد

حلیه رضایی
2 سال پیش

بهترین محله‌های مشهد

محل زندگی از دیرباز برای انسان‌ها حائز اهمیت بوده است. از این رو برخی از بزرگان ایران زمین، معیارهای مهمی برای انتخاب محل سکونت نام برده اند. ابن سینا مواردی مانند نوع خاک، باز بودن فضا، پوشش گیاهی منطقه، کیفیت آب، مجاورت با کوهستان و جنگل، شدت آفتاب و ... را نام برده است. البته اهمیت تمام موارد بالا، بر کسی پوشیده نیست، اما معیارهای امروزی تغییرات عمده ای داشته است. در این مقاله قصد داریم بنا بر این معیارها از جمله آرام و ساکت بودن محل سکونت، نزدیکی به حرم امام رضا، نزدیکی به بازارها و مراکز خرید و دسترسی آسان به سایر نقاط مشهد، بهترین محله‌های مشهد را برای زندگی بیان کنیم. از طریق سایت ما می‌توانید به لیست خانه‌های مشهد که برای فروش هستند، دسترسی داشته باشید. در اینجا با محله‌های مشهد بهتر آشنا شوید. 

زندگی در مشهد

مشهد شهری در خراسان رضوی و محدودۀ شرقی کشور است. شهری که خانه‌ای مناسب برای افرادی است که به دنبال آرامش در کنار امکانات کافی هستند. 

مشهد شهری است که نه هیاهوی ناتمام پایتخت را دارد نه سکون شهرهای کوچک‌تر اطراف. بلکه شهری است که راه‌های بسیاری برای پیشرفت پیش پای شما خواهد گذاشت و در عین حال امنیت و آرامش را هم به زندگی روزمرۀ شما تزریق می‌کند.


مشهد برای زندگی خوبه؟

هر چند که نمی‌شود از حقایق هم نگفت و به مشکلات شهری و وضعیت اقتصادی در این شهر اشاره نکرد. مسلما بار ترافیکی شهری پر جمعیت، مثل مشهد، دردسرهای خودش را ایجاد می‌کند. اما امکانات کافی و گسترده در این شهر کف ترازو را برابر می‌کند.

اما بهترین محله در مشهد برای زندگی کجاست؟ و کدام محله تمام ویژگی‌های بهترنی محلۀ مسکونی مشهد را دارد! 


بهترین محله‌های مشهد به لحاظ ساکت و آرام بودن

با توجه به اینکه خانه، محلی برای استراحت و گذران اوقاتی به دور از تنش های و سر و صداهای روزانه است؛ آرام و ساکت بودن محله ای که در آن سکونت دارید از اهمیت زیادی برخوردار است. معیارهای کلی یک محله خوب و ساکت مواردی مانند کوچه های با عرض کم و دوربرگردان در انتهای کوچه ها است. البته تعداد واحدهای مسکونی موجود در یک کوچه نیز نباید زیاد باشد. مواردی مثل وجود مدرسه و مسجد در آن محله نیز در شلوغی آن محله بسیار تاثیرگذار است. این موارد به صورت کلی است و ممکن است موارد استثنا نیز در این میان وجود داشته باشند. با توجه به موقعیت محله‌ی بلوار سجاد این ناحیه از مشهد، جزء محلات آرام مشهد شناخته میشود که به دور از تنش ها و سر و صداهای روزانه است. در کنار آن خیابان های ابوذر غفاری، ناصر خسرو، ملاصدرا و بابک که در محله احمدآباد مشهد قرار دارند، خیابان های معاد و عدل حد فاصل بلوار فرهنگ و بلوار وکیل آباد، بلوار باهنر و بلوار هاشمیه و هنرستان می توانند انتخاب های مناسبی باشند.

بهترین محله‌های مشهد از نظر نزدیکی به بازارها و مراکز خرید

برای بسیاری از افراد در جامعه (مخصوصا خانم ها)، نزدیکی به مراکز خرید یک امتیاز ویژه برای خانه ای که می خواهند در آن ساکن شوند به حساب می آید. این نزدیکی می تواند در کمتر هدر رفتن وقت و انرژی شما برای انجام خریدهای روزانه بسیار کمک کننده باشد. البته امروزه در بسیاری از مناطق مشهد، مراکز خرید بزرگی ایجاد شده اند تا مشهدی های عزیز کمترین مشکل را در خرید داشته باشند. با این وجود برخی محلات مانند بلوار جانباز، بلوار سجاد، خیابان احمدآباد، بلوار امامت و میدان دکتر شریعتی مشهد از این حیث بسیار مناسب هستند. در این محلات انواع بازارها شامل بازار پوشاک، تره بار و هایپرمارکت ها وجود دارند که می توان مایحتاج خانواده را از آنها به خوبی تهیه کرد.

بهترین محله‌های مشهد از نظر دسترسی آسان به سایر نقاط شهر مشهد

رفت و آمد در شهرهای پر جمعیت مانند مشهد، فارق از اینکه شما خودرو شخصی دارید یا نه، همواره مساله ای مهم و قابل توجه است. مشهد دارای چندین بزرگراه و شریان اصلی، شبکه ای از خطوط اتوبوسرانی و دو خط مترو (خط 3 در دست احداث) است که نزدیکی به این مجاری ارتباطی می تواند در هزینه و زمان شما صرفه جویی قابل توجهی ایجاد کند. با در نظر گرفتن نکات بالا، محله هایی که در اطراف بلوار وکیل آباد قرار دارند مانند بلوارهای امامت، جلال آل احمد، سیدرضی، دانش آموز، دانشجو، باهنر، کوثر شمالی، هاشمیه، هنرستان، هفت تیر و صیاد شیرازی می توانند گزینه های مناسبی برای سکونت باشند. زیرا از یک سو در نزدیکی مترو قرار دارند و از سوی دیگر از طریق بلوار وکیل آباد به ییلاقات مشهد (طرقبه و شاندیز) و میدان آزادی (فلکه پارک) و در نتیجه به کمربند بزرگراه مشهد دسترسی دارند. در ادامه هم محله هایی مانند بلوار ملک آباد، خیابان احمدآباد و میدان دکتر شریعتی نیز می توانند انتخاب های جذابی باشند.

پایین شهر مشهد کجاست؟

مشهد همین‌طور که برخی از بهترین محله‌ها برای زندگی رو در خودش داره، شامل محلاتی هم هست که شرایط نامساعدی دارند. این مناطق که نارضایتی ساکنینشون رو هم در بردارند، به لحاظ بافت شهری ضعیف هستند. در مقالۀ بدترین مناطق مشهد به تفضیل به این موارد پرداختیم.

خانه ‌های لوکس در بهترین محله‌های مشهد

از ابتدای این مقاله چند عامل جذاب در انتخاب محل سکونت که برای اکثر افراد از اهمیت بالایی برخوردارند را، با هم بررسی کردیم. اما هنوز سوال اصلی پا برجاست که در کل و با در نظر گرفتن همه عوامل، بهترین محله های مشهد کدام محله ها هستند؟ 

برای پاسخ به این سوال باید گفت محله هایی مانند بلوار سجاد، بلوار هاشمیه، خیابان احمدآباد سرآمد بهترین محله های مشهد هستند. البته دقت داریم که هر کدام از این محله ها ویژگی های خاص خودش را دارد اما یکی از عوامل تاثیرگذار، بافت ساختمان‌ها و امکانات آن‌ها است که در برخی از خانه‌ها و برج‌های لوکس این محلات به کار رفته. مثلا بلوار هاشمیه، علاوه بر اینکه با نزدیکی به کوهستان پارک خورشید و فضای کوهستانی با بلوار سجاد قابل قیاس نیست، برج‌هایی را دارد که از ساخت و ساز بسیار مدرنی در آنها استفاده شده.

برخی دیگر از محلات شهر مشهد هم هستند که برخی از لوکس‌ترین خانه‌های شهر را در خود جای دادند و برج‌هایی که در این محلات قرار دارند با زیبایی خودشون، چشم‌ها رو خیره می‌کنند. برخی از این برج‌ها مثل آرمتیاژ، باران، یاس سفید و .... هستند.

مناطق رو به رشد مشهد

مشهد با گسترش مرزهاش، بخش زیادی از مناطق اطرافش رو هم شامل شده و سبب توسۀ این محدوده‌ها شده است. از این رو به سبب توسعۀ شهری مناطقی هستند که رو به رشد هستند و آیندۀ خوبی برای آن‌ها پیش‌بینی می‌شود. از زمین‌های اطراف مشهد مثل گلبهار گرفته تا مناطق رو به رشدی مثل قاسم آباد و الهیه و...

بهترین منطقۀ مشهد برای سرمایه‌گذاری مسکن

مناطقی مثل الهیه، انتهای بلوار هاشمیه، حاشیۀ بلوارهای نماز و فکوری و بهتر از همه گلبهار در اطراف مشهد از بهترین موارد برای سرمایه‌گذاری مسکن در مشهد هستند. خرید خانه در گلبهار، الهیه، نماز و ... حتما انتخاب مناسبی برای خریداران آپارتمان در مشهد است.

کلام آخر

در شهر بزرگی مانند مشهد با محله های زیاد، انتخاب بهترین محله کاری بسیار دشوار است. در واقع انگیزه های شخصی مانند نزدیکی به خانه پدر مادر یا نزدیکی به محل کار و عواملی از این دست نیز در انتخاب محل سکونت بسیار تعیین کننده اند. بسیارند افرادی که به خاطر حس نوستالژی و خاطرات کودکی حاضر به ترک محله قدیمی خود نیستند (با اینکه می دانند مکان های بهتری هم در مشهد برای سکونت هست). بهتر است یادآور شویم بهترین مکان برای سکونت شما آنجایی است که احساس راحتی و آرامش بیشتری می کنید!

سوالات متداول

بهترین محله‌های مشهد کدامند؟ بالاشهر مشهد کجاست؟

محله‌های خوب برای زندگی در مشهد زیاد هستند. اما برخی از این محلات هستند که بیشتر بین مردم محبوب شده‌اند مثل سجاد، بلوار وکیل آباد و هاشمیه.اما اینکه بهترین محله کدام است و چرا؟ ما در ادامه به تفصیل خواهیم گفت.

بهترین محله‌های منطقۀ یک مشهد کجاست؟
منطقۀ یک مشهد که شامل محلاتی مثل از شمال میدان استقلال، بلوار فردوسی، خیابان دانشگاه، خیابان کوهسنگی و میدان فلسطین و بلوار ملک آباد است. در این بین برخی از محلات هستند که بیشتر محبوب هستند و خریداران بیشتری دارند. در ادامه به یک به یک این محلات خواهیم پرداخت.
بهترین محله‌های مشهد مثل سجاد، هاشمیه، وکیل آباد چرا محبوب هستند؟
محله‌هایی مثل سجاد، الیه، کارمندان دوم، هاشمیه و وکیل آباد در مشهد بسیار مطرح هستند. در این مقاله خواهیم گفت که چرا این مقالات بهترین برای زندگی در مشهد شدند!
این مطلب رو به اشتراک بگذارید:
من، حلیه رضایی، تولیدکننده‌ی محتوای متنی 2نبش و دانشجوی مدیریت صنعتی دانشگاه فردوسی مشهد هستم. برای تولید محتوای موردنیاز مخاطبان 2نبش فعالیت می‌کنم.
49 نظر در مورد این مطلب ثبت شده
کاربر میهمان
11 ماه پیش

رضاشهر. .... رضا شهر..... رضا شهر

مجتبی
11 ماه پیش

همش بالاشهر بود که. پس ما پایین شهریا چی؟  همه زوارا دور حرم خانه میگیرن. ما اگه سمت خیابون تهرون و خسروی خانه داشته باشیم، خوشحالیم. هم نزدیک به حرمه، هم امکانات داره. حیف که شلوغ است. اینجا اسم خیابونای بالاشهر بود فقط اسم همه جاش را بلد بودم ولی کارمندان کجایه؟

کاربر میهمان
11 ماه پیش

اصلا تو مشهدي هستي كه راجع بهش نظر ميدي بنده خدا؟ سجاد و احمداباد ديگه اشباع هستن. جمعيت پير و فرتوت دارن و خسته ان و ملک هاي گرون دارن. كی گفته اونجا براي زندگي از همه بهتره؟ برو داداش يكم تحقيق كن.

مصطفی
11 ماه پیش

فقط گلللللشششششهههههرررررر❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ (پاریس کوچولو)

پویا
12 ماه پیش

به نظر من از نظر آرامش و لوکس بودن و اصالت رضا شهر حرف اول و میزنه تو کل مشهد. چون تمام پارامترا رو یک جا داره.

کاربر میهمان
2 سال پیش

میشه نظراتتونو درباره فارغ التحصبلان مشهد هم بگید لطفا

شهروند ایرانی خواهان عدالت اقتصا
2 سال پیش

باید جلوی املاکی هایی راگرفت که به طور ناجوانمردانه به عده ای سود رسانده و عده ای را هم که از اعتمادشان سواستفاده کرده و به تله می اندازند.

کاربر مهمان
2 سال پیش

زمانی که خیلی از بالاشهرهای مشهد نبود و یا روستا بود مثل هاشمیه، وکیل آباد، کوهسنگی، قاسم آباد و... کارمندان بهترین نقطه شهر بود الانم بهترین جا برای زندگیست، میگی منطقه زشک رو اوردی تو شهر انقدری که سرسبزه.

کاربر مهمان
2 سال پیش

به نظرم دوستان منطقه الهیه در شمال مشهد رو دست کم گرفتن. بهترین مهندسا و معمار های ساختمان سطح شهر در سال های اخیر در الهیه در حال پیش بردن پروژه هاشون هستند. منطقه ای با اصول طراحی کاملا مهندسی شده و آپارتمان های لوکس و نوساز و فضای سبز زیاد و خیابان های وسیع و خلوت. به شخصه بعید میدونم تا ده سال دیگه کسی بتونه به راحتی اونجا خونه بخره.

امین
2 سال پیش

من نمیدونم کارمندان کجاست که کنار اسم هاشمیه میاد. درکل اینو بگم ما یک پولدار اصیل داریم و یک پولداره تازه به دوران رسیده که توی مناطق سجاد و هاشمیه هستن ولی سجاد به طور کلی به دلیل حضور افراد از مناطق آبکوه و اطراف حالا به هر جهتی تنش های بیشتری داره و به قول یکی از دوستان چون هم مرز پارک ملت هست، دوستان از هر جای مشهد توی سجاد جولان میدن. هاشمیه و احمد آباد جو آرامتر و لاکچری تری داره، ازین جهت که بیشتر اساتید و پزشکا در این مناطق هستن. باهنر برای یک فرد آروم و مسن ولی پولدار خیلی خوبه که میخواد خیلی دیگه آرامش داشته باشه و از اون هیجان هاشمیه و سجاد دور باشه، من خودم به عنوان یک جوون خب هاشمیه رو می پسندم چون تیپ افراد با کلاستری توی این منطقه هستن و خب میشه زندگیه آرومی هم داشت. در مورد دو خیابان معاد و سروش همون منطقه فرهنگ به نظرم از جلال تا سید رضی خوبه، بقیه اش ضعیفه!

فقط گلشهر
2 سال پیش

جای خوب شهر فقط باهنر و احمد آباده.

فاطمه
2 سال پیش

از نظر همه چیز خیابون کوهسنگی بهتر تره!! برج های تجاری مسکونی زیادی داره، نزدیک به احمد آباده و بیمارستان های خوب توی این منطقه است. مدرسه هاش از بهترین‌هاست. به همه اداره ها هم نزدیکه. تازه آب و هواشم خوبه. هر چند خونه هاشم البته خیلی گرونه!

فاطمه
2 سال پیش

خونه های خیابون کوهسنگی هم خوبه، ولی حیفش ما می‌خوام بفروشیم.

کاربر میهمان
2 سال پیش

سلام، بنده تهران زندگی میکنم. آیا محله شما خوبه؟ اگر امکانش بود مشخصات ملک تون که میخواهید بفروشید با قیمت ‌ش برای من اعلام بفرمایید. متشکرم.

مهین شاکری
2 سال پیش

متاسفانه از محله های صارمی، فرامرز و باهنر اسمی برده نشد، با اینکه خونه های بسیار لوکس، محیطی آرام و مسکونی با امکانات رفاهی بسیار زیاد دارند.

تکتم سادات
2 سال پیش

کارمندان بهشت پایین شهریای مشهده. یاد شمال میوفتم هر وقت میریم.

کاربر میهمان
2 سال پیش

نزدیک حرم فقط خسروی و کارمندان دوم ولی فرقش اینه که خسروی شلوغه، کارمندان دوم آروم.

زهرا
2 سال پیش

سلام. فرصت خوبی برای جابجایی خونه از باهنر به خیابان پیام، واقع در ارشاد بلوار خیام پیش اومده. لطفا درمورد کیفیت اون منطقه راهنمایی کنید. ممنونم.

کاربر میهمان
2 سال پیش

حیف باهنر نیست میخوای بری؟

کاربر میهمان
2 سال پیش

برای وسط شهر فقط کارمندان دوم زیبا و خیابون یاران تو هفده شهریور خوبه!

اعلایی
2 سال پیش

نوه عموی ما هم کارمندان خانه داره، خیلی خوش آب و هوایه. پیاده میری حرم.

جلال الدین
2 سال پیش

اولا فرامرز عباسی فراموش شد. در ثانی اینا فقط مناطق مرفه نشین بود. مرکز شهر و نزدیک حرمو نگفتن؛ مثل خسروی، سناباد، دانشگاه و کلی محلات خوب دیگه. اونی که سطح زندگی متوسط داره نمیتونه تو سجادو... خونه بگیره! باید با توجه به میزان سرمایه بهترین محلات مشهد رو تفکیک کنید؛ اینجوری کاربردی تره. الان که تواحمد آباد خونه بالای متری 40 تومنه، این بهترین محله مشهد واسه همه نیست (حداقل 4 تومن واسه یه واحد نقلی، نمیشه بهترین جا..). بهترین جا اونه که با همین 4 تومن اون شرایط نسبی که مد نظرتونه فراهم شه.

نگار
2 سال پیش

سلام دوستان، دنبال یه خونه 100 تا 120 متری با قیمت حدودی بین 1 و نیم میلیارد تا 1 و ششصد هفتصد تو یه محله آرام در مشهد میگردم. اگه امکانش هست، ممنون میشم کسی راهنمایی کنه.

کاربر میهمان
2 سال پیش

شاید با این قیمت‌ها قاسم آباد خونه پیدا بشه.

علی حاجی محمدی
2 سال پیش

من بچه تهرانم، تا دو ماه دیگه به مشهد میریم. اونجا یه خونه خریدیم امیدوارم باقی عمرمون در مشهد به خوبی بگذره.

پری
2 سال پیش

من در تعجبم چرا از محله ی بلوار فرامرز عباسی صحبت نشد؟؟ هم بازار خرید داره و هم از نظر پارک محله خوبیه و از آرامش برخورداره.

سجاد ایرانی
2 سال پیش

به نظر من از فرامرز عباسی و چند محله‌ی با کیفیت دیگه، صحبتی نشد. به این دلیل که متاسفانه سایت‌ها و دفاتر معامله املاک سعی در برند سازی چند محله دارند.

کاربر مهمان
2 سال پیش

فرامرز نسبت به این محلات، سطح پایین تری داره و هیچ ویژگی خاصی نداره.

ادیب
2 سال پیش

اسم وبسایت دو نبشه. منم کارمندان دوم زندگی میکنم، اینجا 60 درصد خونه ها دونبش یا سه نبشه!!! توضیحات مهرآوران، کاملا صحیح بود.

کاربر مهمان
3 سال پیش

ابوذر غفاري، بلوار بعثت، ملاصدرا و ناصرخسرو جزو بهترين خيابان هاي احمد آباد مشهد هستند.

محمد
3 سال پیش

نوفل لوشاتو بهترین منطقه مشهده.

کاربر مهمان
3 سال پیش

ناصر خسرو، بهترين خيابان مشهد هست.

علی
3 سال پیش

منطقه کارمندان با ورود تجار افغانی و پاکستانی و وجود مجتمع خشکبار دیگر مثل قبل نیست و همانند گلشهر شده است.

کاربر میهمان
2 سال پیش

ما تو شهرداری بودیم یک سال قبل، شنیدم خود مهندس ها صحبت میکردن تمام زمین‌های باقی مانده تو اطراف کارمندان دوم بعد از طالبی را برای خودشان و اقوامشان می‌خرن.ماه نشد که ساخت و ساز اتوبان شروع شد. میگن میخواد خیابون اصلی از اتوبان بخوره از کارمندان دوم و رستمی رد بشه و بره بازار فرودسی. احتمالا دیگه مثل قبل آروم نباشه ولی حتما خیلی گرونتر میشه که 3 تا از مهندس اونجا زمین خریدن.

کاربر مهمان
2 سال پیش

تا حدودی بله، ولی هنوز هم که هنوزه شهرکی در مشهد با این زبان طراحی و معماری روی دستش نیومده؛ بعد از گذشت تقریبا 45 سال!

م. مهر آوران
3 سال پیش

من در مورد بهترین محلات مشهد مطالبی خوندم و بسیار متعجبم که چرا از محله کارمندان دوم با سبک ساخت فوق العاده اش صحبتی نشده! همه میدونیم سجاد و ملک آباد و هاشمیه و خیام جنوبی و فلسطین و... در مشهد واسه زندگی عالین. ولی من از نظر نزدیک بودن به حرم با قیمت متوسط و دسترسی 5 دقیقه ای به حرم و بازارهای مواد خوراکی مصلی و دسترسی به پاساژهای 17 شهریور، مترو، فرودگاه، ترمینال و... و خانه های نسبتا ارزان، محله کارمندان دوم رو میپسندم. با ورود به بلوار رستمی و سپس محله کارمندان دوم اولین تصویری که در ذهن شما ساخته میشود، محله های خوب شهر رامسر و سپس خانه های ویلایی آمریکاست. جلوی اکثر خونه ها فضای سبز هست که در فصل بهار از بوی اقاقیا اینجا بیهوش میشید. جالبه بدونید این محله در زمان شاه و توسط یه مهندس آمریکایی به سبک محلات اونجا برای کارمندان دولت و ارتشی ها ساخته شده و بلوک بندی هست. امضای نخست وزیر شاه آقای علم زیر چند تا از سندها هنوز موجوده. محله بسیار آرام و سرسبز و ویلایی نشین با مردم بافرهنگ (اکثرا باز نشسته های نظامی) که برای مرکز شهر عجیب به نظر میاد. با قیمت های بسیار ارزان نسبت به مناطق بالای شهر (حدودا متری 11 تومان). همه خونه ها 125 یا 150 متریه، ولی اشکالی که داره اینه که نهایتا در زمان اوج رونق بازار فوقش 10 تا خونه فروشی هست که اکثرشون هم وقتی پای معامله میان پشیمون میشن چون با قیمتی که بفروشن هیچ جا مثل اینجا تو مشهد خونه پیدا نمیکنن و باید برن تو بابک و فرهاد و خیام (متری 20 حداقل ) خونه های این مدلی بخرن. حتی اگه بفروشی امکان نداره مثل خونه خودت یه دونه همینجا پیدا کنی. چون کسی فروشنده نیست. اگه قصد خرید خانه در مشهد حول و حوش یک و نیم تا 2 میلیارد دارید، با دیدن این محله نظرتون نسبت به محلات اطراف حرم عوض میشه و هر جا برید مسلما برخواهید گشت. خودم دو ماهه اینجا ساکنم و تو کل مشهد مثل این محله رو ندیدم. مدیونید اگه فکر کنید قصدم تبلیغ بوده! (:

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.