نارمک تهران

نارمک تهران

محله نارمک که در گذشته به شکل ده نارمک بوده، امروزه در منطقه‌ی 8 و 4 شهرداری تهران قرار داره. همین موضوع و نزدیکی این محله به بخش شمیران، سبب شده که نارمک بسیار خوش آب و هوا و محیط دلپذیری هم داشته با...  

حمل‌و‌نقل عمومیمعمولی
بافت فرهنگیمعمولی
امکانات رفاهیمعمولی
میزان ترافیکمعمولی

نقشه‌ نارمک تهران

همونطور که گفتیم بخش شمالی نارمک در منطقه 4 و بخش جنوبی اون در منطقه 8 واقع شده که جداکننده‌ی اون‌ها، بزرگراه رسالته. بزرگراه‌های دیگه‌ای هم در اطراف نارمک وجود داره. مثلا محدوده محله نارمک از سمت شمال با بزرگراه زین الدین و از سمت غرب با بزرگراه امام علی در ارتباطه. البته در شرق نارمک هم بزرگراه باقری قرار گرفته و این محله از جنوب هم با محله نیروی هوایی همسایه است. تعدادی از خیابان‌ها و میدان‌های نارمک از اهمیت زیادی در تهران برخودارن، از جمله خیابان‌های هنگام، جانبازان، دماوند، سمنگان، آیت و شهید ثانی. میدان‌های مهم نارمک هم عبارتند از میدان رسالت، میدان نبوت (هفت حوض)، میدان هلال احمر، میدان الغدیر و... بزرگ‌ترین میدان نارمک، میدان صدم اون و کوچک‌ترین میدان در نارمک هم میدان ششمه.

کارشناس‌های املاک نارمک تهران

لینک‌های مرتبط

محله نارمک که در گذشته به شکل ده نارمک بوده، امروزه در منطقه‌ی 8 و 4 شهرداری تهران قرار داره. همین موضوع و نزدیکی این محله به بخش شمیران، سبب شده که نارمک بسیار خوش آب و هوا و محیط دلپذیری هم داشته باشه.
نارمک از محبوب‌ترین و معروف‌ترین محله‌های شرقی تهران محسوب میشه که افراد زیادی با قصد «خرید آپارتمان در تهران» اون رو انتخاب میکنن.
ساخت نارمک به دنبال اقدامات شهرداری برای ساخت و ساز بیشتر بود. در اون زمان، مهندسان فرانسوی‌ای ساخت شهرک‌هایی رو به عهده داشتن که نارمک و تهران‌پارس از این لیست بودن.
به همین خاطر است که محله نارمک از خیابان‌کشی‌های متفاوت برخورداره و ردپای شهرسازی مدرن رو در خودش داره.
محله نارمک به محله صد میدان هم معروفه که بزرگ‌ترین میدان‌های نارمک، میدان نبوت یا هفت حوض سابق است. زمان زیادی طول کشید تا بافت این مناطق کامل بشه و محله نارمک به شکل امروزی خودش دربیاد.
یکی از مکان‌های پراهمیتی هم که در نارمک قرار داره، دانشگاه علم و صنعت یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های ایران است.
امتیازات و محبوبیت این محله، سبب شده که افراد زیادی از «خرید آپارتمان در نارمک تهران» استقبال کنن و این محله هر روزه با رشد جمعیتی روبه‌رو باشه.


بهترین نقطه نارمک برای خرید آپارتمان 

بزرگراه رسالت، جداکننده‌ی نارمک شمالی و جنوبی است. بخش شمالی نارمک که از آب و هوای معتدل‌تر و خنک‌تری هم برخورداره، در منطقه 4 قرار گرفته. اما در بخش جنوبی نارمک صد میدان سرسبز اون قرار گرفته، به شکلی که میدان نبوت که مهم‌ترین میدان نارمکه قسمت مرکزی این محله رو تشکیل میده.
با اینکه نارمک در کل از محلات بسیار خوب شهر محسوب میشه، اما برخی نقاط اون مثل بخش جنوبی نارمک از خانه‌های گران‌تر و لوکس‌تر برخورداره که میتونه انتخاب بسیاری از افراد باشه.  
با جست‌وجو در سایت 2نبش، هم میتونین قیمت مناسب‌ترین خونه‌ها رو از بین آگهی‌های ثبت‌ شده در نارمک بررسی کنین و هم میتونین کار رو به دست یک مشاور املاک متخصص بسپارین.

قیمت

محله نارمک جزء مناطق نسبتا بالاشهر تهران حساب میشه و علاوه بر اون، امتیازات زیادی رو داراست که اون رو برای خرید خانه مناسب میکنه. نارمک با مومقعیت جغرافیایی‌ای که اون رو تبدیل به خوش‌مسیرترین محله شرق تهران کرده، از آب و هوای خوبی هم برخورداره. از طرفی امکانات خوب و بافت شهرسازی مدرنش، بر قیمت خرید آپارتمان در نارمک تاثیر گذاشته و سبب شده که میانگین قیمت‌ خانه در نارمک بیشتر باشه. در نتیجه اگه سرمایه‌ی کافی برای خرید آپارتمان در نارمک رو دارین، خیالتون از بابت همه چیز راحت باشه و فرصت رو از دست ندین.

دسترسی

از نظر دسترسی به سایر نقاط تهران، نارمک بسیار خوش‌مسیره. اگه ماشین شخصی دارین که در محاصره‌ی اتوبان‌های مهم تهران هستین. وجود بزرگراه رسالت در میانه‌ی محله نارمک این دسترسی رو بسیار بهبود داده. اما اگه با وسایل نقلیه عمومی هم رفت و آمد میکنین، نگران نباشین. خط 2 مترو تهران، در محله‌ی نارمک ایستگاه داره؛ ایستگاه های فدک، گلبرگ، سرسبز، دانشگاه علم و صنعت و شهید باقری. خطوط بی آر تی‌ (میدان آزادی-تهرانپارس) و همچنین بی آر تی‌ (پایانه بیهقی- پایانه علم و صنعت) هم در منطقه نارمک قرار دارن و به رفت و آمد ساکنین به سایر نقاط شهر کمک زیادی میکنن.

امکانات

نارمک از لحاظ دسترسی به انواع امکانات بسیار غنی است و مراکز تجاری، آموزشی، درمانی، تفریحی و ... زیادی رو برای تامین نیاز ساکنینش در خود جای داده است. مراکز خرید نارمک که هر روزه بازدیدکنندگان زیادی داره، شامل مجتمع تجاری سون سنتر، مرکز خرید کویتی‌های نارمک، مرکز خرید نبوت و بازار نارمک است. پارک های شقایق و فدک هم در نارمک قرار دارن و محل تفریح خانواده‌های زیادی در روزهای تعطیل هستن. البته اکثر میدان‌های نارمک هم از فضای سبز برخوردارن. مراکز درمانی موجود در نارمک بیمارستان انصاری و الغدیر اشاره کرد. مسجدالنبی و مسجد جامعه نارمک هم از مراکز مهم مذهبی در این محله هستن.

طبیعت گردی

دیدنی‌ترین بخش نارمک صد میدان این محله است که از دیرباز بزرگ‌ترین نشانه محله نارمک بوده. و مثل میدان هفت حوض که بزرگ‌ترین میدان نارمک و یکی از معروف‌ترین میدان‌های تهرانه. علاوه بر پاساژهای مختلف فعال در محله نارمک، بازار مبل دلاوران هم که در این محله قرار داره، بازدیدکنندگان زیادی رو به خودش جلب میکنه. انواع مراکز خرید دیگه هم در این محله وجود دارن و نیاز هیچ کدوم از ساکنین رو بدون پاسخ نمیذارن.

نظرات کاربران دربارهٔ نارمک

2٫9
37 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
معمولی
بافت فرهنگی
معمولی
امکانات رفاهی
معمولی
میزان ترافیک
معمولی

تجربیات شما درباره محله نارمک تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف نارمک

سوالات متداول

نارمک در کجای نقشه تهران قرار میگیره؟

 نارمک از خوش آب‌و‌هوا ترین محله‌های تهرانه که در منطقه‌ی 8 قرار داره. موقعیت خوب «محله نارمک تهران» در شمال شرقی شهر محوبیت زیادی برای این منطقه ایجاد کرده.

آیا محله‌ی نارمک رو برای خرید آپارتمان در تهران انتخاب کنم؟

نارمک تهران، محله‌ای قدیمی و بااصالت که امتیازات زیادی داره از آب و هوا و موقعیت جغرافیایی خوبش تا دسترسی بسیار عالی این محله که تبدیلش کرده به خوش‌مسیرترین محله‌ی شرق تهران. اگه بودجه‌ی خرید خانه در «محله نارمک تهران» رو دارین، این فرصت رو از دست ندین.

مهم‌ترین میدان‌های نارمک کجاست؟

نارمک تهران از تعداد صد میدان تشکیل شده و به همین علت در گذشته به اون، محله‌ی صد میدان میگفتن. «محله نارمک تهران» از قدیمی‌ترین محله‌های تهرانه و میدان‌های نارمک هم در شهر تهران از تاریخچه‌ی طولانی‌ای برخوردارن.

در کدوم منطقه‌ی نارمک خونه بخرم؟

نارمک محله‌ی بزرگ و تقریبا گرونی که اغلب قسمت شمالی اون، به سبب آب و هوای مطبوعش طرفداران بیشتری داره اما مشتاقان زیادی برای «خرید آپارتمان در نارمک تهران» وجود داره که علاقه‌مند به بسیاری دیگه از مناطق این محله مثل میدان نبوت که در قدیم هفت حوض نارمک بوده و یا دردشت هستن.

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.

نماد اعتماد الکترونیکی