خیابان تختی تهران

خیابان تختی تهران

محله تختي از قديمي ترين محلات تهران است كه از جنوب به شوش، از شرق به خيابان خیام، از غرب به خيابان وحدت اسلامي، از شمال به خيابان مولوی محدود مي شود. البته اولین اسم این خیابان خانی آباد بود که بعدها ...  

حمل‌و‌نقل عمومیراحت
بافت فرهنگیمعمولی
امکانات رفاهیزیاد
میزان ترافیکسنگین

نقشه‌ خیابان تختی تهران

محله تختی تهران از جنوب به شوش، از شرق به خيابان خیام، از غرب به خيابان وحدت اسلامي، از شمال به خيابان مولوی محدود مي شود. البته اولین اسم این خیابان خانی آباد بود که بعدها بخاطر جهانی بودن اسم جهان پهلوان تختی به نام تختی تغییر کرد.

کارشناس‌های املاک خیابان تختی تهران

لینک‌های مرتبط

محله تختي از قديمي ترين محلات تهران است كه از جنوب به شوش، از شرق به خيابان خیام، از غرب به خيابان وحدت اسلامي، از شمال به خيابان مولوی محدود مي شود. البته اولین اسم این خیابان خانی آباد بود که بعدها بخاطر جهانی بودن اسم جهان پهلوان تختی به نام تختی تغییر کرد.

بافت فرسوده محله تختی، همچنان تا به امروز حفظ شده است. محله تختی که در جنوب تهران قرار دارد در دوران قدیم به خانی آباد معروف بود و بعدها بخاطر احترام به جهان پهلوان تختی به نام تختی تغییر یافت.


آب و هوا محله تختي تهران

آب و هوا در محله تختی می‌تواند به خاطر وجود بوستان‌های متعدد خوب باشد. البته تردد اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها می‌تواند گاهی اوقات خسته کننده باشد ولی شما در ایامی که میزان هشدار آلودگی به حداکثر خود می‌رسد از منزل خود خارج نشوید. البته میزان آلودگی در این محله بسیار بالا خواهد بود ولی شما می‌توانید در روزهایی که فشار کاری شما بالا نیست در منزل خود بمانید و این روزها نیز می‌توانید به موازات بیماری همه گیر کرونا از اینترنت و تلفن کمک گرفته و بسیاری از کارهای خود را در منزل انجام دهید.


شرايط زندگي محله تختي تهران

شرایط زندگی در این محله شاید به نظر برخی از مردم چندان مناسب نباشد بخاطر این که از محلات جنوب شهر محسوب می شود ولی اگر دوست دارید که در این محله، واحد آپارتمانی داشته باشید به کمک مشاورین تیم 2 نبش می‌توانید ملکی را انتخاب کرده و خریداری کنید. البته تحقیق در مورد خرید واحد آپارتمانی می‌تواند خیلی خوب باشد. شما می توانید با دوستان و آشنایان خود در مورد خرید خانه ویلایی و واحد آپارتمانی در محله تختی تهران مشورت کنید.


خيابان‌هاي مهم محله تختي تهران

در هر محله‌ای لازم است برای شناخت بیشتر آن، ابتدا خیابان‌های آن را بشناسیم تا حداقل اسم آن‌ها برای ما آشنا باشد. به همین دلیل ما به شما اسم چند مورد از خیابان‌هایی که در محله تختی هستند را معرفی می‌کنیم. خیابان شوش، خیابان خیام، خیابان وحدت اسلامی، خیابان خانی آباد، بزرگراه آزادگان، خیابان بهمن یار، بزرگراه شهید تندگویان، خیابان فدائیان اسلام.

قیمت

قیمت خرید خانه محله تختي نسبت به سایر محلات تهران ارزان است و شما می‌توانید به راحتی در این محله واحد آپارتمانی را خریداری کنید. امروزه قیمت‌ها روزانه و حتی توافقی حساب می شود و شما می‌توانید براساس قیمت همان روز، واحد آپارتمانی خود را خریداری کنید. همچنین با کمک گرفتن ازمشاورین ملکی تیم 2 نبش به طور یقین می‌تواند واحد آپارتمانی مورد نظر خود را به راحتی پیدا کنید.

دسترسی

اگر بخواهیم در مورد دسترسی به امکانات محله تختی تهران صحبت کنیم، می‌توانیم بگوییم که وجود ایستگاه‌های اتوبوس و مترو و ایستگاه‌های تاکسی فراوانی در این محله در خیابان‌ها و بزرگراه‌هایش، باعث سهولت تردد در محله تختی تهران شده است. شما از چندین بزرگراه می‌توانید به محله تختي دسترسی داشته باشید. از جمله این خطوط و ایستگاه‌های محله تختی می‌توان به این موارد زیر اشاره کرد. خطوط 4 و 8 اتوبوس تندروی شهری، ایستگاه اتوبوس ترمینال جنوب، ایستگاه اتوبوس روغن نباتی، ایستگاه اتوبوس شهید رجایی، ایستگاه اتوبوس میدان بهمن، ایستگاه اتوبوس قالیشویی، ایستگاه اتوبوس پل جوادیه، ایستگاه اتوبوس بوستان بعثت، ایستگاه مترو جوادیه، ایستگاه مترو خزانه، ایستگاه مترو خانی آباد، ایستگاه مترو علی آباد، پایانه تاکسیرانی رضویه.

امکانات

در محله تختی امکانات فراوانی برای ساکنین در نظر گرفته شده است. وجود بیمارستان‌های متعدد و مراکز درمانی و شهربازی نشان می‌دهد که متناسب با دموگرافی منطقه، امکانات عالی در منطقه توزیع شده و شما نیز می‌توانید از این امکانات بهره مند شوید. بوستان‌های متعددی در این محله وجود دارد و می توان ادعا کرد که این بوستان ها در تصفیه هوای این محله نقش به سزایی دارند. از جمله این بوستان‌هایی که در محله تختی وجود دارد می‌توان به مواردی مثل بوستان 22 بهمن، بوستان آزادگان، بوستان بعثت، بوستان جوادیه، بوستان شهید رجاییبوستان ابریشم، بوستان 12 فروردین، بوستان بازیافت، شهر بازی بعثت اشاره کرد که به شدت در تصفیه آب و هوای محله تختی تاثیرگذار بوده است. از دیگر امکانات این محله می‌توان جزیره شادی، شهر شادی آزادگان، سینما شیرین، تراس چاپلین، هفت کتابخانه عمومی و مراکز درمانی و بیمارستان‌هایی مثل بیمارستان آیت الله کاشانی، بیمارستان مفر، بیمارستان امیرالمومنین را معرفی کرد. همچنین در محله تختی تهران مراکز خرید و بازارچه میوه و تره بار و انبار گندم و صنف شیشه فروشان را نام برد.

طبیعت گردی

حال می‌رسیم به مکان‌های دیدنی محله تختی تهران که راجع بهش حرف بزنیم. بقعه قبر آقا، منزل خانوادگی جهان پهلوان تختی، ورزشگاه شهید هرندی، کوچه مرغی ها، گود عرب ها، میدان غار و مجسمه تختی که در محله تختي مشهور است، از جمله مکان‌های دیدنی محله تختی اند.

نظرات کاربران دربارهٔ خیابان تختی

5
1 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
راحت
بافت فرهنگی
معمولی
امکانات رفاهی
زیاد
میزان ترافیک
سنگین

تجربیات شما درباره محله خیابان تختی تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف خیابان تختی

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.