تهرانسر تهران

تهرانسر تهران

محله تهرانسر تهراندر این مقاله میخوایم که به معرفی محله تهرانسر تهران بپردازیم و ویژگی‌ها و شرایط خرید آپارتمان در تهرانسر رو هم بررسی کنیم.آشنایی شما نسبت به محله زیبای تهرانسر تهران چقدره؟ این محله ...  

حمل‌و‌نقل عمومیراحت
بافت فرهنگیمعمولی
امکانات رفاهیزیاد
میزان ترافیکمعمولی

نقشه‌ تهرانسر تهران

محله تهرانسر، محله‌ای بزرگ در منطقه‌ی 21 شهرداری و در محدوده‌ی غربی تهرانه. این محله از شمال به بزرگراه شهید لشکری و محله‌ی شهرک آزادی ختم میشه. در جنوب تهرانسر هم بزرگراه فتح قرار گرفته. از سمت شرق و غرب هم تهرانسر با فرودگاه مهرآباد و و بزرگراه آزادگان و محله‌ی شهرک استقلال همسایه است.

کارشناس‌های املاک تهرانسر تهران

لینک‌های مرتبط

محله تهرانسر تهران

در این مقاله میخوایم که به معرفی محله تهرانسر تهران بپردازیم و ویژگی‌ها و شرایط خرید آپارتمان در تهرانسر رو هم بررسی کنیم.
آشنایی شما نسبت به محله زیبای تهرانسر تهران چقدره؟ این محله یکی از بهترین‌ها در بین محله‌های شهر تهران است که در گذشته به دلیل خوش و آب هوایی این منطقه، شکارگاه شاهزادگان قاجاری بوده.
اما امروزه تنها کاربری محله تهرانسر، مسکونی است و محبوبیت زیادی هم از این نظر بین مردم داره. اگه قصد خرید یا اجاره خانه در تهرانسر رو دارین، بهتره در ادامه این مقاله با ما همراه باشین تا اطلاعات موردنیازتون درباره‌ی محله تهرانسر و خرید آپارتمان در این محله رو به دست بیارین.


تهرانسر کجاست؟

یکی از صدها محله‌ی کلان‌شهر تهران، محله‌ی زیبای تهرانسره. این محله واقع در منطقه 21 شهرداری تهران است و خودش به 4 بخش تهرانسر شرقی، غربی، مرکزی و شمالی تقسیم میشه که «خرید آپارتمان در تهرانسر» به دلیل همین وسعت محله، رونق زیادی داره. 
در قسمت شمالی محله تهرانسر، بزرگراه شهید لشکری و محله‌ی شهرک آزادی، در قسمت جنوبی اون فرودگاه مهرآباد و بزرگراه فتح واقع شده. در قسمت شرقی تهرانسر هم، بزرگراه آزادگان و محله‌ی شهرک استقلال واقع شده است. 
سرگذشت محله‌ی تهرانسر و چگونگی شگل‌گیری محدوده‌ی این منطقه بسیار جالبه. چرا که در گذشته شکارگاه شاهان قاجاری بوده است.
از همین‌جاست که قدمت تهرانسر به گذشته‌ی دور برمیگرده و به مرور زمان با تغییراتی که در ساخت و ساز و بافت محله تهرانسر اتفاق افتاد، این محله محبوبیت زیادی برای افرادی که قصد «خرید آپارتمان در تهران» رو دارن، پیدا کرد.
این محله با افتتاح فرودگاه مهرآباد در بلوار گلها، شناخته شده و قبل از اون محله‌ای خوش آب هوا و سرسبز بود. 
قبل از ساخت فرودگاه امام خمینی و تفکیک پروازهای خارجی و داخلی، این محله به یکی از محله‌هایی تبدیل شده بود که آلودگی صوتی در اون بیداد میکرد. 
ولی امروزه یکی از محله‌های مطلوب برای زندگی در تهران، محله‌ی تهرانسر محسوب میشه و هر روز به محبوبیت خرید آپارتمان در تهرانسر افزوده میشه.


علت محبوبیت محله تهرانسر تهران

اشاره داشتیم که تهرانسر از محلات جدید شهر به شمار نمیره، بلکه تاریخچه‌ی قدیمی‌ای داره. در نتیجه با گذشت زمان، تهرانسر روز به روز پیشرفت داشته و شرایط زندگی در خانه‌های تهرانسر بهبود پیدا کرده.
یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک محله‌ی مناسب برای زندگی، وجود امکانات کافی در محله است تا نیازهای ساکنین در محله‌ی خودشون برطرف بشه و نیاز به رفت و آمد غیرضروری نداشته باشن.
این امر در محله‌ای مثل تهرانسر انجام یافته و تمام امکانات رفاهی اعم از مراکز تفریحی، درمانی، مذهبی و آموزشی در تهرانسر وجود داره.
همین عامل سبب رونق بازار خرید و فروش آپارتمان در تهرانسر شده و بسیاری از کسانی که به دنبال خرید خانه در تهران هستن، این محله رو انتخاب میکنن. 
پس با هر بودجه‌ای از خرید خونه و آپارتمان در تهرانسر ناامید نشین و با بررسی صفحه‌ی خرید آپارتمان در تهرانسر به بررسی آگهی ملک‌های ثبت شده در این محله، بپردازین تا بتونین با کمک «مشاورین متخصص فعال در 2نبش»، خونه‌ی مناسبتون رو پیدا کنین.


قیمت

در تهرانسر با توجه به گستردگی و وسعت محله که شامل 7 بخش میشه(تهرانسر شمالی، تهرانسر شرقی، تهرانسر مرکزی، تهرانسر غربی، باشگاه نف، شهرک پاسداران و شهرک دریا) طیف وسیعی از املاک با قیمت‌های مختلف وجود دارن. شما در تهرانسر میتونین به دنبال خرید آپارتمان ارزان باشین یا در بین خانه‌های لوکس و گرون، دنبال ملک مناسبتون بگردین. همین منعطف بودن قیمت آپارتمان در تهرانسر در شهری مثل تهران که قیمت آپارتمان بالاست، سبب شده تا افراد با بودجه‌های مختلف به دنبال خرید خانه در این محله باشن. اما به طور کلی هم، میانگین قیمت آپارتمان در تهرانسر نسبت به بسیاری از محلات شهر مناسب‌تره و از رنج معقولی برخورداره.

دسترسی

تهرانسر با نزدیکی‌اش به فرودگاه مهرآباد بود که معروف شد و البته همین موضوع هم هست که تهرانسر رو به یکی از محله‌ها با آلودگی صوتی و رفت و آمد زیاد تبدیل میکنه. اما به لحاظ دسترسی هم تهرانسر از وضعیت بسیار خوبی برخورداره. نزدیکی اون به بزرگراه‌های مختلف، سبب شده تا رفت و آمد از تهرانسر به سایر نقاط شهر آسون بشه و دغدغه‌ای برای افرادی که با ماشین شخصی حمل و نقل میکننف نباشه. وجود متروی خط 4 از ایستگاه شهرک اکباتان به تهرانسر هم، یکی از اتفاقات مثبت اخیر در مورد این محله بوده. هر چند که سایر وسایل نقلیه‌ی عمومی هم در این محله فعال هستن و بسیاری از افراد ساکن در تهرانسر میتونن از ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس بهره ببرن.

امکانات

تهرانسر با دارا بودن تمام امکانات در ابعاد مختلف، ساکنینش رو از بسیاری از سفرهای درون‌شهری بی‌نیاز کرده. تهرانسر غنی از مساجد، پارک‌ها و بوستان‌ها و انواع مراکز علمی و آموزشی است. از مساجد معروف این محله میشه به مسجد جامع، مسجد النبی، مسجد امام مهدی اشاره کرد. بوستان شهدای گمنام، خانه اسباب بازی، پارک سه گوش، بوستان لاله و بوستان ارغوان از مراکز تفریحی تهرانسر محسوب میشن که بسیاری از خانواده‌ها در این‌ها به تفریح میپردازن. در محله‌ی تهرانسر مجموعه‌های ورزشی زیادی در رده‌ی مجموعه‌های مربوط به ورزش شنا وجود دار، مثل استخر شهید شجاعی، استخر رحیمیان، استخر استقلال و استخر گل‌ها. مراکز تفریحی مختلفی هم مثل سفره خانه سنتی هزاردستان، سفره خانه سنتی زعفران و سفره خانه سنتی الماس از بهترین سفره خانه‌های موجود در تهران هستن که در تهرانسر واقع شدن. مراکز بهداشتی و درمانی مختلفی هم در تهرانسر وجود دارن؛ از مراکز فوق تخصصی گرفته تا کلینیک‌های شبانه روزی. مراکز علمی آموزشی و کاربردی مهرکام پارس، پرسپولیس و فرهنگ و هنر هم در این محله واقع شدن. این محله به فروشگاه‌های زنجیره‌ای زیادی دسترسی داره که نیاز خرید روزانه‌ی ساکنین رو برطرف میکنه. از جمله: فروشگاه رفاه (بلوار بهشتی)، بازار میوه و تره بار (بلوار بهشتی و بازار یاس)، فروشگاه شهروند (بلوار لاله)، فروشگاه کوروش و فروشگاه جانبو. همچنین مراکز علمی و دانشگاه‌های تهرانسر هم به این ترتیب هستن: دانشکده فنی و حرفه‌ای سما (دانشگاه آزاد اسلامی)، دانشکده علوم سما (دانشگاه آزاد اسلامی) دانشگاه علمی کاربردی پارس، مرکز آموزش علمی کاربردی مهرکام پارس مرکز آموزش علمی کاربردی پرسپولیس و مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر.

طبیعت گردی

مسلما یک محله‌ی مناسب برای زندگی، باید از مکان‌های تفریحی هم برخوردار باشه تا هم بتونه برای ساکنین محله مفید بابشه هم مردم رو از سایر نقاط شهر جذب خودش کنه. تهرانسر از این قضیه مستثنی نیست و مکان‌های مختلفی رو برای تفریح و گذران اوقات فراغت مردم در خود جای داده. مراکز تفریحی محله تهرانسر شامل پارک نرگس، بوستان شهدای گمنام، سینما ققنوس، خانه اسباب بازی، پارک سه گوش (گلناز)، شهربازی الماس، بوستان ریما، بوستان گلریز، بوستان لاله، پارک سپید، بوستان ارغوان، باشگاه پینت بال سورن، بوستان نیلوفر، بوستان گل‌ها میشه. برخی از مراکز ورزشی هم که موردنیاز افراد علاقه‌مند به فعالیت‌های ورزشی است، در تهرانسر فعال هستن مثل؛ مجموعه‌ی ورزشی تفریحی هودین و هورام. رستوران‌ها، فست فودها و کافه‌های زیادی هم هستن که پاتوق بسیاری از خانواده‌ها یا محل قرارهای دوستانه در روزهای تعطیل هفته واقع شدن و محله تهرانسر از این نظر هم بی مشکله. با بررسی نظرات سایر کاربران در ادامه، بیشتر از شرایط زندگی در این محله مطلع بشین.

نظرات کاربران دربارهٔ تهرانسر

3
17 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
راحت
بافت فرهنگی
معمولی
امکانات رفاهی
زیاد
میزان ترافیک
معمولی

تجربیات شما درباره محله تهرانسر تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف تهرانسر

سوالات متداول

محله‌ی تهرانسر از روی نقشه کجاست؟

محله‌ی زیبای تهرانسر واقع در منطقه 21 شهرداری تهران است و خودش به 4 بخش تهرانسر شرقی، غربی، مرکزی و شمالی تقسیم میشه.

در قسمت شمالی محله‌ی تهرانسر، بزرگراه شهید لشکری و محله‌ی شهرک آزادی، در قسمت جنوبی اون فرودگاه مهرآباد و بزرگراه فتح واقع شده. در قسمت شرقی تهرانسر هم، بزرگراه آزادگان و محله‌ی شهرک استقلال واقع شده است.

بهترین جای تهرانسر کجاست؟
محله‌ی تهرانسر به 4 بخش تهرانسر شرقی، تهرانسر غربی، تهرانسر مرکزی و تهرانسر شمالی تقسیم میشه. این محله وسعت زیادی داره و به همین علت «خرید آپارتمان در تهرانسر»، رونق زیادی داره. از معروف‌ترین و بهترین خیابون‌های تهرانسر بلوار گلها، شهرک دریا، بلوار یاس و شهرک استقلال است.
قیمت خرید خانه و آپارتمان در تهرانسر چقدره؟

شما در تهرانسر میتونین به دنبال خرید آپارتمان ارزان باشین یا در بین خانه‌های لوکس و گرون، دنبال ملک مناسبتون بگردین. به طور کلی، میانگین قیمت آپارتمان در تهرانسر نسبت به بسیاری از محلات شهر مناسب‌تره و از رنج معقولی برخورداره.

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.

نماد اعتماد الکترونیکی