لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله اوین تهران

محله اوین در منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد. اوین از محلات شمال تهران و شمیرانات است که در گذشته باغ‌ها و فضاهای سبز بسیاری داشته اما امروزه به دلیل ساخت و سازهای بیش از حد تقریبا از بین‌رفته‌اند. دانشگاه شهید بهشتی که در سال 1338 به دستور محمدرضا پهلوی در محله اوین احداث شد، علاوه‌بر سطح علمی خوب آن به دلیل قرار گرفتن در این منطقه خوش آب وهوا شهرت یافت. اوین برای بسیاری از مردم  یادآور زندان اوین است. زندان اوین در دهه 40 شمسی ساخته شد و امروزه عنوان بازداشتگاه موقت را دارد.  محله اوین تهران از شمال بهدرکه و از شرق به ولنجک از جنوب به بزرگراه چمران محدود شده است.

محله اوین تهران ۲نبش

قیمت آپارتمان‌ محله اوین تهران

محله اوین در شمال تهران و منطقه ای به نسبت خوش آب و هوا قرار دارد. از طرف دیگر اوین جزو محلات منطقه یک تهران است که تمام این عوامل باعث شده اند تا میانگین قیمتی در محله اوین بالا باشد. با این حال قیمت خانه ها در اوین به محل ساختمان و نحوه ساخت وابستگی زیادی دارد. واحد های بسیار لوکس و لاکچری در محله اوین زیاد به چشم می آیند.

نقشه‌ اوین تهران

محله اوین تهران از شمال به درکه، از جنوب به بزرگراه چمران و از شرق به ولنجک محدود می شود.

دسترسی

وجود بزرگراه های چمران و یادگار امام دسترسی بسیار مناسبی برای ساکنین محله اوین فراهم کرده است. خط 7 مترو تهران که در حال احداث است تا سعادت آباد امتداد می یابد که در نزدیکی اوین قرار دارد. خطوط اتوبوسرانی نیز برای خدمت رسانی در این منطقه وجود دارند.

امکانات

آموزشگاه ها و مدارس اوین : متوسط دوره اول پسرانه مدرسه مسعودیان ، ابتدایی پسرانه 15 خرداد ، دانشگاه شهید بهشتی - مراکز ورزشی محله اوین : ورزشگاه شهرداری اوین - مراکز درمانی منطقه اوین : کلینیک ولنجک - مساجد و مراکز دینی اوین : مسجد جامع اوین ، امام زاده مطیب - بانک ها و ادارات : بانک پارسیان ، بانک ملت ، بانک سینا ، بانک عسگریه

مکان‌های دیدنی

بوستان های محله اوین : بوستان موعود ، پارک هشترودی -

مشاورین متخصص اوین تهران

نظرات کاربران

امتیاز محله اوین تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  راحت
 • بافت فرهنگی
  خوب
 • امکانات رفاهی
  زیاد
 • میزان ترافیک
  سبک

تجربیات شما درباره محله اوین تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله اوین تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

اعرابی ۲نبش
اعرابی
14 اسفند 98

یکی از سر سبزترین و قدیمی ترین محله های شمرون . یه دونه باشه. فقط خوشبختانه یا متاسفانه مردم مذهبی زیادی داره . در یک کلام محله ای سنتی و اصیل در شمرون

مرجان پازوکی ۲نبش
مرجان پازوکی در این محله زندگی کرده
13 خرداد 98

آدم یک بار تو زندگیش عاشق میشه. اوین بوی عشق میده.

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان
09 آذر 98

یاسر مولایی ۲نبش
یاسر مولایی
10 دی 98

متاسفم واقعا اوین چرت ترین محله جهان