لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری
chevron-down
×

کد رهگیری املاک

کد رهگیری املاک ۲نبش

کد رهگیری املاک چیست؟

از سال 87 دولت برای به دست آوردن آمار دقیقی در حوزۀ مسکن، ثبت تمام معاملات مسکن را به صورت هوشمند تغییر داد و از آن سال قراردادهای دست‌نویس بی‌اعتبار شدند! از آن تاریخ، تمامی خریداران و فروشندگان موظف‌اند تا با ارائه مدارک به یک مشاور املاک، از طریق«سامانه‌ی ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور» مشخصات ملک خود را ثبت کنند.

در سمت چپ برگه‌ی چهارم مبایعه‌نامه‌های پرینتی، کد رهگیری قرارداد (املاک) درج شده است.

کد رهگیری چند رقمی است؟

همانطور که گفتیم، کد رهگیری املاک در سمت چپ برگه‌ی چهارم مبایعه‌نامه آمده. بهتر است بدانید که کد رهگیری املاک 13 رقمی است و از طریق پیام کوتاه به فروشنده و خریدار فرستاده می‌شود.

دریافت کد رهگیری املاک

هر چند همچنان نیز برخی از خریداران و مشاورین املاک از روش قدیمی دست‌نویس استفاده می‌کنند، اما اگر دغدغه‌ی به روز کردن اطلاعات خود را در حوزه ثبت و استعلام اسناد ملکی دارید، باید به فکر دریافت کد رهگیری املاک و مستغلات خودتان باشید.

برای دریافت کد رهگیری املاک با مواردی روبه‌رو هستید که ما شما را با آن آشنا خواهیم کرد. پس برای آموزش دریافت کد رهگیری املاک، بهتر است ادامۀ مقاله را بخوانید.

نمونه کد رهگیری املاک

همانطور که پیش‌تر گفتیم، کد رهگیری املاک در سمت چپ برگه‌ی چهارم مبایعه نامه است. نمونه کد رهگیری املاک را در شکل زیر می‌توانید ببینید:

نمونه‌های مختلفی برای کد رهگیری وجود دارد که بر حسب نیاز مورد استفاده قرار می‌گیرد، مانند:

• کد رهگیری املاک قولنامه‌ای

• کد رهگیری املاک اجاره‌ای یا کد رهگیری اجاره‌نامه

مدارک لازم برای کد رهگیری املاک

• اصل مدارک هویتی خریدار و فروشنده (کارت ملی هوشمند و شناسنامه، کارت اقامت برای اتباع و...)

• اصل مدارک مالکیت (سند، قولنامه، بنچاق، وکالت نامه و گواهی انحصار و...)

• تاییدیه کد پستی ملک مورد نظر (از اداره پست منطقه)

• الزام حضور دو شاهد (هر طرف قرار داد یک نفر شاهد به همراه مدارک شناسایی)

• برگه کارشناسی ملک فنی و حقوقی (مبالغ بالا)

• پر کردن فرم پیش نویس قرار داد با کد رهگیری در زمان حضور در دفتر املاک و مهر مشاور املاک

نمونه کد رهگیری جعلی

بعد از مطرح شدن کد رهگیری از سوی دولت برای آمار دقیق‌تر، برخی با این تصور که کد رهگیری مالیات زیادی را به آن‌ها تحمیل می‌کند، از دادن کد رهگیری اصلی خودداری می‌کنند. گاها دیده شده است که به دادن کد رهگیری جعلی هم دست می‌زنند. پس برای جلوگیری از این مسئله حتما صحت کد رهگیری دریافتی را بررسی کنید و از آن مطمئن شوید.

آموزش دریافت کد رهگیری املاک

اگر مشاور املاک هستید و قصد گرفتن کد رهگیری برای مشتریان خود دارید، ابتدا باید در سامانه‌ی ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور به عنوان یک مشاور املاک مجاز، ثبت‌نام کرده باشید. سپس با ورود به سامانه و وارد کردن اطلاعات، این کار میسر می‌شود. برای اطلاع بیشتر از جزئیات این کار پیشنهاد می‌کنیم «فرم ثبت نام مشاورین سایت املاک کشور» را بخوانید.

نحوه دریافت کد رهگیری

برای دریافت کد رهگیری از طریق پیام کوتاه، تنها کافی است کد ملی یکی از طرفین قرارداد و کد رهگیری قرارداد خود را با فرمِ «کدملی#کدرهگیری» به شماره 110203001 بفرستید.

هزینه دریافت کد رهگیری املاک سال 99

طبق آخرین مصوبه‌ی قانونی موجود، حداکثر نرخ خدمات کارمزد دریافتی واحدهای صنفی مشاورین املاک که در سایت رسمی املاک کشور آمده، به شرح زیر است:

نوع قرارداد مبلغ
مبایعه نامه 10 هزار تومان
اجاره نامه 5 هزار تومان
اجاره به شرط تملیک 10 هزار تومان
انتقال سرقفلی 10 هزار تومان
پیش فروش 10 هزار تومان
وقف رایگان
هبه رایگان
صلح رایگان
واگذاری تعاون مسکن | انبوه ساز 10 هزار تومان
قراردادهای %100 دولتی 10 هزار تومان
حکم قضایی 10 هزار تومان
قراردادهای غیررسمی قبل از 1387/11/01 10 هزار تومان
قراردادهای غیررسمی بعد از 1387/11/01 10 هزار تومان
قراردادهای توافقی 10 هزار تومان
معاوضه ملک 10 هزار تومان

بازیابی کد رهگیری املاک

در صورت فراموشی یا گم کردن کد رهگیری ملک می‌توانید با مراجعه به همان دفتر املاک یا دادن اطلاعات قرارداد به اتحادیه مشاورین، کد رهگیری خود را بازیابی کنید.

سامانه ثبت و دریافت کد رهگیری املاک

شما می‌توانید با ارائۀ مدارک لازم برای کد رهگیری به مشاوراملاکتان، در سامانۀ ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور مشخصات ملک خود را ثبت کنید. در سمت چپ برگۀ چهارم مبایعه‌نامه‌های پرینتی، کد رهگیری قرارداد (املاک) درج شده است.

سازمان ثبت اسناد و املاک

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور یکی از سازمان‌های دولتی ایران است که وظیفه ثبت معاملات، شرکت‌ها، املاک و دارائی‌های شخصی اتباع ایران را به عهده دارد. این سازمان با وظایف حقوقی و ساختار عملکرد مستقل، از نهادهای وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است.

دریافت وام با کد رهگیری املاک

بعد از افزایش بی‌رویۀ قیمت اجاره خانه در تهران، دولت به فکر تامین تسهیلاتی برای اجارۀ خانه در نظر گرفت. عنصر مهم و پیش‌نیاز برای دریافت وام اجاره خانه، کد رهگیری موجود در قولنامۀ ملک است که بدون آن دریافت وام امکان‌پذیر نیست.


نکات مهم گرفتن کد رهگیری املاک

دولت برای جلوگیری از کلاهبرداری و فروش چندبارۀ یک ملک، ثبت معاملات در رایانه و ایجاد کد رهگیری و مهر دیجیتال را اجباری کرد. بر این اساس برای هر ملک یک کد رهگیری تعریف شده و در سراسر کشور این کد قابل پیگیری است. از نظر اتحادیه مشاوران املاک و شورای حل اختلاف، معاملاتی معتبر هستند که حتماً در متن مبایعه نامه کد رهگیری ذکر شده باشد.

• قانون کد رهگیری املاک برای خریدار و فروشندۀ ملک
خریدار و فروشنده باید با امنیت خاطر اقدام به انجام معامله کنند و این امر از طریق ارتباط با سامانه ثبت محقق می شود به این صورت که با وارد کردن پلاک ثبتی می توان از شرایط سند مطلع شد. این امر از بروز تخلفات جلوگیری می‌کند و از طریق ارتباط با سازمان ثبت احوال هویت فرد را شناسایی و از جعل جلوگیری می‌شود. همچنین افراد می‌توانند هنگام خرید، با استعلام از شهرداری از واقع شدن ملک در طرح‌هایی مانند مترو، فضای سبز و... آگاهی پیدا کنند.

• مالیات کد رهگیری املاک

بسیاری از مستاجران برای دریافت کد رهگیری ملک خود به دردسرهای زیادی می‌خورند چرا که برخی از مالکان برای فرار از مالیات در این مورد همکاری لازم را ندارند. در نهایت این کار به ضرر هر دو طرف تمام شده و عدم دریافت کد رهگیری برای موجر و مستاجر درسرهایی خواهد داشت.

• اطلاعاتی که با کد رهگیری ملک به دست می‌آید

با استفاده از این طرح می‌توان از میزان بدهی صاحب ملک به بانک مطلع شد، حتی میزان بدهی مالیاتی صاحب ملک نیز از طریق سامانه ثبت معاملات ملکی قابل تشخیص است. در کنار سامانه ثبت معاملات املاک، جعبه سیاهی وجود دارد که در زمانی که مشاور املاک با رمز عبور و شناسه صنفی خود وارد سامانه می‌شود، هر گونه استعلامی که توسط وی انجام شود، در سامانه به ثبت می‌رسد. اگر ملک هیچگونه مشکلی نداشته باشد، سامانه آن را به عنوان یک معامله سالم ثبت کرده و برای آن کد رهگیری صادر می کند.

قصد استعلام سند ملک‌تون رو دارید؟

پیگیری وضعیت استعلام سند

• اهمیت وجود کد رهگیری ملک در معاملات املاک

از طرف دیگر بی‌توجهی نسبت به دریافت کد رهگیری توسط برخی از خریداران و یا مستاجران، و عدم تفاهم با مالک و در نتیجه درخواست برای فسخ قرارداد به دلیل عدم برخورداری سند از کد رهگیری، زمینه ساز مشکل دیگری خواهد شد. اعتبار حاصل از کد رهگیری برای معاملات خرید و فروش املاک و مستغلات بیش از ارزش کد رهگیری برای قراردادهای اجاره است.

• تاثیر کد رهگیری بر مالیات معاملات املاک

در صورتی که معاملات انجام شده دارای کد رهگیری نباشند، وزارت اقتصاد برای آن‌ها حساب مالیاتی صادر نمی‌کند. با استفاده از سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات، رسیدگی به شکایات نیاز به نامه نگاری ندارد. به صورتی که اگر بنگاه‌داری شاکی داشته باشد، توسط اتحادیه مشاوران املاک حق انتفاع از او گرفته می‌شود.

فسخ کد رهگیری املاک

با مراجعه به همان دفتر املاک که کد رهگیری را از آن دریافت کردید، میتوانید اعلام فسخ نماید و ایشان نیز قرارداد را منفسخ و از سامانه حذف نماید.

دردسر کمتر با انتخاب مشاور املاک مطمئن

آمار به دست آمده از میزان جرایم کلاهبرداری در زمینه معاملات ملکی، نشان می‌دهد، بسیاری از معاملات مغشوش و مخدوش منجر به ایجاد شرایط مساعد برای کلاهبرداری می‌شود. این اتفاق غالبا در بنگاه های املاکی که پروانه کسب ندارند و کد رهگیری از اتحادیه نگرفته‌اند انجام می‌شود!

تعرفه قانونی کمیسیون املاک چقدر است؟ (نرخ قانونی مصوب اتحادیه‌ی املاک کشور را بدانید)

مشاهده‌ی مطلب


استعلام مشاور املاک با شناسه

در نتیجه برای خرید، فروش و یا رهن و اجاره ملک حتما به مشاورین املاکی که دارای کد رهگیری از اتحادیه صنف مشاوران املاک می‌باشند، مراجعه کنید. این کار باعث می‌شود در مدتی که تا تنظیم سند قطعی فرصت مانده است، معاملاتی که در تعارض هستند، کاهش یابد. برای بررسی صحت کد رهگیری قرارداد خود می‌توانید با وارد کردن کد ملی و کد رهگیری قرارداد در سایت ساماندهی معاملات املاک و مستغلات کشور مربوط به اتحادیه صنف مشاوران املاک، استعلام بگیرید. مشاورین املاک و خریداران باید دقت کنند کد رهگیری بر اساس کد پستی ملک صادر می‌شود و اگر فروشنده کد پستی ملک دیگری را به بنگاه اعلام کند، کد ثبت شده مربوط به ملک مورد معامله نخواهد بود و زمینۀ کلاهبرداری به وجود می‌آید.

ملاک صحت معاملات املاک

به گفته حسام عقبایی رییس اتحادیه املاک استان تهران، ملاک صحت معاملات پیش از اخذ کد رهگیری، دریافت تاییدیه کد پستی توسط خریدار است. وی افزود: «ملاک دریافت کد رهگیری و صحت معاملات داشتن تاییدیه کد پستی است؛ به گونه‌ای که افراد پیش از انجام هر معامله باید به شرکت پست مراجعه کنند و تاییدیه‌ای برای واحد مسکونی و کد پستی خود دریافت کنند.»

آموزش تصویری دریافت کد رهگیری املاک

در ادامه توضیحات کاملی را در خصوص این موضوع و در قالب یک ویدئو آورده‌ایم.

سوالات متداول

اگر دغدغه‌ی به روز کردن اطلاعات خود را در حوزه ثبت و استعلام اسناد ملکی دارید، باید به فکر دریافت کد رهگیری املاک و مستغلات خودتان باشید. برای دریافت کد رهگیری املاک با مواردی روبه‌رو هستید که ما شما را با آن آشنا خواهیم کرد.

در این مقاله با شما قدم به قدم نحوۀ دریافت کد رهگیری املاک رو طی می‌کنیم تا بتونید به راحتی و خیلی سریع کد رهگیری ملکتون رو دریافت کنید.

یکی از اصلی‌ترین مشکلات پیرامون کد رهگیری املاک، هزینۀ اخذ کد رهگیری است که برای بسیاری دردسرساز شده است. در ادامه شما رو با آخرین هزینه‌های اعلام شده برای دریافت کد رهگیری آشنا می‌کنیم.

بعد از تصویب این قانون، دریافت کد رهگیری اهمیت زیادی پیدا کرد. از پیش‌نیاز شدن برای دریافت وام ودیعه مسکن گرفته تا قانونی شدن قراردادها و استعلام مشاورین املاک.

در نتیجه حتما به نفع شماست تا هر چه سریع‌تر برای دریافت کد رهگیری املاک اقدام کنید.

حلیه رضایی ۲نبش

مشاور املاک هستید؟

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید

مطالب پیشنهادی


66 نظر درباره این مطلب

نکاتی مهم که لازم در مورد مقاله باید اصلاح بشود 1- سلام کد رهگیری جعلی چه داستانی اصلا چنین چیزی وجود ندارد مگر طرف با فتوشاپ و .. بساز که اصلا کابردی هم ندارد چون براحتی جلی بودنش ثابت و جرم جعل هم از 10 تا30 م مالی و یا از 6ماه تا دوسال زندان میباشد. 2- بعد هم برای در یافت کد رهگیری هزینه کد رهگیری 7 روز اجاره میباشد که با توجه به نرخنامه نه قیمت مندرج در این کجا رفت ارزش افزوده و کارمزد دفتر املاک 3- نکته مهم گرفتن کپی از مدارک مالکیت ملک( طبق بند 5 نرخنامه الزامی که تمام مشاور املاک این 3 وظیفه انجام بدهند) و الزام حضور طرفین و امضاء و نحوه نگارش اقرار متنی طرفین در مدارک مالکیت و مای و هویتی است در میباشد در دادگاه و مراجع قضایی اعتبار مدارک عبارت اند.( گاهی یک اقرار مس تواند اعتبار سند رسمی و عادی رو هم زیر سوال ببرد و ابطال کند) 1- اقرار چه کتبی چه شفاهی 2- سند رسمی 3- قولنامه عادی و سایر اسناد 4 شاهد 5 درید بودن ملک 6- اماره و دلیل دیگر اجارنامه با کدرهگیری جهت وام ودیعه) (تسهیلات وام ودیعه مسکن تا پایان دی ماه تمدید شد است) ***مهم(( طبق قانون رعایت موارد زیر جهت ثبت قولنامه و اجاره نامه با کد رهگیری الزامی است .)) 1- حضور طرفین قرار داد در دفتر املاک ( فروشنده و خریدار ، موجر و مستاجر) جهت امضاء الزامی است. 2- اصل مدارک هویتی طرفین (کارت ملی و شناسنامه) به همراه کپی 3- اصل مدارک مالکیتی(سند و قولنامه خرید ملک) کپی جهت بایگانی مدارک الزامی. 4_تایید کدپستی ملک (اداره پست منطقه) @ زمان ثبت قولنامه و اجاره نامه با کد آنی کمتر از 1ساعت در حضور شما توسط خود مشاور املاک . ((املاک سعادت)) 09154924213 0513_2134316 مدیریت :مهندس ظفریاری املاک سعادت مشهد ارائه خدمات تخصصی و نوین املاک در مشهد 09154924213 مهندس ظفریاری آشنایی با الزام دریافت کد رهگیری در زمان عقد قرار داد (خرید ،فروش) و (اجارنامه) همانطور که می دانید در گذشته معاملات و قراردادهای ملکی به صورت دست نویس و پیش بنگاه ها و مشاوران املاک انجام می شد اما به دلیل اینکه دولت بتواند از لحاظ سطح قیمت ها و میزان معاملات آمارهای دقیقی از بازار مسکن بدست بیاورد در سال 1387 بخشنامه ای صادر کرد. که از سال 87 به بعد قراردادهای دست نویس دیگر فاقد اعتبار شد و قانون مشاوران املاک را از تنظیم قراردادهای دست نویس منع کرد. (( مشاورین املا ک مجاز که عضو اتحادیه املاک می باشند . باید کلیه قراردادها را در سایت ثبت معاملات واملاک کشور ثبت و بعد پرینت متن قرارداد راه به همراه کد رهگیری و هولوگرام مخصوص که به امضای طرفین قرار داد و دوشاهد رسید همراه با مهر و امضا متصدی مشاور املاک به طرفین ارائه دهد و گرنه تخلف صنفی شناخته میشوند معمولا مشتری می توانند به اتحادیه املاک شهر مربوط مراجعه کنند و شکایتی تنظیم کند در رابطه با موضوع عدم تحریر قرارداد سیستمی بعد اتحادیه املاک و کمیسیون بازرسی شکایت مشتری را سریعا پیگیری می کند در کوتاه ترین زمان ممکن ، در 2 حالت 1- اگر مشاور املاک داری مجوز باشد قرار داد را پرینتی تنظیم میکند و.. و رضایت مشتری حاصل و در صورت که املاک فاقد مجوز باشد اخطار ماده 27 در رابطه با پلمپ املاک غیر مجاز دریافت می کند.)) دریافت قولنامه با کد رهگیری چه مزیتی دارد؟ 1-قابلیت استعلام قولنامه شما از تمام کشور ( با کد ملی و کد رهگیری) 2-تضمین امنیت معامله شما ( عدم امکان دستکاری در متن قرار داد و…) 3-تنظیم و ثبت کامل متن قرار داد با توجه به اجباری بودن پر کردن ایتم های الف-مشخصات دقیق آدرس ملک مثل شهر، منطقه ثبتی ، بخش ثبتی ، پلاک اصلی ، پلاک فرعی ، کد پستی ملک ، ب-مشخصات دقیق طرفین قرار داد و… پ- درج قیمت و نحوه پرداخت توسط خریدار در چند مرحله و با تاریخ دقیق و درج شماره چک و…ت-درج تاریج ثبت قرار داد تاریخ تحویل و تاریخ تنظیم سند ملکث-اخذ 15 امضاء و اثر انگشت به جای 3 امضاء و اثر انگشت ،الزام حضور دو شاهد 4- بهترین وآسان ترین راه شناخت مشاورین املاک مجاز از طریق سایت ثبت معاملات واملاک کشور به آدرس http://www.iranamlaak.ir منو استعلام 1-کد رهگیری و کد ملی 2- از طریق ارسال کدملی # کد رهگیری به سامانه 110203001 مدارک لازم جهت ثبت قرار داد به صورت اینترنتی و دریافت کد رهگیری و هولگرام 1 – اصل مدارک هویتی کارت ملی هوشمند و شناسنامه ، کارت اقامت برای اتباع و…) 2 – اصل مدارک مالکیت (سند ، قولنامه ، بنچاق و.. وکالت نامه و گواهی انحثار و…) 3- تاییدیه کد پستی ملک مورد نظر(از اداره پست منطقه ، سایت http://www.post.ir ) 4- الزام حضور دو شاهد (هر طرف قرار داد یک نفر شاهد به همرا ه مدارک شناسایی) 5 -در صورت درخواست مشاوراملاک برگه کارشناسی ملک فنی و حقوقی (مبالغ بالا) 6- پر کردن فرم پیش نویس قرار داد با کد رهگیری در زمان حضور در دفتر املاک *حتما جهت دریافت کد رهگیری به املاک دارای مجوز و تخصص و دانش کافی در مورد تنظیم و ثبت قرار داد های مراجعه کنید ( مدت زمان تنظیم 1 ال 2 ساعت است) و قبل از تایید نهایی حتما پیش نویس کامپیوتری قرار داد رو یک با کامل مطالعه کنید . املاک سعادت مشهد ارائه خدمات تخصصی و نوین املاک در مشهد 09154924213 مهندس ظفریاری ثبت کلیه قرار داد های معاملاتی به صورت اینترنتی ((کد رهگیری و هولوگرام)) در سایت ثبت معاملات و املاک کشور به نشانی http://www.iranamlaak.ir

0
پاسخ
اکبری علیرضا ۲نبش
اکبری علیرضا

من کد رهگیری اجاره واسه وام تهران میخوام کسی که هست. داره وقت اخذ وام تموم میشه 09302360460

0
پاسخ
مهران ۲نبش
مهران

یه کاری میکنند که آخرش بن بسته! خودشونم میدونن که دارن چه غلطی میکنن!!

0
پاسخ
علی ۲نبش
علی

روی پاکت قرارداد اجاره خانه ما نوشته با ارئه کد رهگیری، اما در اجاره نامه خبری ازش نیست.

0
پاسخ
مهدی اواره ۲نبش
مهدی اواره

گرفتن کد رهگیری یعنی پول الکی گرفتن اخرش هم کد رهگیری در کار نیست.

0
پاسخ
سید مهدی میرعرب ۲نبش
سید مهدی میرعرب

مگر این جوری نیست که کد رهگیری رو مشاورین املاک موظفند حین قرارداد به مستاجر بدن؟ هیچ مشاور املاکی این کار و نمیکنه، به دلیل ارزش افزوده ای که ازشون میگیرن. الان یه وام مستاجری جور شده، به خاطر کد رهگیری بنگاهی میگه باید 4 میلیون بپردازی تا کد رهگیری بهت بدیم. ما اگه 4 میلیون داشتیم که نمیرفتیم وام بگیریم!

1
پاسخ
کاربر میهمان ۲نبش
کاربر میهمان

4 میلیوووون؟؟ دادا ما صد هزار تومن میگیریم، همونو هم نمیدن قربونت. واسۀ کدوم شهری دادا؟؟

0
کاربر میهمان ۲نبش
کاربر میهمان

شما میتونید برید اتحادیه املاک شهرتون و ازشون شکایت کنید. بگید که کد رهگیری نمیگیرن و درخواست پول زیاد دارن. مطمعن باشید جواب میگیرید اینجوری.

0
فرزاد علیزاده ۲نبش
فرزاد علیزاده

سلام دوست عزیز، این مبلغی که فرمودین اصلا همچین چیزی امکان نداره، من خودم مشاور املاک دارم و کد رهگیری میزنم و هزینه ای که میگیرم از مشتری کاملا توافقیه یعنی تا حالا سیصد هزار تومان بیشتر نگرفتم واسه اجاره نامه و دریافت وام.

0
تهران شهریار ۲نبش
تهران شهریار

خجالت بکشید!!! بعدا میگن چرا جوانان ازدواج نمیکنند و ‌اونایی هم که کردن چرا بچه دار نمیشوند! آخه با کدوم توانایی لعنتیا!؟ به خاطر کد رهگیری الاف شدم. 15تومان وام میخوان بدن، اونم با کلی مصیبت. نخواستیم! خدا ازتون نگذره!

1
پاسخ
کاربر مهمان ۲نبش
کاربر مهمان

سلام. هزار نفر هم بگیم کد رهگیری رو بردارین، کسی گوش نمیکنه. همه شماها سرکارین مثل من! خدا حقشونو انشاا... میده. هچ ظلمی پایدار نمیمونه!

0
پاسخ
سلام، من مشاور املاک سعید هستم. ۲نبش
سلام، من مشاور املاک سعید هستم.

واقع در خیابان زینبیه 8 متری لاله. به مشاوراملاک سعید مراجعه تا کد رهگیری با هزینه 300000 تومان درج نماییم. شماره تماس 09133061169

0
پاسخ
بابک یوسف‌زاده ۲نبش
بابک یوسف‌زاده

تا کی مهلت داره؟

2
پاسخ
نظر شما چیه؟ ۲نبش نظر شما چیه؟
اشتراک گذاری مطلب در تویتر ۲نبش اشتراک گذاری مطلب در واتساپ ۲نبش اشتراک گذاری مطلب در تلگرام ۲نبش

میخوای «اشتراک رایگان» داشته باشی و مقاله‌ی بعدی‌مون رو واسه‌ت بفرستیم؟