یاخچی آباد تهران

یاخچی آباد تهران

یاخچی آباد یکی از محلاتی است که در جنوب تهران قرار دارد ولی با این حال می‌توانیم بگوییم که امکاناتی در این محله به کار گرفته شده تا ساکنان از هر جهت در رفاه و امنیت باشند.محله‌ی یاخچی آباد تهران یکی ا...  

حمل‌و‌نقل عمومیمعمولی
بافت فرهنگیمعمولی
امکانات رفاهیمعمولی
میزان ترافیکمعمولی

نقشه‌ یاخچی آباد تهران

محله‌ی یاخچی آباد از شمال به نازی آباد، از جنوب به بزرگراه آزادگان، از غرب به بزرگراه شهید تندگویان و از شرق به بزرگراه رجایی منتهی می شود.

کارشناس‌های املاک یاخچی آباد تهران

لینک‌های مرتبط

یاخچی آباد یکی از محلاتی است که در جنوب تهران قرار دارد ولی با این حال می‌توانیم بگوییم که امکاناتی در این محله به کار گرفته شده تا ساکنان از هر جهت در رفاه و امنیت باشند.

محله‌ی یاخچی آباد تهران یکی از محلات پایین شهر است که به نظام آباد و خانی آباد نزدیک است. یاخچی آباد در منطقه 16 تهران واقع شده است و به محله نازی آباد و خانی آباد نزدیک است و در این محله، آذری زبان‌ها و افغان‌ها بیش‌ترین تمرکز را دارند.

در محله‌ی یاخچی آباد تهران مکان‌های دیدنی برای تفریح و استراحت ساکنین این محله در نظر گرفته شده است.


خیابان‌های محله یاخچی آباد تهران

هرمحله‌ای خیابان‌هایی دارد که برای دسترسی و داشتن امکانات و موقعیتشان مهم اند. از مهم‌ترین خیابان‌های یاخچی آباد تهران به خیابان میثاق، دانشگاه، بهمنیار، گودرزی و دانش می‌توان اشاره کرد. شما در صورتی که نسبت به خرید ملک یا حتی فروش واحد آپارتمانی خود در این محله تمایل داشته باشید می‌توانید از مشاورین ملکی 2 نبش کمک بگیرید تا خرید مناسبی را داشته باشید.

قیمت

واحدهای آپارتمانی خیل خوش نقشه و خوبی در این محله وجود دارد. خرید و فروش واحد آپارتمانی در یاخچی آباد اکثرا توافقی است. قیمت خرید خانه درمحله‌ی یاغچی آباد به گونه‌ای است که شما می‌توانید براساس بودجه‌ای که در اختیار دارید و به کمک مشاورین ملکی 2 نبش، بهترین خرید را رقم بزنید.

دسترسی

ایستگاه‌های مترو و اتوبوس فراوانی در خیابان‌های یاخچی آباد وجود دارد که دسترسی به هر نقطه از این محله را آسان کرده است. ایستگاه‌ اتوبوس فرهنگیان و ایستگاه‌های مترو علی آباد، خزانه و وجود بزرگراه‌های فراوان نیز به سهولت رفت و آمد و دسترسی در این منطقه منجر شده است.

امکانات

مدارسی که در این منطقه قرار دارند موجب شده که والدین بتوانند از هر جهت به راحتی فرزندان خود را در مدارس این محله با خیال راحت ثبت نام کنند. دبیرستان‌هایی مثل دبیرستان شمس، مطهره شاهد، نمونه دولتی و مدرسه ابتدایی تشیع در یاخچی آباد قرار گرفته است. از لحاظ امکانات درمانی نیز می‌توان گفت که بیمارستان‌ها و مراکز درمانی‌ که در منطقه تاسیس شده اند، باعث دسترسی بهتر اهالی به خدمات درمانی می‌شود. مثل مراکز درمانی مثل بیمارستان مفرح و درمانگاه‌ها و داروخانه‌هایی مانند داروخانه‌ی یاخچی آباد، بامداد، بهاره معینی، دکتر قاضی در یاخچی آباد وجود دارد. ولی ساکنین یاخچی آباد خواستار افزایش تعداد بیمارستان و مراکز درمانی هستند. همچنین در یاخچی آباد مجموعه‌های ورزشی یادآوران و سالن ژیمناستیک، استخر، سونا و مجموعه ورزشی شهید قیانوردی نیز وجود دارد. برای ساکنین محله‌ی یاخچی آباد این امکانات فراهم شده است تا در راحتی و آرامش کامل زندگی کنند و به هر موردی که نیاز داشتند، به راحتی دسترسی داشته باشند. اما در این محله خیلی از امکاناتی که ساکنین نیازمند آن هستند، وجود ندارد. مثل پمپ بنزین و تمام مناطق پر از ساختمان‌ها و سازه‌های فراوانی است.

طبیعت گردی

از جمله‌ی مکان‌های دیدنی این محله می‌توان به پردیس سینمایی کیان، شهربازی بعثت، سینما تئاتر بهاران، پردیس سینمایی رازی و مجموعه‌ی سينمايی استاد شهريار، پرديس سينمايي كيان اشاره کرد. زمین‌های ورزشی نیز در یاخچی آباد به وفور دیده می‌شود که هر کدام امکانات زیادی را در خود جای داده اند مثل زمین ورزشی شهدای هویزه، زمین ورزشی یاس، شهید مطهری، شهدای گمنام، سالن ورزشی شهربانو، مجموعه ورزشی شهید کافی، مجموعه ورزشی دهداری، مجموعه ورزشی امام علی و مجموعه ورزشی الزهراء 11 را نام برد. همچنین زمین اسکیت بوستان رازی و کارتینگ مجموعه ورزشی شهربانو در محله‌ی یاخچی آباد تهران برایی ساکنین در نظر گرفته شده است. درمحله‌ی یاخچی آباد بوستان‌هایی مثل بوستان شقايق، بوستان بهشت، بوستان یاس، بوستان شهرک فرهنگیان وجود دارد که به نوبه‌ی خود به تلطیف آب و هوای این منطقه کمک می‌کند. اما اکثر ساکنین این محله از کمبود تعداد پارک‌هایش معترض هستند. لازم به ذکر است که تردد ماشین‌ها باعث آلودگی هوای این منطقه می‌شود و آلودگی و شلوغی بیداد می‌کند.

نظرات کاربران دربارهٔ یاخچی آباد

3٫1
26 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
معمولی
بافت فرهنگی
معمولی
امکانات رفاهی
معمولی
میزان ترافیک
معمولی

تجربیات شما درباره محله یاخچی آباد تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف یاخچی آباد

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.