لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله یاخچی آباد تهران

یاخچی آباد یکی از محلاتی است که در جنوب تهران قرار دارد ولی با این حال می‌توانیم بگوییم که امکاناتی در این محله به کار گرفته شده تا ساکنان از هر جهت در رفاه و امنیت باشند.

محله‌ی یاخچی آباد تهران یکی از محلات پایین شهر است که به نظام آباد و خانی آباد نزدیک است. یاخچی آباد در منطقه 16 تهران واقع شده است و به محله نازی آباد و خانی آباد نزدیک است و در این محله، آذری زبان‌ها و افغان‌ها بیش‌ترین تمرکز را دارند.

در محله‌ی یاخچی آباد تهران مکان‌های دیدنی برای تفریح و استراحت ساکنین این محله در نظر گرفته شده است.


خیابان‌های محله یاخچی آباد تهران

هرمحله‌ای خیابان‌هایی دارد که برای دسترسی و داشتن امکانات و موقعیتشان مهم اند. از مهم‌ترین خیابان‌های یاخچی آباد تهران به خیابان میثاق، دانشگاه، بهمنیار، گودرزی و دانش می‌توان اشاره کرد. شما در صورتی که نسبت به خرید ملک یا حتی فروش واحد آپارتمانی خود در این محله تمایل داشته باشید می‌توانید از مشاورین ملکی 2 نبش کمک بگیرید تا خرید مناسبی را داشته باشید.

محله یاخچی آباد تهران ۲نبش

وضعیت بازار مسکن در محله یاخچی آباد

واحدهای آپارتمانی خیل خوش نقشه و خوبی در این محله وجود دارد. خرید و فروش واحد آپارتمانی در یاخچی آباد اکثرا توافقی است. قیمت خرید خانه درمحله‌ی یاغچی آباد به گونه‌ای است که شما می‌توانید براساس بودجه‌ای که در اختیار دارید و به کمک مشاورین ملکی 2 نبش، بهترین خرید را رقم بزنید.

نقشه‌ یاخچی آباد تهران

محله‌ی یاخچی آباد از شمال به نازی آباد، از جنوب به بزرگراه آزادگان، از غرب به بزرگراه شهید تندگویان و از شرق به بزرگراه رجایی منتهی می شود.

دسترسی

ایستگاه‌های مترو و اتوبوس فراوانی در خیابان‌های یاخچی آباد وجود دارد که دسترسی به هر نقطه از این محله را آسان کرده است. ایستگاه‌ اتوبوس فرهنگیان و ایستگاه‌های مترو علی آباد، خزانه و وجود بزرگراه‌های فراوان نیز به سهولت رفت و آمد و دسترسی در این منطقه منجر شده است.

امکانات

مدارسی که در این منطقه قرار دارند موجب شده که والدین بتوانند از هر جهت به راحتی فرزندان خود را در مدارس این محله با خیال راحت ثبت نام کنند. دبیرستان‌هایی مثل دبیرستان شمس، مطهره شاهد، نمونه دولتی و مدرسه ابتدایی تشیع در یاخچی آباد قرار گرفته است. از لحاظ امکانات درمانی نیز می‌توان گفت که بیمارستان‌ها و مراکز درمانی‌ که در منطقه تاسیس شده اند، باعث دسترسی بهتر اهالی به خدمات درمانی می‌شود. مثل مراکز درمانی مثل بیمارستان مفرح و درمانگاه‌ها و داروخانه‌هایی مانند داروخانه‌ی یاخچی آباد، بامداد، بهاره معینی، دکتر قاضی در یاخچی آباد وجود دارد. ولی ساکنین یاخچی آباد خواستار افزایش تعداد بیمارستان و مراکز درمانی هستند. همچنین در یاخچی آباد مجموعه‌های ورزشی یادآوران و سالن ژیمناستیک، استخر، سونا و مجموعه ورزشی شهید قیانوردی نیز وجود دارد. برای ساکنین محله‌ی یاخچی آباد این امکانات فراهم شده است تا در راحتی و آرامش کامل زندگی کنند و به هر موردی که نیاز داشتند، به راحتی دسترسی داشته باشند. اما در این محله خیلی از امکاناتی که ساکنین نیازمند آن هستند، وجود ندارد. مثل پمپ بنزین و تمام مناطق پر از ساختمان‌ها و سازه‌های فراوانی است.

مکان‌های دیدنی

از جمله‌ی مکان‌های دیدنی این محله می‌توان به پردیس سینمایی کیان، شهربازی بعثت، سینما تئاتر بهاران، پردیس سینمایی رازی و مجموعه‌ی سينمايی استاد شهريار، پرديس سينمايي كيان اشاره کرد. زمین‌های ورزشی نیز در یاخچی آباد به وفور دیده می‌شود که هر کدام امکانات زیادی را در خود جای داده اند مثل زمین ورزشی شهدای هویزه، زمین ورزشی یاس، شهید مطهری، شهدای گمنام، سالن ورزشی شهربانو، مجموعه ورزشی شهید کافی، مجموعه ورزشی دهداری، مجموعه ورزشی امام علی و مجموعه ورزشی الزهراء 11 را نام برد. همچنین زمین اسکیت بوستان رازی و کارتینگ مجموعه ورزشی شهربانو در محله‌ی یاخچی آباد تهران برایی ساکنین در نظر گرفته شده است. درمحله‌ی یاخچی آباد بوستان‌هایی مثل بوستان شقايق، بوستان بهشت، بوستان یاس، بوستان شهرک فرهنگیان وجود دارد که به نوبه‌ی خود به تلطیف آب و هوای این منطقه کمک می‌کند. اما اکثر ساکنین این محله از کمبود تعداد پارک‌هایش معترض هستند. لازم به ذکر است که تردد ماشین‌ها باعث آلودگی هوای این منطقه می‌شود و آلودگی و شلوغی بیداد می‌کند.

کارشناس‌های املاک یاخچی آباد تهران

نظرات کاربران

امتیاز محله یاخچی آباد تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  راحت
 • بافت فرهنگی
  معمولی
 • امکانات رفاهی
  معمولی
 • میزان ترافیک
  معمولی

تجربیات شما درباره محله یاخچی آباد تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله یاخچی آباد تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

ازادی ۲نبش
ازادی در این محله زندگی کرده
26 دی 99

بنده هم واقعا به دلیل گرونی مسکن از شرق تهران متاسفانه اومدم اینجا. الان 9 ماهه که ساکن یاغچی آباد شدم و هنوز نتونستم با این محل کنار بیام. فوق داغون از نظر فرهنگی، طوری که تنها بیرون رفتن خیلی سخته چون من خانومم.

حمید احمدی ۲نبش
حمید احمدی در این محله زندگی کرده
12 شهریور 99

باید بگم که تو این منطقه بیمارستان مفرح وجود داره، فضای سبز برای بچه ها هم هست. سمت وصال نمیدونم چرا انقدر دوستان بد تعریف کردن. از لحاظ فرهنگی درسته، سطح پایین هستن و اکثرا بومی اینجان. من خودم فارس هستم، جایی هم که زندگی میکنم محله‌ی آرومی داره، دسترسی های معمولی داره و فروشگاه خواربار و غیره.

سعید عبدی ۲نبش
سعید عبدی
29 تیر 99

من چند سال توی این محله بودم. واقعا محله خوبی برای زندگی نیست. جوان ها که هنوز توی فاز دعوا و لات بازی هستن و فرهنگ بعضی از مردمشون پایین هست. خیلی هم دزد داره این محله و ماشین ها در امان نیستن. این محله مثل یه جزیره میمونه که بالاش نازی آباده و با هم زمین تا آسمون فرق دارن. برای زندگی شهرک وصال که جنوب یاخچی آباده، مناسب تره.

مهدی پهلوانی ۲نبش
مهدی پهلوانی در این محله زندگی کرده
05 خرداد 99

محله ای قدیمی با مدارس زیاد. شهرداری توجه نداره دو خیابان اصلی داره و کلی کوچه ب اساختمان فرسوده، شهرداری نظارت نداره فضای سبز ،داره ولی توجه نمیشه بهش. درختان شته زده و شاخه ها هرس نشده و رسیدگی ضعیف است. کلانتری نداره، معتادین در بیشتر ساعات در کوچه، پارک، سرسطل زباله سرگردانند. یکی ازشهرکهای اپارتمان نشینه، در شهرک وصال خیابانها روشنایی نداره، اگر باشه لای شاخ برگ درختان گم شده. خیابانها خرابه، فرهنگ بدی دراینجا حاکم است. دزدی بیداد میکند. محله قدیمی‌ مسجد کم داره، در ماه محرم. هرچند کوچه یک تکیه زده و جای پارک ماشینها رو گرفته. من‌ مستاجرم، اگر پول کافی پیداکنم ازاین محل میرم.

کاربر مهمان ۲نبش
کاربر مهمان
14 بهمن 99

همه جا خوب و بد داره ولی از نظر من شما خودت شدیدا بی فرهنگی که همه رو یکی میدونی.

علی کریمی ۲نبش
علی کریمی در این محله زندگی کرده
13 آبان 98

برخلاف قدمتی که داره اصلا بهش توجه نشده

سیدرسول حسینی ۲نبش
سیدرسول حسینی در این محله زندگی کرده
02 خرداد 98

یاخچی‌آباد محله بسیار قدیمی بود ولی هیچ پیشرفتی تاکنون نداشته و هیچ امکانات رفاهی نداشته. بجای داشتن یک پمپ بنزین و یا پارک فقط و فقط خانه‌سازی شده.

مریم کریمی ۲نبش
مریم کریمی در این محله زندگی کرده
02 خرداد 98

نقاط ضعف

 • کوچه پورعبدالله محل تجمع معتادین و ارازل اوباش
 • فاقد یک بیمارستان
کاربر مهمان ۲نبش
کاربر مهمان
13 آذر 99

شما میتونی کوچه پورعبدالله نری. میتونی کلا جمع کنی از محله بری، اینجوری بهتره!

ولی نوروزی ۲نبش
ولی نوروزی
02 خرداد 98

نقاط ضعف

 • فاقد یک پمپ بنزین
 • فاقد پارک
 • فاقد داروخانه و درمانگاه شبانه‌روزی
مهدی افشار ۲نبش
مهدی افشار
31 اردیبهشت 98

یاخجی‌آباد بسیار محله شلوغی است. روستاییان طایفه شاهسون ترک هم هستند و بسیار بی‌فرهنگ. محله یاخچی‌آباد را طی 5 سال شلوغ کرده‌اند.

سحرحسینی ۲نبش
سحرحسینی در این محله زندگی کرده
31 اردیبهشت 98

نقاط ضعف

 • فاقد یک داروخانه
 • فاقد درمانگاه شبانه‌روزی
 • فاقد یک پارک است و بچه‌ها جایی برای بازی ندارند.

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید