مینی سیتی تهران

مینی سیتی تهران

محله مینی سیتی در منطقه یک شهرداری تهران وشهرستان شمیرانات قرار دارد. این منطقه یکی از خوش آب و هواترین مناطق تهران است که به دلیل مجاورت با رشته کوه البرز زمستان های سردتری نسبت به سایر مناطق تهران...  

حمل‌و‌نقل عمومیمعمولی
بافت فرهنگیمعمولی
امکانات رفاهیمعمولی
میزان ترافیکمعمولی

نقشه‌ مینی سیتی تهران

مینی سیتی در شمال به دامنه های جنوبی رشته کوه البرز منتهی می شود. از جنوب به اراضی ازگل و لویزان، از غرب به اقدسیه ولواسانات و از شرق به سوهانک محدود می شود.

کارشناس‌های املاک مینی سیتی تهران

لینک‌های مرتبط

محله مینی سیتی در منطقه یک شهرداری تهران وشهرستان شمیرانات قرار دارد. این منطقه یکی از خوش آب و هواترین مناطق تهران است که به دلیل مجاورت با رشته کوه البرز زمستان های سردتری نسبت به سایر مناطق تهران دارد. منطقه مینی سیتی تهران از جنوب به اراضی لویزان و ازگل محدود شده است، از شرق در مجاورت سوهانک  قرار گرفته و از غرب به اقدسیه و لواسانات می رسد. این محله شامل شهرک های قائم، محلاتی، نفت، کوثر، لاله، دانشگاه، صدف، آتی ساز و یاس است. منطقه مینی سیتی پس از انقلاب به سپاه و ارتش واگذار شد. به همین دلیل حدود 80 درصد محله مینی سیتی بلوک های مسکونی است که اکثر ساکنان آن افراد نظامی و ارتشی هستند. جالب است بدانید که اولین شهربازی تهران به نام مینی سیتی در این منطقه احداث شده بود و محله مینی سیتی نام خود را از این شهربازی گرفته است. این شهربازی به منظور احداث مترو در منطقه مینی سیتی  چند سال پیش تخریب شد.

قیمت

مینی سیتی در شمال تهران قرار دارد. بنابرین قیمت خانه ها در این منطقه به نسبت جنوب و مرکز تهران بالاتر است. البته آب و هوای خوب این محله نیز از دلایل قیمت بالاتر آن است.

دسترسی

خط 3 مترو تهران در این منطقه ایستگاه دارد؛ از طریق ایستگاه قائم می توانید به سایر نقاط تهران دسترسی داشته باشید. بزرگراه ارتش و بزرگراه امام علی نیز دسترسی مناسبی برای خودروها به سایر نقاط تهران ایجاد کرده اند.

امکانات

آموزشگاه و مدارس مینی سیتی : مدرسه ابتدایی پسرانه شهید فولادی (دولتی) ، مدرسه ابتدایی پسرانه شهید تیموری ، مدرسه متوسط دوره اول نور قایم دخترانه (دولتی) ، ساختمان مرکزی دانشگاه پیام نور ، آموزشگاه زبان شکوه - مراکز ورزشی محله مینی سیتی : باشگاه ورزشی آتش نشانی ، باشگاه فوتبال ساینا ، ورزشگاه سرداران شهید ، مجموعه ورزشی قایم - مراکز درمانی منطقه مینی سیتی : بیمارستان محک ، درمانگاه قایم - مساجد و مراکز دینی مینی سیتی : مسجد و حسینیه امام خمینی ، مسجد حضرت ولی عصر ، مسجد امیر المومنین ، مسجد المهدی ، مسجد پیامبر اعظم - بانک ها و ادارات مینی سیتی تهران : بانک پارسیان ، بانک صادرات ، بانک انصار ، بانک پاسارگاد ،بانک کشاورزی ، سازمان جنگل ها و مراتع آبخیز

طبیعت گردی

بوستان های محله مینی سیتی تهران : پارک کنگان ، بوستان نفت ، پارک مریم ، بوستان افتاب مراکز تجاری منطقه مینی سیتی تهران : مجتمع تجاری ستا سنتر ، مرکز خرید مهتاب ، پاساژ زیتون ، مرکز خرید لاله ، پاساژ تخصصی بانوان یاس ، امپریوم

نظرات کاربران دربارهٔ مینی سیتی

3٫1
32 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
معمولی
بافت فرهنگی
معمولی
امکانات رفاهی
معمولی
میزان ترافیک
معمولی

تجربیات شما درباره محله مینی سیتی تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف مینی سیتی

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.