لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

منطقه 7 تهران

در رابطه با معرفی منطقه 7 تهران باید گفت منطقه 7 یکی از مناطق 22 گانه این کلان شهر است که می توان گفت در مرکز این استان قرار گرفته است. از مشخصات این منطقه باید گفت این منطقه دارای 16 محله است که درون 5 ناحیه در این منطقه قرار گرفته است. وسعت این منطقه در حدود 15.000.000 متر مربع می باشد. این منطقه با مناطق 3 و 4 از شمال، از شرق با منطقه 8، از غرب با منطقه 6، و از قسمت جنوبی با مناطق 12 و 13 همسایگی دارد. 

آب‌وهوای منطقه 7 تهران

در مورد آب و هوای تهران باید گفت با توجه به وسعتی که این شهر دارد، می توان آب و هوای آن را به دو قسمت تقسیم بندی نمود. به طور کلی تهران دارای آب و هوای نیمه خشک است که شمال آن اما خنک تر و دارای آب و هوای سردتری (در حدود 2 تا 3 درجه ) نسبت به دیگر مناطق است. دلیل آن نیز قرار گرفتن در ارتفاعی بالاتر، وجود باغ های بیشتر و کم بودن فعالیت های صنعتی در این منطقه نسبت به قسمت های دیگر شهر تهران است. در مورد بارندگی در تهران باید گفت که اسفند با بیشترین بارندگی و شهریور با کمترین بارش، هر کدام رتبه های اول را دارند. میانگین بیشترین دما در این شهر 20 درجه سانتیگراد و میانگین کمترین دما 10 درجه سانتیگراد می باشد. با توجه به این توضیحات، می توان منطقه 7 را جزو مناطق شمالی تهران دسته بندی نمود که آب و هوای خنک تری نسبت به سایر مناطق جنوبی و غربی تهران دارد.

جمعیت منطقه 7 تهران

طبق سرشماری که در سال 95 انجام شده است، جمعیت منطقه 7 تهران در حدود 312.194.000 نفر می باشد.

پارک‌های منطقه 7 تهران

پارک قیطریه

پارک اندیشه

پارک نامجو

پارک قنبرزاده

پارک مریم

پارک افرا

پارک طالقانی

پارک شهدای صباغچی

پارک مادر

پارک درختی

پارک شریعت

پارک آزادگان

بوستان رسالت

پارک معلم

پارک پرنیان

مراکز خرید منطقه 7 تهران

فروشگاه یاس

تیراژه

زعفرانیه

اندیشه

بهار

نگین

زمرد

روشن

مراکز درمانی منطقه 7 تهران

ارتش 502

آراد

امام سجاد ناجا

ایرانشهر

بهرامی

امام حسین

خانواده ارتش

پاسارگاد

مادران

مهراد

مدارس منطقه 7 تهران

1 آینده سازان برتر

2 احسان نیک

3 22 بهمن

4 البرز پایدار

5 امام سجاد

6 امام صادق

7 امام هادی

8 امام موسی صدر

9 اندیشه

10 توحید

11 سرای دانش

12 تقوی

13 زینب

14 الزهرا

15 صالح

16 معصومیه

17 شهید رجایی

18 نجم الزهرا

سینما‌های منطقه 7 تهران

تیراژه 2

سروش

صحرا

پایتخت

مجموعه فرهنگی و هنری تهران

نظرات کاربران

امتیاز منطقه 7 تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  راحت
 • بافت فرهنگی
  معمولی
 • امکانات رفاهی
  معمولی
 • میزان ترافیک
  معمولی

تجربیات شما درباره منطقه 7 تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این منطقه هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این منطقه زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این منطقه ثبت میشه.

نظر شما درباره منطقه 7 تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

کاربر 2نبش ۲نبش
کاربر 2نبش در این منطقه زندگی کرده
18 مهر 1400

ترافیک زیاد

حسام کرمی ۲نبش
حسام کرمی
24 تیر 1400

در مسیر بی آرتی آزادی به تهرانپارس در ایستگاه فرودگاه، فروشندگان مواد مخدر آزادانه مشغول فروش مواد هستند و مسوول ایستگاه اتوبوس هم کاری به کارشان ندارد.

علوی ۲نبش
علوی در این منطقه زندگی کرده
18 اردیبهشت 1400

من ساکن استاد حسن بنا و حاجی پورهستم. اصلا در استاد حسن بنا اصلا شهرداری برای جمع آوری دست فروش‌های وانتی هیچ اقدام نمیکنه. در خیابان حاجی پور اتوبوس‌ها پارک میکنه و باعث تنگ شدن خیابان و تصادف میشه که راهنمایی اصلا رسیدگی نمیکنه. در مورد امنیت دزدها تو روز روشن میان تابلو برق قطعاتش را میدزدن که باعث قطعی برق و دزدی اموال مردم و مصرف مواد در کوچه ها داخل خودرو که 110 اصلا رسیدگی نمیکنه. کلا مجیدیه جنوبی و محدودشو ول کردن.

محمد شیروانی ۲نبش
محمد شیروانی
18 بهمن 1399

سلام. خواهشمند است نسبت به ایجاد میدان یا مرکز تره بار دولتی در محدوده شرق خ طالقانی و اطراف میدان طالقانی تا میدان سپاه و اطراف آن اقدام عاجل بفرمایید عدم دسترسی و نیاز شدید و مبرم این منطقه به میوه و تره بار مشهود میباشد در این حوالی یکی دو تا میوه فروشی است که قیمت های آنان سرسام آور است لطفآ ضمن بررسی دستور لازم صادر فرموده تا از دعای مردم و اجر الهی بهرمند گردید.

محمود روزبهانی ۲نبش
محمود روزبهانی در این منطقه زندگی کرده
07 بهمن 1399

بسیار خوب!

مریم قربانعلی ۲نبش
مریم قربانعلی در این منطقه زندگی کرده
30 مهر 1399

معتاد زیاد داره.

عباس آباد

این محله در دو منطقه 7 و 6 قرار دارد. از خیابان های مهم این محله می توان به سهروردی، نیلوفر و آپادانا اشاره نمود. مهمترین بناها در این منطقه کتابخانه ملی ایرانیان، موزه بانک ملی و استانداری تهران است.

حشمتیه

این محله از سال 1330 حیات خود را آغاز کرد و از سال 1350 به شکل امروزی خود درآمد. این محله به میدان سبلان در شمال، خیابان شاه مرادی در جنوب، بزرگراه صیاد شیرازی در غرب و بزرگراه امام علی در شرق محدود می شود.

نظام آباد

این محله از محلات اصلی در این منطقه است که بخشی از آن نیز در منطقه 8 قرار دارد. علت نامگذاری نظام آباد به این نام، مستقر شدن نظامیان ارتش در زمان شاهنشاهی بود. از مراکز مهم فرهنگی در این محله می توان به سینما شاهد، پارک فدک و باشگاه رسالت اشاره نمود.

سید خندان

این محله را می توان فرهنگی ترین محله منطقه 7 نام نهاد که از قدیمی ترین محلات این منطقه به شمار می آید. شهرت اصلی این محله به دسترسی آن به مراکز فرهنگی و تفریحی است که می توان از این مراکز به فرهنگسرای ارسباران اشاره نمود.

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید