لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

منطقه 4 تهران

منطقه 4 در شمال شرقی تهران قرار دارد و شرقی‌ترین محله تهران است. منطقه 4 تهران از جنوب به با مرز خیابان رسالت با مناطق 7و8 و در محدوده خیابان دماوند با منطقه 13 از غرب به در حدود خیابان لنگری با منطقه ١ ودر پاسداران با منطقه ٣ از شرق به به حریم منطقه ٤ محدود میشود. بدین ترتیب منطقه ٤ با مناطق ١ ، ٣ ، ٧ ، ٨ و ١٣ دارای بدنه مشترك و همجوار است و از شمال به به خط ١٨٠٠ و حریم منطقه١ منتهی می‌شود.


مساحت این منطقه از تهران ٦١٢٨٨٣٦٧ کیلومتر مربع می‌باشد و دارای 20 محله است.

جمعیت منطقه 4 تهران

منطقه چهار تهران بیش از 803.000 نفر جمعیت دارد که این تعداد جمعیت باعث تشکیل 230.000 خانوار می‌شود که از این تعداد 413.000 نفر مرد و 390.000 نفر زن هستند. منطقه ۴ به عنوان یکی از پرجمعیت‌ترین، وسیع‌ترین، مهاجرپذیرترین، پرساخت و سازترین مناطق تهران شناخته شده است.

پارک‌های منطقه 4 تهران

پارک ساحل

پارک سپه شهر

پارک شادی

پارک فلاح

بوستان جنگلی شبان

پارک یاس

پارک لویزان

پارک پلیس

مراکز خرید منطقه 4 تهران

مرکز خرید دنیای نور

مرکز خرید هروی سنتر

مرکز خرید الماس هروی

مرکز خرید تیسفون

مرکز خرید نگین شرق

مراکز درمانی منطقه 4 تهران

بیمارستان تهرانپارس

بیمارستان الغدیر

درمانگاه تخصصی شمیران نو

درمانگاه تخصصی شیان

درمانگاه مهر تهرانپارس

درمانگاه مادران

مدارس منطقه 4 تهران

56 پیش دبستانی پسرانه

59 پیش دبستانی دخترانه

85 دبستان پسرانه

59 دبستان دخترانه

57 متوسطه دوره اول پسرانه

56 متوسط دوره اول دخترانه

54 متوسط دوره دوم پسرانه

55 متوسط دوره دوم دخترانه

9 هنرستان فنی پسرانه

3 هنرستان فنی دخترانه

14 هنرستان کاردانش پسرانه

9 هنرستان کاردانش دخترانه

سینما‌های منطقه 4 تهران

سینما فرهنگسرای اشراق

سینما پردیس هروی سنتر

نظرات کاربران

امتیاز منطقه 4 تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  راحت
 • بافت فرهنگی
  خوب
 • امکانات رفاهی
  زیاد
 • میزان ترافیک
  سبک

تجربیات شما درباره منطقه 4 تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این منطقه هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این منطقه زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این منطقه ثبت میشه.

نظر شما درباره منطقه 4 تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

عباس وهاب ۲نبش
عباس وهاب
21 آذر 1399

من با خانمم روز 4 شنبه نوزدهم، عصر از پله برقی سمت شرقی میدان رسالت به طرف پایین میرفتیم. دستگیره های پله برقی خراب بود و حرکت نمیکرد. خانم من به محض اینکه سوار پله برقی شد و دستگیره رو گرفت، به پشت به زمین خورد و چون دستگیره ها خراب بود هر چه تلاش کردیم نتوانست بلند شود و در آخر مانتو او لای پله برقی گیر کرد. من به زور توانستم مانتو او را از تنش درآورم و پله برقی مانتو او را داخل کشید. بسیار خطرناک بود. خواهش میکنم اگر پله برقی اشگال دارد، آن را روشن نکنید. چون اگر به جای خانم من یک زن تنها و مسن بود، باعث خفگی و مرگ او میشد، خواهش میکنم رسیدگی کنید.

کاربر مهمان ۲نبش
کاربر مهمان
11 اسفند 1399

این کار قطعا جرمه و در صورت برخورد قضایی مقصر حادثه علاوه بر کیفر مکلف به پرداخت خسارت هم خواهد شد.

محله تهرانپارس تهران

محله تهرانپارس تهران در منطقه 4 و 8 شهرداری تهران قرار دارد. محله تهرانپارس تهران به دو بخش تهرانپارس غربی و شرقی تقسیم می شود که مرز جداکننده این دو بلوار پروین است و در مجموع محله ای بزرگ در شرق تهران است. بلوار اصلی تهرانپارس در گذشته آرش تیرانداز نام داشته که امروزه به آیت الله خوشوقت تغییر یافته است. تهرانپارس دارای چهار فلکه اصلی می باشد که در امتداد خیابان تیرانداز خیابان اصلی این منطقه می باشد. البته لازم است بگوییم که فلکه دوم و چهارم امروزه تبدیل به چهارراه شده اند گرچه هنوز با همان نام قبلی شان خوانده می شوند.

تهرانپارس شرقی 

تهرانپارس شرقی از شرق به خیابان سلطانی و محله‌ی اتحاد و از غرب به خیابان یا همان بلوار شاهد متصل می‌شود. تهرانپارس شرقی ار تهرانپارس غربی کوچکتر است. مزیت بزرگ تهرانپارس شرقی آرامش و ترافیک کمتر نسبت به تهرانپارس غربی است. که همین مسئله تهرانپارس شرقی را برای سکونت جذاب کرده است.

تهرانپارس غربی

تهرانپارس غربی از غرب به بزرگراه باقری و از شرق به بلوار یا همان خیابان شاهد منتهی است. مزیت تهرانپارس غربی وجود امکانات رفاهی بیشتر است. مراکز خرید، رستوران ها و بانک های بیشتری در دسترس عموم قرار دارد. آلودگی صوتی تهرانپارس غربی نسبتا زیاد است. 4 فلکه اصلی تهرانپارس که در امتداد خیابان تیرانداز قرار دارند نیز در تهرانپارس غربی قرار دارند.

محله پاسداران تهران

محله پاسداران تهران در شمال شرقی تهران قرار دارد. خیابان اصلی این منطقه خیابان پاسداران است که در گذشته به خیابان سلطنت آباد مشهور بوده است. خیابان پاسداران تهران مرز منطقه 3 و 4 شهرداری تهران را تشکیل می دهد که در ادامه وارد منطقه 1 می شود و به میدان نیاوران ختم می شود. ابتدای خیابان پاسداران از سه راه ضرابخانه آغاز می شود. بسیاری از محلات تهران مانند ضرابخانه، چالهرز، گلستان، احتشامیه، پاسداران، هروی، اختیاریه، شهرک شهید چمران، فرمانیه، اقدسیه، صاحبقرانیه،حصار بوعلی، دروس در خیابان پاسداران قرار دارند.

محله شمس آباد تهران

محله شمس آباد تهران در منطقه 4 تهران قرار دارد. شمس آباد همسایه محله های کوهک، مهران و مجیدیه است. برخی از خیابان های این محله استاد حسن بینا، امیر نیا، شهید کمالی و خانعلی هستند.

محله حکیمیه تهران

محله حکیمیه تهران در منطقه 4 شهرداری تهران قرار دارد. محله حکیمیه در شمال شرقی تهران واقع شده است. دور بودن از مرکز شهر و قرار گرفتن در مجاورت باغ های لواسان، پارک جنگلی سرخه حصار و لویزان باعث شده هوای حکیمیه پاک باشد.

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید