لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

منطقه 15 تهران

منطقه 15 تهران یکی از مناطق معروف واقع در جنوب شرقی تهران است که نقطه اتصال آن با دیگر مناطق تهران است. مهم ترین ترمینال جنوبی استان تهران در منطقه 15 واقع شده است. این منطقه دارای جمعیت نسبتا بالایی است. این منطقه دارای اکثر امکانات شهری و رفاهی می باشد.


ویژگی جغرافیایی منطقه 15 تهران و معرفی آن

در تقسیمات کشوری میان دو شهر تهران و ری قرار گرفته است. منطقه 15 موقعیت مناسبی جهت برقراری ارتباط با سایر استان ها را دارد. به واسطه وجود ترمینال خاوران این منطقه اهمیت یافته است. این منطقه دارای آب و هوای متناسب با دیگر شهر ها و استان های مرکزی تهران است. در این منطقه گاهی آلودگی هوا متراکم می شود. 

جمعیت منطقه 15 تهران

منطقه 15 استان تهران در جنوب شرقی استان تهران واقع شده است که دارای جمعیت ششصد و پنجاه و نه هزار نفر است و تراکم جمعیت 222 نفر در هکتار است.

پارک‌های منطقه 15 تهران

پارک زنانه پردیس

پارک آزادگان

پارک خلیج فارس

پارک بساط

پارک فدائیان اسلام

پارک ابریشم

پارک گلستان

پارک رازی

مراکز خرید منطقه 15 تهران

شهر فرش آدینه

فروشگاه اتکا

مرکز خرید گل ملت

فروشگاه بساط

فروشگاه لباس نیلوفرانه

فروشگاه لباس آریایی

فروشگاه پوشاک اهورائیان

فروشگاه موبایل علاالدین

فروشگاه موبایل بهار

فروشگاه موبایل اپل

فروشگاه لوازم خانگی سامسونگ

فروشگاه لوازم خانگی عرشیا

فروشگاه لوازم بلور جات کاوه

خدمات پس از فروش ایران رادیاتور و بوتان

مراکز درمانی منطقه 15 تهران

درمانگاه مهرزاد

درمانگاه آزادگان

درمانگاه سلیم برد

بیمارستان فاطمه الزهرا

مدارس منطقه 15 تهران

1 دبستان پسرانه آیت الله غفاری

2 دبستان شادی

3 دبیرستان دخترانه شاهد

4 دبیرستان پسرانه فردوسی

5 مدرسه پیروان امام علی

6 مدرسه ابتدایی مسلم بن عقیل

سینما‌های منطقه 15 تهران

سینما پارس

سینما پامچال

سینما پردیس

نظرات کاربران

امتیاز منطقه 15 تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  معمولی
 • بافت فرهنگی
  خوب
 • امکانات رفاهی
  زیاد
 • میزان ترافیک
  معمولی

تجربیات شما درباره منطقه 15 تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این منطقه هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این منطقه زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این منطقه ثبت میشه.

نظر شما درباره منطقه 15 تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

شانا ع ۲نبش
شانا ع در این منطقه زندگی کرده
23 فروردین 1401

فقط همین چند تا مدرسه تو منطقه 15 هست ؟چرا اطلاع رسانی ناقص می‌کنید ؟تعداد مدارس م 15 خیلی زیاده .

مریم سیادت ۲نبش
مریم سیادت
16 دی 1400

با سلام در منطقه 15 دو استخر پامچال و پارک آبی آزادگان جزو مراکز مربوط به شهرداری نام برده شدند. آیا می توان برای آموزش شنا به کودکانی که عضو موسسات مردم نهاد هستند بلیط رایگان یا نیم بها دریافت داشت؟ سیادت هستم از مؤسسه‌ مردم نهاد شکوفایی استعداد های کودکان مهر

مریم سیادت ۲نبش
مریم سیادت
16 دی 1400

با سلام در منطقه 15 دو استخر پامچال و پارک آبی آزادگان جزو مراکز مربوط به شهرداری نام برده شدند. آیا می توان برای آموزش شنا به کودکانی که عضو موسسات مردم نهاد هستند بلیط رایگان یا نیم بها دریافت داشت؟ سیادت هستم از مؤسسه‌ مردم نهاد شکوفایی استعداد های کودکان مهر

ا. خ ۲نبش
ا. خ در این منطقه زندگی کرده
12 آذر 1400

من یکساله تو مسعودیه زندگی میکنم واقعا تفاوت این منطقه با مناطق دیگر تهران محسوسه کلا از همه نظر نسبت به مناطق دیگر ضعیفه

مهدی امیراحمدی ۲نبش
مهدی امیراحمدی در این منطقه زندگی کرده
11 آبان 1400

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مسئولین محترم بنده و بیشتر آشناهام از اهالی منطقه 15 هستن ما مسعودیه هستیم نمیشه گفت فقط منطقه 15 خوبه همه محله های تهران با ارزشه ولی منطقه 15 نسبت به محله های دیگه شلوغ تره چون به هر کجای تهران که بخواید رفت و آمد کنید منطقه 15 این امکان رو برای همشهریان گرامی فراهم کرده

نقاط قوت

 • بسیار عالی
مبارکه عاقلی نژاد ۲نبش
مبارکه عاقلی نژاد در این منطقه زندگی کرده
07 آبان 1399

این منطقه جزو مناطق عقب نگه داشته شده است. در برخی از محله های آن به وضوح شاهد بی مهری و جفای شهرداری در حق مردم آن میتوان بود. از جمله محله مینابی، کمبود شدید امکانات در این محله که به خاطر وجود امامزاده "سیده ملک خاتون" از قدیمی ترین محله های منطقه است، بیانگر این بی مهری است. کمبود فضای سبز، کمبود مدرسه، نبودن بازار روز، تالار، سینما، بانک، درمانگاه و مراکزی که موجب رفاه مردم باشد. درد این جاست که این محله بعد از احداث اتوبان امام علی به این روز افتاده است. مدارس بخاطر واقع شدن در طرح یا قدیمی بودن، تخریب شده اما جای آن مدرسه جدیدی ساخته نشده. بانک ملی قدیمی شعبه ذوالفقاری حذف شده و در حالی که شاهد ساخت انواع بانکها در محله های جدید مثل مشیریه، افسریه و... هستیم تنها بانک این محله دو تا بانک صادرات است. با وجود این مردم شهید پرور این محل همچنان انقلابی اند. این محل 6 مسجد داشته که مسجد حجت در طرح واقع و تخریب شده است. هر یک از مساجد این محل بیش از 50 و گاه تا 70 شهید تقدیم انقلاب کرده اند.

معرفی محله افسریه

افسریه یکی از محله های معروف منطقه 15 است. در این محله جمعیت بیشتر ساکن هستند. این محله به دو افسریه بالا و پایین تقسیم می شود. در هر دو محله امکانات رفاهی زیادی نظیر مساجد، مدرسه، مراکز خرید، آژانس های حمل و نقل، پارک وجود دارد. محله افسریه بالا و پایین هر دو جزء ناحیه 5 تقسیمات شهرداری منطقه 15 قرار دارند. افسریه به لحاظ هزینه زندگی جزء مناطق متوسط است و با هر بودجه ای می توان در آنجا ساکن شد. افسریه به لحاظ بهداشت منطقه ای منظم و مرتب است.  طراحی این محله به گونه ای است که جزء قسمت های 120 متری ارائه شده است  و قبلا به صورت ویلایی تعریف شده بود. یکی از مهم ترین بلوار های افسریه، سه راه افسریه می باشد که نقطه اتصال جنوب تهران به مناطق شرقی و شمالی تهران را در بر می گیرد.

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید