لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

منطقه 14 تهران

منطقه 14 تهران از پرتراکم ترین مناطق در شهر تهران بوده و به عنوان مناطق پرمعامله تهران شناخته می شود هزینه های مسکن در این منطقه بسیار مناسب بوده و در سالهای اخیر تراکم بالایی از جمعیت را در خود جای داده است.

منطقه 14 تهران

منطقه 14 تهران از جمله مناطق پرتراکم در شهر تهران بوده که در منتهی الیه شرقی این شهر واقع شده است. این منطقه به عنوان پرمعامله ترین مناطق تهران شناخته می شود که از نکات جالب در این خصوص می توان گفت در مرداد ماه سال 96 توانست رتبه چهارم را در تعداد معاملات مسکن به نام خود به ثبت برساند. این منطقه از امکانات و خدمات رفاهی بسیار مناسبی برخوردار بوده و هزینه های مسکن بسیار معقول می باشد از این رو تراکم بالایی از جمعیت را دارا می باشد.  وسعت منطقه 14 با وسعت 54 کیلومتر حدود 2.3 درصد از کل مساحت تهران را دربر دارد و به عنوان مناطق کم وسعت در این شهر شناخته می شود. در ادامه اطلاعاتی کلی در خصوص مراکز عمومی منطقه 14 شهر تهران صحبت خواهیم کرد با ما همراه باشید.

مراکز خرید منطقه 14 تهران

مرکز خرید کوروش

پاساژ شکوفه

مرغ و ماهی فهیمی

مراکز درمانی منطقه 14 تهران

بیمارستان بعثت

بیمارستان مردم

بیمارستان فجر

درمانگاه خیریه حضرت قاسم بن الحسن

مدارس منطقه 14 تهران

1 مدرسه شریف

2 مدرسه عترت

3 مدرسه محراب شعبه 3

4 مدرسه محراب شعبه 4

5 مدرسه دکتر حسابی و مدرسه ملاصدرا 1

نظرات کاربران

امتیاز منطقه 14 تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  خیلی راحت
 • بافت فرهنگی
  عالی
 • امکانات رفاهی
  عالی
 • میزان ترافیک
  سبک

تجربیات شما درباره منطقه 14 تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این منطقه هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این منطقه زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این منطقه ثبت میشه.

نظر شما درباره منطقه 14 تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

محسن چلندری ۲نبش
محسن چلندری در این منطقه زندگی کرده
13 بهمن 1402

مردم فهیم وخدا دوست هستند واکثر بومی.

فریبرز صدری ۲نبش
فریبرز صدری
15 تیر 1402

مرکزپست منطقه چهارده در کدوم خیابان است

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان
02 تیر 1402

این منطقه بهترین منطقه شرق تهران است

سعید حسنی ۲نبش
سعید حسنی در این منطقه زندگی کرده
26 فروردین 1402

مخصوصا جلوی مسجد یاسین شاه ابادی

علیرضا حیات بخش ۲نبش
علیرضا حیات بخش در این منطقه زندگی کرده
30 مهر 1400

من در آن محل بزرگ شدم تحصیل کردم و حتی کوچه زرین خاک به نام بدر بزرگم هست و با اینکهبس از ازدواج از ان محل رفتم مدتی به منطقه دیگه ای و سبس مهاجرت از ایران . ولی اسم اون محل و کوچه هاش که میاد دلم بر میکشه و اگر روزی برگردم حتما به محل کودکی ام سکونت میکنم تا فرزندانم همون جایی که من با گذاشتم و بزرگ شدم قدم بزنند میدان کلانتری کوچه خرمی و یکدنیا حسرت و خاطره که هنوز خونه بدریم همون جوری باصفا و حیاط دار اونجاست

این منطقه شامل 6 ناحیه و 25 محله بوده و از جمله محله های آن می توان به کوی بانک رهنی، قصر فیروزه، صد دستگاه غیاثی، محله دولاب و سلیمانیه اشاره نمود.

محله دولاب

محله دولاب از مهمترین و معروف ترین محله های واقع در منطقه 14 تهران بوده که از شمال به بزرگراه محلاتی، از شرق به بزرگراه امام علی، ز جنوب به بزرگراه خاوران و از غرب به خیابان اسفندیاری ختم می شود. محله ی دولاب از جمله دروازه های 12 گانه تهران می باشد که بوسیله کریم بوذرجمهری در زمان پهلوی تخریب شده و در حال حار از این مکان تنها نامی با ارزش برجای مانده است؛ که به عنوان مکان توریستی و جاذبه تاریخی در شهر تهران شناخته می شود.

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید