لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

منطقه 11 تهران

در منطقه 11 تهران که از مناطق مهم سیاسی نیز شناخته می شود مراکز درمانی و تفریحی متعددی جای گرفته اند. مراکز و مجتمع های تجاری مختلفی نیز در خیابان های مهم آن یعنی انقلاب تاسیس شده اند. در تهران که یک کلان شهر محسوب می شود مناطق مختلفی وجود دارند که یکی از آنها منطقه 11 می باشد که مساحتی بالغ بر 6/12 کیلومتر مربع برخوردار است. در این منطقه 19 محله و 4 ناحیه وجود دارد. از دیگر ویژگی های آن وجود بافت های فرسوده ای است که اغلب در محله هایی همچون منیریه، دروازه قزوین و خیابان شیخ هادی با آنها مواجه می شوید. این منطقه دارای موقعیت مکانی سیاسی است به طوری که مراکز و نهادهای مهمی همچون بیت رهبری، شورای نگهبان و چندین مورد دیگر در آن جای گرفته اند. در این منطقه شما با مراکز تفریحی، علمی و درمانی مختلفی مواجه می شوید. 

جمعیت منطقه 11 تهران

این منطقه دارای جمعیتی بالغ بر 308,176 نفر است

پارک‌های منطقه 11 تهران

پارک رازی

بوستان افق

باغ پادگان حر

بوستان رازی

بوستان شهرداری

اوستا

مراکز خرید منطقه 11 تهران

مرکز خرید فجر

مجتمع تجاری مهرسان

معین مال

بازار جدید جمالزاده

مرکز خرید جمهوری

مراکز درمانی منطقه 11 تهران

درمانگاه خیریه شیخ مطهری

آزمایشگاه تشخیص طبی پاسکال

آزمایشگاه رایت

مدارس منطقه 11 تهران

1 مدرسه جعفری اسلامی

2 مدرسه صاحب الزمان

3 مدرسه تربیت

4 مدرسه فرشتگان معصوم

5 مدرسه آیین اسلام

6 مدرسه موسیقی دختران تهران

7 مدرسه آیت الله سعیدی

8 مدرسه باهنر

9 مدرسه حضرت رقیه

10 مدرسه استاد شهید دکتر مفتح

11 مدرسه شهید کدخدایی

سینما‌های منطقه 11 تهران

سینما پردیس

شهر قشنگ

فردوسی

نظرات کاربران

امتیاز منطقه 11 تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  راحت
 • بافت فرهنگی
  عالی
 • امکانات رفاهی
  زیاد
 • میزان ترافیک
  سبک

تجربیات شما درباره منطقه 11 تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این منطقه هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این منطقه زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این منطقه ثبت میشه.

نظر شما درباره منطقه 11 تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

رضا فرجی ۲نبش
رضا فرجی
07 تیر 1402

سلام خسته نباشید لطفا نسبت به ابیاری درختان انتهای ترمینال اتوبوسرانی نبش خیابان نوفلاح توجه شود کلیه درختان درحال خشک شدن هستند .

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان
02 تیر 1402

بریانک و نواب برای منطقه10 و جوادیه برای منطقه16 است لطفاً دقت فرمایید منطقه 11 یکی از بهترین منطقه تهران است ولی در ناحیه 4 دزد و خلاف کار خیلی زیاد شده لطفاً رسیدگی نمایید

کاربر میهمان ۲نبش
کاربر میهمان در این منطقه زندگی کرده
18 تیر 1401

بنظرم‌ منیریه و امیریه مکان هایی در تهران هستن که آب و خاک اینجا پاگیرتون میکنه و به نسبت پایین شهر بودن بسیار مردم اصیل و با فرهنگی داره

محمدطاهاستایش ۲نبش
محمدطاهاستایش
10 مهر 1401

سلام من هم نظرخودم همین نظراست.

کاربر میهمان ۲نبش
کاربر میهمان
11 مهر 1401

منطقه ایست که اگه مدت کوتاهی در آنجا بمانید دیگر میل به رفتن از آنجا را ندارید کاسبان بسیار خوش برخورد و خیابانهای شبیه بازار و درختان انبوه چنار زیبایی اینجا را چند برابر کرده.

محمود چوبین ۲نبش
محمود چوبین در این منطقه زندگی کرده
07 خرداد 1400

منطقه ایست که اگه مدت کوتاهی در آنجا بمانید دیگر میل به رفتن از آنجا را ندارید کاسبان بسیار خوش برخورد و خیابانهای شبیه بازار و درختان انبوه چنار زیبایی اینجا را چند برابر کرده.

نقاط قوت

 • دسترسی آسان به فروشگاه و نانوایی

محله شاپور

از محله های قدیمی این منطقه می توان به منطقه شاپور اشاره کرد که در آن خونگاه و کلیساهای قدیمی جای گرفته اند. نام امروزی منطقه شاپور وحدت اسلامی می باشد که یکی از چهار راه اصلی این منطقه شناخته می شود.


انقلاب اسلامی

از دیگر خیابان های این منطقه می توان به انقلاب اسلامی اشاره کرد که از جنوب به منطقه 11 وصل می شود. این خیابان مراکز خرید بزرگ مخصوصا کتابخانه را در خود جای داده است که می توان به بازار بزرگ کتاب صفوی اشاره کرد.


منیریه تهران

منیریه نیز از بخش های اعیان نشین در زمان قاجار محسوب می شود که در این منطقه جای گرفته است. در اطراف این محله خیابان هایی همچون فرهنگ، چهار راه ابوسعید و چند مورد دیگر به چشم می خورند.

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید