لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

منطقه 10 تهران

منطقه 10 تهران از پرتراکم ترین و محبوب ترین مناطق در شهر تهران می باشد که خیابان کارون و محله بریانک از معروف ترین و دیدنی ترین مکان ها در این منطقه می باشد. منطقه 10 تهران یکی از قدیمی ترین مناطق در تهران می باشد که قدمت این منطقه به 50 سال پیش برمی گردد و از شرق و غرب به ترتیب به بزرگراه شهید نواب صفوی و خیابان شهیدان همجوار منتهی می شود. این منطقه از نظر موقعیت جغرافیایی از طرف شمال در همسایگی منطقه 2 واقع شده است.  از جمله محله های منطقه 10 تهران میتوان به مواردی چون جیحون، زنجان، سلیمانی، تیموری، کارون، هاشمی، کمیل، رودکی، بریانک، شمشیری، مالک اشتر و هفت چنار اشاره نمود.

از موزه های این منطقه می توان موزه هفت چنار و موزه شهیدان اقبالی را نام برد که از جاذبه های دیدنی و تاریخی منطقه 10 شهر تهران می باشند که میتوان گفت نقش بسیار مهمی در پر کردن اوقات شهروندان این منطقه داشته اند.

آب‌وهوای منطقه 10 تهران

آب و هوای منطقه 10 تهران با توجه به موقعیت جغرافیایی مناسب و معتدل می باشد و زمستان های سرد و تابستان های گرم را در خود مشاهده می کند.

جمعیت منطقه 10 تهران

این منطقه با داشتن مساحتی حدود 817 هکتار مجموعا از 3 ناحیه به وجود آمده است که حدود 320 هزار نفر را در خود جای داده و از جمله پرتراکم ترین مناطق در این شهر شناخته می شود.

پارک‌های منطقه 10 تهران

بوستان تهرانی

بوستان هفت چنار

بوستان رضوان

مراکز درمانی منطقه 10 تهران

بیمارستان شهریار

بیمارستان بابک

بیمارستان زنان و زایمان لولاگر

بیمارستان اقبال

بیمارستان آزادی

سینما‌های منطقه 10 تهران

سینما کارون

سینما جی

نظرات کاربران

امتیاز منطقه 10 تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  خیلی راحت
 • بافت فرهنگی
  عالی
 • امکانات رفاهی
  زیاد
 • میزان ترافیک
  سبک

تجربیات شما درباره منطقه 10 تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این منطقه هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این منطقه زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این منطقه ثبت میشه.

نظر شما درباره منطقه 10 تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

جهان ۲نبش
جهان در این منطقه زندگی کرده
28 آذر 1399

دقیقا کجای کارون دیدنی است؟؟؟

تیمور طاهری نژاد ۲نبش
تیمور طاهری نژاد در این منطقه زندگی کرده
28 مهر 1399

سلام علیکم؛ با توجه به قدمت منطقه و وجود بافت فرسوده و قطعات کوچک و بر اساس طرح تفصیلی که منازل زیادی به دلیل رعایت اصلاحی و عدم امکان تجمیع با ملک های مجاور قابلیت ساخت و ساز را ندارند. و تنها راه برای آنها خرید ملک توسط شهرداری می باشد که این موضوع به کندی و با تاخیر چندین ساله صورت می گیرد که سن بالای بنا های مذکور باعث بروز حوادث خطرناکی از جمله تخریب ساختمان می شود. لذا خواهشمند است در تملک املاک موصوف توسط شهرداری اقدام بایسته معمول نمایند.

محله بریانک 

محله بریانک از محله های بسیار زیبا و خوش مسیر در این منطقه می باشد که افراد بسیاری خواهان سکونت در این محله با قیمت های مناسب می باشند. داستان های بسیاری در مورد محله بریانک به گوش می خورد که گویا یکی از پادشاهان در این مکان بریانی خورده و از آن روز به نام بریانک شناخته شده است. این محله برای گشت و گذار و محله گردی بسیار مناسب و ایده آل می باشد. بریانک از معروف ترین محله های منطقه 10 شهر تهران بوده و دسترسی راحت به دیگر محله ها و مراکز درمانی و تفریحی را دارا است. 


خیابان کارون

خیابان کارون از شمال و جنوب به ترتیب به خیابان های آزادی و آذربایجان، خیابان هاشمی منتهی می شود. این خیابان از جمله محله هایی می باشد که با داشتن بافتی زیبا از صفا و صمیمت بسیار برخوردار است و ترافیک در این منطقه به ندرت مشاهده می گردد. سی متری جی و بریانک از جمله خیابان های اطراف کارون می باشد. 

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید