شهرک اکباتان تهران

شهرک اکباتان تهران

محلۀ شهرک اکباتان یکی از بهترین محلات تهران است که در منطقۀ 5 قرار دارد. اکثر ساختمان‌های این محله در دوران پهلوی ساخته شده و به همین دلیل می‌توان گفت که از استحکام و مقاومت لازم برخوردارند، در نتیجه ...  

حمل‌و‌نقل عمومیراحت
بافت فرهنگیخوب
امکانات رفاهیزیاد
میزان ترافیکمعمولی

نقشه‌ شهرک اکباتان تهران

شهرک اکباتان در شمال به بزرگراه شیخ فضل الله نوری، در جنوب به جاده مخصوص کرج، در غرب به نمایشگاه صنایع هوایی و در شرق به شهرک آپادانا منتهی می‌شود. در نقشۀ زیر می‌توانید جزئیات مختصات این محله رو مشاهده کنید.

کارشناس‌های املاک شهرک اکباتان تهران

لینک‌های مرتبط

محلۀ شهرک اکباتان یکی از بهترین محلات تهران است که در منطقۀ 5 قرار دارد.

اکثر ساختمان‌های این محله در دوران پهلوی ساخته شده و به همین دلیل می‌توان گفت که از استحکام و مقاومت لازم برخوردارند، در نتیجه اکثر خریداران آپارتمان در منطقه 5 تهران این محله را انتخاب می‌کنند. ساختمان‌های این محله ضد زلزله ساخته شده‌اند. در این شهرک، انواع و اقسام امکانات توزیع شده تا ساکنین بتوانند به راحتی بدون خروج از شهرک، نیازمندی‌های خود را تهیه کرده و برطرف کنند.

می‌توان گفت که محلۀ شهرک اکباتان بیشتر به صورت جزیره‌ای اداره می‌شود و در داخل شهرک همه گونه امکاناتی مانند مراکز خرید و فروش، نانوایی، بیمارستان و انواع و اقسام مدارس تاسیس شده است.


آشنايی با محله شهرک اکباتان

استقلال شهرک اکباتان مهم‌ترین مشخصۀ آن است. در این شهرک، همه گونه بازارچه و مراکز خرید تجاری ایجاد شده تا ساکنان محله بتوانند کلیۀ نیازهای خود را در این محله تامین کنند. این شهرک برای اولین بار در سال 1340 ساخته شد. البته قرار بر این بود که در طول ده سال بعدی از سال 40 به بعد شهر بازی و دریاچۀ مسکونی در این شهرک ساخته شود که‌ هرگز به واقعیت نپیوست. محله شهرک اکباتان به 3 فاز تقسیم شده است.


شرايط زندگی در  شهرک اکباتان

شرایط زندگی در این شهرک بسیار عالی است و کلیۀ امکانات زندگی در این محله ایجاد شده است. ساکنان محله می‌توانند از بوستان‌های شهری استفاده کنند. مراکز خرید و تجاری مجهزی در این شهرک ساخته شده است. شما در بازارچه‌ها و بازارهای این شهرک می‌توانید کلیۀ نیازهای خود را در کمترین زمان ممکن خریداری کنید. سالمندان می‌توانند از مساجد این شهرک استفاده کنند و برای کودکان و نوجوانان نیز انواع و اقسام مدارس ساخته شده است.


آب و هوای اکباتان

آب و هوای این محله به خاطر وجود بوستان شهر بودن و چندین بوستان متعدد برای زندگی بسیار مناسب است. این محله در مقایسه با سایر محلات تهران، آب و هوای گرم‌تری دارد. گاهی اوقات که میزان آلودگی تهران بالا می‌رود، در این صورت این محله هم به وضعیت هشدار قرمز می‌رسد. ساکنان محله نباید تحت هیچ شرایطی از منزل خود خارج شوند. اکثر ساکنان منطقه کارمندان دولت و نظامیان هستند.


خيابان‌های مهم محله شهرک اکباتان

• خیابان کوی بیمه

شهرک آپادانا

• بزرگراه شهید لشگری

• بزرگراه شهید باکری

• اتوبان تهران کرج


قیمت

در این محله، واحدهای آپارتمانی بسیار زیبایی قرار دارد که متراژ هر واحد از 100 مترمربع بالا است و در هر کدام از این واحدها، انواع و اقسام امکانات زندگی کار گذاشته شده است. اکثر واحدهای آپراتمان در اکباتان تازه‌ساز بوده و به همین دلیل، قیمت بالایی دارند. شما می‌توانید متناسب با نقدینگی خودتان، واحد آپارتمانی مورد نظر خود را انتخاب کرده و خریداری کنید. نمای ساختمان‌ها و آپارتمان‌ها در اکباتان سنگی است. شما می‌توانید با کمک مشاورین املاک 2نبش، واحد آپارتمانی مورد نظر خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن یافته و خریداری کنید.

دسترسی

شما می‌توانید از اتوبان تهران کرج و بزرگراه شهید لشگری به این محله تردد کنید. متروی اکباتان یکی از مهم‌ترین ایستگاه‌هایی است که در خط 4 قرار دارد. همچنین از میدان آزادی به داخل محله سرویس‌های اتوبوسرانی برقرار است. تاکسی‌های خطی این محله تا میدان آزادی هم مسافران را جابه‌جا می‌کنند. شما از این محله می‌توانید به سایر نقاط تهران دسترسی داشته باشید. در این محله، محدودیت‌های ترافیکی اعمال نمی‌شود و شما می‌توانید با ماشین خود با شماره انتهایی زوج یا فرد به راحتی تردد کنید.

امکانات

امکانات بسیار عالی در این محله تاسیس و احداث شده است. کافی شاپ‌ها و رستوران‌های این محله بی‌نظیر است. شما می‌توانید در این محله به کتابخانه مرکزی هم دسترسی داشته باشید و علاوه بر این مراکز تجاری و خرید بسیار مجهزی در این محله تاسیس شده تا ساکنان محله بتوانند کلیۀ نیازهای خود را در اکباتان تامین کنند. این محله بیش تر به بوستان شهر شبیه است و ساکنان محله می‌توانند در اوقات فراغت خود از بوستان‌های این محله لذت ببرند. مراکز آموزشی اکباتان که جزو امکانات خوب این محله به شمار می‌آیند و عبارتند از مدرسۀ امنایی شهید عموئیان، دبستان صادقین، دبستان شهید ناظم، دبیرستان متوسطه امام خمینی، هنرستان فنی اکباتان، دبستان سید الشهداء، مدرسۀ جابرابن حیان و... در اکباتان مراکز مذهبی مانند مسجد بعثت، مسجد امام خمینی، مسجد امام رضا هم وجود دارد که در کنار سایر امکانات مثل بیمارستان صارم یا مراکز ورزشی باشگاه پاس، باشگاه راه آهن، ورزشگاه شهید دستگردی وجود دارد.

طبیعت گردی

اکباتان به لحاظ داشتن مراکز تفریحی و دیدنی هم غنی است. چند نمونه از شناخته‌شده‌ترین‌ مراکز رفاهی اکباتان عبارتند از مرکز مگامال، رستوران ایتالیایی مانلی، کافی شاپ، جگرکی بهار نارنج، کافه ویونا، بازارچه اکباتان و...

نظرات کاربران دربارهٔ شهرک اکباتان

3٫4
8 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
راحت
بافت فرهنگی
خوب
امکانات رفاهی
زیاد
میزان ترافیک
معمولی

تجربیات شما درباره محله شهرک اکباتان تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف شهرک اکباتان

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.