لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله حکیمیه تهران

محله حکیمیه تهران در منطقه 4 شهرداری تهران قرار دارد. محله حکیمیه در شمال شرقی تهران واقع شده است. دور بودن از مرکز شهر و قرار گرفتن در مجاورت باغ های لواسان، پارک جنگلی سرخه حصار و لویزان باعث شده هوای حکیمیه پاک باشد.

محله حکیمیه تهران

قیمت آپارتمان‌ محله حکیمیه تهران

محله حکیمیه را می توان جزء مناطق بالاشهر تهران به حساب آورد. به همین دلیل هم متوسط قیمت خانه ها در این محله به نسبت به متوسط قیمتی تهران بالاتر است. البته محله حکیمیه تهران از مناطق لوکس تهران نیست و نسبت به آن مناطق مناسب تر است. متوسط قیمتی خانه ها در محله حکیمیه بین 6 تا 10 میلیون تومان است.

نقشه‌ حکیمیه تهران

محله حکیمیه از شمال به بزرگراه شهید بابایی، از جنوب به خیابان دماوند، از غرب به تهران پارس شرقی و از شرق به جاده تلو محدود می شود.

دسترسی

اگر مدتی در تهران زندگی کنید حتما به این موضوع برخورد می کنید که دسترسی به سایر نقاط تهران یک مزیت بسیار بزرگ است. محله حکیمیه نیز با وجود دو بزرگراه بابایی و زین الدین دسترسی مناسبی دارد. البته این نکته رو فراموش نکنید که حکیمیه در شرق تهران قرار دارد پس نسبت به مرکز شهر یا غرب تهران کمی دور است و برای رفتن به مناطق دیگر شهر باید زمان بیشتری صرف کنید. همچنین در محله حکیمیه ایستگاه مترو وجود ندارد و برای دسترسی به اولین ایستگاه مترو باید به تهران پارس بروید.

امکانات

دانشگاه های امام حسین و آزاد واحد تهران شمال در این منطقه قرار دارند. همچنین دانشکده مهندسی هوا فضا خواجه نصیرالدین طوسی نیز در محله حکیمیه قرار دارد. پارک های ساحل غربی و سپاه شهر از دیگر مکان های عمومی این منطقه هستند.

مشاورین متخصص حکیمیه تهران

املاک بزرگ صدف قیطریه

نظرات کاربران

امتیاز محله حکیمیه تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  راحت
 • بافت فرهنگی
  خوب
 • امکانات رفاهی
  زیاد
 • میزان ترافیک
  سبک

تجربیات شما درباره محله حکیمیه تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله حکیمیه تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

ایمان حسینی شکرابی
ایمان حسینی شکرابی
24 اردیبهشت 99

آب وهوا با زمستان های پر برف و زیبا و شکیل اما شهرداری وظیفه داره، جلوی این ساخت و ساز بی رویه که محل را خراب میکند، بگیرد. 09356709695 آماده پاسخ در هر زمینه سوالی برای خدمت هستم چون شب و روز در این محل و اطرافش بودم.

نقاط قوت

 • آب و هوای عالی - زمستان پر برف - خلوت با آرامش زیاد /
آواتار
کاربر میهمان
24 اردیبهشت 99

در کل محله ای شکیل میباشد که 5 دقیقه با منطقه یک فاصله دارد. از شیر مرغ تا جون آدمیزاد هم درونش هست. منطقه ارکیده حکیمیه، میتوان گفت از شمیران هم سر تر هست. اما برخی ساخت و ساز بی رویه متاسفانه چهره محل را خراب میکند که شهرداری باید رسیدگی کند.( سپاس از شما)

آواتار
کاربر میهمان
14 اردیبهشت 99

نداشتن مرکز خرید مناسب.برای پوشاک و برندهای لباس

محمد وارسته
محمد وارسته در این محله زندگی کرده
27 بهمن 98

متوسط نزدیک طبیعت برای کوه پیمایی شبهای تابستان اگر شمال وجنوب واحد پنجره داشته باشه نیاز به کولر نیست نبود همهمه جای پارک خودرو زیاد بدون چراغ قرمز ولی دور بودن از مرکز شهر خوراک بازنشسته هاس

آواتار
کاربر میهمان در این محله زندگی کرده
21 بهمن 98

خوب و ارام مختص زندگی است ولی مترو هم بزنند عالی میشود

مهناز
مهناز
12 دی 98

برای خانم ها امنیت داره؟دسترسی به بی آر تی و مترو راحته؟نزدیک ترین بی آرتی کدومه؟مرسی راهنمایی کنین

آواتار
کاربر میهمان
29 بهمن 98

آواتار
کاربر میهمان
07 اردیبهشت 99

این سوال منم هست اگر کسی میدادم لطفا پاسخ دهد مرسی

ایمان حسینی شکرابی
ایمان حسینی شکرابی
24 اردیبهشت 99

بله چند سالی است امنیت کل بهتر شده و برای خانم ها از اولش هم خوب بود، الان عالی شده، با زدن کلانتری در محل. بنده از قدیمی ترین ساکنان که 25 سال است هستم و 35 سال هم سن دارم که تجربه کافی را در این موارد کسب کرده ام. چهار راه تهرانپارس نزدیک ترین بی آرتی و مترو کلا یه ربعه میرسی هم سواری هست، هم اتوبوس های شکیل و جدید.

ایمان حسینی شکرابی
ایمان حسینی شکرابی
24 اردیبهشت 99

بله چند سالی است امنیت کل بهتر شده و برای خانم ها از اولش هم خوب بود. الان عالی شده، با زدن کلانتری در محل. بنده از قدیمی ترین ساکنان که 25 سال است هستم و 35 سال هم سن دارم که تجربه کافی را در این موارد کسب کرده ام. چهار راه تهرانپارس نزدیک ترین بی آرتی و مترو کلا یه ربعه میرسی، هم سواری هست هم اتوبوس های شکیل و جدید.

میم
میم در این محله زندگی کرده
27 آذر 98

سلام، شهرک شهید بهشتی هم جزء محله حکیمیه به حساب می‌آید؟ چرا یک تره‌بار در شهرک شهید بهشتی وجود ندارد ... کاش یک بازار شهرداری هم در شهرک شهید بهشتی بود.

نقاط قوت

 • تاکسی

نقاط ضعف

 • بازار میوه و تره بار
آواتار
کاربر میهمان
24 اردیبهشت 99

خیر نیست، جزو حکیمیه است.

میرزایی
میرزایی در این محله زندگی کرده
04 مهر 98

از نظر داشتن آرامش، محله خوبیست اما امکانات رفاهی بسیار ضعیف است.

خیابان‌های اطراف حکیمیه تهران