حکیمیه تهران

حکیمیه تهران

از شرقی‌ترین محله‌های تهران است. آب و هواشم خیلی خوبه. نسبتاً آرومم هست! رستوران و فست فودم زیاد داره، دانشگاهم زیاد داره و امنیتشم خیلی خوب شده... اینا تعاریفی هستن که واسه محلۀ حکیمیه گفته میشه! اگ...  

حمل‌و‌نقل عمومیراحت
بافت فرهنگیخوب
امکانات رفاهیزیاد
میزان ترافیکسبک

نقشه‌ حکیمیه تهران

محلۀ حکیمیۀ تهران در شمال شرق و در منطقۀ 4 شهرداری تهران قرار داره. این محلۀ خوش آب و هوا از شمال به بزرگراه شهید بابایی، از جنوب به خیابان دماوند، از غرب به تهران پارس شرقی و از شرق به جادۀ تلو محدود میشه.

کارشناس‌های املاک حکیمیه تهران

لینک‌های مرتبط

از شرقی‌ترین محله‌های تهران است. آب و هواشم خیلی خوبه. نسبتاً آرومم هست! رستوران و فست فودم زیاد داره، دانشگاهم زیاد داره و امنیتشم خیلی خوب شده...

اینا تعاریفی هستن که واسه محلۀ حکیمیه گفته میشه! اگه قصد «خرید و اجارۀ آپارتمان در حکیمیۀ تهران» رو دارین در این مقاله از  2نبش با ما همراه باشین.


تاریخچۀ محلۀ حکیمیۀ تهران

قدیما که اینجوری نبوده که یه سر بری فرودگاه، دو ساعت بعد اون ور کشور باشی، یه روز بعد اون ور دنیا! از تهران که می‌خواستن برن دماوند، بعد از رد شدن از زیر قرآن و کاسه گل قرمزی آب و خوندن دعای سفر، رسیدن به مقصد کلی دنگ و فنگ داشته و باید یه سری جاها استراحت می‌کردن!

حکیمیۀ امروزی، منزل اول سفر به دماوند بوده که یه روستای معروف به نام چاهک داشته. میرزا علی نقی خان حکیم‌الممالک، یکی از نزدیکان ناصرالدین شاه، چاهک رو خریده و بعد از اینکه بهش رسیده و آبادش کرده اسمش رو گذاشته حکیمیه!

حکیمیه رفته رفته تبدیل به یک منطقۀ شهری شد و با احداث دانشگاه‌های مختلف، این روزا یه محلۀ آروم و با فرهنگه که توی شمال شرق تهران جا خوش کرده.

تا به امروز که حکیمیه انتخاب بسیاری از افراد، برای «خرید آپارتمان در تهران» شده است.


خیابان‌های مهم حکیمیۀ تهران

بلوار عبدالرضا، بلوار بابائیان، خیابان احسان، خیابان چمن آرا، خیابان شقایق، خیابان فرهنگ، خیابان ارکیده، خیابان بوستان، خیابان پیام، خیابان پگاه و بهار از مهم‌ترین خیابان‌ها و بلوارهای حکیمیۀ تهران هستن.


بهترین و معروف‌ترین منطقۀ حکیمیۀ تهران

خیابان‌های نزدیک به شهرک شهید بهشتی، خیابان ارکیده، خیابان بهار، شهرک سازمان آب و کلاً بخش شمال غرب حکیمیه از بهترین مناطق این محله زیبا هستن.


آب و هوای حکیمیۀ تهران

حکیمیه چون در مجاورت ارتفاعات قرار داره و دیوار به دیوار پارک سرخه حصار، خجیر و لواسونه، آب و هواش خیلی خوبه. البته چون محیطش دانشگاهیه یه ذره شلوغ هست ولی واقعا زندگی در حکیمیه ارزش تحمل اون شلوغ بازی دانشجوها رو داره.

قیمت

قیمت خرید آپارتمان در حکیمیه تهران، در مهر ماه 1399، از متری 20 میلیون تومان شروع میشه و به 40 میلیون تومان می‌رسه! همونطور که گفتیم شمال غرب حکیمیۀ گرونتره و هر چقدر به جادۀ تلو نزدیک‌تر می‌شیم، قیمت خرید منزل کمتر میشه! گفتنیه خیلی‌ها ارکیده رو بهترین و گرون‌ترین جای حکیمیه می‌دونن.

دسترسی

هر جا دانشجو باشه، دسترسی هم هست و خوبه! این نکته در مورد محلۀ حکیمیۀ تهران هم صادقه. نزدیکی حکیمیه به بزرگراه‌های یاسینی، بابایی و زین الدین، وجود ایستگاه بی آر تی و مترو در چهارراه تهران‌پارس، خطوط تاکسی و اتوبوس و همچنین ون باعث شده این محله دسترسی خوبی به سایر نقاط شهر داشته باشه.

امکانات

مراکز خرید حکیمیه: مرکز خرید ارکیده، مجتمع تجاری بهار، پاساژ صدف، مجتمع تجاری نور، پاساژ مروارید، بازار بزرگ حکیمیه، بازار بزرگ ولی عصر و بازارچۀ کوثر و الزهرا از مراکز خرید موجود در حکیمیه هستن. مراکز آموزشی حکیمیه: دانشگاه شهید عباسپور، دانشگاه آزاد واحد شمال، دانشکده هوا و فضا خواجه نصیر، پردیس شهید چمران، مرکز فرهنگی مصباح، دانشگاه امام حسین (ع)، دبیرستان صدیقۀ کبری، مدرسۀ 15 خرداد، دبستان امام خمینی، دبستان مقداد، مدرسۀ رفاه شرق، مدرسۀ صدوقی، مدرسۀ سروش نوین، دبستان امیدفردا، هنرستان رازی، آموزشگاه هنرهای تجسمی باروک، خانۀ فرهنگ حکیمیه و مجتمع فرهنگی قرآنی بصیرت از مراکز آموزشی موجود در حکیمیه هستن. مراکز درمانی محدوده حکیمیه: خانه بهداشت حکیمیه، مجتمع پزشکی کوثر و مرکز خدمات جامع حکیمیه از مراکز درمانی این محله هستن. مساجد و مراکز دینی حکیمیه: مسجد سیدالشهدا، مسجد جامع الزهرا و مسجد نور الاصفیا (ع) از مراکز دینی حکیمیه هستن. مراکز ورزشی حکیمیه: استخر تربیت معلم، مجتمع ورزشی پردیس، مجموعۀ ورزشی حکیمیه، مجموعۀ ورزشی مصطفی خمینی، استخر زمزم و باشگاه‌های آرین شرق، سپهرداد، خلیج فارس، نام آوران و MPOWER از مرکز ورزشی این محله هستن.

طبیعت گردی

شهربازی ساحل شرق یکی از مکان‌هاییه که میشه در اون حسابی خوش گذروند. یا اینکه بار و بندیل بست و رفت خجیر و منطقۀ گردشگری ترقیان! سری به لواسون زد و از زیباییش شگفت زده و از لاکچری بودن برخی از اهالیش سر به بیابون گذاشت! پارک سرخه حصار هم که گل سر سبد قشنگیای شرق تهرانه و جون میده واسه کباب و طبیعت‌گردی. خلاصه که یه حکیمیه ست و یه «دسترسی به بهترین مکان برای پیکینک در چند دقیقه»! نویسندۀ مطلب: مرجان اکبری

نظرات کاربران دربارهٔ حکیمیه

3٫4
46 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
راحت
بافت فرهنگی
خوب
امکانات رفاهی
زیاد
میزان ترافیک
سبک

تجربیات شما درباره محله حکیمیه تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف حکیمیه

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.