لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله جعفرآباد تهران

محله جعفرآباد تهران در منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد. جعفرآباد یکی از محله های قدیمی منطقه شمیران است که امروزه اصلی ترین خیابان آن به خیابان شهید جعفری تغییر نام داده است. جعفرآباد در گذشته ها مملو از باغ ها و درختان بوده است که در انتهای آن می توانستید چشم اندازی از کوه ها را ببینید اما امروزه با رشد بی رویه ساخت و ساز دیگر تقریبا اثری از آن باغ ها و درختان نمانده است. البته دیگر تقریبا نام و نشانی از جعفرآباد باقی نمانده است اما اهالی این منطقه همچنان از نام جعفرآباد استفاده می کنند. این محله از جنوب به محله تجریش و از غرب به محله زعفرانیه محدود شده است.

محله جعفرآباد تهران ۲نبش

قیمت آپارتمان‌ محله جعفرآباد تهران

جعفرآباد با قرار گرفتن در شمال تهران و آب و هوایی به نسبت خنک به محله ای پرطرفدار برای تهرانی ها تبدیل شده است. ساخت و سازها نیز به این موضوع دامن زده اند و رشد قیمتی زیادی را در جعفرآباد شاهد بوده ایم. قیمت خانه ها در جعفرآباد به نسبت بالاست.

نقشه‌ جعفرآباد تهران

محدوده محله جعفر آباد شامل امام زاده قاسم در شمال، محله تجریش در جنوب، محله زعفرانیه در غرب و خیابان باهنر در شرق می شود.

دسترسی

خیابان اصلی جعفرآباد یعنی خیابان شهید جعفری به میدان تجریش منتهی می شود که همین مسئله باعث دسترسی مناسب به بقیه نقاط تهران می شود. به لحاظ وسایل نقلیه عمومی؛ مترو تجریش و خط بی آر تی تجریش برای خدمت رسانی به اهالی وجود دارند. برای دسترسی خودروهای شخصی نیز از طریق میدان تجریش می توانند به خیابان ولی عصر و بلوار های شهید باهنر و شریعتی دسترسی داشته باشند. گرچه قرار گرفتن محله جعفرآباد در شمال شهر تهران به خودی خود موجب دور شدن این محله از مرکز و جنوب شهر تهران شده است.

امکانات

مدارس و مراکز آموزشی منطقه جعفر آباد : موسسه زبان کیش ، متوسطه دوره دوم پسرانه شهید مطهری (دولتی) ، متوسط دوره دوم دخترانه شوق پرواز (غیر دولتی) ، متوسط دوره اول دخترانه شهید بسمی(دولتی) مراکز درمانی محدوده جعفرآباد : بیمارستان شهدای تجریش بانک ها و ادارات دولتی جعفرآباد تهران :اداره ثبت اسناد و املاک ، سفارت اتریش

مکان‌های دیدنی

مجتمع تجاری جعفرآباد تهران : مجتمع تجاری تندیس بوستان های محله جعفرآباد تهران : باغ دربند

مشاورین متخصص جعفرآباد تهران

املاک تشریفات

املاک کومه فردوس

نظرات کاربران

امتیاز محله جعفرآباد تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  خیلی راحت
 • بافت فرهنگی
  خوب
 • امکانات رفاهی
  زیاد
 • میزان ترافیک
  سنگین

تجربیات شما درباره محله جعفرآباد تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله جعفرآباد تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان در این محله زندگی کرده
02 تیر 98

بسیار محله خوب و آروم و پر از نشاط

خیابان‌های اطراف جعفرآباد تهران