لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله اراج تهران

محله اراج در منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد. این محله یکی از محله های قدیمی در شمال تهران و منطقه شمرانات به شمار می‌رود.منطقه اراج یکی از مناطق خوش آب و های تهران است و همین آب و هوا خوب در گذشته نیز عامل مهاجرت اقوام زیادی از محلات لواسانات به این منطقه بوده است. قنات اراج که در گذشته برای آبیاری باغ های اراج استفاده میشده، امروزه نیز جریان دارد. شاید برای تان جالب باشد که در جنگ جهانی دوم قسمت عمده ای از اراضی کشاورزی محله اراج توسط حکومت پهلوی جهت ایجاد انبارهای تسلیحاتی باعث محدود شدن این محله گردیده است. از آن زمان تا سال1387 که آخرین مرزبندی های منطقه اراج انجام شده، مرزهای جغرافیایی در این منطقه تغییر نداشته است.محلات اطراف اراج عبارت انداز آجودانیه در شمال، ازگل در شرق و  رستم‌آباد در جنوب.


محله اراج تهران ۲نبش

قیمت آپارتمان‌ محله اراج تهران

اراج هم مثل سایر محله های منطقه یک از رنج قیمتی بالاتر از متوسط تهران برخوردار است. ویژگی های خوب و مثبت این محله مثل آب و هوای خنک تر هم باعث رشد قیمت در این محله شمالی تهران شده است.

نقشه‌ اراج تهران

محدوده محله اراج شامل بزرگراه ارتش در شمال، بزرگراه بابایی و صدر در جنوب، خیابان لنگری در غرب و محله ازگل در شرق می شود.

دسترسی

از نظر دسترسی محله اراج در وضعیت مناسبی است. بزرگراه های بابایی، امام علی، ارتش و صدر دسترسی خوبی برای خودروهای این منطقه ایجاد کرده اند. خط 3 مترو تهران از این منطقه گذر می کند و ایستگاه نو بنیاد نزدیک ترین ایستگاه این منطقه است. خطوط اتوبوسرانی و بی آرتی نیز در خیابان های محله اراج تردد دارند که رفت و آمد را برای اهالی این منطقه آسان می کنند.

امکانات

مدارس و مراکز آموزشی منطقه ارج تهران: مدرسه متوسطه دوره اول دخترانه تقوا( دولتی)، مرکز آموزشی شکوفه کتابخانه های محله اراج: کتابخانه عقیدتی_سیاسی بیمارستان چمران، کتابخانه مسجد اراج مراکز ورزشی محله ارج: سالن ورزشی شکوفه مساجد و اماکن دینی محله اراج تهران: مسجد جامع اراج، حسینیه اراج بیمارستان ها و مراکز درمانی منطقه اراج تهران: بیمارستان چمران، کلینیک شبانه روزی حضرت محمد(ص)، داروخانه نیلسا بانک ها و ادرات محله اراج: بانک ایرانیان، بانک سپه

مکان‌های دیدنی

بوستان های منطقه اراج: بوستان گلزار مراکز فرهنگی: نگارخانه کهن، خانه فرهنگ

مشاورین متخصص اراج تهران

املاک پاراموت

نظرات کاربران

امتیاز محله اراج تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  راحت
 • بافت فرهنگی
  خوب
 • امکانات رفاهی
  زیاد
 • میزان ترافیک
  معمولی

تجربیات شما درباره محله اراج تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله اراج تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

یکی از ساکنین ۲نبش
یکی از ساکنین در این محله زندگی کرده
07 مرداد 98

از زمان احداث و افتتاح بیمارستان نیکان و درمانگاه‌های تابعه این ببمارستان، شرایط عبورومرور ساکنین به بدترین وضعیت تبدیل شده است. چند کوچه و خیابان اطراف بیمارستان عملا محل پارکینگ کارکنان و مراجعه‌کنندگان این بیمارستان است، نه محل عبور و مرور ساکنین!

نقاط ضعف

 • وجود و گسترش بیمارستان، نیکان این منطقه مسکونی را غیرقایل سکونت کرده، بنحوی که کوچه‌های محله حتی راه عبوری برای اتومبیل ساکنین ندارد.