تیم مانیشن با نام 2نبش در کنار شماست.

لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

وام مسکن بانک مسکن و اقساط آن

آگهی ملک خودتون رو «رایگان» ثبت کنید | 2نبش یکی از 3 سایت پربازدید تخصصی املاک در کشور

فروش فوری ملک

وام بانک مسکن

بانک مسکن در سه بخش اصلیِ «خرید مسکن»، «ساخت مسکن» و «جعاله» به ارائه تسهیلات میپردازد که در این مقاله به بررسی شرایط دریافت این وام ها و جزئیات آن ها میپردازیم.

وام خرید مسکن

اگر به دنبال خرید خانه با وام هستید، میتوانید مقاله «وام خرید مسکن» را بخوانید، در آن مقاله در مورد تمامی وام هایی که بانک های مختلف برای خرید مسکن ارائه میدهند، گفته ایم. در ادامه به بررسی وام هایی که بانک مسکن برای خرید مسکن و خانه به متقاضیان ارائه میدهد خواهیم پرداخت. این وام ها در دسته های «وام مسکن جوانان»، «وام مسکن زوجین»، «مسکن یکم»، «اوراق ممتاز» و «پس انداز مسکن» جای میگیرند.

وام مسکن جوانان

طبق گفته بانک مسکن، حساب پس انداز مسکن جوانان ماهیتا یکی از انواع حساب های سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت بوده، که دارنده حساب قادر میباشد با رعایت برنامه سپرده گذاری ارائه شده توسط بانک، در بلندمدت با شرایط خاص استثنائی از مزایا و تسهیلات ویژه حساب مذکور برخوردار گردد.

شرایط وام مسکن جوانان

سقف تسهیلات در وام مسکن جوانان در تهران 250 میلیون تومان، در شهرهای بزرگ (​کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، کرمانشاه، اهواز، قم و شیراز) 210 میلیون تومان و در سایر شهرها 184 میلیون تومان میباشد. نرخ سود فروش اقساطی در این وام 9 درصد بوده، و مدت بازپرداخت آن 20 سال است. معمولا مدت انتظار برای دریافت این وام بین 5 تا 15 سال میباشد.

شرایط فرد برای دریافت وام مسکن جوانان

برای دریافت وام مسکن جوانان، لازم است حداقل سن متقاضی 18 سال باشد و فرد در بانک مسکن، حساب «پس انداز مسکن جوانان» خود را افتتاح کند. پس از افتتاح حساب، فرد میتواند سپرده گذاری خود را با واریز حداقل مبلغ ماهیانه (به صورت یکجا در ابتدای دوره، یا به دفعات) آغاز کند.

شرایط ملکی که با وام مسکن جوانان میتوان آن را خرید

در وام مسکن جوانان، سقف تسهیلات به ملک هایی تعلق میگیرد که از تاریخ صدور پروانه ساختمانی آن ها بیش از 25 سال نگذشته باشد. در صورتی که بیشتر از 25 سال (و حداکثر 30 سال) از تاریخ صدور اولین جواز یک ساختمان گذشته باشد، سقف تسهيلات قابل پرداخت از محل حساب پس انداز مسكن جوانان در شهر تهران، در شهرهای بزرگ، و ساير مناطق، به ترتيب 45، 40 و 35 ميليون تومان و در تسهيلات زوجين به ترتيب 80، 70 و 50 ميليون تومان خواهد بود.

وام مسکن زوجین

اگر به دنبال دریافت وام مسکن زوجین هستید، و میخواهید جزئیات آن را بدانید، مقاله «شرایط وام مسکن زوجین» را بخوانید. همچنین به زوجین عزیزی که به تازگی ازدواج کرده اند و به دنبال دریافت وام ازدواج هستند، خواندن مقاله «شرایط دریافت وام ازدواج» را پیشنهاد میکنیم. در این مقاله به بیان کلیات آن میپردازیم. طبق گفته بانک مسکن «اعطای تسهيلات به زوجين جهت خرید یا ساخت یک واحد مسکونی به طور مشترک از محل انواع تسهیلات بانک، مشروط به رعايت سقف تسهيلات هر يک از زوجین (با توجه به محل تسهيلاتی وی) به صورت جداگانه و واجد شرايط بودن هر شخص برای تسهيلات درخواستی خود وی، امكان‌پذير است.» که در ادامه به بررسی پرداخت تسهيلات به هر كدام از زوجين (زن/ شوهر/ هر دو)، خواهیم پرداخت.

شرایط وام مسکن یکم زوجین

اگر متقاضی دریافت این تسهیلات باشید، باید حداقل 18 سال سن و درآمد مستقل داشته باشید. سقف تسهیلات به ازای هر یک از زوجین؛ در «شهر تهران» 80 میلیون تومان، در «مراکز استان و شهرهای بالای 200 هزار جمعیت، 60 میلیون تومان و در «سایر مناطق شهری» 40 میلیون تومان میباشد. نرخ سود تسهیلات در «خارج از مناطق بافت فرسوده شهری ویژه وام اولی ها» و «مناطق بافت فرسوده شهری ویژه غیر از وام اولی ها» 8 درصد، و در «مناطق بافت فرسوده شهری ویژه وام اولی ها» 6 درصد میباشد.

شرایط وام مسکن زوجین با اوراق ممتاز

تنها شرط متقاضیان دریافت این تسهیلات «عدم وجود سابقه چک برگشتی و بدهی سررسید شده در سیستم بانکی» میباشد. سقف تسهیلات به ازای هر یک از زوجین؛ در «شهر تهران» 100 میلیون تومان، در «مراکز استان و شهرهای بالای 200 هزار جمعیت، 80 میلیون تومان و در «سایر مناطق شهری» 60 میلیون تومان میباشد. نرخ سود تسهیلات در «خارج از مناطق بافت فرسوده شهری» 17.5 درصد و در «مناطق بافت فرسوده شهری» 16 درصد است.

شرایط وام زوجین از حساب پس انداز جوانان

حساب پس انداز جوانان جز حساب های سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت محسوب میشود و دارنده حساب در بلندمدت و با شرایطی خاص، از مزایا و تسهیلاتی بهره مند میشود. مدت انتظار برای این تسهیلات بین 5 تا 15 سال و حداکثر مدت بازپرداخت 20 سال است. نرخ سود تسهیلات 9 درصد بوده و برای بازپرداخت اقساط دو روش ساده و پلکانی وجود دارد.

شرایط وام مسکن زوجین بدون سپرده

نکته مهمی که در دریافت تسهیلات بدون سپرده وجود دارد، این است که دریافت آن تا پایان سال 98 همزمان با تسهیلات «اوراق ممتاز» امکان پذیر است.


وام ساخت مسکن

تسهیلات ساخت واحد مسکونی بانک مسکن از محل حساب پس انداز مسکن جوانان بوده و شرایط «مدت انتظار»، «نرخ سود تسهیلات»، «مدت بازپرداخت» و «سقف تسهیلات» آن مشابه وام خرید مسکن جوانان است.

شرایط متقاضی وام ساخت مسکن

1- افتتاح حساب پس انداز مسکن جوانان هيچگونه محدوديت سنی برای سپرده گذاران ندارد، ولی افتتاح اين حساب برای اطفال صغير (کمتر از 18سال) توسط ولی، قيم و يا مادر طفل امکانپذير است.

2- دريافت تسهيلات از محل حساب پس انداز مسکن جوانان به هيچ عنوان زودتر از 5 سال امکانپذیر نمیباشد.

3- سپرده گذار میتواند به انتخاب خود مبالغ واريزی را به سه صورت ماهيانه، سالانه و يکجا در زمان افتتاح حساب پرداخت نمايد.

شرایط ملک در وام ساخت مسکن

ملکی که با وام ساخت مسکن میخواهید بسازید بايد يکی از شرايط ذير را دارا باشد:

1- دارای سند مالکيت باشد.

2- دارای قرارداد واگذاری سازمان ملی زمين و مسکن باشد.

3- زمين موقوفه دارای قرارداد اجاره باشد.

4- همچنين ملک بايد مفروز باشد.

نکته: در انجام مشارکت برای ساخت زمين های استيجاری، موجر يا سازمان اوقاف يا متولی در وقف خاص، ضمن اعلام موافقت خود مبنی بر انعقاد قرارداد مشارکت مدنی، بايد مالکيت بانک را نسبت به درصد مشخص شده در قرارداد مشارکت مدنی قبول نموده و در صورت تخلف مستاجر از شرايط سند اجاره يا قرارداد مشارکت مدنی، بانک را به عنوان جانشين مستاجر بپذيرد.

جعاله (تعمیر مسکن)

اگر به دنبال دریافت وام برای تعمیر یا تکمیل ملک خود هستید میتوانید مقاله «وام تعمیر مسکن» را بخوانید تا از شرایط وام تمامی بانک هایی که به ارائه وام تعمیر مسکن میپردازند، مطلع شوید در ادامه به بررسی و توضیح شرایط وام تعمیر مسکن و جعاله بانک مسکن پرداخته ایم.

تسهیلات جعاله بانک مسکن

بانک مسکن برای تعمیر یا تکمیل ملک، به ارائه دو نوع تسهیلات برای مردم میپردازد؛ «تسهیلات جعاله از محل سپرده گذاری» و «تسهیلات جعاله از محل اوراق حق تقدم». در ادامه به بررسی این موارد و تشریح شرایط هر کدام خواهیم پرداخت.

تسهیلات جعاله (اوراق ممتاز)

سقف تسهیلات جعاله از محل اوراق حق تقدم مبلغ 40 میلیون تومان بوده که پرداخت اولین اقساط آن، یک ماه بعد از انعقاد قرارداد آغاز میشود. نرخ سود تسهیلات 17.5 درصد، و حداکثر مدت بازپرداخت (به دو روشِ «ساده» و «پلکانی») 5 سال است. ضمنا مدت انجام تعهدات یک ماه میباشد.

تسهیلات جعاله (سپرده گذاری)

تسهیلات جعاله با سپرده، از محل صندوق پس انداز یکم، حساب صندوق پس انداز مسکن جوانان و صندوق پس انداز ساخت مسکن قابل پرداخت میباشد. سقف این تسهیلات مبلغ 5 میلیون تومان بوده که پرداخت اولین اقساط آن، یک ماه بعد از انعقاد قرارداد آعاز میشود. نرخ سود تسهیلات 11 درصد، و حداکثر مدت بازپرداخت (به دو روشِ «ساده» و «پلکانی» سالیانه) 5 سال است. مدت انجام تعهدات نیز یک ماه میباشد.

شرایط کلی تسهیلات جعاله بانک مسکن

در صورت تسویه تسهیلات دریافتی قبلی پرداخت مجدد تسهیلات جعاله به متقاضیانی که از تسهیلات جعاله بانک مسکن یا سایر بانک‌ ها استفاده کرده باشند، بدون محدودیت زمانی امکان پذیر است. پرداخت مابه‌التفاوت تسهیلات جعاله معادل سقف تسهیلات جعاله منهای حین الفسخ تسهیلات قبلی برای متقاضیانی که از تسهیلات جعاله این بانک یا سایر بانک‌ها استفاده نموده‌اند بلامانع است.

اقساط بانک مسکن

در نهایت اگر وام مسکن بانک مسکن را دریافت کردید، میتوانید در این صفحه از سایت بانک مسکن نسبت به پرداخت اقساط آن اقدام کنید.

مطالب پیشنهادی


1 نظر درباره این مطلب

یه نیازمند

سلام. ببخشید من میخوام 200 میلیون تومان وام بگیرم. باید چه کار کنم؟