سرمایه گذاری در گلبهار برای خرید زمین و ملک

تیم 2نبش
3 ماه پیش
سرمایه گذاری در گلبهار برای خرید زمین و ملک

شهر جدید گلبهار

در این مقاله به بررسی شرایط زندگی و سکونت در شهر گلبهار می‌پردازیم. همچنین شرایط سرمایه گذاری در گلبهار برای خرید آپارتمان یا زمین را نیز بررسی می‌کنیم. گلبهار که یکی از شهرهای جدید ایران است، در فاصله‌ی 35 کیلومتری شمال غربی مشهد واقع شده است. یکی از اهداف ایجاد این شهر کنترل جمعیت شهرهای پرجمعیت اطراف، مانند شهر مشهد بوده است. موقعیت گلبهار از لحاظ جغرافیایی نیز مورد توجه می‌باشد و این شهر از شمال و شمال شرقی با شهر مشهد، از غرب با شهر چناران و از جنوب با شهر نیشابور در ارتباط است.

مناطق گلبهار روی نقشه

در ادامه می‌توانید موقعیت جغرافیایی شهر گلبهار را بر روی نقشه ببینید و مختصات دقیق و فاصلۀ گلبهار تا مشهد را بررسی کنید.

شرایط زندگی در گلبهار

به دلیل قرار داشتن شهر گلبهار، بین دو رشته کوهِ بینالود (از سمت شمال) و هزارمسجد (از سمت جنوب) این شهر از نظر آب و هوایی دارای آب و هوایی مناسب و عموما گرم و مرطوب است. میانگین دما در گلبهار نسبتا کم و حدود 12 درجه است. رشد جمعیتی گلبهار با توجه به وجود طرح‌های حمایتی مسکن، مانند طرح مسکن مهر گلبهار، با شیب زیادی رو به افزایش است به طوری که طبق آخرین سرشماری جمعیت این شهر نسبت به دوره‌ی قبلی سرشماری رشد 192 درصدی داشته است. با توجه به رشد زیاد جمعیت در این شهر، مسئولین شهر و استان برای بهبود شرایط زندگی در گلبهار و افزایش امکانات آن نیز دست به انجام اقداماتی زده اند که یکی از آن‌ها راه‌اندازی متروی گلبهار است که بیش از دو-سوم این پروژه انجام شده است و به زودی نیز افتتاح می‌شود.

 

بهترین منطقه گلبهار

شهر گلبهار طبق نقشه‌ی راه خود که در سال 1372 تصویب شده است دارای 4 فاز (بخش) برای بهره‌برداری و رشد در مساحت 4000 هکتار است. در حال حاضر شهر گلبهار دارای 35 محله می‌باشد که از معروفترین و قدیمی‌ترین محله‌های گلبهار می‌توان به محله‌های اندیشه، بهارستان، خاوران، فرهنگ، پردیس، پرند، گلشن، نگین و مهر اشاره کرد. همچنین محله‌های فردوس، جنت، بهشت، گلمکان، گلشهر، گلگشت، شهاب، رنگین کمان، خورشید، آفتاب، هلال، کوکب، مهتاب، زهره، ستاره، سروستان، گلستان، کیهان، آسمان، باران، بوستان، منطقه ویژه، اشتغال و سنجاقک نیز جزء محله‌های جدید گلبهار محسوب می‌شوند که در سال‌های اخیر ساخته شده اند. 

اما به گفته مشاورین املاک باتجربه در منطقۀ گلبهار، بهترین منطقه گلبهار برای سرمایه‌گذاری ملک‌های داخل بافت شهری و قسمت شش دانگ گلبهار است که خطر هرگونه کلاهبرداری را هم به حداقل می‌رساند.

مسکن مهر گلبهار

گفتیم که گلبهار 35 محله دارد. جالب است بدانید که در 30 محله از این 35 محله طرحی با نام «طرح مسکن مهر گلبهار» اجرا شده است. البته در دولت فعلی طرح مسکن مهر در گلبهار متوقف شده و برای خرید آپارتمان و زمینی که شامل طرح مسکن مهر باشند، باید از ملک‌های سابق مسکن مهر استفاده کرد. اما امروزه طرحی با عنوان مسکن ملی را در گلبهار داریم که با قیمتی ممناسب افراد را صاحب خانه می‌کند.

طرح مسکن ملی خانه‌هایی را با پیش پرداخت حدود 30 تا 40 میلیون برای شما در نظر دارد که مابقی قیمت واحد مسکن ملی را می‌توانید با شرایط و اقساط تا زمان تحویل پرداخت کنید. مشکلات مسکن ملی در گلبهار از عمده‌ترین مشکلات در این زمینه، زمان تحویل واحدها و اتمام ساخت آن‌هاست. چرا که زمان تحویل واحد پیش خرید شده با زمان اعلام شده متفاوت است و اکثر مردم با تصور دقیق بودن این زمان، منتظر تحویل خانه‌هایشان هستند و مدت زیادی منتظر می‌مانند.  

سرمایه گذاری در گلبهار

در طرح بهره برداری از شهر گلبهار، جمعیت مورد انتظار برای این شهر حدودا 200 هزار نفر در نظر گرفته شده و این تعداد را به هنگام توسعه شهر گلبهار، تا 400 هزار نفر در نظر گرفته اند. براساس مطالعاتی که در طرح توسعه جمعیت شهری انجام شده است، جمعیت مشهد در چند سال آینده به 5.8 میلیون نفر می‌رسد که قرار است حدودا 2 میلیون نفر از این جمعیت در 3 شهر اطراف مشهد که یکی از آن‌ها گلبهار است منتقل شوند. در نتیجه این شهر در آینده نه تنها روند رشد خود را حفظ خواهد کرد، بلکه با رشدی بیشتر، به سوی جمعیتی میلیونی حرکت خواهد کرد. نتیجه رشد جمعیت این شهر نشان می‌دهد که سرمایه گذاری در گلبهار در صورت آینده‌نگر بودن، می‌تواند فرصت خوبی برای سرمایه گذاران است.

با توجه به رشد جمعیت، یکی از مهمترین نیازهایی که برای ساکنین گلبهار در حال حاضر و آینده ضروری خواهد بود بحث مسکن است. ساخت و ساز ملک و آپارتمان در گلبهار جزء فرصت های سرمایه گذاریِ خوب در این شهر محسوب می‌شود. البته پیشنهاد ما به شما این است که شرایط سرمایه گذاری را (از لحاظ محله های رو به رشد و ...) به طور کامل بررسی کنید و بعد از آن اقدام به سرمایه گذاری ساخت ملک یا خرید زمین در گلبهار بکنید!

امتیازات سرمایه‌گذاری در گلبهار

همونطور که خودتان هم احتمالا حدس میزنید، دلایل زیادی وجود دارد که مشهدی‌های عزیز و سایر هموطنان در شهر‌های اطراف مشهد، خرید آپارتمان در گلبهار را یک فرصت عالی برای سرمایه‌گذاری بدانند. در اینجا قصد داریم چند مورد از این دلایل را ذکر کنیم.

نزدیک‌ترین شهر تازه تاسیس به مشهد، توجه ویژه‌ی استانداری خراسان رضوی به گلبهار به جهت کم کردن حجم جمعیت کلان شهر مشهد، قرارگیری در موقعیت مناسب جغرافیایی و محور‌های مواصلاتی مشهد-تهران و مشهد-شمال، طرح احداث متروی مشهد-گلبهار که طبق صحبت‌های مسئولین به‌زودی در دست احداث قرار خواهد گرفت تنها چند مورد از ارزش‌های خرید خانه در گلبهار است.امکانات و خدمات رفاهی فراوان که به واسطه‌ی مسکن مهر گلبهار روز ‌به‌ روز هم در حال افزایش است.

امنیت سرمایه‌گذاری در گلبهار چقدر است؟

برای خرید زمین یا خانه در گلبهار مشاورین املاک مجربی هستند که احتمال بروز هر گونه ریسکی را در معاملات املاک شما به حداقل می‌رساند. مثلا امروزه خیلی در تبلیغات شاهد مطرح شدن خرید زمین یا ملک در مناطقی مثل منیژان، خرم آباد و قصر هلال گلبهار هستیم که با اینکه از نظر پلاک با گلبهار یکی هستند اما فاصلۀ زیادی با بافت شهری گلبهار دارند و عملا خارج از محدوده هستند.

اما ما پیشنهاداتی برای شما داریم که احتمال کلاهبرداری در معاملات گلبهار را از بین می‌برد. 

• اول از همه زمین‌های گلبهار به دو دستۀ ملکی و آستانه‌ای تقسیم شدند و پیشنهاد می‌شود که به خاطر اعتبار و ارزش حقوقی بیشتر از قسمت زمین‌های ملکی معامله کنید. شرکت عمران که مسئول بررسی اسناد و نظارت بر این قسمت‌ها است، خرید شما را به مطمئن‌ترین حالت می‌رساند.

• مورد دیگر که رعایت آن بسیار مهم است، خرید خانه در قسمت بافت شهری گلبهار و ملکی بودن زمین آن است. این قسمت از شهر بهترین منطقه گلبهار برای خرید ملک است.

 

سرمایه‌گذاری در گلبهار بهتر است یا بینالود؟

قصد داریم با بررسی جز به‌ جز تمام موارد، دید بهتری نسبت به این موضوع برای شما فراهم کنیم تا اگه قصد سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی املاک را دارید، بهترین و مناسب‌ترین گزینه را با توجه به سلیقه و بودجه‌ خودتان انتخاب کنید. قدمت بیشتر گلبهار نسبت به بینالود باعث شده تا این شهر راه تکامل و پیشرفت را بیشتر طی کرده باشد. 

مورد دیگر این است که فاصلۀ گلبهار تا مشهد، کمتر از فاصلۀ بینالود تا مشهد است. پس اگه به دنبال سکونت در شهری اطراف مشهد هستید و رفاه و آسایش و دسترسی راحت‌تر و سریع‌تر برای شما مهمه، گلبهار گزینه‌ی مناسبی برای شماست. همچنین قرارگیری گلبهار در مسیرهای ارتباطی مهم مشهد-تهران و مشهد-شمال دلیل دیگری بر برتری گلبهار نسبت به بینالود است.

همین موضوع باعث شده تا گلبهار بهترین انتخاب برای افرادی باشه که دائما در حال رفت‌ و آمد بین تهران و مشهد هستند. باتوجه به دلایلی که ذکر شد گلبهار از هرنظر نسبت به بینالود ارجح‌تر است و به‌ طبع قیمت آپارتمان و زمین هم در اون بیشتر از بینالود است. پس اگر سرمایه‌‌ی کمتری در اختیار دارین، با توجه به پایین بودن قیمت آپارتمان در بینالود نسبت به گلبهار، خرید زمین در بینالود هم می‌تواند یک گزینه باشد.

آینده گلبهار مشهد

اگر بخواهیم در مورد بافت و معماری شهر گلبهار صحبت کنیم، باید بگوییم که معماری این شهر شامل شهرک‌های ویلایی‌، خانه‌ها و آپارتمان‌های شخصی و مسکن مهر است که در محله‌های مختلفی هستند. در بین مجتمع‌های آپارتمانی تنوع زیادی از لحاظ کیفیت و قیمت وجود دارد.

خیابان‌های شهر گلبهار کاملا به سبک جدید، وسیع و استاندارد هستند. در محله‌های قدیمی که پیش‌تر به آن‌ها اشاره کردیم، فضای سبز خوبی توسط شهرداری ایجاد شده، اما در محله‌های جدید‌تر هنوز نیاز به فضای سبز احساس می‌شود.

تمام این موارد سبب شده است که مشاورین املاک و متخصصین حوزۀ ملک، آینده روشنی را برای گلبهار پیش‌بینی کنند. شما هم سهمی از ساخت آینده گلبهار مشهد دارید؟

این مطلب رو به اشتراک بگذارید:
ما در تیم تولید محتوا 2نبش با جمع آوری جدیدترین اخبار و آموزش های مرتبط در حوزه املاک و مسکن، همواره در تلاشیم تا در جهت افزایش آگاهی و سطح دانش افراد در این حوزه یک جامعه آموزشی کامل محیا کنیم.
43 نظر در مورد این مطلب ثبت شده
میرشاهی
4 هفته پیش

با سلام من از زمینهای تقریبا نزدیک به گلبهار که به قطعه های 5 هزار متری و بعضی بیشتر تفکیک شده دو سه قطعه 250 سهمی ازقطعات 5000 خریدم....آیا جای پیشرفت داره این منطقه یا نه؟ ممنونم و اینکه در حال حاضر بهترین خرید مکان و زمین خارج از خود گلبهار کجاست؟

فرشاداینانلو
12 ماه پیش

سلام عرض ادب برای خرید زمین بیشتر توضیح دهید

کاربر مهمان
2 سال پیش

عالیه خوبه

مسعود ورمزیاری
2 سال پیش

عالی بود

سید مهدیزاده
2 سال پیش

سلام میخواهم از این زمین های کلبهار خریداری کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون

مهناز رحیمی سلاسل
8 ماه پیش

سلام در رابطه با خرید زمین 250 متری گلبهار به چه صورت هست خریدش واینکه سند داره وقیمت ومی خواستم بدونم

ضمنا تهران هستم

حبیب کریمی
10 ماه پیش

اگر بخواهیم زمین درگلبهار بخریم باید از کجا وچه قیمتی بخریم تبلیغاتی ک درماهواره میکنه مبلغ 20میلیون درسته؟

علی صالحی
2 سال پیش

عالی

نوروزی
2 سال پیش

خوب

مجید رستگار
2 سال پیش

توضیحات خوب و مفیدی اراِِیه شد.

تاجیک
2 سال پیش

ببخشید آیا این شایعه که میگن خرید ملک در شهر گلبهار مدت‌دار هستن و تا مدت تعیین شده باید ساخت وساز صورت بگیره وگرنه زمین بازپس گیری میشه حقیقت داره؟

کاربر مهمان
12 ماه پیش

برخی محله ها فقط

سعید
2 سال پیش

بله بعضی منطقه‌ها مدت ساخت داره. اگه در اون مدت نسازید، به قیمت روز اول که زمین رو واگذار کردن و به حساب شخص اولی که زمین رو از شرکت عمران دریافت کرده مبلغ رو واریز میکنن و دوباره زمین رو میفروشن

کاربر مهمان
2 سال پیش

نه داداش محله 9 و ده مهلت ساخت دارا و جریمه میخوره

لعیا حمیدی کناری
2 سال پیش

زمین گلبهار بهتر است یا بینالود برا سرمایه گذاری
خانم رضایی ضمنا شماره تون نیست ادم بپرسه

شهاب حسینی
4 ماه پیش

گلبهار پیشرفت بهتری دارد

لاهرودی
3 سال پیش

زمینی 500متری میخوام خارج بافت هم باشه مشکلی نیس اما استعلامات قانونی مشکلی نداشته جاش هم مناسپ برا اینده

اکبر
2 سال پیش

نه آقا زمین هاش 250 سهمی هست. یعنی یه زمین 250 متری برای 250 نفر. انگار قانونی یه زمین روفروختن به 250 نفر نفری یه متر

جواد سپاهی
بانک جامع اطلاعات املاک آسمان
3 سال پیش

باسلام
زمین های گلبهار دارای 2 بخش بنام بخش 7 و بخش 8 میباشد که زمینهای بخش 8 از گلبهار فاصله بسیار زیادی دارند ولی زمینهای بخش 7 فاصله ندارد.تمامی این زمینها هرکدام یک پلاک ثبتی دارند که هر اراضی یک پلاک ثبت شده دارد پلاک های قیمتهای مختلفی دارد واین براساس دوری ونزدیکی قیمت گذاری میشود هر یک سند 250 سهم میباشد لطفا قبل از خرید حتما شماره پلاک یا اسم اراضی که تو سند نوشته شده باشد را از فروشنده بپرسید چون بعضی از افراد شماره پلاک ها و یا مکان های خوبی را نشان میدهند ولی سندآن مال مکان دیگری است بعنوان مثلال مثلا زمینهای بخش 8 را می آیند تو زمینهای بخش 7 میفروشند که قیمت ان را خیلی زیاد اعلام میکنندوهمین بی اعتمادی و باعث خیلی ازجملات تو بازار میشود شرایط سند باید هلوگرام ومهر برجسته وکدشناسه جام وکدویکتا و4 تا استعلام از ادارات منابع طبیعی اداره جهاد کشاوورزی و اداره ثبت واداره مالیات باید استعلام گرفته شود تاکید دوباره حتما سند با آنجای که گفته میشود توسط فروشنده ویا ... چک وبررسی کنید که آیا همان مکان با سند مطابقت دارد یاخیروازدادن هرگونه وکالت خرید امتناع کنید مگراینکه شماره پلاک تووکالت خریدتون ذکر کنید درآخر گلبهار بنام شهر هوای پاک میباشد وآینده آن مثل شهر کرج میباشد وافزایش چشمگیری از نظرپروژه های سنگین وعالی و سرمایه گذاری و... داشته است 

حسینی
4 سال پیش

ببخشید من زمینی میخوام تا 15 میلیون تومن که حداقل تا 2 یا 3 سال دیگه رشد کنه. آیا توی گلبهار هست؟

محمد تکلو
4 سال پیش

بله کلاهبرداری که هست. من خودم مشاور املاک در گلبهار هستم،  اما زمینهایی هم هست برای سرمایه گزاری که بسیار عالین.

م
6 ماه پیش

شمارتونو بفرمایید

کاربر مهمان
12 ماه پیش

اونی که میگه سند در شهرستان نیزنم و تبلیغ ماهواره ده ها کیلومتر بیرون بافت شهر گلبهار هست و به اسم گلبهار تبلیغ می‌کنند و مشاع هستند.  شما مراجعه کنید املاک. نقشه زمینهای ملکی داخل بافت مسکونی را میدن بهتون. زمینهای چسبیده به بافت هم که نزدیک باشند آینده خواهند داشت 10 تا 15 سال

رضا
2 سال پیش

سلام این زمین های 250 متری که تو شبکه ماهواره ای دارن تبلیغ میکن جریانشون چیه حقیقت داره یا کلاه برداری

مسلم محمدی
2 سال پیش

سلام میشه در مورد زمینهایی که میگین توضیح بدین

ابوذر نوری ممبینی
2 سال پیش

سلام میشه شماره ارسال کنید تماس بگیرم

محمد معتمدی
2 سال پیش

کدوم قسمت های گلبهار خوبه برای خرید زمین که اینده عالی داشته باشه

محمدرضامحمدپور
4 سال پیش

سلام، قیمت زمین خودگلبهار از چه قیمتی شروع میشود؟ اگر جزو طرح باشه.

کاربر میهمان
4 سال پیش

عالی!

کاربر مهمان
12 ماه پیش

زمینهای که داخل بافت و سند ملکی دارند ولی قیمتشان لیلاست. زمینهای تبلیغ ماهواره بعضا تا ده کیلومتر از بافت گلبهار فاصله دارند و یا از روستاهای گلبهار به اسم گلبهار می‌باشند. زمین محله ها داخل بافت قیمت از متری 4 م کمتر نیست و همه سند شش دانگ ملکی دارند

کاربر مهمان
3 سال پیش

قیمت آپآرتمآن در گلبهار مسکن مهر

کاربر میهمان
4 سال پیش

زمین 250 متری گلبهار به قیمت سه میلیون، واقعیت داره.

کاربر مهمان
12 ماه پیش

خیر حتی زمینهای خارج بافت هم اونقدر نیست مگر کلاهبرداری

مزاری
3 سال پیش

زمین مزروعی که خارج از بافت باشه هم به اون قیمت نیست مگر خیلی دور از شهر گلبهار باشه

محمد کریم شاهزهی
5 سال پیش

از طریق ماهواره شماره تماس اعلام شده که زمین های چند کیلومتری مشهد با قیمت 5 میلیون تومان هستند. واقعیت دارد یا کلاهبرداری هست؟ لطفا راهنمایی کنید، شاید این پول کارگری یا تمام پس انداز یک نفر باشد ‌که به دلیل بی سرپناهی بخواهد بخرد!

کاربر مهمان
12 ماه پیش

اونها خیلی دور از گلبهار و در روستاهای گلبهار هست و شاید ده ها سال طول بکشه و مسکونی و وارد بافت نشه. زمین ها داخل بافت یا چسبیده به بافت داخل بافت ملکی و سند شش دانگ ملکی هست. مسکونی ولی متری کمتر از 4 الی 5 نیست. بستگی به موقعیت زمین ها مشاح مزروعی و باغی چسبیده به بافت تا قطعه‌ای 30 تا 40 و 150 تا 200 هم هست. ولی مشاع هستند. تفکیک و ملکی مسکونی نیستند

کاربر میهمان
2 سال پیش

مدیرعاملش گفت کلاهبرداریه

کاربر مهمان
4 سال پیش

واقعیت داره. اما از مرکز شهر فاصله داره. واسه خریدشم حتما از چندتا بنگاه استعلام بگیرین.

کاربر مهمان
5 سال پیش

آیای زمین های 250 متری در چند کیلومتری مشهد با قیمت 5 میلیون کلاهبرداری هست یا نه؟

حجت الاه حاتمی جوشانی
9 ماه پیش

سلام من یک پلاک زمین میخوام بخرم لطفا راه‌نمایی کنید ممنون

کاربر مهمان
12 ماه پیش

فاصله داره از بافت گلبهار. مشاع هست و مزروعی

کاربر مهمان
3 سال پیش

خیلی فاصله از بافت و شهر گلبهار داره و مشاع هست

کاربر مهمان
3 سال پیش

سلام کلاهبرداری نیس دوست عزیز فقط فاصله داره تا خود شهر گلبهار و برای سرمایه گذاری بلند مدت مناسبه 10 تا 15 سال 

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.