استعلام سند ملک با کد ملی و بارکد(شناسه یکتا)+آموزش تصویری

هانیه ولی زاده
3 ماه پیش
استعلام سند ملک با کد ملی و بارکد(شناسه یکتا)+آموزش تصویری

یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری در ایران خرید ملک است؛ این سرمایه‌گذاری گاهی می‌تواند با ریسک زیادی همراه باشد، زیرا افراد زیادی اقدام به کلاهبرداری در هنگام خریدوفروش ملک می‌کنند. یکی از کلاهبرداری‌های رایج در این زمینه، فروش مال غیر است. به همین علت سند ملک از مواردی است که قبل از خریدوفروش باید بسیار به آن توجه کرد و از طریق استعلام آن مطمئن شد، تا سند ملک دارای اعتبار قانونی و مالک آن مشخص باشد. از مهم‌ترین اقداماتی که باید قبل از خریدوفروش یک ملک انجام داد، استعلام سند ملک قبل از خرید است.

روش‌های استعلام سند ملک

برای استعلام سند ملک می‌توانید به دو صورت، ( حضوری و غیرحضوری ) استعلام بگیرید.

 در استعلام حضوری با مراجعه به دفاتر مربوطه، می‌توانید به‌راحتی از آخرین وضعیت سند ملک خودآگاه شوید.

 از طریق کدملی و بارکد، می‌توانید استعلام سند ملک خود را انجام دهید. در ادامه بیشتر به توضیح آن می‌پردازیم.

مراحل استعلام سند ملک با کدملی

 زمانی که تمام اطلاعات را وارد کردین بر روی گزینه "بررسی" کلیک کنید، تا از آخرین وضعیت سند ملکی خود مطلع شوید.

استعلام سند تک‌ برگ با کد ملی

 یکی از استعلامات رایجی که در زمینه مسکن وجود دارد، استعلام سند تک‌برگ ملک است. برای انجام این کار ضروری است که به دفترخانه مراجعه و استعلامات لازم را بگیرید. در صورت استعلام غیرحضوری می‌توانید به سایت سازمان ثبت و املاک کشور مراجعه کنید.

مراحل استعلام سند ملک با بارکد یا شناسه یکتا

 برای استعلام سند ملک با بارکد، تنها زمانی قابل‌اجرا می‌باشد که، درخواست صدور سند مالکیت برای ملک خود را داده باشید. و اگر قصد دارید که از آخرین وضعیت صدور سند ملکی خود مطلع شوید، می‌توانید با کمک شناسه یکتا یا همان بارکد سند، استعلام سند ملک خود را بگیرید و از آخرین وضعیت آن مطلع شوید. مراحل استعلام سند ملک با بارکد را در ادامه شرح می‌دهیم.
 

  • به سایت اداره ثبت‌اسناد و املاک کشور به نشانه اینترنتی ssaa.ir مراجعه کنید.

 یک نکته مهم که باید به آن توجه کنید این است که، شناسه یکتای استعلام همان کد رهگیری است که در زمان ثبت و صدور، به صاحبان املاک می‌دهند. شناسه یکتا یک کد ۱۸ رقمی است و به‌صورت اختصاصی برای هر متقاضی صادر می‌شود.


آموزش ثبت درخواست صدور سند مالکیت

بعد از آن که وارد سایت sabtemelk.ssaa.ir شدید، می‌توانید طی مراحلی که در ادامه با آن آشنا می‌شوید، درخواست صدور سند مالکیت خود را ثبت کنید.

مرحله ۴: مشخصات متقاضی را کامل کنید.

 مرحله ۶: و پس از آن، به قسمت "موضوع مورد درخواست" بروید و اطلاعات را تکمیل کنید.

 مرحله ۷: دکمه ثبت را کلیک کنید و در صورت موفقیت‌آمیز بودن مراحل ثبت اطلاعات، ورود به سامانه برای شما فعال می‌شود.

 مرحله آخر: پس از دریافت شماره پرونده، می‌توانید به قسمت اطلاع‌رسانی پرونده مراجعه نموده و روند درخواست خود را پیگیری کنید، به این نکته هم توجه کنید که، رمز عبور شماره ملی شما می‌باشد.

پس از اتمام همه‌ی این مراحل، منتظر باشید تا پس از ۲۰ روز کارشناسان اداره ثبت به محله ملک شما بیایند و بعد از بررسی‌های کامل، صورت‌جلسه‌ای را تهیه کنند. به این مورد هم توجه کنید که، صورت‌جلسه را مالک و چهار نفر از معتمدین محل باید امضا کنند.

نحوه استعلام آخرین وضعیت سند بعد از ثبت درخواست

 اگر می‌خواهید از آخرین وضعیت سند ملک خود مطلع شوید، ابتدا باید به سایت سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور مراجعه نموده و در نوار بالای صفحه از بخش "خدمات الکترونیک"، گزینه پیگیری استعلام الکترونیک ملک را کلیک کنید، پس از انجام این عملیات وارد سامانه ثبت من می‌شوید.

 سامانه ثبت من به این دلیل راه‌اندازی شده تا متقاضیان بتوانند به‌تمامی خدمات سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور دسترسی داشته باشند. خدماتی از جمله: اسناد رسمی، مالکیت معنوی، ازدواج و طلاق، اجرای اسناد و ثبت شرکت‌ها، در دسترس کاربران است. سامانه ثبت من یکی از راه‌های استعلام آنلاین ممنوع‌الخروجی می‌باشد. اگر می‌خواهید از خدمات سامانه ثبت من بهره‌مند شوید، ابتدا باید در سایت ثبت‌نام کنید تا بتوانید وارد حساب کاربری خود شوید.


مراحل ثبت‌نام در سامانه ثبت من برای( مطلع شدن از وضعیت سند+تصدیق اصالت سند)

برای ساخت حساب کاربری، مشخصات شناسنامه و شماره همراهی که به نام خودتان باشد را نیاز دارید. ابتدا وارد سامانهwww.my.ssaa.ir  شوید. پس از آن که ثبت‌نام کردید، رمز یک‌بارمصرف و کد ملی را درج و وارد پنل کاربری خود می‌شوید.

 حال اگر می‌خواهید از آخرین وضعیت سند خود مطلع شوید، می‌توانید در قسمت پیشخوان گزینه اسناد رسمی را انتخاب کنید.


و پس از آن بر روی گزینه "پیگیری" کلیک کنید، و شناسه یکتای استعلام که کدی ۱۸ رقمی است را وارد نمایید.

 برای مطمئن شدن از اصالت سند، در قسمت پیشخوان خدمات من، "گزینه املاک و کاداستر" را انتخاب کنید.  


باید روی گزینه "تصدیق اصالت سند" کلیک کنید.


در صفحهٔ جدیدی که وارد شده‌اید باید واحد ثبتی، استان، نوع سند، کدملی و شماره دفتر املاک را وارد کرده و بر روی گزینه "بررسی" کلیک کنید.

 

 

قوانین ثبت‌اسناد و املاک کشور چیست؟

اداره ثبت، حریم خصوصی افراد را حفظ می‌کند و اطلاعات شخصی را در اختیار دیگران، حتی به نزدیک‌ترین بستگانشان قرار نمی‌دهد. فقط در صورت دارابودن حکم قضایی این امر امکان‌پذیر می‌باشد. تثبیت مالکیت، امری مهم و حیاتی می‌باشد و به همین دلیل در هر کشوری قوانین و مقررات خاصی در این حوزه تصویب شده، تا امور مربوط به ثبت و تثبیت مالکیت را تنظیم کنند.

 با‌توجه‌ به مطالب بالا، در پاسخ به این سؤال که قانون ثبت‌اسناد و املاک چیست؛ می‌توان این‌گونه پاسخ داد که قانون ثبت‌‌اسناد و املاک، مجموعه‌ای از قانون و مقرراتی است که توسط قانون‌گذار برای تنظیم امور افراد در حوزه امور ثبتی و املاک مانند مالکیت، نقل‌وانتقال سند، ثبت‌احوال و… تدوین و تصویب شده است. از اهداف وضع قوانین ثبتی، استقرار امنیت و تثبیت نظم عمومی می‌باشد، اجرا و اعمال قوانین و مقررات ثبتی، از بروز اختلافات ارضی و ملکی شهروندان جلوگیری می‌کند.


نتیجه‌گیری

 در این مطلب به طور کامل درمورد قوانین و مقررات مربوط به استعلام سند ملک توضیح دادیم، تا اگر قصد خرید و معاوضه ملکی را دارید بتوانید از طریق استعلام سند ملک با اطمینان کامل معامله خود را انجام دهید.

 

سوالات متداول

چطور متوجه بشم سند ملکی به نام من ثبت شده یا نه؟

اولین روش این است که به یک دفترخانه مراجعه کنید و با ارائه کد ملی یا شناسه یکتای سند استعلام بگیرید. روش دوم استعلام آنلاین در وبسایت «سازمان ثبت اسناد و املاک کشور» است که در این مقاله به صورت کامل آموزش داده شده.

استعلام سند ملک چقدر زمان می‌برد؟
پاسخ این سوال کاملا واضح است! با استفاده از سامانه استعلام سند ملک ssaa.ir شما میتوانید به راحتی در هر زمان که خواستید در کمتر از 5 دقیقه سند ملکی مورد نظرتان را استعلام کنید. لازم به ذکر است آموزش کامل و تصویری استعلام سند ملک در سامانه ssaa.ir را در این مطلب قرار گرفته و میتوانید طبق آموزش اقدام کنید.
این مطلب رو به اشتراک بگذارید:
کپی شد
هانیه ولیزاده هستم کارشناسی فیزیک دارم، اول داستان مشغول سروکله زدن با قوانین فیزیک و چالشاش بودم اما بعدش دنبال علاقه ام رفتم و وارد حوزه دیجیتال مارکتینگ شدم . مدتی هم هست که تولید محتوای تخصصی در زمینه ملک و آموزش مشاوران املاک رو انجام میدم.
171 نظر در مورد این مطلب ثبت شده
کاربر مهمان
1 ماه پیش

سلام خسته نباشید من 1400 یه زمین 1320متر خریدم شوهرم بدون اجازه من فروخته ایا چجوری باید بفهمم اصلٱ صندی بنامم خورده یا نه چون شوهرم خودش بنگایی هست واین زمینو پیش خودش خریدم الان که من فهمیدم میگه هیچ زمینی برات نفروختم باید کجا برم تا بفهمم سندی بنام من خورده یا نه از شما خواهش میکنم لطفاً لطفاً راهنمایی ام کنید ??

Mmm
7 ماه پیش

سلام ببخشید یه چند قطعه زمین هست که ما مالک آن هستیم اما نمیدونستیم چنین چیزی وجود داره برای سال 50 فکر کنم در تهران هستش فقط قولنامه اونو هنوز داریم به نظرتون میشه یه مقداری از اونو زنده کرد؟

محمد
7 ماه پیش

سلام چگونه میتونم با کد پستی بفهمم ملک سند داره یا نه

هادی علیون
5 ماه پیش

باسلام و خسته نباشید میخواستم بدونم ما یه زمین هزار متری داریم مال 50 سال پیشه میگن سندش تو دفترخانه هست اون رو چجوری بگیریم؟

سید اصغر حسینی
5 ماه پیش

باسلام من این ملک را خریداری کردم، میخواستم از سوق و صحت ملکم باخبر بشم. بعد اینکه قسط وام تسویه شده یا نه؟

فرانک
8 ماه پیش

سلام. استعلام ملک با پلاک ثبتی به چه صورت است؟ ایا غیر حضوری انجام میشه؟مدت زمان دریافت جواب استعلام چقدر است؟ممنون.

لیلا جاهدی
7 ماه پیش

میخواستم استعلام سند بگیرم چون قولنامه ایی خریداری کردم

روح الله گوری
8 ماه پیش

سلام زنده زیست سال هست ملکی رو ازپدرخانمم گرفتم .بدون اینکه سندی بهم بده فقط یک نوشته مابین ماردوبدل شده اکنون درتمام نهادها دولتی بنامم ثبت شده باکدپستی وپلاک ومیخاهم الان سندبگیرم بعدازبیست سال طبقه گفته وراث ازابتداهم واگذاری سازمان زمین بوده وسند نگرفتن لطفن راهنماییم کنیدکاربری آن تجاری هست امابیست سال مسکونی استفاده کردم امااب برقی تجاری داردجهت دریافت سندچکارکنم

کاربر مهمان
11 ماه پیش

من با شوهرم به اختلاف خوردم و دوماه پیش قهر کردم و با پادرمیونی خانواده ها برگشتم سر زندگی ،شوهرم یه زمین تجاری300متری توی شهر خودش داره، چند روز بعد از اشتی کردنمون عجله ای رفت شهرشون و برگشت چند تا وکالتنامه تو کمد شوهرم پیدا کردم چجوری میتونم بفهمم ملکشو به صورت قولنامه یا وکالت یا هر عنوانی به اسم خانوادش زده یا نه؟ قابل استعلام هست؟ که خودش نفهمه پیامک یا چیزی واسش نره

مهدوی
7 ماه پیش

این سوال منم هست چطور میتونم بفهمم که ملک به نام شوهرم هست یانه ممنون میشم راهنماییم کنید

کاربر مهمان
7 ماه پیش

بله میتوند .یه راه دیگه که بتونه بهتون کمک کنه اینه که اگر بتونید فقط مشخصات سند همسرتون رو ببینید میتونید از طریق فرمی که در سایت سازمان ثبت اسناد موجود هست درصورتی که هنوز این ملک رو به نام خانواده ش نزده باشه به اسم خودش باشه میاد ولی اگر به اسم کسی دیگه خورده باشه دیگه کلا نشون نمیده یا میزنه مثلا مشخصات وارد شده صحیح نیست

کاربر مهمان
9 ماه پیش

خیر شما نمیتونید متوجه بشید

کاربر مهمان
2 سال پیش

سلام بنده ملکی خریدم خریدارتعهد دادظرف 5ماه باتفکیک سندکه انجام دادسندرابهم انتقال دهد ولی پس ازگذشت 5ماه تعهدی که داده بود به وعده وتعهداتش عمل نکرد وازش شکایت کردم وسندراانتقال نداده وهرچی بهش میگم بنده ملک راخریدم وثمن معامله راپرداخت کردم وملک درتصرف بنده است این حق مسلم بنده است که حداقل کپی ازسندملکم داشته باشم ولی کپی سندراهم به من نمی دهد بنده برای گرفتن کپی سندازفروشنده تازمان صدورحکم نهایی ازطرف دادگاه بایدبه کارکنم

فرزین پاکدل
2 سال پیش

سلام در سال 1393 زنم زمین خودراکه از نهضت سوادآموزی گرفته بود به من فروخت وچون همسرم بود نوشته یا مدرکی در کار نبود ولی مدارک بنام او را بهمراه دارم . تااینکه در سال 1398 باهم طلاق گرفتیم حالا آیا من می‌توانم با شکایت به حق ام برسم یا نه؟

امیر
2 سال پیش

سلام ما یه زمین خریدیم الان مشابه همون زمین رو تو دیوار پیدا کردم سند مالکیت به نام یکی دیگس ولی با همون کد پستی و آدرس ولی شناسه یکتا و شماره سریالا باهم فرق دارن .سه تا زمین دقیقاامکان داره ک کلاهبرداری باشه؟ مثلا زده هشت فرعی از صد و نود و شش اصلی قطعه صدو بیست و هشت تفکیکی میزان ماکلیت زده دویست سهم مشاع از صد هزار و هفتاد و شش سهم عرصه و اعیان تو هر سه تا سند ک یکیش دست منع همین مشخصات هست دوتای دیگم که داخل دیوار دیدم همین ادرس و مشخصات و کد پستی دارن فقط مالک فرق داره ناحیه ندارد زمین هنوز تفکیک نشده وضعیت خاص هم زده طلق

حمید جمشیدی
2 سال پیش

با سلام. لطفا در مورد زمین‌های کشاورزی فاقد سند هم اطلاع رسانی کنید

حسنی سپهر
2 سال پیش

سندهای قدیمی گه با وکالت خریداری شده حالا برای سند تک برگ کد ملی مالک رو میخواد سندوکلالتی چند دست چرخیده ومالک اصلی دسترس نیست کدملی مالک رو چطور بدست باید بیاریم برای اینکه سند تک برگ صادر بشه کپی شناسنامه مالک موجود است اما اون زمان کد ملی نبوده

کاربر مهمان
2 سال پیش

وکالتنامه مربوط به چه سالیه

کاربر مهمان
2 سال پیش

سلام.خانم بنده مبلغی از حساب من چندسال گرفته.ظاهراملکی بنام پسرم خریداری کرده.درحالیکه داره ازمن جدامیشه ونمیخوادمن بفهمم وحضانت بچه هارومیخوادبگیره.چطورمطلع بشم این ملک کدوم شهروکجاست؟

کاربر مهمان
2 سال پیش

اگر بنام پسرتون باشه میتوانید استعلام بگیرید

بیهقی
2 سال پیش

سلام. کسی اطلاع داره برای زمین‌های گلبهار چه جوری باید استعلام بگیریم؟ آیا غیر حضوری میشه از سنددار بودن آن اطمینان حاصل کرد و زمین خرید؟

هاشم فتاحی
2 سال پیش

چگونه باید استعلام بگیرم از سند مشاع؟ الان همجا بسته است.

رضا پناهی
2 سال پیش

سلام دفتر خانه سند مشاعی زمین من تک برگ نمیکنه چیکار کنم ممنون

علی
2 سال پیش

سلام دوستان چطور میشه متوجه شد سند ملکی بازداشت است یانه؟ لطفاآدرس یا سایتی داره معرفی بفرمائید، غیرحضوری باشه لطفا

رضا خرمیان
2 سال پیش

سند ملک رفع توقیفی شده

مجتبی شریفی نیا
2 سال پیش

سلام کسی میدونه چطوری بدونم ملک یاماشین بنام شخص هستش کدملیش دارم

کاربر مهمان
2 سال پیش

با کد ملی مراجعه به ثبت اسناد و یا راهنمایی رانندگی

کاربر میهمان
2 سال پیش

من برادرم خونه داشت زد ب اسم زنش الان میخوایم بدونیم دوتا خونه ب اسم زنش یا زد ب اسم کس دیگه ای اگه کسی میتونه لطفا راهنمایی کن ???

کاربر میهمان
2 سال پیش

سلام این سوال منهم هست اگه کسی میدونه راهنمای کن لطفا

کاربر مهمان
2 سال پیش

سلام آیا کسی غیر از خودم به هر طریقی میتواند بفهمد چند ملک به نام من است؟

کاربر مهمان
2 سال پیش

خیر.مگر دستور قضایی داشته باشه

سردار
2 سال پیش

خیر مگر اینگه وکالتی به شخصی داده باشین

کاربر میهمان
2 سال پیش

سوال من هم هست به من هم بگید لطفا

غفرانی
3 سال پیش

سلام .سامانه مسکن و شهرسازی بعد استعلام میگه که من مالک هستم درحالیکه هیچ سند و ملکی بنام من نیست.چگونه میتونم اطلاعات کسب کنم؟

هستی
2 سال پیش

شیرینی بده

امین ره
3 سال پیش

باسلام من سوالی دارم . تلفنی با مشاورین املاکی آشنا شدم که زمینی بزرگ را برایم بفروشند . بعد از موافقت های من و ایشان قرار شد من کپی سند را برای استعلام به ایشان بدهم تا او نیز برای فروش زمین بنده شروع به فعالیت کند . حالا اینجا من نگران هستم آیا ممکن است با کپی سند منگوله دار و کپی سند تک برگ که مال من هست خدایی ناخواسته سو استفاده نماید و برای ملک بنده مشکلی ایجاد کند ؟ میتواند با کپی سند که در دست دارد مشکلی برایم درست کند؟ آیا من باید قسمتی از کپی را مخدوش کنم ؟ لطفاً راهنمایی نمایید

تاج
2 سال پیش

سلام نه با کپی سند مشکلی رخ نمیده عزیز برادر

سیدابراهیم نوربخش
2 سال پیش

خیر..هیچگونه مشکلی پیش نمی آید

مرتضی
3 سال پیش

سلام ببخشید ما می‌خواستیم واسه ملک ملس ثبت نام کنیم ولی گفتن خونه داریم چجور بفهمیم این خونه ای ا کجاس و اصلا کی به اسم ما گذاشته??

روح الله مرادی
3 سال پیش

سلام سال 1381شش هکتار زمین کشاورزی خریداری کرده ام ودراداره کشاورزی به نام خودم انتقال دادم وبعدازچندسال الان میخواهم سند بگیرم آیا چون تواداره کشاورزی به نام شده میتوانم سندبگیرم

کاربر مهمان
3 سال پیش

سلام میخوایم یه ملک خریداری کنیم چجوزی برای استعلام مراجعه کنیم

سیدابراهیم نوربخش
2 سال پیش

سلام.چنانچه ملک در روستا باشد و در اراضی کشاورزی، از جهادکشاورزی
مسکونی بود ازدهیاری و بنیاد مسکن‌
اگر در حوزه شهر بود از شهرداری

کاربر مهمان
3 سال پیش

سلام.ببخشید برای استعلام توقیفی سند ملکی راهی هست که بشه آنلاین این کار رو انجام داد.سند ملکی هم قدیمی هست. ممنون

شیرین قاسمی
2 سال پیش

با مراجعه به اسناد رسمی میشه

پیرمرادی
3 سال پیش

سلام زمینی به اسم مادر بزرگ پدرم ثبت هست ولی ما هیچ سندی نداریم و شناسنامه هم ازشون نداریم چطوری می تونیم بفهمیم که زمین کجاست

احمدی
3 سال پیش

سلام پدر من چند وقت پیش مطلع شدن که چند تا ملک بی خبر از خودشون به اسمشون هست حالا میخوایم استعلام کنیم ببینیم که تو چه دفترخونه ای به نامشون ثبت شده باید چه کنیم؟ و اینکه چطوری بفهمیم این ملک ها مشکلی دارن یا نه؟

سوگندتوکلی
3 سال پیش

ماازیکی پول میخایم الان نزدیک دوساله اون باباوضع مالیش خیلی خوبه یه چک بهمون داد100میلیون منم یه مستاجربدبختم بعدچک وبرگشت زدیم الان دوسال کاردادگاهی داریم تازه یه هفته پیش بهمون حکم دادن که جلوی حسابای بانکی وببندین وگفتن خودمون به صورت انلاین پیگیری میکنیم که ایاچیزی به اسمش هست یانه.ولی این باباتوهمه جااشناداره نامه م نمیدن که من ببرم ثبت اسنادکه خودم اماردرارم الان موقع قردادم هست بایدبلندشم10تومن بیشترندارم جایی گیرم نمیادکاردادگاهیم طول میکشه خاستم ببینم ازچه راهی میتونم استعلام بگیرم توروخداکمکم کنید

حسینی
3 سال پیش

سلام من پدرم فوت شدن میخوام بدونم ازکجابفهمم سندخونه روبه نام کسی زدن یابنام خودشونه؟

امید دیری
2 سال پیش

پدرم فوت شده. میگن سند بنام خواهرتون زده. چطوری مطلع بشم که صحت داره یا نه؟

کاربر میهمان
3 سال پیش

باسلام75روزبرای تک برگی اقدام کردیم اما هنوز سند نیامده

شهاب خلفزاده
3 سال پیش

سلام استعلام اينكه آيا سندى به نام پدر بزرگم ثبت شده، چون ايشان فوت شدن، به چه صورت ميباشد؟

محمد صالح حسن پور
3 سال پیش

مرحوم 60 سال پیش دو دانگ از اراضی روستا را نقدا خریداری و در حال حاضر وارثین مشغول دامداری و کشاورزی میباشند

فرامرز رفیع زاده
3 سال پیش

شما می توانید اطلاعات طریق دادگاه و پس از اخذ گواهی انحصار وراثت تقاضای تحریر ترکه نمایید

محمود پناهی
3 سال پیش

بابت اینکه بدونم سند بازداشت هست یا نه

عماد دادگر
املاک دادگر
3 ماه پیش

یکی از مهم‌ترین روش‌های تشخیص ملک بازداشتی توجه به پشت سندهای تک‌برگی است. اگر بازداشت باشد در پایین آن مشخصات مرجع دستور دهنده قید شده است؛ مثلا به دستور شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه فلان بازداشت شد. در سندهای منگوله‌دار اگر ملک بازداشت باشد مانند سند تک‌برگی مشخصات مرجع قضایی قید شده است.

شیرین قاسمی
2 سال پیش

با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی و استعلام توسط اونها میشه فهمید

شهناز رفعت بخش عالم
2 سال پیش

آیا سند منزل به این نام آزاد

آذر صمدی
3 سال پیش

سلام؛من برگه مبایعه نامه یک واحد آپارتمان رو دارم ولی فروشنده آپارتمان از زدن سند خودداری میکنه واین مسءله از سال 86 میباشد چکار کنم ؟

رزیج عاملی
3 سال پیش

شماره اسناد میخوام

مجید حسین زاده
3 سال پیش

با سلام، پدربزرگ من سال 1318فوت کرده. هیچ مدرک حتی شناسنامه ازش نداریم. اما می دونیم که ملک بنام داره. چطور متوجه بشیم؟

کاربر مهمان
3 سال پیش

سلام.قطعه زمینی درسال67باحدوداربعه خریداری کردم وپس از20سال فهمیدم که مالک زمین من رابدون اذن مالکین مشاعی باشهرداری به توافق رسیدن وپلاکی 37اصلی102فرعی بودرابه پلاک37اصلی288که جزء102فرعی میباشدراتغیرداد ومن طی مراحل .دادگاه سندراتحویل گرفتم که 37اصلی 102 فرعی که دیگرجای من نبود وامروز که پیگری کردم که زمین من درگذرقرارگرفته لطفا به من بگوید چگونه من به حق ام مرسم

مهدی اکبری
3 سال پیش

نام و نام خانوادگی متوفی نام پدر و نام مادر متوفی رو داشته باشین میتونین از ثبت احوال فوت نامه اش رو در بیارین

محمد محمدی
3 سال پیش

منم همین مشکل رو دارم

سید محمد حمطه
3 سال پیش

با سلام، پدربزرگ فوت کرده. . اما می دونیم که ملک بنام داره. چطور متوجه بشیم؟

میثم دهنوی
3 سال پیش

چجوری متوجه شم که نوشته ای که نامادریم بعد از فوت بابام آورد، مبنی بر اینکه 4 دنگ از خونه رو پدرم داده به اون، اونم به عنوان خرید و فروش، درسته؟ حس میکنم جعلی باشد، لطفا کمکم کنین.

نامی
3 سال پیش

مسکن قولنامه ای داریم که هولوگرام (کدرهگیری) داره و کلا این اطراف خونه ها سند ندارن. آیا میتونم مسکن ملی ثبت نام کنم؟

فاطمه جلیلوند
4 سال پیش

استعلام از تمام ملک های خودم میخواستم.

کیان
3 سال پیش

باید تشریف ببرید دفتر خونه یا محضر معتبر

کاربر میهمان
4 سال پیش

سلام، من چطور میتونم بفهمم که آیا برادرم ملکی خریده؟ چون به من بدهکاری و من میخوام ملک را توقیف کنم!

مهرداد
3 سال پیش

با گرفتن نامه از دادگاه به اداره ثبت مراجعه میکنید و سپس آن را توقیف میکنید .

Hossin karami
4 سال پیش

سلام. ما مدت 5 سال قبل یک واحد آپارتمان مسکونی خریداری کردیم و سند مالکیت هم به نام فروشنده بود و ما فقط با کد رهگیری خریداری کرده و1 سال بعد هم با کد رهگیری فروختیم و هیچ نوع ملک یا زمین ثبت شده به نام خودم هم ندارم.  حال میخواستم تقاضا خرید مسکن ملی نمائیم. اندازه مسکن و شهرسازی اعلام کرده که شما آپارتمان ثبت دارید و به شما تعلق نخواهد گرفت. لطفا راهنمایی کنید.

محمد حسین زیودار
4 سال پیش

استعلام سند

الناز اصلاحی
4 سال پیش

میخواهم بدونم سند به نامم هست؟

کاربر مهمان
3 سال پیش

سلام خسته نباشید من سند باغی به نامم وبنچاق هم به نام دارم ولی در اداره ثبت نشده کجا باید برم

زهره معصومی باقرابادی
3 سال پیش

میخام بدونم سندخونه به اسمم هست یانه

فرزانه کوک ساز قوچانی
3 سال پیش

می خواهم بدانم ملک 3212 ودوبیست ونه فرعی از یک اصلی بخش ده مشهد بنام هست یا نه

کاربر مهمان
3 سال پیش

متوجه شدید؟منم این مشکل رو دارم

علی مهینی ایردموسی
4 سال پیش

باید توضیح داده شود.

رضا خادمی
املاک شهرآرا
4 سال پیش

درود، خسته نباشید. ریشه زمینی که سند شاهنشاهی داره رو چطور میشه دراورد؟ میخوام بدونم ریشه بنیاد یا موارد دیگه را نداشته باشه.

عباس اقلیمی
4 سال پیش

با سلام و درود بر شما. بنده از یک خانمی حدود 120 میلیون تومان طلبکارم و می خوام استعلام بگیرم با کد ملی و مشخصات دیگه ای که از این خانم که فتوکپی شناسنامه و کارت ملی شو دارم که ملکی بنامش هست که از طریق دادگاه دوندگی نکنم و بدونم ملکی بنامش هست تا طبق حکم از قاضی پرونده درخواست توقیف ملک را بکنم؟ آیا شما می تونید راهنمائی کنید بنده را چطور استعلام بگیرم؟ تشکر میکنم.

کاربر مهمان
3 سال پیش

ازطریق اداره راوترابری متوجه میشوید

کاربر مهمان
3 سال پیش

ایا میشهمالک نباشه طلبکار ملک را بفروشه

رشمیی
4 سال پیش

چطوری بفهمم پدرم قبل از فوتش ملکی به نام خودش داشته؟

مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
4 سال پیش

املاک سعادت مشهد ارائه خدمات تخصصی و نوین املاک در مشهد سلام برای شناخت صاحب املاک یکی از مهم ترین موضوع ملک استعلام ملک و شناخت ملک واقعی ملک است (( مثلا در یک مورد از کلاهبرادری ملک بزرگ در مشهد : وی اضافه کرد: در کلاهبرداری‌های مربوط به پیش فروش مسکن، معمولا واحدهای یک مجتمع مسکونی یا خانه به چند نفر به فروش می‌رسد همان طور که پیش از این یک مجتمع 20 واحدی در منطقه الهیه مشهد به 66 نفر فروخته شد.)) 1- برای املاک ملکی از اداره ثبت بعد شهرداری بروید بعد پرس جوی و تحقیق محلی از املاک و همسایه حتما انجام شود 2-- برای املاک موقوفه اول اداره ثبت بعد اداره موقوفه مربوط بعد هم شهرداری مربوطه بعد پرس جوی و تحقیق محلی از املاک و همسایه حتما انجام شود 3-- برای املاک قولنامه ای اول چک کرده مدارک مالکیتی پرس جوی و تحقیق محلی از همسایه حتما انجام شود بعد مشاور از چند مشاور املاک داری مجوز و متخصص منقطه و تطبیق مشخصات ثبتی و ...ملک 4--- برای املاک در بافت روستای مثل باغات و.. حتما اول مدارک و مشخصات ثبتی ملک بعد استعلام و مهم ترین مورد پرس جوی و تحیق محل مخصصوص از شورای روستا و دهیار که در نهایت حتما مهر شورای روستا در متن قولنامه الزامی است خلاصه حتما نکته زیر رو هم در موقع تنظیم قرار داد رعایت کنید الف- قرار داد با کد رهگیری تنظیم کنید ب- یک شاهد همیشه همراخود داشته باشید د-- حتما پول فقط به صاحب ملک پرداخت کنید طی بانک و حتما رسید دریافت کنید ج-- حتما در قولنامه مشخصات بنگاه و امضاء و مهر در حضور شما انجام شود و ساعت اول نخسه قرار داد دریافت کنید. نکته مهم و طلایی 1 - حتما کد رهگیری بگیرید البته با رعایت نکات حقوقی و فنی در تنظیم متن قرار داد ( فقط مشاور املاک مجاز این امکان دارند و اگر کسی میگه ندارم و... حتما داره سر شما کلاه میزاره چون وقتی جواز و مدارک کامل نیست و چون میخواهد از زیر بار قبول مسئولیت تنظیم قرار داد شانه خالی کنه و در صورت مشکل فقط یک حرف می زند من که اینو تنظیم نکرده در دفترم و... پس مطمئن پول شما رو میخوره یک آب هم روش) 2- حتما در تمام قرار داد ها یک شاهد داشته باشید از دوستان نزدیک و سالم همرهتون که در متن قرار داد امضا ء کند و حتما مشخصات خود و کد ملی شو بنویسد( بیشتر امضاء شاهدین بدون نام و نامخانوتدگی و کدملی اثبات سخت است) 3- حتما و مهم ترین نکته انتقال پول و مبلغ حتما به حساب طرف قرار داد واریز کنیدباشه و سعی کنید حتما در قبل هر پرداخت از طرف رسید دستی به همراه امضاء و اثر انگشت و با درج موضوع مبلغ مثلا خرید ملک به ادرس فلان و دو شاهد هم این متن رسید امضاء کنند ( به هیچ عنوان به مشاور املاک پول ندهید) 4-حتما نخسه قرار داد رو در روز اول از مشاور املاک بگیرید تا مدرکی داشته باشید که معامله انجام داده اید چون بعد طرف میزنه زیر همه چیز و میگوید اصلا قرار داد نبوده و...( هیچ شاهدی بالاتر از قلم و کاغذ نیست) 5- همیشه با افراد اگاه و دارای تخصص مشورت کنید که معمولا بهترین این افراد مشاور املاک داری سابقه طولانی هستن الویت سوم الویت دوم بازرسان و بچه های بخش تخلفات صنفی منطقه و الویت اول افراد که در مجموعه دعوی ملکی کار می کنند مثلا وکلا و کارشناس ملک و یا اعضای مستقیم با شکایت اتحادیه املاک و شکایت حقوقی ملکی در ارتباط اند چون اینا اطلاع روز از نحوه بیشترین کلاهبرداری دارند مثلا بیشترین کلاهبرداری پیش فروش ملک است حالا نکات فنی و حقوق چیست ؟ الف - حتما از زمین ملک همراه پش فروش خرید کنید در متن قرار دادب در دفتر اسناد رسمی بعد قولنامه هم ثبت کنید موضوع معامله رو ج- حتما در زمان قرار داد بخواهید که یک ضامن معتبر که میشناسید ضمن اجاری قرار داد قبول کند د- حتما مبلغ طی چند مرحله و با توجه به پیشرفت پروژه پرداخت کنید نه یکجا و.. و نکته آخر حتما این نکته رو ذکر کنید که افزایش قیمت مصالح و اعلام ورشکستگی و... باعث عدم تحویل ملک شده باید طرف مقابل مبلغ رو به عنوان زیان به شما پرداخت کند. 6-همیشه برای این که قولنامه و اجارنامه تنظیم کنید برای این که مبلغ کمتر کمیسیون بدهید به املاک بدون موجوز و قرار داد های دستی اکتفا نکید جون در زمان وقوع اتفاقات خاص مثل عدم تحویل ملک و یا پول و اتفاقات ختص ملکی مثل استفاده غیر مجاز ملک در امور خلاف و... اینها هیچ گونه کمکی به شما نمی کنند. املاک سعادت مشهد آشنایی با الزام دریافت کد رهگیری در زمان عقد قرار داد (خرید ،فروش) و (اجارنامه) همانطور که می دانید در گذشته معاملات و قراردادهای ملکی به صورت دست نویس و پیش بنگاه ها و مشاوران املاک انجام می شد اما به دلیل اینکه دولت بتواند از لحاظ سطح قیمت ها و میزان معاملات آمارهای دقیقی از بازار مسکن بدست بیاورد در سال 1387 بخشنامه ای صادر کرد. که از سال 87 به بعد قراردادهای دست نویس دیگر فاقد اعتبار شد و قانون مشاوران املاک را از تنظیم قراردادهای دست نویس منع کرد. (( مشاورین املا ک مجاز که عضو اتحادیه املاک می باشند . باید کلیه قراردادها را در سایت ثبت معاملات واملاک کشور ثبت و بعد پرینت متن قرارداد راه به همراه کد رهگیری و هولوگرام مخصوص که به امضای طرفین قرار داد و دوشاهد رسید همراه با مهر و امضا متصدی مشاور املاک به طرفین ارائه دهد و گرنه تخلف صنفی شناخته میشوند معمولا مشتری می توانند به اتحادیه املاک شهر مربوط مراجعه کنند و شکایتی تنظیم کند در رابطه با موضوع عدم تحریر قرارداد سیستمی بعد اتحادیه املاک و کمیسیون بازرسی شکایت مشتری را سریعا پیگیری می کند در کوتاه ترین زمان ممکن ، در 2 حالت 1- اگر مشاور املاک داری مجوز باشد قرار داد را پرینتی تنظیم میکند و.. و رضایت مشتری حاصل و در صورت که املاک فاقد مجوز باشد اخطار ماده 27 در رابطه با پلمپ املاک غیر مجاز دریافت می کند.)) دریافت قولنامه با کد رهگیری چه مزیتی دارد؟ 1-قابلیت استعلام قولنامه شما از تمام کشور ( با کد ملی و کد رهگیری) 2-تضمین امنیت معامله شما ( عدم امکان دستکاری در متن قرار داد و...) 3-تنظیم و ثبت کامل متن قرار داد با توجه به اجباری بودن پر کردن ایتم های الف-مشخصات دقیق آدرس ملک مثل شهر، منطقه ثبتی ، بخش ثبتی ، پلاک اصلی ، پلاک فرعی ، کد پستی ملک ، ب-مشخصات دقیق طرفین قرار داد و... پ- درج قیمت و نحوه پرداخت توسط خریدار در چند مرحله و با تاریخ دقیق و درج شماره چک و...ت-درج تاریج ثبت قرار داد تاریخ تحویل و تاریخ تنظیم سند ملکث-اخذ 15 امضاء و اثر انگشت به جای 3 امضاء و اثر انگشت ،الزام حضور دو شاهد 4- بهترین وآسان ترین راه شناخت مشاورین املاک مجاز از طریق سایت ثبت معاملات واملاک کشور به آدرس www.iranamlaak.ir منو استعلام 1-کد رهگیری و کد ملی 2- از طریق ارسال کدملی # کد رهگیری به سامانه 110203001 مدارک لازم جهت ثبت قرار داد به صورت اینترنتی و دریافت کد رهگیری و هولگرام 1 - اصل مدارک هویتی کارت ملی هوشمند و شناسنامه ، کارت اقامت برای اتباع و...) 2 - اصل مدارک مالکیت (سند ، قولنامه ، بنچاق و.. وکالت نامه و گواهی انحثار و...) 3- تاییدیه کد پستی ملک مورد نظر(از اداره پست منطقه ، سایت www.post.ir ) 4- الزام حضور دو شاهد (هر طرف قرار داد یک نفر شاهد به همرا ه مدارک شناسایی) 5 -در صورت درخواست مشاوراملاک برگه کارشناسی ملک فنی و حقوقی (مبالغ بالا) 6- پر کردن فرم پیش نویس قرار داد با کد رهگیری در زمان حضور در دفتر املاک *حتما جهت دریافت کد رهگیری به املاک دارای مجوز و تخصص و دانش کافی در مورد تنظیم و ثبت قرار داد های مراجعه کنید ( مدت زمان تنظیم 1 ال 2 ساعت است) و قبل از تایید نهایی حتما پیش نویس کامپیوتری قرار داد رو یک با کامل مطالعه کنید . املاک سعادت مشهد ارائه خدمات تخصصی و نوین املاک در مشهد 09154924213 مهندس ظفریاری ثبت کلیه قرار داد های معاملاتی به صورت اینترنتی ((کد رهگیری و هولوگرام)) در سایت ثبت معاملات و املاک کشور به نشانی www.iranamlaak.ir

محمدرضا تاجیک
4 سال پیش

در دهۀ 60 و 70 زمین مسکونی ثبت نام کردم در شهرستان تهران آدرس ملک ندارم.

احمد مقیسه
3 سال پیش

سلام حدود30 سال پیش زمین صنعتی در شهرک صنعتی در قزوین داشتم از کجا باید استعلام کنم که در چه وضعیتی است

کاربر میهمان
4 سال پیش

از کجا متوجه بشم ملکی که ثبت نام کردم، آدرسش کجاست و چجوری برای انجام مراحل بعدی نامه بگیرم.

زهرابراهیم ورزیار
4 سال پیش

سند تک برگی کی آماده می شود؟

سجاد کیان محمودی
4 سال پیش

چگونه بفهمم زمینی به اسم من هست یا نه؟

محمد علی کوشش زاده
4 سال پیش

استعلام سند مالکیت؟

سولماز فراشخانه
4 سال پیش

میخوام بدونم سندی به نام شوهرم هست یا نه؟ با شماره کد ملی!

هانیه توسلی
3 سال پیش

سلام اگر ملکی به نام من باشه چطور کسی میتونه ازم بگیره

مریم السادات موسوی
4 سال پیش

سلام، وقتتون بخیر. یک قرارداد اجاره نامه داشتم که در حال حاضر اصل قرارداد در دسترسم نیست. ولی برای انجام دادن کاری کد رهگیری اون قرارداد رو لازم دارم. آیا با کد ملی میتونم از سایتی یا قسمتی کد رهگیری قرارداد رو بگیرم؟

ثبتچی
4 سال پیش

سلام و سپاس از توضیحاتی که در مورد استعلام سند ملکی دادین. با توجه به اینکه اداره ثبت شرکت ها و اداره ثبت علامت تجاری از زیرمجموعه‌های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور محسوب میشه، پیشنهاد میکنم در خصوص استعلام ثبت شرکتها و استعلام ثبت برند هم همینطور عالی توی سایتتون آموزش بدین. ممنون.

مجید نجفی
4 سال پیش

استعلام سند تک برگی 894009

مجید گمنام
4 سال پیش

سلام. یک قطعه زمین در خورین ورامین قریه بهنام پازوکی به متراژ 200 متر میباشد. شماره زمین در سند 38/10663 دفتر 245 به شماره ثبتی 85742 آیا این زمین موجوده؟ با توجه به سند منگوله دار شش دانگ. ممنونم پیگیری کنید و پاسخ دهید، خیلی لطف مینمایید.

کاربر مهمان
4 سال پیش

سلام،  در دهۀ 60 یک زمین خریداری شده که بعد از خرید فیش داده بودن. این زمین توی یکی از شهرک ها بوده، بعد از اون اصلا سراغش نرفتیم و نمیدونیم که کجای شهرک افتاده چون توی زمان خریداری زمین ها هنوز قطعه بندی نشده بود. حالا متاسفانه فیش هم در دسترس نیست، میخواستم بدونم قابل پیگیری هست ؟

احسان افشاری فر
4 سال پیش

دیدن سند خود.

مرتضی زندی
4 سال پیش

استعلام ثبتی.

ثبتینو
4 سال پیش

سلام، ممنون. توضیحاتتون در خصوص ثبت عالی بود، فقط من شناسه یکتا رو که وارد می کنم میگه وجود نداره.

فرشاد اسدزاده
4 سال پیش

سلام، ارادت.

کاربر میهمان
4 سال پیش

زمین با کاربری فضای سبز با متراژ بالا رو میشه تغییر کاربری داد و یا جواز ساخت بخشی از زمین رو گرفت؟ ممنون.

آ.«
4 سال پیش

سلام. طبق مقالۀ شما به اداره ثبت اسناد و املاک جهت گرفتن استعلام سند ملکی با کد ملی مراحعه کردم. ولی در جواب من گفتن که به هیچ عنوان امکان انجام این کار نیست و فقط در جواب نامه دادگاه استعلام انجام میشه. لطفا راهنمایی کنید و اگر منبع قانونی و بخشنامه ای در اختیار دارید، به اشتراک بگذارید. تشکر.

امیرخواجه نوری
2 سال پیش

سال 1318فوت کرده. هیچ مدرک حتی شناسنامه ازش نداریم. اما می دونیم که ملک بنام داره. چطور متوجه بشیم؟

رجبعلی نظری
4 سال پیش

سند خودرو.

جعفر یاری
4 سال پیش

سلام دوست عزیز. من آهن فروشم، سندهای ملکی برای ما میارن که به نام ما بزنن به جاش آهن بخرن. در واقع تهاتر انجام میشه اما ما نمیتونیم بدون استعلام آهن بدیم یا معامله ای کنیم. خودشون استعلام ثبت میارن اما نمیشه اعتماد کرد.به ما هم جواب نمیدن. راهنمایی کنید چه کنیم؟؟

Mohammadreza Noshmand
4 سال پیش

سلام، ممنون از وقت و اطلاعات شما. سوالم این است که ملک قول نامه ای داشتیم و آن در یک پروسه زمانی به ثبت رساندیم و حال که مدتی از آن می‌گذرد، سی دی آن را گم کردیم. تنها یک کاغذ داریم که شماره ثبت در بالای آن نوشته شده است. ما راه حلی برای دریافت مجدد داریم؟ به کجا مراجعه کنیم که با سریعترین شکل مجدداً دریافت کنیم، ممنون.

کاربر مهمان
3 سال پیش

لطفا برید اداره اب پیگیری کنید

مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
4 سال پیش

املاک سعادت مشهد ارائه خدمات تخصصی و نوین املاک در مشهد: سلام، برای شناخت صاحب املاک:

1- برای املاک ملکی از اداره ثبت بعد شهرداری بروید بعد پرس جوی و تحقیق محلی از املاک و همسایه حتما انجام شود 2-برای املاک موقوفه اول اداره ثبت بعد اداره موقوفه مربوط بعد هم شهرداری مربوطه بعد پرس جوی و تحقیق محلی از املاک و همسایه حتما انجام شود 3-برای املاک قولنامه ای اول چک کرده مدارک مالکیتی پرس جوی و تحقیق محلی از همسایه حتما انجام شود بعد مشاور از چند مشاور املاک داری مجوز و متخصص منقطه و تطبیق مشخصات ثبتی و ...ملک 4-برای املاک در بافت روستای مثل باغات و.. حتما اول مدارک و مشخصات ثبتی ملک بعد استعلام و مهم ترین مورد پرس جوی و تحیق محل مخصصوص از شورای روستا و دهیار که در نهایت حتما مهر شورای روستا در متن قولنامه الزامی است خلاصه حتما نکته زیر رو هم در موقع تنظیم قرار داد رعایت کنید الف- قرار داد با کد رهگیری تنظیم کنید ب- یک شاهد همیشه همراخود داشته باشید د-- حتما پول فقط به صاحب ملک ÷رداخت کنید طی بانک و حتما رسید دریافت کنید ج-- حتما در قولنامه مشخصات بنگاه و امضاء و مهر در حضور شما انجام شود و ساعت اول نخسه قرار داد دریافت کنید. نکته مهم و طلایی 1 - حتما کد رهگیری بگیرید البته با رعایت نکات حقوقی و فنی در تنظیم متن قرار داد ( فقط مشاور املاک مجاز این امکان دارند و اگر کسی میگه ندارم و... حتما داره سر شما کلاه میزاره چون وقتی جواز و مدارک کامل نیست و چون میخواهد از زیر بار قبول مسئولیت تنظیم قرار داد شانه خالی کنه و در صورت مشکل فقط یک حرف می زند من که اینو تنظیم نکرده در دفترم و... پس مطمئن پول شما رو میخوره یک آب هم روش) 2- حتما در تمام قرار داد ها یک شاهد داشته باشید از دوستان نزدیک و سالم همرهتون که در متن قرار داد امضا ء کند و حتما مشخصات خود و کد ملی شو بنویسد( بیشتر امضاء شاهدین بدون نام و نامخانوتدگی و کدملی اثبات سخت است) 3- حتما و مهم ترین نکته انتقال پول و مبلغ حتما به حساب طرف قرار داد واریز کنیدباشه و سعی کنید حتما در قبل هر پرداخت از طرف رسید دستی به همراه امضاء و اثر انگشت و با درج موضوع مبلغ مثلا خرید ملک به ادرس فلان و دو شاهد هم این متن رسید امضاء کنند ( به هیچ عنوان به مشاور املاک پول ندهید) 4-حتما نخسه قرار داد رو در روز اول از مشاور املاک بگیرید تا مدرکی داشته باشید که معامله انجام داده اید چون بعد طرف میزنه زیر همه چیز و میگوید اصلا قرار داد نبوده و...( هیچ شاهدی بالاتر از قلم و کاغذ نیست) 5- همیشه با افراد اگاه و دارای تخصص مشورت کنید که معمولا بهترین این افراد مشاور املاک داری سابقه طولانی هستن الویت سوم الویت دوم بازرسان و بچه های بخش تخلفات صنفی منطقه و الویت اول افراد که در مجموعه دعوی ملکی کار می کنند مثلا وکلا و کارشناس ملک و یا اعضای مستقیم با شکایت اتحادیه املاک و شکایت حقوقی ملکی در ارتباط اند چون اینا اطلاع روز از نحوه بیشترین کلاهبرداری دارند مثلا بیشترین کلاهبرداری پیش فروش ملک است حالا نکات فنی و حقوق چیست ؟ الف - حتما از زمین ملک همراه پش فروش خرید کنید در متن قرار دادب در دفتر اسناد رسمی بعد قولنامه هم ثبت کنید موضوع معامله رو ج- حتما در زمان قرار داد بخواهید که یک ضامن معتبر که میشناسید ضمن اجاری قرار داد قبول کند د- حتما مبلغ طی چند مرحله و با توجه به پیشرفت پروژه پرداخت کنید نه یکجا و.. و نکته آخر حتما این نکته رو ذکر کنید که افزایش قیمت مصالح و اعلام ورشکستگی و... باعث عدم تحویل ملک شده باید طرف مقابل مبلغ رو به عنوان زیان به شما پرداخت کند. 6-همیشه برای این که قولنامه و اجارنامه تنظیم کنید برای این که مبلغ کمتر کمیسیون بدهید به املاک بدون موجوز و قرار داد های دستی اکتفا نکید جون در زمان وقوع اتفاقات خاص مثل عدم تحویل ملک و یا پول و اتفاقات ختص ملکی مثل استفاده غیر مجاز ملک در امور خلاف و... اینها هیچ گونه کمکی به شما نمی کنند. املاک سعادت مشهد آشنایی با الزام دریافت کد رهگیری در زمان عقد قرار داد (خرید ،فروش) و (اجارنامه) همانطور که می دانید در گذشته معاملات و قراردادهای ملکی به صورت دست نویس و پیش بنگاه ها و مشاوران املاک انجام می شد اما به دلیل اینکه دولت بتواند از لحاظ سطح قیمت ها و میزان معاملات آمارهای دقیقی از بازار مسکن بدست بیاورد در سال 1387 بخشنامه ای صادر کرد. که از سال 87 به بعد قراردادهای دست نویس دیگر فاقد اعتبار شد و قانون مشاوران املاک را از تنظیم قراردادهای دست نویس منع کرد. (( مشاورین املا ک مجاز که عضو اتحادیه املاک می باشند . باید کلیه قراردادها را در سایت ثبت معاملات واملاک کشور ثبت و بعد پرینت متن قرارداد راه به همراه کد رهگیری و هولوگرام مخصوص که به امضای طرفین قرار داد و دوشاهد رسید همراه با مهر و امضا متصدی مشاور املاک به طرفین ارائه دهد و گرنه تخلف صنفی شناخته میشوند معمولا مشتری می توانند به اتحادیه املاک شهر مربوط مراجعه کنند و شکایتی تنظیم کند در رابطه با موضوع عدم تحریر قرارداد سیستمی بعد اتحادیه املاک و کمیسیون بازرسی شکایت مشتری را سریعا پیگیری می کند در کوتاه ترین زمان ممکن ، در 2 حالت 1- اگر مشاور املاک داری مجوز باشد قرار داد را پرینتی تنظیم میکند و.. و رضایت مشتری حاصل و در صورت که املاک فاقد مجوز باشد اخطار ماده 27 در رابطه با پلمپ املاک غیر مجاز دریافت می کند.)) دریافت قولنامه با کد رهگیری چه مزیتی دارد؟ 1-قابلیت استعلام قولنامه شما از تمام کشور ( با کد ملی و کد رهگیری) 2-تضمین امنیت معامله شما ( عدم امکان دستکاری در متن قرار داد و...) 3-تنظیم و ثبت کامل متن قرار داد با توجه به اجباری بودن پر کردن ایتم های الف-مشخصات دقیق آدرس ملک مثل شهر، منطقه ثبتی ، بخش ثبتی ، پلاک اصلی ، پلاک فرعی ، کد پستی ملک ، ب-مشخصات دقیق طرفین قرار داد و... پ- درج قیمت و نحوه پرداخت توسط خریدار در چند مرحله و با تاریخ دقیق و درج شماره چک و...ت-درج تاریج ثبت قرار داد تاریخ تحویل و تاریخ تنظیم سند ملکث-اخذ 15 امضاء و اثر انگشت به جای 3 امضاء و اثر انگشت ،الزام حضور دو شاهد 4- بهترین وآسان ترین راه شناخت مشاورین املاک مجاز از طریق سایت ثبت معاملات واملاک کشور به آدرس www.iranamlaak.ir منو استعلام 1-کد رهگیری و کد ملی 2- از طریق ارسال کدملی # کد رهگیری به سامانه 110203001 مدارک لازم جهت ثبت قرار داد به صورت اینترنتی و دریافت کد رهگیری و هولگرام 1 - اصل مدارک هویتی کارت ملی هوشمند و شناسنامه ، کارت اقامت برای اتباع و...) 2 - اصل مدارک مالکیت (سند ، قولنامه ، بنچاق و.. وکالت نامه و گواهی انحثار و...) 3- تاییدیه کد پستی ملک مورد نظر(از اداره پست منطقه ، سایت www.post.ir ) 4- الزام حضور دو شاهد (هر طرف قرار داد یک نفر شاهد به همرا ه مدارک شناسایی) 5 -در صورت درخواست مشاوراملاک برگه کارشناسی ملک فنی و حقوقی (مبالغ بالا) 6- پر کردن فرم پیش نویس قرار داد با کد رهگیری در زمان حضور در دفتر املاک *حتما جهت دریافت کد رهگیری به املاک دارای مجوز و تخصص و دانش کافی در مورد تنظیم و ثبت قرار داد های مراجعه کنید ( مدت زمان تنظیم 1 ال 2 ساعت است) و قبل از تایید نهایی حتما پیش نویس کامپیوتری قرار داد رو یک با کامل مطالعه کنید . املاک سعادت مشهد

کاربر میهمان
4 سال پیش

سلام، شناسه یکتا را وارد میکنم. میگه شناسه ای یافت نشد!

کاربر میهمان
4 سال پیش

سلام. من چند وقت پیش شناسه یکتای سند و باقی مشخصات را وارد کردم، درست بود و اسمم را آورد. ولی بعد از چند وقت وقتی دوباره همون مشخصات را زدم تا جایی که یادمه، گفت همچین سندی یافت نشد.  میشه بگید علت چیه؟

شاهین
4 سال پیش

سلام، پدربزرگ من حدود 50 سال پیش یه زمین میخره که سندش هم دست ما نیست و میگن سند همون موقع آتیش گرفته. از طرفی هم پدر بزرگم یکسال بعد از خرید زمین، فوت می‌کنه. چه جوری میتونیم پیگیر زمین بشیم؟ ما فقط میدونیم که سمت کرج بوده، جای دقیق رو نمی‌دونیم.

کاربر میهمان
4 سال پیش

دقیقا مشکل من هم هست، اگر راهی پیدا کردی خبر بده. 09109427281

جعفر سلطانیان
4 سال پیش

با سلام. بنده یک واحد آپارتمان 68 متری خریدم. الان حدود 50 روز هست که سند تکبرگش نیومده. فقط در دفترخانه به نام زدیم. چطور میتونم پیگیری کنم؟ ممنون از راهنماییتون.

کاربر مهمان
3 سال پیش

ارطریق اداره اب خیزداری پیگیری کنید

نوری
4 سال پیش

استعلام خانه.

یوسف نادری
4 سال پیش

خوبه.

کاربر مهمان
4 سال پیش

میخوام سند تک برگی خونه ای که خریدم رو، استعلام بگیرم. شماره دفتر املاک و صفحه نداره داخل سند.

کاربر مهمان
4 سال پیش

با سلام، پدرم در قبال پولی یک و نیم حبه زمین میده به فردی دیگر که آن زمین چون مشاع هست، صاحبان دیگری هم دارد و این زمین چند نسخه از قباله دارد که یکیشو پدرم میده به بنده خدا که خودشان به میل خود تقسیم بندی کرده اند. آیا ما میتوانیم ادعایی داشته باشیم، حقمونو بگیریم؟

شادی نعمتی
4 سال پیش

سلام، وقت بخیر. آیا میشه با کد ملی، استعلام کاربری زمین رو گرفت؟ اگه نه، با چه کاری و چطوری میشه؟ ممنون.

کاربر مهمان
3 سال پیش

ازطریق بخشداری محل

مهدی
4 سال پیش

سلام، وقتتون بخیر. من یه زمین داخل بافت روستا که سند تک برگ داره رو، تو شمال قولنامه کردم و صاحب سند استعلام ها رو از جهاد کشاورزی و اداره ثبت و بنیاد مسکن نمیگیره. میگه فقط دارایی و نامه از دهیاری کافیه و با همینها میشه سند زد. آیا بی خیال اون استعلام ها بشم یا حتما بگیرم؟ شما از هزینش خبر دارید؟ (استعلام از جهاد کشاورزی، استعلام از بنیاد مسکن ، استعلام از اداره ثبت )

کاربر میهمان
4 سال پیش

موقع سند تک برگ ‌همه این کارها شده تا سند صادر بشه. الان فقط در دفترخونه استعلام ثبت و دارایی کافیه.

عباس اسمعیلی
4 سال پیش

اشتغالم، کد ملی.

کاربر مهمان
4 سال پیش

سلام، من از ملکی خوشم اومده که سند تفکیکی نداره و فقط با قولنامه خرید و فروش میشه. آیا اینکار درسته یا خیر؟ از طرفی ملک چشمم رو گرفته.

کاربر مهمان
4 سال پیش

اگر قولنامه، ریشه دار هست و سند مادر داره؛ میتونی با مشاوره از املاک معتبر، اقدام به خرید بکنی.

ب.محمدی
4 سال پیش

سلام،  اطلاعات بیان شده در حد مطالعه جامع هستند ولی دفاتر پستی حتی با کارت ملی خودم هم به من اعلام نمی کنند، اموالم چیست. فرد دیگری چیزی به نامم کرده و به جای اینکه به دستم برسد، برایم دار مکافات شده است. لطفا راهنمایی کنید که اگر این نوعی کارشکنی هست؛ به کجا باید شکایت کرد؟ متشکرم.

کسری صالحی
4 سال پیش

سلام، در این موضوع حتما با من در ارتباط باش، فوری. 09059873093

سجاد محمدی
4 سال پیش

ثبت سند.

امیرحسین قیصرزاده
4 سال پیش

من استعلام کردم، آخرین وضعیت ملکمو، میزنه استعلامی یافت نشد.

سید محسن
4 سال پیش

سلام. چه طوری بدون رفتن به اداره ثبت اسناد، میتونیم بفهمیم آیا ملکی به ناممون در ثبت اسناد هست یا نه؟

فتحی
4 سال پیش

با سلام خدمت شما. یه سوالی داشتیم، پدر بنده سال 1361یه دستگاه تراکتور از تبریز و کارخانه خریده و آورده. ولی الان در قید حیاط نیست و عموهای ما، دارن سعی میکنن که بگن تراکتور رو همه باهم شریک هستیم و حق ما ضایع میشود. سندی هم در دست نداریم، به جز یه دفترچه سوخت تراکتور که در آن زمان مد بوده. میخواستم بدونم من چگونه میتوانم سند اصلی رو پیدا کنم و بدونم که به نام پدرم هست یا نه. ممنون میشم راهنمایی کنین.

حسین حسینقلی زاده
3 سال پیش

اگر مدارک به نام پدرتان در جهاد شکاورزی باشد شما میتوانید یک کپی از مدارتان بگیرید و یا اینکه فاکتور خرید را از فروشنده اصلی در تاریخ و زمان خرید به نام پدرتان باشد میتواند اصلت مالیکت تراکتور را اثبات کنید .

کسری صالحی
4 سال پیش

همون دفترچه رو میتونید ببرید به آدرسی یا جایی که خریداری شده، مطمئن باشید جواب میگیرید.

فردین خلیلاوی
4 سال پیش

سلام. میخوام سند منگوله دارم را، با تک برگی عوض بکنم.

رضوان
4 سال پیش

الهی خدا جواب برخی مردم دزد و متقلب کل دنیا را بده. من فراموشی گرفتم، می خوام ببینم چند تا خونه به نام من بوده، ثبت بررسی نمیکنه. میگه آدرس خونه رو بده تا بگم. یا فکر می کنند، می خوام مال یک نفر دیگر را استعلام کنم.

کاربر مهمان
4 سال پیش

میخواهم ‌بدانم، ‌ملکی یا ‌سندی ‌به ‌نام‌ پدرم ‌هست ‌یا‌ نه؟

کاربر میهمان
5 سال پیش

میخوام ببینم، سند پدر بزرگم به نامشه؟

سادات
5 سال پیش

من پدربزرگم فوت کرده و پدرم هم فوت کرده. میتونم استعلام از اموال پدربزرگم بگیرم؟

کاربر مهمان
4 سال پیش

بله برای انحصار وراثت، به اداره ثبت برید.

محمد نصراللهی
5 سال پیش

با سلام. پدر من قبل از مرگ یه ملکی با سند عادی خریداری کرده ولی متاسفانه سند توسط یکی از نزدیکان به سرقت رفته! آیا این فرد میتونه این ملک رو بدون اینکه ما مطلع بشیم بفروشه؟

حسین حسینقلی زاده
3 سال پیش

سلام به صورت قولنامه دستی باشد میتواند ضمن مراجعه به به مراجعه قضائی و اثبات قرارداد از طرف فروشنده سند رسمی دیرافت کنید

محمد معظمی گودرزی
5 سال پیش

میخواهم بدانم چه تعداد سند به نامم است. باید چه کار کنم؟

مونا کرد
5 سال پیش

سلام. ببخشید من نمیتونم کد شناسایی 15 رقمی رو پیدا کنم. آیا تو سند نوشته؟ اگه نوشته کجای سند هست؟ اگر نیست لطفا راهنمایی کنید. ممنون.

علی اصغر طالبی افخم
5 سال پیش

سلام. ماشینم را سال 95 فروختم و برگ سبز را به نام خریدار زدم. مقداری از پولم را بابت سند محضری نگه داشته ولی برای سند نمی آید! شکایت کردم ولی سودی نداشت. چه کنم؟

علیرضااسمعیلی
5 سال پیش

سلام. ممنون بابت اطلاعات مفیدی که دادین.

کاربر مهمان
5 سال پیش

آیا بدون کد ملی به هیچ عنوان نمیشه فهمید ملکی سند دارد یا نه؟ و اگر میشه چجوری؟

کاربر مهمان
5 سال پیش

ممنون بابت اطلاع رسانى كاملتون

امیرقنبری میاندواب
5 سال پیش

آیا میتونم بفهمم که ملکی به نام من در این 2 ماه ثبت شده و یا درحال ثبت هست؟

محسن‌نودهانی
5 سال پیش

سلام. ‌خواستم‌ ببینم ‌به ‌این ‌شماره ‌ملی ‌سند‌ی ‌ثبت ‌شده ‌یا ‌نه.

علی اکبر علیزاده
5 سال پیش

میخواهم بدانم چیزی به نام من هست یا نه. چیکار کنم؟

کاربر مهمان
5 سال پیش

سلام. چطوری میتونم عوارض الکترونیکی شهرداری شهریار رو پرداخت کنم؟ اگر راهنمایی کنید سپاسگزارم.

محمدوحدت جوان
5 سال پیش

اگه جواب بده عالیه.

کاربر مهمان
5 سال پیش

سلام ما یک ملک در تهران داریم از دهه 50 که جز یک قولنامه شاهنشاهی هیچ برگه دیگری نداریم. فامیلام مدتی دنبال کاراش بودن اما میگن چیزی نبوده. چطور بفهمم که ملکی هست یا نه؟

مهدی طایفه
5 سال پیش

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و مردم شریف ایران. بنده یک قطعه زمین سال 89 وقتی که در شهرستان شهریار سرباز بودم خریدم. این قطعه زمین در روستای رامین است. اگه کسی از مردم شریف شهرستان شهریار روستای رامین اطلاعی داره خواهشن به خاطر خدا یه راهنمایی کنه... از مسئولین محترم روستا، دهیار عزیز یا رییس شورا محترم... کمک کنید.

کاربر میهمان
4 سال پیش

سلام. بنده، اتفاقی پیام شما رو دیدم. روستای رامین کنار روستای وسطره. آدرس اونجا رو میخواهید؟

محمد افشاری
5 سال پیش

اسعلام سند زمین نوشهر چگونه انجام میشود؟

پرویز اسمیعلی
5 سال پیش

من تقاضای سند کردم. خانه قولنامه‌ای دارم. چه کار کنم تا کاراش انجام بشه؟

کاربر مهمان
5 سال پیش

سلام. من درخواست سند تکبری کردم 7 ماه جلوتر! الان یکی از صاحبان وکالت مرده. سند من ثبت شده آیا باز هم به مشکل برمیخورم یا نه؟ خیلی ممنون

محمد طاهری
5 سال پیش

سلام. سیصد متر سند تک برگ قدیمی مثل بنچاقه. محل زمین رو نمیدونیم کجاست. سند مال قبل از انقلاب هست. پدربزرگم سال 82 به نام پدرم کرد. چجوری میتونیم مجلس رو پیدا کنیم؟

کاربر مهمان
5 سال پیش

با عرض سلام و احترام. چگونه سند منگوله دار قدیمی را استعلام بگیرم؟ به کجا مراجعه بکنم؟

کاربر مهمان
5 سال پیش

با استعلام چطوری میشه فهمید سند ماشین رو به نامت زدن یا نه؟ طرف شهرستانه، 3 هفته هست که میگه سند رو زدم ولی نمیفرسته!

محمود
2 سال پیش

برو سایت ایتول شماره ماشینت را بزن مالک مشخص میشه

محمداخلاقی
5 سال پیش

عالی و مفید. توفیقات روزافزون برای همه شما آرزوی من است

کاربر مهمان
5 سال پیش

سلام. پدربزرگ من تو روستای محل سکونتش یک سری ملک به نامش داشته و وقتی دھه 50 به تھران مھاجرت کردہ، زمین ها بلاتکلیف موندن. الان پدربزرگ من فوت کردن. چطوری میشه فھمید که این زمین ھای کشاورزی به ما میرسه یا نه؟ میتونیم استعلام بگیریم؟

محمود. اریافر
2 سال پیش

شما باید به روستای فوق مراجعه کنی از افراد پیر وهم سن وسال پدر بزرگت استعلام بگیری واز طریق شورا محل اقدام کن چون اون املاک سند مالکیت ندارند

جوادمحجوبان
5 سال پیش

با سلام و سپاس از زحمات شما. ما تعدادی ملک در شهر قم داریم. اما شخصی که از وراث میباشد با ترفندها و نفوذی‌هایی که دارد، املاک بیشتری را با حیله اینکه میخواهد کارهای اداری‌اش را انجام بده فروخته و از وکالت ما سو استفاده کرده. حتی وکالت خودمان را باطل کرده‌ایم، اما باز به کارش ادامه میده! چطور میتوانیم با استعلامات املاک به نام مرحوم از اطلاعات املاک باخبر شده و از کارهای غیرقانونی این شخص جلوگیری کنیم؟ با تشکر

بهزاد فیروزابادی
5 سال پیش

سلام. بنده یک خونه قدیمی با سند قدیمی منگوله دار دارم. آیا فردی که از من شاکی هست میتواند استعلام دارایی من رو از ثبت بگیره؟

کاربر مهمان
5 سال پیش

از چه طریقی میتوان از آگهی‌های ثبتی ملک و املاک آگاه شد؟

شایع یوسفی
5 سال پیش

باعرض سلام باتشکروقدردانی اززحمات فراوان سازندگان این سایت با آرزوی موفقیت وترقی بیشترنظرم اینکه عالی ومفیدبوده است.. یوسفی

گلی خسروی
10 ماه پیش

باسلام میخواهم بدانم آیا سندی بنام من با کد ملی:************* وجود دارد؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.