عدم ثبت و نگارش قولنامه فروش ملک توسط مشاور املاک

با سلام آپارتمانی رو در دیوار آگهی کردم یک مشاور املاک تماس گرفت اصرار کرد که بذار من برات بفروشم . موقع فروش مدارک ملک رو از من گرفت و حواس منو پرت کرد که بهم رسید ندهد بعد یه پیش نویس قولنامه نوشت و فروشنده رو مجبور کرد قسمتی از پول معامله رو در کارتخوان املاک کارت بکشه . حالا از نوشتن قولنامه ی اصلی امتنا میکنه و تقاضای کمیسیون بیشتری میکنه . حالا من چکار میتونم بکنم ؟

کاظم

5 ماه پیش

2 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌اند.

مهندس مهدی ظفریاری
مشاور املاک سعادت
سلام بله متاسفانه امروز با بسیاری از این موارد مواجه میشویم که بنگاه و یا شبهه بنگاه بدون مجوز بنگاه در پوشش مجوز مدارک ملک و حتی مدارک شخصی افراد کارت ملی شناسنامه را میگیرد و رسید نمی دهد و میخواهد سو استفاده مالی و هزار یک موضوع دیگر حال در چنین موارد اگر شاهد دارید و.. از طریق اتحادیه املاک و بخش بازرسی و طرح شکایت خاص مطرح کنید تا با چنین املاکی بی وجدانی برخورد شدید شود از طریق دادگاه و مراجعه قضایی هم می توانید اقدام کنید و از ایشان شکایت کنید و... در مورد کمیسیون هم میتوانید بهش ÷رداخت کنید طی یک عدد چک با عنوان کمیسیون و بعدا طرح شکایت گران فروشی ازش پس بگیرید حالا اولین اشتباه شمااینکه درزمان تنظیم قرار داد چند مورد رعایت نکرده اید انتخاب مشاور املاک مورداعتماد بابا نصف دفاتذراملاک درایران مجوز درست حساب ندارند و اون نصف هم که دارند خیلی هاشون کارشون مشاور املاک نیست در نهایت 2- مورد که دقت نکرده اید اینکه از مشاور افراد متخصص وکارشناسان و وکلا استفاده نکرده اید همون موقع که مدارک شما رو نداد همون ساعت زنگ میزدید 110 تا یک گزارش بنویسه و مدارک ازش بگیرید و... نه اینکه مدارکردن و.. 3-باید در تمام قرارداد یک نفر شاهد مرد از خودتان ببرید و در چنین مواردی هم قرار داد با کدرهگیری تنظیم کنید و درون قرار داد حتی تعداد برگه و عنوان و.. که در دست مشاور امانت است رو بنویسید و یا رسید بگیرید 4- حالا هم برای اینکه کارتون راه بیوفته بهتر با سیاست و دوستانه عمل کنید و با دقت و کمک یک نفر ادم متخصص و خبره( ما میگیرم ادم هفت خط) اقدام کنید که بتوانید هم مدارک بگیرید و هم تخلفشو اقدام کنید و هم کمیسون قانونی روبهش بدهید و.. انتخاب مشاور املاک مورد اعتماد و امین ،عادل و متخصص بسیار مهم است (***جهت اطلاعات بیشتر از طریق حضوری *** )
5 ماه پیش
فاطمه رضازاده
املاک بام آورد
سلام دوست عزیز. مقدار مجاز کمسیون هر معامله ای تعیین شده استو هیچ بنگاهی حق گرفتن کمسیون بیشتر را ندارد،مگر با توافق قبلی.
5 ماه پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.

نماد اعتماد الکترونیکی