افزایش اجاره بها ملکی که با قیمت منطقه مطابقت ندارد

سلام مستاجری داریم که دوسال پیش اولین قرارداد رو نوشتیم ، چون اطلاعات کاملی از میزان اجاره نداشتیم مبلغ اجاره در سال گذشته همون مقدار دو سال پیش بود ، در حالی که با توجه به قیمت خونه این اجاره یک چهارم مبلغ آن هم نیس در حال حاضر مستاجر به دنبال سو استفاده هست و میگه شما مجبورید به دلیل شرایط کرونا حداکثر 25 درصد اجاره اضافه کنید میزان قانونی اجاره رو چطور میشه در این ماجرا تعیین کرد؟ آیا حرف مستاجر درست هست؟

سلمان

2 سال پیش

1 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌ است.

مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام بهترین کاراینکه با هم توافق کنید ( برای نمونه به همراه ایشان به 3 دفتراملاک بروید و قیمت رو سوال کنسد و میانگین رو محاسبه کنیدو قرار داد انجام بدهید ولی اگرایشان میگوید فقط 25 درصد و... انچه بنده اطلاع دارم بله قانون میگه 25 درصد افزایش قیمت را جهت تمدید اجاره رعایت کنید و... ولی در کنار قانون ما شرعی و اسلامی رو هم داریم که در ان حق مالکیت محترم است و در اینجا است که مالک می تواند قیمت عرفه منطقه رو از مستاجر درخواست کند و اگر ایشان مجاب نشده می توانید به فکر مستاجر دیگر باشید و از طریق قانونی دستور تخلیه و یا با اتمام قرارداد حکم تخلیه گرفت ولی در نهایت ایشان مستاجراست و شما مالک بهتر دوستان و با توافق و رضایت حل کنید.
2 سال پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.