شهرداری میخواد25درصد از ارزش ملک بگیره به دلیل ارزش افزوده.درسته این کار؟

با سلام ملکی دارم که در بافت مسکونی قرار گرفته و در ضمن سند تک برگ 147 گرفتم حالا برای گرفتن جواز مسکونی شهرداری می‌گوید 25 درصد ارزش روز ملک را باید اول به شهرداری بدهم بابت ارزش افزوده قیمت ملک چون سندش 147 می باشد . خواستم بدونم آیا این کار درست هست ؟

اردلان رمضانی

2 ماه پیش

1 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌ است.

مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام اولا گرفتن سند برای املاک قولنامه که مادر سند انها مالکانش نیستند و دسترسی ندارد کار مناسبی نبوده است چرا که همون قولنامه معتبر از سند ماده 147 است چرا که اگر فردا روزی فردی با قولنامه مدعی مالکیت ملک شما شود باز باید با قولنامه قدیمی اقدام به دفاع کنید و... در نهایت در مورد 25 درصد ارزش افزوده و شهرداری باید از وکلا کمک بگیرید چرا که قیمت ملک در شهرداری و سازمانها طبق قیمت فردی ملک محاسبه نمیشود بلکه طبق قیمت منطقه محاسبه میشود که مبلغ بسیار ناچیز وپایین تر از قیمت واقعی ملک است ولی معمولا در شهرداری چون حقوق بیشتر حقوق و بودجه از ماده 100 تامین میشود و... یعنی شهرداری ایران منبع درامدی پایدار ازطرح های اجرای شوند ندارند خلاصه قیمت بسیار بیشتر است در نهایت با گرفت وکیل و کارشناسان قیمت
2 ماه پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.