سهم اوقاف چگونه محاسبه می‌شود؟

سلام من متوجه نشدم سهم اوقاف چگونه محاسبه میشود. در بعضی از نسق سهم اوقاف را یک چنین دانگ میزنن. ولی بعضی از کارشناسان مبلغی را که به عنوان سهم اوقاف برآورد میکنند بیشتر از ارزش واقعی ملک در اون محل هست. لطفاً راهنمایی کنید. از دوستانی که اطلاع کامل دارند به این شماره پیام بدن 09337229691

علی

2 هفته پیش

1 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌ است.

مهندس مهدی ظفریاری
مشاور املاک سعادت
سلام و عرض ادب اوقاف و وقف خاص واستانه و.. یعنی یک زمین برای همیشه برای کار خیر واگذار کردن و حلا این مبلغ چگونه محاسبه میشود در واقعیت همه اش تخمینی است و عددمشخصی ندارد چرا که در مورد ارزش گذاری ملک دو ایتم است قیمت منطقه ( یعنی یک مطقه بزرگ میان کین قیمت کل ملک که معمولا قیما بسیار کمی است) و دو قیم ت وارزش خو او ملک وزمین به طور خاص که معمولا از طریق سوال از3 مشاور املاک میانگین مشخص میشود حالا تمامی قیمت در بیشتر اداره براساس قیمت منطقه است چرا که اداره توان هزینه و استخدام و رداخت هزین کارشناسی به افراد متخصص برای هر ÷رونده رو ندارد مگر در موارد خاص و شکایت های شخصی و ملکی و.. برای همین از قیمت منطقه استفده میشود( بسیاری میگوید چرا قیمت منطقه انقدر کم است چون قیمت زمین کشاورزی و زمین خالی و تجاری و.. هم ه با هم محاسبه میشود ÷س قیمت میاد ÷این) در نهایت امروز بسیار از زمینهای که اوقاف و وقف و استانه فقط قیمت زمین محاسبه میکند و قیمت ساختمان محاسبه میکند) برای همین اجارهسالانه که معمولا 10 تا 5 ساله است مبلغ کمی است مگر درزمان انتقال این اجارنامه که درصد افزایش ÷یدا مکند و.. خلاصهارزش واقعی ملک شما رو همو املاک اطراف شما از همه موارد فوق و حتی بنده هم بهتر می دانند ارزش هر ملک بستگی به میزان تقاضای مردم دارد *انتخاب و حتی مشورت با مشاور املاک متخصص و دارای تجربه مورد اعتماد و امین ،عادل در موفقیت سرمایه گذاری و معاملات کوچک ، کلان بسیار تاثیر گذار است .
2 هفته پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.

نماد اعتماد الکترونیکی